چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟

8239
خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 8Rating: 4.0چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟ امروزه حیوانات خانگی آنقدر در دل صاحبانشان عزیز شده‏اند که جدایی از آن‎ها آن هم به مدت چندین و چند روز برای صاحبانشان کار چندان ساده‏ای نباشد

چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟

امروزه حیوانات خانگی آنقدر در دل صاحبانشان عزیز شده‏اند که جدایی از آن‎ها آن هم به مدت چندین و چند روز برای صاحبانشان کار چندان ساده‏ای نباشد. همین موضوع سبب شده است تا مسافرانی که بلیط هواپیما می‎خرند تا چند روزی به سفر بروند و در هتلی چند ستاره اتاق رزرو کنند، این دغدغه را داشته باشند که لذت سفر به کنار با دوری حیوان خانگی خود چه کنند و چطور حیوان زبان بسته را به حال خود تنها رها کنند؟

خوشبختانه مسافرانی که برای پرواز به مقاصد داخلی و خارجی بلیط هواپیما می‎خرند، آنقدرها هم دست و پا بسته نیستند و برای همسفر شدن با حیوان خانگی خود می‎توانند از خدماتی بهره‌مند شوند که ایرلاین‎ها برای مسافران خود در نظر می‎گیرند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که با توجه به اینکه مقوله جابه‎جایی حیوانات به عنوان موجودات زنده کاری پیچیده و پر از جزئیات است، ایرلاین‎ها نیز مجبور هستند تا برای اینکه در جریان پرواز و سفر مشکلی برای حیوان به وجود نیاید یا مزاحمتی برای مسافرانی که بلیط هواپیما می‎خرند پیش نیاید، قوانین دقیقی در زمینه حمل و جابه‏جای حیوانات خانگی در سفرها تنظیم کنند و به اجرا در بیاورند.

اگر چه در قالب یک مطلب نمی‎توان به تمام قوانینی پرداخت که ممکن است مسافران ایرانی هنگام جابه‌جایی هوایی حیوانات خود با آن‎ها روبه‎رو باشند، اما با این حال در ادامه با اشاره با برخی از مقررات چند ایرلاین مسافرپسند، سرنخ‎هایی در مورد اینکه چطور می‎توانید بعد از خرید بلیط هواپیما حیوان خانگی خود را نیز به همراه ببرید، در اختیارتان علاقه‏مندانی قرار می‎دهیم که دوست ندارند در روزهای سفر از دوری حیوان خانگی خود احساس دلتنگی یا ملال داشته باشند.

قوانین حمل موجودات زنده در هواپیمایی ماهان

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

بطور کلی هواپیمایی ماهان جهت حمل موجود زنده دو راه را به مسافرانی که بلیط هواپیمای این ایرلاین را خریده‎اند، پیشنهاد می‎کند:

۱- از طریق پایانه‎های مسافری (همراه)

بعلت مسائل ایمنی و بازرسی خارج از اختیارات هواپیمایی ماهان و همچنین عدم کنترل حیوانات در مواقع اضطراری ، ورود حیوانات اهلی و پرندگان به کابین مسافری ( PETC )مجاز نمی باشد واین امکان فراهم می شود تاحیوان در پایانه مسافری پذیرش و هنگام ورود در فرودگاه مقصد در سالن دریافت بار به مسافر تحویل شود. مسافران می توانند از این سرویس در اکثر مقاصد ماهان بهره مند گردند .

۲- از طریق پایانه‌های باربری (غیر همراه یا کارگو)

هنگامی که به هر علتی مسافر نتواند درسفر همراه حیوان خود باشد این سرویس دراختیار وی قرار داده می شود . حیوان اهلی یا وحشی مسافر در پایانه باربری پذیرش و درفرودگاه مقصد به مسافر یا شخصی که در بارنامه معرفی شده، در محل ترخیص بارنامه تحویل داده می شود .

مدارک پزشکی واسناد مورد نیاز در فرودگاه مبداء

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

کامل بودن تمام اسناد قابل اطلاق مثل مجوزهای ورود به کشور مقصد مانند:

 1. اصل گواهی معتبر بهداشتی بین المللی صادره از دامپزشکی دولتی کشور مبدا (یا مقصد) و تائید کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه (این گواهی نامه ها در مسیر های داخلی الزامی نیست).
 2. مدارک واکسیناسیون معتبر؛
 3. شناسنامه یا گذرنامه حیوان؛
 4. اصل برگه پرداخت کرایه حمل؛
 5. تکمیل فرم مخصوص سه برگی درخواست انجام امور موجود زنده؛

شرایط پذیرش

 1. مسافر موظف است حداقل ۲۴ ساعت پیش از سفر با ایستگاه مبدا تماس گرفته، تا از موارد و مشکلات احتمالی مطلع گردد.
 2. دریافت کد AVIH از دفاتر فروش هنگام خرید بلیط؛
 3. حضور مسافر حداکثر ۲:۳۰ ساعت پیش از سفر بین المللی و ۱:۱۵ساعت پیش ازسفر داخلی در فرودگاه جهت انجام امور پذیرش؛
 4. برای سفر بچه های سگ و گربه‚ باید حداقل ۱۰ هفته از تولد آنان گذشته باشد . (دربرخی از کشورها حداقل سن ۱۲ هفته می باشد).
 5. بر اساس قوانین سازمان دامپزشکی ایران هر مسافر حداکثر ۰۲ قلاده سگ یا گربه یا ۱۰ قطعه پرنده تزئینی میتواند حمل نماید.
 6. مسافر موظف است چند ساعت پیش از پرواز غذای سبک به حیوان دهد تا دچار ناراحتی نگردد.
 7. قراردادن آب به میزان کافی درصورت وجود پرواز بیش از دو ساعت؛ (بهعلت بررسی مقدار آب زمان بارگذاری و درمدت توقف ترانزیت)
 8. هواپیمایی ماهان ممکن است حیوانات پر خاشگر، نا آرام، بسیار پیر،  بیمار و یا دارای هرگونه ویژگی دیگری که ظاهر ناسازگار با مسافرت هوایی داشته باشد وحیوانات دارای بوی زننده را پذیرش ننماید .
 9. هواپیمایی ماهان از پذیرش حیوانات گران قیمت و یا دارای هرگونه ارزش مادی و معنوی خاص معذور است. این مورد باید توسط صاحب حیوان در ایستگاه مبدا اعلام گردد در غیر این صورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده شرکت هواپیمایی ماهان نمی باشد.
 10. هواپیمایی ماهان از پذیرش حیوانات وحشی ‚انواع آبزیان ، جوجه پرندگان بصورت تنها ، پیله حشرات و حیوانات غیر خانگی بصورت روش همراه معذور می‌باشد.

حمل اینگونه حیوانات با دارا بودن تمامی مدارک ذکر شده و رعایت شرایط حمل و نقل بارنامه، بصورت غیر همراه امکان پذیر می‌باشد.

​قفس مناسب

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

قفس باید دارای ابعاد مناسب باشد ، درغیر این صورت از سفر حیوان ممانعت می گردد .

 1. قفس باید برای ایستادن طبیعی حیوان به اندازه کافی بزرگ باشد .
 2. قفس باید جهت نگهداری حیوان به حد کافی محکم ‚ مطمئن و دارای منافذ تهویه باشد.
 3. درب آن باید قفل داشته باشد تا بطور تصادفی باز نشود و فاقد چرخ در زیر سطح خود باشد .
 4. بستن قلاده درون قفس برای حیوان ممنوع است زیرا پوزه حیوان باید آزاد باشد.

نکات کلی

 1. ​حداکثر سه حیوان نهایتاً شش ماهه که با هم به دنیا آمده باشند و با وزن حداکثر ۴ کیلوگرم برای هریک می توانند در یک قفس قرار گیرند. در صورت بیشتر بودن وزن یا سن باید در قفس های جداگانه سفر نمایند.
 2. حیوان مادر و حداکثر ۳ بچه اش: بچه ها بیش از ۱۲ هفته سن و هر کدام بیش از ۲ کیلو وزن نداشته باشند و به راحتی همگی در یک قفس قرارگیرند.
 3. توصیه می‌شود در تابستان و روز های گرم از پرواز های شب یا صبح زود و در زمستان و روزهای سرد از پروازهای در طول روز استفاده نمایید.
 4. ممکن است بر اساس نوع هواپیما و شرایط عملیاتی از پذیرش موجود زنده ممانعت بعمل آید . بطور مثال : حمل موجود زنده در برخی هواپیماهای BAE امکان پذیر نمی باشد .
 5. تحویل حیوان در مقصد براساس فرم تنظیم شده در مبدا به فرد ذکر شده صورت می پذیرد.
 6. بر اساس فرم تکمیل شده در مبدا هرگونه هزینه اضافی اعم از : خدمات دامپزشکی، قرنطینه، هزینه اسکان، تغذیه، ترخیص، بازگشت به مبدا، جریمه و….  حیوان بر عهده صاحب بار می‌باشد.

قوانین حمل موجودات زنده در هواپیمایی ایران-ایر

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

ایران ایر نیز با ورود حیوانات خانگی به داخل کابین مسافران مخالفت می‌کند.

می‌توانید حیوان خانگی خود را در قفس مخصوصی قرار داده (ایران ایر این قفس مخصوص را به شما قرض می‌دهد) و با خودتان تا مقصد نهایی حمل کنید (البته حیوان خانگی در کابین مسافران نخواهد بود.)

متاسفانه با این روش نمی‌توانید به انگلستان و عمان سفر کنید. برای سفر به این کشورها باید حیوان خانگی خود را جداگانه و با Cargo بفرستید.

در حالت دیگر، در صورتی که صرفا می‌خواهید یک حیوان خانگی را به یک مقصد مشخص بفرستید و نمی‌خواهید که خودتان نیز با حیوان سفر کنید، می‌توانید او را با Cargo بفرستید.

قوانین حمل موجودات زنده در هواپیمایی قطر

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

هواپیمایی قطر نیز، اجازه نمی‌هد تا حیوان خانگی خود را وارد کابین مسافران کنید.

می‌تواند حیواناتی نظیر سگ، گربه، پرنده‌های خانگی و… را در قفس‌های مخصوصی به نام «Checked Baggage» با خودتان حمل کنید (اما نه در کابین) و یا این که با خطوط Cargo هواپیمایی قطر آن‌ها را حمل کنید.

دو روز قبل از اینکه بخواهید پرواز کنید، باید با هواپیمایی قطر این موضوع را هماهنگ کنید که قرار است با خودتان چه حیوانی را و به چه تعدادی حمل کنید.

از آن جایی که قوانین کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارند، ممکن است در برخی از مسیرهای ترانزیتی با مشکلاتی برخورد کنید. لذا قبل از هرگونه اقدام در راستای حمل حیوان خود در سفر، با هواپیمایی قطری هماهنگی لازم را انجام دهید.

قوانین حمل موجودات زنده در هواپیمایی امارات

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

چنان‌چه بلیط هواپیما خود را از هواپیمایی امارات تهیه کرده‌اید، قوانین زیر در مورد حمل حیوان خانگی شما صدق می‌کند.

حیوانات، اجازه ورود به کابین مسافران را ندارند.

به جز شاهین و قرقی، در مقاصد خاصی مانند دبی – پاکستان

همه‌ی حیوانات خانگی، بایستی منطبق با قوانین کشور امارات، با خطوط حمل بار (Emirates Sky Cargo) منتقل شوند.

شما کدام ایرلاین را برای جابه‎جایی حیوانات خانگی و خرید بلیط هواپیما برای سفر به همراه این موجودات دوست‎داشتنی پیشنهاد می‎کنید؟

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مورد نظرتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
azarvet.ir
mahan.aero

46 دیدگاه ها

 1. چقدر خوب و مفیده مطالبتون. مخصوصا این مطلب که عالیه. برای من و امثال من که حیوان خانگی داریم و دوری از آنها برامون کار آسونی نیست بسیار جامع و مفیده .مرسی واقعا

 2. دقیقا، مطالبتون واقعا مفیده، خود من اصلا تا به حال نمی‌دونستم که میشه حیوانات خانگی رو هم سوار هواپیما کرد یا نه.الان فهمیدم که میشه واسشون بلیط هم تهیه کرد. ممنون

  • سلام
   سپاس از اینکه مطالب وبلاگ رو می‌خونید و نظر خودتون رو با ما در میون میزارید
   در مورد حیوانات خانگی این رو بگم که:
   در واقع برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما نمی‌خریم، بلکه شما با خرید بلیط هواپیما برای خودتون میتونید به عنوان بار با شرایط تعیین شده هزینه حمل رو با توجه به وزن حیوان خانگی به همراه قفسش پرداخت کنید و با خودتون به سفر ببرید.

  • سلام
   برای حیوانات خانگی نیاز به تهیه بلیط هواپیما نیست
   شما به عنوان بار به شرایط و قوانینی که برای حیوانات خانگی تعیین شده می توانید حیوان خانگی خودتون رو حمل کنید.
   مبلغ حمل حیوان خانگی شما هم بر حسب وزن مانند بار حساب خواهد شد.

 3. سلام درسته که میگن دیزنی لند فلوریدا اجازه داده حیوان خانگی خودمون رو هم ببریم تو شهربازی هاش؟ من میخواستم بلیط هواپیما به فلوریدا بگیرم و برم دیزنی لند اونجا رو ببینم

 4. ممنونم عالی مفید و کاربردی. من یک سگ نر ناز دارم از این پاکوتاه ها اسمش پیامه میخوایم عید نوروز ببرمش دانمارک و فرانسه . خدا دلتون رو شاد کنه دلم شاد شد

 5. سلام
  ببخشید شما فقط بلیط هواپیما میفروشید؟ برای این سوال کردم که میخوام بدونم شما میدونید مزنه انتقال حیوانات چنده الان

  • سلام
   برای انتقال حیوانات خانگی با توجه به وزن در قسمت بار هواپیما هزینه حمل و نقل از شما دریافت میشود و در کل نیازی به خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی نیست

  • سلام
   تا اونجایی که در قوانین هواپیمایی جمهوری اسلامی نوشته شده نمیتونید داخل کابین هواپیما ببرید
   باید با قفس و اونم در قسمت بار بفرستید

 6. سلام و خسته نباشید خدمت شما .خواستم بپرسم آیا از دبی میشه سگ فرستاد به تفلیس گرجستان با چه پروازی ممنون میشم یه سوالم جواب بدین سپاسگزارم

 7. سلام ممنون از اطلاعات
  میخواستم راهنمایی کنید که بهترین پرواز برای یک توله شیتزو بدون پوزه به لارناکا که بشه داخل کابین برد چی هست ؟
  ممنون

  • سلام
   طبق قوانین شما نمیتونید توله شیتزو تون رو داخل کابین ببرید و فقط از طریق بار میتونید با خودتون به لارناکا ببرید

 8. سلام
  برای انتقال پرنده خانگی مثل کاسکو با پرواز داخلی آیا به قفس مخصوص نیاز است یا همان قفس خودش در قسمت بار هواپیما پذیرش می شود؟ و حتما باید گواهی سلامت یا دفتر واکسیناسیون داشته باشد؟

  • مشکل نوع قفس نیست و اینکه حتما قفس خاصی باشه، اما همونطور که در تصاویر مقاله و مواردی که در مورد قفس گفته شده میبینید، بهتره قفسی مشابه تصاویر باشه که از نظر اندازه و مقاومت استاندارد لازم رو داشته باشه.
   گواهی سلامت و پزشکی هم مواردش رو ذکر کردیم و بدون اون ها اجازه پرواز داده نمیشه.

 9. سلام
  ابجیه من از انکارا اومده تهران با پرواز ایرانی .سگش همراش بوده حالا میگن واسه سگت باید برای گمرکی پول واریز کنی گیر کرده
  حالا واقعا همینطوره؟

 10. سلام من تبریز هستم ولی سگم تهران هستش یکی از دوستانم که تهران هستش رو سپردم توله سگم رو برام بیاره دوستم برگه سلامت رو به اسم خودش گرفته ولی شناسنامه ی سگ به اسم من هست ایا فرودگاه مهراباد ایراد میگیره برا این؟

  • موارد زیر در سایت هواپیمایی نوشته شده :
   • اصل گواهی بهداشتی از دامپزشکی دولتی کشور مبدأ به نام مسافر و به زبان فارسی یا انگلیسی
   • شناسنامه بهداشتی حیوان به نام مسافر

   حالا ممکنه ایراد نگیرن ولی قانونش اینه که به نام مسافر باشه جفتش

 11. با سلام,
  سوال داشتم از حضورتون , آیا با قوانین جدید میتوان حیوان خانگی خودمون رو ( یک قلاده سگ) که از خارج از ایران تهیه شده به ایران بیاریم ؟ به صورت کارگو و یا به صورت همراه. هرکدوم که مقدور هست. اخیرا گویا اجازه ورود نمیدهند البته گویا قانون به صورت کامل شفاف نیست و قرنطینه فرودگاه امام یک حرف می گوید و گمرگ حرف دیگری میزند.
  ممنون

  • • ورود سگ و گربه به صورت ارسال پستی (فریت) به کشور ممنوع است.
   • ورود سگ و گربه به همراه مسافر حداکثر ۲ قلاده و ورود پرندگان خارج از لیست citis 10 قطعه می باشد ضمنا” ورود پرندگان خانگی نظیر مرغ و خروس و غاز و اردک و نظایر آن ممنوع می باشد.
   • ورود حیوانات مشمول مقررات Citis علاوه بر موارد فوق مستلزم دریافت مجوز ورود از سازمان دامپزشکی کشور و همچنین دارا بودن گواهی نامه citis از سازمان حفاظت محیط زیست کشور مبدا می باشد.
   • ورود حیوانات به صورت CARGO (به استثناء سگ و گربه که ممنوع است) مستلزم دریافت مجوز ورود از سازمان دامپزشکی کشور می باشد.

 12. سلام خسته نباشید ، من پکن زندگی میکنم ، اما پرشین کت ایران دارم ، میخواستم اون رو بیارمش پکن ، اما بکسری میگن پکن اجازه نمیده حیوان بیاریم ، میشه بهم بگید چطور میتونم بیارمش ؟

  • سلام
   باید اطلاعات دقیق رو از هواپیمایی چین بگیرید و دقیق بدونید که شرایط ورود حیوان با هواپیما به کشور چین به چه صورت است
   در کل به این نکات توجه کنید:
   بر اساس قوانین وزارت کشاورزی و اداره‌ی کل گمرک مربوط به ورود سگ و گربه‌ی خانگی هر مسافر می‌تواند تنها یک سگ یا گربه‌ی خانگی با خود داشته باشد.
   بعد از تکمیل و تحویل فرم مربوط به همراه داشتن سگ یا گربه گمرک اسناد مربوط به قرنطینه و واکسن هاری حیوان را که در کشور مبدا صادر شده بررسی خواهد کرد.
   گمرک باید به دفتر قرنطینه‌ی مرزی اطلاع دهد تا حیوان مورد نظر قرنطینه شود و مدارک مربوط به قرنطینه به صاحب آن تسلیم شود.
   این مدارک ۳۰ روز اعتبار دارند. اگر مسافر نتواند مدارک لازم را ارائه دهد یا بیش از تعداد مجاز حیوان همراه داشته باشد دفتر قرنطینه می‌تواند موقتا آنها را ضبط کند.
   مسافر باید در مدت زمان اعلام شده مراحل اداری مربوطه را برای آزاد کردن حیوان خود انجام دهد. در غیر این صورت حیوانات به عنوان حیوان بدون صاحب اعلام خواهند شد.
   در چنین شرایطی اقدامات لازم برای قرنطینه‌ی حیوان از سوی این دفتر انجام خواهد گرفت.
   همچنین توجه نمایید:
   امکان بردن همستر به چین نیست. تنها حیوانات مجاز برای ورود به چین سگ و گربه‌ی خانگی است و بردن بقیه‌ی حیوانات ممنوع است. اگر قصد بردن گربه یا سگ خود را دارید باید مدارک مربوط به قرنطینه و واکسن آن را حتما همراه داشته باشید.

 13. سلام و عرض ادب. در مورد پرواز های دیگه‌مثل کیش ایر و یا اتا هم این قانون حمل حیوانات هست؟ منظورم تو قسمت بار، اکسیژن دارن؟ چون چند روز پیش شنیدم که این قانون رو برداشتن‌و اجازه حمل حیوانات به هیچ ایرلاینیو نیمدن. میخاستم‌قبل از خرید بلیط هواپیما کیش مطمئن بشم.

  • سلام
   در این مورد که هیچ ایرلاینی اجازه حمل حیوانات رو نمیده بخش نامه ای برای ما ارسال نشده و قوانین طبق روال گذشته هست.
   بهترین راه برای شما اینه که مسیر و بلیط و ایرلاین خودتون رو مشخص کنید و با پشتیبانی تماس بگیرید. اونها استعلام میگیرن که اون ایرلاین در اون روز و ساعت اجازه حمل رو به شما میده یا خیر.
   اگر پرواز مورد نظر شما اجازه حمل نده کارشناسان ما میتونن پروازی که اجازه حمل حیوان شما رو میده معرفی کنن.
   شماره تماس کارشناس پشتیبانی سفرستان ۹۶۶۲۱۷۷۷
   ممنون از شما

 14. سلام، کاش دقیقاً فهرست هواپیمایی های که چنین خدماتی (حمل و نقل هوایی حیوانات) رو میپذیرن مینوشتین، و اینکه حیوان بالغ رو تا حداکثر چه وزن و ابعادی قبول میکنن
  چون بنده میخواستم یه سگ از نژاد سرابی (که جثه نسبت درشتی داره) رو برای فروش به یک مشتری از استان تهران به شهر دمشق در سوریه ارسال کنم
  واقعاً نمیدونم هواپیمایی ای وجود داره که قبول کنه یا به دلیل بزرگ بودن این سگ بالغ، حملش رو نمی پذیرن

  • سلام
   فهرست مشخص و خاصی وجود نداره و معمولا به دلیل اینکه دائم هر ایرلاینی برای خودش بازی در میاره، بهترین راه استعلام گرفتن هست
   شما با شماره تماس ۹۶۶۲۱۷۷۷ تماس بگیرید و در این مورد از کارشناس پشتیبانی راهنمایی بگیرید تا برای شما بتونن استعلام بگیرن و جواب رو اعلام کنن

   به همین دلیل ما توصیه میکنیم اول زمان و تاریخ و ایرلاین رو انتخاب کنید تا بتونن براتون استعلام لازم رو بگیرن و اگر اون ایرلاین اجازه حمل رو نمیده بلیط هواپیما دیگری رو معرفی کنن که بشه

  • در ضمن موضوعی که خدمتتون باید عرض کنم در مورد خرید بلیط هواپیما دمشق هست
   کلا از ایران پروازی به دمشق انجام نمیشه و شما نمیتوانید به این مقصد بلیط هواپیما بخرید

  • توصیه میکنم اول زمان و تاریخ و ایرلاین رو انتخاب کنید و بدونید که با چه پروازی و در چه روزی قصد سفر دارید تا کارشناس پشتیبانی بتونه براتون استعلام لازم رو بگیره و اگر اون ایرلاین اجازه حمل رو نمیده بلیط هواپیما دیگری رو معرفی کنن
   شما با شماره تماس ۹۶۶۲۱۷۷۷ تماس بگیرید و در این مورد از کارشناس پشتیبانی راهنمایی بگیرید تا برای شما استعلام بگیرن و جواب رو اعلام کنن

 15. سلام
  ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.
  ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه وب کار میکنیم.
  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه
  فعال هستید خوشحال می شیم به ما بپیوندید
  تا تعاملات مفیدی در زمینه فروش بلیط هواپیما باهم داشته باشیم

 16. سلام روز به خیر
  ما سگمون را آوردیم اسپانیا ٣ ماه هست که اینجا هستیم می خواستم بپرسم برای اینکه بخوایم برگردیم چه کارهایی اینجا باید براش انجام بدیم چون باید فعلا برگردیم ایران
  ممنون می شم راهنماییم کنین

  • سلام
   باید بگید که با چه ایرلاینی قصد بازگشت به ایران رو دارید
   و اینکه حیوان خانگی شما از نظر سلامت و واکسن و … در چه وضعیتی هست
   تا اینکه ما استعلام بگیریم ببینیم امکان ورود سگ به کشور هست یا خیر
   چون در حالت کلی بخش نامه اومده که ورود حیوانات خانگی که با خودتون به کشور دیگه ای ببرید ممنوع هست.

  • سلام
   طبق بخشنامه هواپیمایی کشوری مقرر گردیده که ورود هرگونه حیوان اعم از سگ و گربه ممنوع شود. تنها حیواناتی اجازه ورود دارند که برای تحقیقات آزمایشگاهی، آموزشی و … باشند.
   ولی شما اگر بتونید PNR بلیط هواپیما خودتون رو بفرستید برای کارشناسان سفرستان میتونند از ایرلاین مورد نظر استعلام دقیق بگیرند.
   شماره پشتیبانی ۹۶۶۲۱۷۷۷ داخلی ۱

 17. با سلام و تشکر از مطالبتون که باهث آگاهی بیشتر مسافران میشه
  لطفا می تونید من و در مورد همراه بردن پرنده ى خانگی کاسکو توسط ایرلاین آلیتالیا از ایران به ایتالیا راهنمایی کنید؟ آیا این شرکت هم مانند شرکت هایی که شما توضیح دادید عمل می کنند؟
  با سپاس

  • سلام
   در زمان‌های مختلف قوانین حمل حیوامات خانگی ممکن است تغییر کند
   برای خروج از ایران سخت‌گیری کمتری به عمل میاد ولی این نکته را توجه کنید که برای ورود خیلی سخت‌گیری میشه !!!
   از طریق پشتیبانی براتون استعلام گرفته میشه
   لطفا با شماره ۹۶۶۲۱۷۷۷ داخلی ۱ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید