با دندان درد خود در هواپیما چه کنیم؟

این روزها با افزایش سفرهای هوایی موارد بسیاری در طول سفر ممکن است برای مسافران به وجود آید که هرکدام راه های پیشگیری و مقابله خاص خود دارند.

0
186
داشتن دندان درد در طول پرواز خارجی
دندان درد در طول پرواز خارجی
با دندان درد خود در هواپیما چه کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 22Rating: 5.0دندان درد در هواپیما و نکاتی که باید قبل سفر و طول پرواز رعایت کنید.دندان درد در هواپیما از جمله مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی که سفر خود را با هواپیما انجام می دهد رخ دهد اما این مشکل راه حل هایی دارد.

دندان درد در هواپیما

این روزها با افزایش سفرهای هوایی موارد بسیاری در طول سفر ممکن است برای مسافران به وجود آید که هرکدام راه های پیشگیری و مقابله خاص خود دارند. در طول سفر برخی موارد هستند که مسافران باید از آنها مطلع بوده و در رعایت آنها کوتاهی نکنند چرا که در غیر اینصورت تجربه سفری تلخ را برای خود رقم خواهند زد. پس از خریداری بلیط هواپیما و سوارشدن به هواپیما، احتمال پیش آمدن هر مشکلی هنگام پرواز وجود دارد. یکی از همین مشکلات که ممکن است برای برخی از مسافران به وجود آید، دندان‌درد یا مشکلات بهداشتی مربوط به دهان و دندان می‌باشد. اگر می‌خواهید با چگونگی مواجه‌شدن با این مشکلات در هنگام سفر کردن با هواپیما آشنا شوید، بهتر است تا آخر این مطلب ما را همراهی کرده تا هنگام سفر کردن و دندان‌درد شدید، بتوانید به‌راحتی با آن مقابله کرده و سفر خود را به اتمام برسانید. هنگامی‌که قصد سفر با هواپیما را دارید مهم است که برای مواجه‌شدن با هرگونه مشکلی هنگام پرواز آمادگی لازم را داشته باشید. هرچند، داشتن دندان‌درد در طول پرواز می‌تواند مسئله‌ای بسیار چالش‌برانگیز بوده و سفر شما را خراب کند. ولی اگر می‌خواهید بدانید که هنگام مواجه‌شدن با دندان درد در هواپیما چه کارهایی را باید انجام دهید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

اولین پاسخ شما هنگام وجود داشتن شرایط اضطراری مربوط به دهان و دندان

داشتن دندان درد در طول پرواز خارجی
با دندان درد خود چه کنیم

هر چه قدر هم که مسافر برای سفر خود آمادگی لازم را داشته باشد، هیچ‌کس نمی‌تواند به وجود آمدن دندان‌درد یا شرایط اضطراری مربوط به دهان و دندان را پیش‌بینی کند. تنها چیزی که می‌توانید انجام دهید این است که قبل از رزرو بلیط هواپیما تحقیقات لازم را انجام دهید تا بدانید که چگونه باید در صورت به وجود آمدن همچنین شرایطی، پاسخگو باشید. علاوه بر جستجو برای پیدا کردن یک دندان‌پزشک محلی باید اعمالی را که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد را در هنگام به وجود آمدن شرایط اضطراری مربوط به دهان و دندان، انجام دهید.

✅ بازدید از مقاله مشکلات رایج در پرواز

دندان‌درد

مقابله با دندان درد در هواپیما
دندان درد در هواپیما

اگر شما در حال مسافرت با هواپیما هستید، احتمال به وجود آمدن دندان‌درد که ناشی از عدم تعادل موجود در فشار هوا است، وجود خواهد داشت. هنگامی‌که شما در حال پرواز هستید، ممکن است هوا از داخل منفذ یا شکستگی یا سوراخی که قبلاً پر شده است، وارد دندان شما شده و سپس به خاطر تغییرات فشار هوا در طول پرواز، حجم آن افزایش یابد. همین مسئله باعث ایجاد دندان‌دردی خواهد شد که بین مسافرین معمول بوده و بعد از فرود آمدن هواپیما برطرف خواهد شد و این نوع دندان‌درد تنها بر روی مشکلاتی که از قبل در دندان شما وجود دارند، مؤثر خواهد بود.

اگر شما هنگام پرواز با دندان‌دردی مواجه شدید که پس از فرود آمدن برطرف نشد، دهان خود را شستشو داده و با استفاده از نخ دندان، هرگونه چیزی را که ممکن است بین دندان‌های شما گیر کرده باشد را در بیاورید. همچنین می‌توانید از قرص‌های مسکن استفاده کنید تا درد شما را کاهش دهد. هرچند اگر درد شما به طول بیانجامد و شما نتوانید تا برگشتن به خانه صبر کنید، باید حتماً به یک دندان‌پزشک محلی مراجعه کنید.

دندان شکسته شده و یا ترک برداشته‌شده

داشتن دندان درد در طول پرواز خارجی
با دندان درد خود چه کنیم

شکستن یا ترک برداشتن دندان یک وضعیت اضطراری است که نیازمند پاسخی سریع بوده و هر چه زودتر باید به آن رسیدگی کرد. دهان خود را شستشو داده و با یخ یا هر چیز سردی خارج از گونه خود را فشار داده تا از هرگونه ورم‌کردگی جلوگیری کند. سپس دندان‌پزشک یا یک اتاق مخصوص وضعیت اضطراری را در ناحیه یافته و هر چه زودتر به آن مراجعه کنید. البته اگر سوار هواپیما شده‌اید در صورت نبودن اتاق اضطراری در داخل هواپیما باید تا فرود آمدن هواپیما صبر کنید.

دندان از جا دررفته

مقابله با دندان درد در هواپیما
دندان درد در هواپیما

اگر یک شرایط اضطراری دندان شما را کاملاً از جای خود بیرون رانده و در بیاورد، قدم‌های زیر را دنبال کنید:

-دندان خود را از قسمت تاج آن نگه دارید.

-ریشه دندان را در صورت کثیف بودن شستشو داده، اما در صورت وجود داشتن بقایای بافت دهان، به آن‌ها دست نزده و یا دندان را در داخل یک تکه پارچه تمیز قرار دهید.

-دندان را در داخل کاسه‌ای نگه داشته و یا در صورت امکان آن را به داخل یک فنجان شیر انتقال داده و سریعاً به یک دندان‌پزشک مراجعه کنید. پاسخ سریع در این‌گونه موارد مسئله‌ای کلیدی بوده، زیرا که احتمال نجات دادن دندان بعد از گذشت 30 دقیقه کاهش می‌یابد.

پیدا کردن یک دندان‌پزشک محلی در مقصد سفری موردنظر

داشتن دندان درد در طول پرواز خارجی
دندان درد در طول پرواز خارجی

اگر شما بلیط هواپیما به مقصد کانادا، آمریکا و یا کشورهای اروپایی خریداری کرده‌اید، می‌توانید مطمئن باشید که در نزدیکی محل اقامتتان یک دندان‌پزشک با استانداردهای بالا وجود خواهد داشت که بتواند مشکل دندان‌درد یا شرایط اضطراری مربوط به دهان یا دندان شما را برطرف کند.

اگر شما دارای بیمه مسافرتی باشید، باید سریعاً با شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا شما را به دندان‌پزشکی که بیمه مسافرتی شما را پوشش دهد، ارجاع دهد. شما همچنین می‌توانید با دربان هتل صحبت کرده و یا با کنسولگری کشورتان تماس گرفته و یا در مورد انجمن بین‌المللی برای یاری پزشکی به مسافران (International Association For Medical Assistance to Travelers) تحقیق کرده تا بتوانید پیشنهاد‌هایی را در مورد نزدیک‌ترین دندان‌پزشک، به دست آورده و به آن مراجعه کنید.

نکاتی برای انجام دادن یک سفری که از قبل برای آن آماده شده باشید

داشتن دندان درد در طول پرواز خارجی
دندان درد در طول پرواز خارجی

یکی از بهترین پیشنهاد‌ها برای جلوگیری از شرایط اضطراری مربوط به دهان و دندان، آماده شدن و آماده بودن قبل از انجام سفر است. مخصوصاً اگر قبل از سفر دارای دندان‌درد باشید، بهتر است برای مسافرت خود احتیاط‌های لازم را در نظر بگیرید:

-برای انجام یک چک-آپ کامل به پزشک مراجعه کنید: اگر شما پیشینه مشکلات دندانی داشته باشید بهتر است قبل از خریداری بلیط هواپیما به دندان‌پزشک خود مراجعه کرده و او را از سفر خود مطلع سازید. دندان‌پزشک می‌تواند دنبال نشانه‌هایی از مشکلات که امکان وقوع آن در سفر وجود دارد، گشته و به شما نکاتی را در مورد چگونگی مراقبت از دندان‌هایتان در سفر و چگونگی عملکرد در صورت وقوع یک شرایط اضطراری، گوشزد کند. اگر شما دارای مشکل دندانی جدی بوده بهتر است قبل از انجام سفر خود به دندان‌پزشک مراجعه کرده و آن را برطرف کنید.

-بیمه دهان و دندان تهیه کنید: بسیاری از شرکت‌های بیمه دارای پوشش درمانی در کشورهای خارج نبوده و یک برنامه و سیاست جایگزین برای بیمه دهان و دندان شما هنگام سفر به خارج از کشور نیاز خواهد بود.

-آماده سفر کنید: تمامی وسایل لازم برای نگه‌داشتن بهداشت دهان و دندان خود را با خود به سفر بیاورید. اگر شما دارای دندان‌درد هستید علاوه بر مراجعه به دندان‌پزشک قبل از خریداری بلیط هواپیما، بهتر است همراه خود قرص‌های مسکنی همچون استامینوفن و ایبوپروفن را همراه خود داشته باشید. همچنین به همراه خود وسایل مخصوص نگه‌داری بهداشت دهان و دندان خود، همچون خمیردندان، مسواک، نخ دندان و دهان‌شویه را داشته باشید.

داشتن دندان درد در طول پرواز خارجی
دندان درد در طول پرواز خارجی

مراقب رژیم غذایی خود باشید: شما می‌توانید احتمال به وجود آمدن دندان‌درد را با مراقبت از رژیم غذایی خود در خارج از کشور، کاهش دهید. شما می‌توانید از جویدن آب‌نبات‌های سخت و یا غذاهای مشابه که احتمال به وجود آوردن ترک را دارند، خودداری کنید. اگر دندان‌های شما حساس هستند، از نوشیدنی‌های اسیدی همانند قهوه و چای خودداری کنید تا وضعیت دندان‌های شما را وخیم‌تر نکرده و نیازمند مراجعه به دندان‌پزشک نباشید.

وضعیت اضطراری مربوط به دهان و دندان، مخصوصاً حین مسافرت یک تجربه ترسناک می‌باشد؛ اما باکمی ابتکار عمل و برنامه‌ریزی می‌توانید قبل از انجام سفر به دندان‌های خود رسیدگی کرده و یا بدانید که هنگام وقوع یک حالت اضطراری در طول سفر چگونه باید عمل کنید. پس بهتر است قبل از سفر، وقت ملاقاتی را با دندان‌پزشک خود تنظیم کرده و از او در مورد نکات لازم در مورد بهداشت دهان و دندان در طول سفر، سؤال کرده و با خیال راحت راهی سفر خود شوید.

در ادامه می توانید با مقابله با حالت تهوع در پرواز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید