چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟

80
13913
خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 8Rating: 4.0چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟ امروزه حیوانات خانگی آنقدر در دل صاحبانشان عزیز شده‏اند که جدایی از آن‎ها آن هم به مدت چندین و چند روز. حمل حیوانات خانگی با هواپیمایی ماهان و هواپیمایی قطر و هواپیمایی امارات و هواپیمایی ایران ایر - پرواز خارجی و خرید بلیط هواپیما از سفرستان

چطور برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما بخریم؟

امروزه حیوانات خانگی آنقدر در دل صاحبانشان عزیز شده‏‌اند که جدایی از آن‎ها آن هم به مدت چندین روز برای صاحبانشان کار چندان ساده‌‏ای نباشد. همین موضوع سبب شده است تا مسافرانی که قصد خرید بلیط هواپیما دارند تا چند روزی به سفر بروند و در هتلی چند ستاره اتاق رزرو کنند، این دغدغه را داشته باشند که لذت سفر به کنار با دوری حیوان خانگی خود چه کنند و چطور حیوان زبان بسته را به حال خود تنها رها کنند؟

خوشبختانه مسافرانی که برای پرواز به مقاصد داخلی و خارجی بلیط هواپیما می‎خرند، آنقدرها هم دست و پا بسته نیستند و برای همسفر شدن با حیوان خانگی خود می‎توانند از خدماتی بهره‌مند شوند که ایرلاین‎ها برای مسافران خود در نظر می‎گیرند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که با توجه به مقوله جابه‎جایی حیوانات به عنوان موجودات زنده کاری پیچیده و پر از جزئیات است، ایرلاین‎ها نیز مجبور هستند تا برای اینکه در جریان پرواز و سفر مشکلی برای حیوان به وجود نیاید یا مزاحمتی برای مسافرانی که بلیط هواپیما می‎خرند پیش نیاید، قوانین دقیقی در زمینه حمل و جابه‌‏جای حیوانات خانگی در سفرها تنظیم کنند و به اجرا در بیاورند.

اگر چه در قالب یک مطلب نمی‎توان به تمام قوانینی پرداخت که ممکن است مسافران ایرانی هنگام جابه‌جایی هوایی حیوانات خود با آن‎ها روبه‎رو باشند، اما با این حال در ادامه با اشاره با برخی از مقررات چند ایرلاین مسافرپسند، سرنخ‎هایی در مورد اینکه چطور می‎توانید بعد از خرید بلیط هواپیما حیوان خانگی خود را نیز به همراه ببرید، در اختیارتان علاقه‏‌مندانی قرار می‎دهیم که دوست ندارند در روزهای سفر از دوری حیوان خانگی خود احساس دلتنگی یا ملال داشته باشند.

قوانین حمل حیوانات خانگی در هواپیمایی ماهان

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

بطور کلی هواپیمایی ماهان جهت حمل موجود زنده دو راه را به مسافرانی که بلیط هواپیمای این ایرلاین را خریده‎اند، پیشنهاد می‎کند:

1- از طریق پایانه‎های مسافری (همراه)

بعلت مسائل ایمنی و بازرسی خارج از اختیارات هواپیمایی ماهان و همچنین عدم کنترل حیوانات در مواقع اضطراری، ورود حيوانات اهلي و پرندگان به كابين مسافری (PETC) مجاز نمی‌باشد و این امكان فراهم می‌شود تاحيوان در پايانه مسافری پذيرش و هنگام ورود در فرودگاه مقصد در سالن دریافت بار به مسافر تحويل شود. مسافران می‌توانند از اين سرويس در اكثر مقاصد ماهان بهره‌مند گردند.

2- از طریق پایانه‌های باربری (غیر همراه یا کارگو)

هنگامی كه به هر علتی مسافر نتواند درسفر همراه حيوان خود باشد اين سرويس دراختيار وی قرار داده مي شود. حيوان اهلی یا وحشی مسافر در پايانه باربري پذيرش و درفرودگاه مقصد به مسافر يا شخصی كه در بارنامه معرفی شده، در محل ترخیص بارنامه تحويل داده می‌شود.

مدارك پزشكي واسناد مورد نياز در فرودگاه مبداء

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

كامل بودن تمام اسناد قابل اطلاق مثل مجوزهای ورود به كشور مقصد مانند:

 1. اصل گواهی معتبر بهداشتی بین‌المللی صادره از دامپزشکی دولتی کشور مبدا (یا مقصد) و تائید کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه (این گواهی‌نامه‌ها در مسیرهای داخلی الزامی نیست).
 2. مدارك واكسيناسيون معتبر؛
 3. شناسنامه یا گذرنامه حیوان؛
 4. اصل برگه پرداخت کرایه حمل؛
 5. تکمیل فرم مخصوص سه برگی درخواست انجام امور موجود زنده؛

شرایط پذیرش حیوانات خانگی

 1. مسافر موظف است حداقل 24 ساعت پیش از سفر با ایستگاه مبدا تماس گرفته، تا از موارد و مشکلات احتمالی مطلع گردد.
 2. دریافت کد AVIH از دفاتر فروش هنگام خرید بلیط هواپیما ؛
 3. حضور مسافر حداکثر 2:30 ساعت پیش از سفر بین المللی و 1:15ساعت پیش ازسفر داخلی در فرودگاه جهت انجام امور پذیرش؛
 4. برای سفر بچه‌های سگ و گربه‚ بايد حداقل 10 هفته از تولد آنان گذشته باشد. (دربرخی از كشورها حداقل سن 12 هفته می‌باشد).
 5. بر اساس قوانین سازمان دامپزشکی ایران هر مسافر حداکثر 2 قلاده سگ یا گربه یا 10 قطعه پرنده تزئینی میتواند حمل نماید.
 6. مسافر موظف است چند ساعت پیش از پرواز غذای سبک به حيوان دهد تا دچار ناراحتی نگردد.
 7. قراردادن آب به میزان کافی درصورت وجود پرواز بيش از دو ساعت؛ (به‌علت بررسی مقدار آب زمان بارگذاری و درمدت توقف ترانزيت)
 8. هواپیمایی ماهان ممکن است حیوانات پرخاشگر، نا آرام، بسیار پیر، بیمار و یا دارای هرگونه ویژگی دیگری که ظاهر ناسازگار با مسافرت هوایی داشته باشد و حیوانات دارای بوی زننده را پذیرش ننماید.
 9. هواپیمایی ماهان از پذیرش حیوانات گران قیمت و یا دارای هرگونه ارزش مادی و معنوی خاص معذور است. این مورد باید توسط صاحب حیوان در ایستگاه مبدا اعلام گردد در غیر این صورت هیچگونه مسئولیتی بر عهده شرکت هواپیمایی ماهان نمی باشد.
 10. هواپیمایی ماهان از پذیرش حیوانات وحشی، انواع آبزیان، جوجه پرندگان بصورت تنها، پیله حشرات و حیوانات غیر خانگی بصورت روش همراه معذور می‌باشد.

حمل اینگونه حیوانات با دارا بودن تمامی مدارک ذکر شده و رعایت شرایط حمل و نقل بارنامه، بصورت غیر همراه امکان پذیر می‌باشد.

​قفس مناسب

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

قفس باید دارای ابعاد مناسب باشد ، درغير اين صورت از سفر حيوان ممانعت می گردد.

 1. قفس باید برای ایستادن طبیعی حیوان به اندازه كافي بزرگ باشد.
 2. قفس بايد جهت نگهداری حیوان به حد كافي محكم، مطمئن و دارای منافذ تهويه باشد.
 3. درب آن بايد قفل داشته باشد تا بطور تصادفی باز نشود و فاقد چرخ در زیر سطح خود باشد.
 4. بستن قلاده درون قفس برای حیوان ممنوع است زیرا پوزه حیوان باید آزاد باشد.

نکات کلی

 1. ​حداكثر سه حيوان نهايتاً شش ماهه که با هم به دنيا آمده باشند و با وزن حداكثر 4 كيلوگرم برای هريک می‌توانند در يك قفس قرار گيرند. در صورت بیشتر بودن وزن یا سن بايد در قفس‌های جداگانه سفر نمایند.
 2. حیوان مادر و حداکثر 3 بچه‌اش: بچه‌ها بیش از 12 هفته سن و هر کدام بیش از 2 کیلو وزن نداشته باشند و به راحتی همگی در يك قفس قرارگيرند.
 3. توصیه می‌شود در تابستان و روزهای گرم از پروازهای شب یا صبح زود و در زمستان و روزهای سرد از پروازهای در طول روز استفاده نمایید.
 4. ممکن است بر اساس نوع هواپیما و شرایط عملیاتی از پذیرش موجود زنده ممانعت بعمل آید. بطور مثال : حمل موجود زنده در برخی هواپیماهای BAE امکان‌پذیر نمی‌باشد.
 5. تحویل حیوان در مقصد براساس فرم تنظیم شده در مبدا به فرد ذکر شده صورت می‌پذیرد.
 6. بر اساس فرم تکمیل شده در مبدا هرگونه هزینه اضافی اعم‌از: خدمات دامپزشکی، قرنطینه، هزینه اسکان، تغذیه، ترخیص، بازگشت به مبدا، جریمه و …. حیوان بر عهده صاحب بار می‌باشد.

قوانین حمل موجودات زنده در هواپیمایی ایران ایر

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

هواپیمایی ایران ایر نیز با ورود حیوانات خانگی به داخل کابین مسافران مخالفت می‌کند.

می‌توانید حیوان خانگی خود را در قفس مخصوصی قرار داده (ایران ایر این قفس مخصوص را به شما قرض می‌دهد) و با خودتان تا مقصد نهایی حمل کنید (البته حیوان خانگی در کابین مسافران نخواهد بود.)

متاسفانه با این روش نمی‌توانید به انگلستان و عمان سفر کنید. برای سفر به این کشورها باید حیوان خانگی خود را جداگانه و با Cargo بفرستید.

در حالت دیگر، در صورتی که صرفا می‌خواهید یک حیوان خانگی را به یک مقصد مشخص بفرستید و نمی‌خواهید که خودتان نیز با حیوان سفر کنید، می‌توانید او را با Cargo بفرستید.

قوانین حمل موجودات زنده در هواپیمایی قطر

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

هواپیمایی قطر نیز، اجازه نمی‌هد تا حیوان خانگی خود را وارد کابین مسافران کنید.

می‌تواند حیواناتی نظیر سگ، گربه، پرنده‌های خانگی و… را در قفس‌های مخصوصی به نام «Checked Baggage» با خودتان حمل کنید (اما نه در کابین) و یا این که با خطوط Cargo هواپیمایی قطر آن‌ها را حمل کنید.

دو روز قبل از اینکه بخواهید پرواز کنید، باید با هواپیمایی قطر این موضوع را هماهنگ کنید که قرار است با خودتان چه حیوانی را و به چه تعدادی حمل کنید.

از آن جایی که قوانین کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارند، ممکن است در برخی از مسیرهای ترانزیتی با مشکلاتی برخورد کنید. لذا قبل از هرگونه اقدام در راستای حمل حیوان خود در سفر، با هواپیمایی قطر هماهنگی لازم را انجام دهید.

قوانین حمل موجودات زنده در هواپیمایی امارات

خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی
بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی

چنان‌چه بلیط هواپیما خود را از هواپیمایی امارات تهیه کرده‌اید، قوانین زیر در مورد حمل حیوان خانگی شما صدق می‌کند.

حیوانات، اجازه ورود به کابین مسافران را ندارند.

به جز شاهین و قرقی، در مقاصد خاصی مانند دبی و پاکستان همه‌ی حیوانات خانگی، بایستی منطبق با قوانین کشور امارات، با خطوط حمل بار (Emirates Sky Cargo) منتقل شوند.

شما کدام ایرلاین را برای جابه‎جایی حیوانات خانگی و خرید بلیط هواپیما برای سفر به همراه این موجودات دوست‎داشتنی پیشنهاد می‎کنید؟

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

منابع:
azarvet.ir
mahan.aero

80 دیدگاه ها

 1. چقدر خوب و مفیده مطالبتون. مخصوصا این مطلب که عالیه. برای من و امثال من که حیوان خانگی داریم و دوری از آنها برامون کار آسونی نیست بسیار جامع و مفیده .مرسی واقعا

  • برای حیوانات خانگی میتونید بلیط هواپیمای مجزا تهیه کنید و از سفر همراه اونها لذت ببرید.

 2. دقیقا، مطالبتون واقعا مفیده، خود من اصلا تا به حال نمی‌دونستم که میشه حیوانات خانگی رو هم سوار هواپیما کرد یا نه.الان فهمیدم که میشه واسشون بلیط هم تهیه کرد. ممنون

  • سلام
   سپاس از اینکه مطالب وبلاگ رو می‌خونید و نظر خودتون رو با ما در میون میزارید
   در مورد حیوانات خانگی این رو بگم که:
   در واقع برای حیوانات خانگی بلیط هواپیما نمی‌خریم، بلکه شما با خرید بلیط هواپیما برای خودتون میتونید به عنوان بار با شرایط تعیین شده هزینه حمل رو با توجه به وزن حیوان خانگی به همراه قفسش پرداخت کنید و با خودتون به سفر ببرید.

  • سلام
   برای حیوانات خانگی نیاز به تهیه بلیط هواپیما نیست
   شما به عنوان بار به شرایط و قوانینی که برای حیوانات خانگی تعیین شده می توانید حیوان خانگی خودتون رو حمل کنید.
   مبلغ حمل حیوان خانگی شما هم بر حسب وزن مانند بار حساب خواهد شد.

 3. سلام درسته که میگن دیزنی لند فلوریدا اجازه داده حیوان خانگی خودمون رو هم ببریم تو شهربازی هاش؟ من میخواستم بلیط هواپیما به فلوریدا بگیرم و برم دیزنی لند اونجا رو ببینم

 4. ممنونم عالی مفید و کاربردی. من یک سگ نر ناز دارم از این پاکوتاه ها اسمش پیامه میخوایم عید نوروز ببرمش دانمارک و فرانسه . خدا دلتون رو شاد کنه دلم شاد شد

 5. سلام
  ببخشید شما فقط بلیط هواپیما میفروشید؟ برای این سوال کردم که میخوام بدونم شما میدونید مزنه انتقال حیوانات چنده الان

  • سلام
   برای انتقال حیوانات خانگی با توجه به وزن در قسمت بار هواپیما هزینه حمل و نقل از شما دریافت میشود و در کل نیازی به خرید بلیط هواپیما برای حیوانات خانگی نیست

  • سلام
   تا اونجایی که در قوانین هواپیمایی جمهوری اسلامی نوشته شده نمیتونید داخل کابین هواپیما ببرید
   باید با قفس و اونم در قسمت بار بفرستید

   • سلام، اگر با ترکیش ایرلاین پرواز کنیم، من فکر میکنم میشه که گربه همراه خودمون باشه و نه در بار.
    یکی از دوستام با ایرلاین روسی به ایران سفر کرد و سگ رو با خودش به کابین برد.

 6. سلام و خسته نباشید خدمت شما .خواستم بپرسم آیا از دبی میشه سگ فرستاد به تفلیس گرجستان با چه پروازی ممنون میشم یه سوالم جواب بدین سپاسگزارم

 7. سلام ممنون از اطلاعات
  میخواستم راهنمایی کنید که بهترین پرواز برای یک توله شیتزو بدون پوزه به لارناکا که بشه داخل کابین برد چی هست ؟
  ممنون

  • سلام
   طبق قوانین شما نمیتونید توله شیتزو تون رو داخل کابین ببرید و فقط از طریق بار میتونید با خودتون به لارناکا ببرید

  • مشکلی از این بابت گزارش نشده
   معمولا محل چمدان ها و حیوانات خانگی از هم فاصله داره و مشکل تنفسی پیش نمیاد

 8. سلام
  برای انتقال پرنده خانگی مثل کاسکو با پرواز داخلی آیا به قفس مخصوص نیاز است یا همان قفس خودش در قسمت بار هواپیما پذیرش می شود؟ و حتما باید گواهی سلامت یا دفتر واکسیناسیون داشته باشد؟

  • مشکل نوع قفس نیست و اینکه حتما قفس خاصی باشه، اما همونطور که در تصاویر مقاله و مواردی که در مورد قفس گفته شده میبینید، بهتره قفسی مشابه تصاویر باشه که از نظر اندازه و مقاومت استاندارد لازم رو داشته باشه.
   گواهی سلامت و پزشکی هم مواردش رو ذکر کردیم و بدون اون ها اجازه پرواز داده نمیشه.

 9. سلام
  ابجیه من از انکارا اومده تهران با پرواز ایرانی .سگش همراش بوده حالا میگن واسه سگت باید برای گمرکی پول واریز کنی گیر کرده
  حالا واقعا همینطوره؟

  • تا این حد جزئی اطلاع کامل نداریم
   اما معمولا چون از طریق حمل بار وارد کشور میشه، برای بار اضافی هزینه میگیرن!

 10. سلام من تبریز هستم ولی سگم تهران هستش یکی از دوستانم که تهران هستش رو سپردم توله سگم رو برام بیاره دوستم برگه سلامت رو به اسم خودش گرفته ولی شناسنامه ی سگ به اسم من هست ایا فرودگاه مهراباد ایراد میگیره برا این؟

  • موارد زیر در سایت هواپیمایی نوشته شده :
   • اصل گواهی بهداشتی از دامپزشکی دولتی کشور مبدأ به نام مسافر و به زبان فارسی یا انگلیسی
   • شناسنامه بهداشتی حیوان به نام مسافر

   حالا ممکنه ایراد نگیرن ولی قانونش اینه که به نام مسافر باشه جفتش

 11. با سلام,
  سوال داشتم از حضورتون , آیا با قوانین جدید میتوان حیوان خانگی خودمون رو ( یک قلاده سگ) که از خارج از ایران تهیه شده به ایران بیاریم ؟ به صورت کارگو و یا به صورت همراه. هرکدوم که مقدور هست. اخیرا گویا اجازه ورود نمیدهند البته گویا قانون به صورت کامل شفاف نیست و قرنطینه فرودگاه امام یک حرف می گوید و گمرگ حرف دیگری میزند.
  ممنون

  • • ورود سگ و گربه به صورت ارسال پستی (فریت) به کشور ممنوع است.
   • ورود سگ و گربه به همراه مسافر حداکثر ۲ قلاده و ورود پرندگان خارج از لیست citis 10 قطعه می باشد ضمنا” ورود پرندگان خانگی نظیر مرغ و خروس و غاز و اردک و نظایر آن ممنوع می باشد.
   • ورود حیوانات مشمول مقررات Citis علاوه بر موارد فوق مستلزم دریافت مجوز ورود از سازمان دامپزشکی کشور و همچنین دارا بودن گواهی نامه citis از سازمان حفاظت محیط زیست کشور مبدا می باشد.
   • ورود حیوانات به صورت CARGO (به استثناء سگ و گربه که ممنوع است) مستلزم دریافت مجوز ورود از سازمان دامپزشکی کشور می باشد.

 12. سلام خسته نباشید ، من پکن زندگی میکنم ، اما پرشین کت ایران دارم ، میخواستم اون رو بیارمش پکن ، اما بکسری میگن پکن اجازه نمیده حیوان بیاریم ، میشه بهم بگید چطور میتونم بیارمش ؟

  • سلام
   باید اطلاعات دقیق رو از هواپیمایی چین بگیرید و دقیق بدونید که شرایط ورود حیوان با هواپیما به کشور چین به چه صورت است
   در کل به این نکات توجه کنید:
   بر اساس قوانین وزارت کشاورزی و اداره‌ی کل گمرک مربوط به ورود سگ و گربه‌ی خانگی هر مسافر می‌تواند تنها یک سگ یا گربه‌ی خانگی با خود داشته باشد.
   بعد از تکمیل و تحویل فرم مربوط به همراه داشتن سگ یا گربه گمرک اسناد مربوط به قرنطینه و واکسن هاری حیوان را که در کشور مبدا صادر شده بررسی خواهد کرد.
   گمرک باید به دفتر قرنطینه‌ی مرزی اطلاع دهد تا حیوان مورد نظر قرنطینه شود و مدارک مربوط به قرنطینه به صاحب آن تسلیم شود.
   این مدارک 30 روز اعتبار دارند. اگر مسافر نتواند مدارک لازم را ارائه دهد یا بیش از تعداد مجاز حیوان همراه داشته باشد دفتر قرنطینه می‌تواند موقتا آنها را ضبط کند.
   مسافر باید در مدت زمان اعلام شده مراحل اداری مربوطه را برای آزاد کردن حیوان خود انجام دهد. در غیر این صورت حیوانات به عنوان حیوان بدون صاحب اعلام خواهند شد.
   در چنین شرایطی اقدامات لازم برای قرنطینه‌ی حیوان از سوی این دفتر انجام خواهد گرفت.
   همچنین توجه نمایید:
   امکان بردن همستر به چین نیست. تنها حیوانات مجاز برای ورود به چین سگ و گربه‌ی خانگی است و بردن بقیه‌ی حیوانات ممنوع است. اگر قصد بردن گربه یا سگ خود را دارید باید مدارک مربوط به قرنطینه و واکسن آن را حتما همراه داشته باشید.

 13. سلام و عرض ادب. در مورد پرواز های دیگه‌مثل کیش ایر و یا اتا هم این قانون حمل حیوانات هست؟ منظورم تو قسمت بار، اکسیژن دارن؟ چون چند روز پیش شنیدم که این قانون رو برداشتن‌و اجازه حمل حیوانات به هیچ ایرلاینیو نیمدن. میخاستم‌قبل از خرید بلیط هواپیما کیش مطمئن بشم.

  • سلام
   در این مورد که هیچ ایرلاینی اجازه حمل حیوانات رو نمیده بخش نامه ای برای ما ارسال نشده و قوانین طبق روال گذشته هست.
   بهترین راه برای شما اینه که مسیر و بلیط و ایرلاین خودتون رو مشخص کنید و با پشتیبانی تماس بگیرید. اونها استعلام میگیرن که اون ایرلاین در اون روز و ساعت اجازه حمل رو به شما میده یا خیر.
   اگر پرواز مورد نظر شما اجازه حمل نده کارشناسان ما میتونن پروازی که اجازه حمل حیوان شما رو میده معرفی کنن.
   شماره تماس کارشناس پشتیبانی سفرستان 96621777
   ممنون از شما

 14. سلام، کاش دقیقاً فهرست هواپیمایی های که چنین خدماتی (حمل و نقل هوایی حیوانات) رو میپذیرن مینوشتین، و اینکه حیوان بالغ رو تا حداکثر چه وزن و ابعادی قبول میکنن
  چون بنده میخواستم یه سگ از نژاد سرابی (که جثه نسبت درشتی داره) رو برای فروش به یک مشتری از استان تهران به شهر دمشق در سوریه ارسال کنم
  واقعاً نمیدونم هواپیمایی ای وجود داره که قبول کنه یا به دلیل بزرگ بودن این سگ بالغ، حملش رو نمی پذیرن

  • سلام
   فهرست مشخص و خاصی وجود نداره و معمولا به دلیل اینکه دائم هر ایرلاینی برای خودش بازی در میاره، بهترین راه استعلام گرفتن هست
   شما با شماره تماس 96621777 تماس بگیرید و در این مورد از کارشناس پشتیبانی راهنمایی بگیرید تا برای شما بتونن استعلام بگیرن و جواب رو اعلام کنن

   به همین دلیل ما توصیه میکنیم اول زمان و تاریخ و ایرلاین رو انتخاب کنید تا بتونن براتون استعلام لازم رو بگیرن و اگر اون ایرلاین اجازه حمل رو نمیده بلیط هواپیما دیگری رو معرفی کنن که بشه

  • در ضمن موضوعی که خدمتتون باید عرض کنم در مورد خرید بلیط هواپیما دمشق هست
   کلا از ایران پروازی به دمشق انجام نمیشه و شما نمیتوانید به این مقصد بلیط هواپیما بخرید

  • توصیه میکنم اول زمان و تاریخ و ایرلاین رو انتخاب کنید و بدونید که با چه پروازی و در چه روزی قصد سفر دارید تا کارشناس پشتیبانی بتونه براتون استعلام لازم رو بگیره و اگر اون ایرلاین اجازه حمل رو نمیده بلیط هواپیما دیگری رو معرفی کنن
   شما با شماره تماس ۹۶۶۲۱۷۷۷ تماس بگیرید و در این مورد از کارشناس پشتیبانی راهنمایی بگیرید تا برای شما استعلام بگیرن و جواب رو اعلام کنن

 15. سلام
  ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.
  ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه وب کار میکنیم.
  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه
  فعال هستید خوشحال می شیم به ما بپیوندید
  تا تعاملات مفیدی در زمینه فروش بلیط هواپیما باهم داشته باشیم

 16. سلام روز به خير
  ما سگمون را آورديم اسپانيا ٣ ماه هست كه اينجا هستيم مي خواستم بپرسم براي اينكه بخوايم برگرديم چه كارهايي اينجا بايد براش انجام بديم چون بايد فعلا برگرديم ايران
  ممنون مي شم راهنماييم كنين

  • سلام
   باید بگید که با چه ایرلاینی قصد بازگشت به ایران رو دارید
   و اینکه حیوان خانگی شما از نظر سلامت و واکسن و … در چه وضعیتی هست
   تا اینکه ما استعلام بگیریم ببینیم امکان ورود سگ به کشور هست یا خیر
   چون در حالت کلی بخش نامه اومده که ورود حیوانات خانگی که با خودتون به کشور دیگه ای ببرید ممنوع هست.

  • سلام
   طبق بخشنامه هواپیمایی کشوری مقرر گردیده که ورود هرگونه حیوان اعم از سگ و گربه ممنوع شود. تنها حیواناتی اجازه ورود دارند که برای تحقیقات آزمایشگاهی، آموزشی و … باشند.
   ولی شما اگر بتونید PNR بلیط هواپیما خودتون رو بفرستید برای کارشناسان سفرستان میتونند از ایرلاین مورد نظر استعلام دقیق بگیرند.
   شماره پشتیبانی 96621777 داخلی 1

 17. با سلام و تشكر از مطالبتون كه باهث آگاهي بيشتر مسافران ميشه
  لطفا مي تونيد من و در مورد همراه بردن پرنده ى خانگي كاسكو توسط ايرلاين آليتاليا از ايران به ايتاليا راهنمايي كنيد؟ آيا اين شركت هم مانند شركت هايي كه شما توضيح داديد عمل مي كنند؟
  با سپاس

  • سلام
   در زمان‌های مختلف قوانین حمل حیوامات خانگی ممکن است تغییر کند
   برای خروج از ایران سخت‌گیری کمتری به عمل میاد ولی این نکته را توجه کنید که برای ورود خیلی سخت‌گیری میشه !!!
   از طریق پشتیبانی براتون استعلام گرفته میشه
   لطفا با شماره 96621777 داخلی 1 تماس بگیرید

 18. سلام و عرض خسته نباشین
  بسیار ممنونم از اطلاعات خوبتون
  من شنیدم ورود سگ به ایران ممنوع شده، نظرهای دوستان رو خوندم و دیدم شما پاسخ دادین که همراه مسافر میشه آورد.من در کشور اوکراین زندگی میکنم. با توجه به اینکه اوکراین یکی از این کشورهایی بوده که همیشه از اینجا سگ وارد ایران میکردن ممکن هست محدودیت خاصی براش گذاشته باشن؟
  متاسفانه هرچی گشتم توی اینترنت جوابی پیدا نکردم.شما میتونین کمک کنین.
  ممنونم

  • باید از ایرلاینی که میخواید بلیط بگیرید استعلام کنید که اجازه ورود میدن یا خیر
   قوانین این بخش زود به زود تغییر میکنه
   حتمن قبل هر اقدامی با آژانس مربوطه که بلیط رو تهیه میکنید و یا ایرلاین مربوطه هماهنگ کنید تا استعلام گرفته شود

 19. سلام
  اگه بخوایم از اروپا مثلا سوئد، با خودمون کبوتر ببریم ایران، آیا امکانش هست؟
  تعدادش همون زیر ۱۰عدد
  و اگه اماکان داره چه هواپیمایی رو پیشنهاد میکنید!
  ار بین ترکیش ایران ایر، قطر، یا…؟

  • معمولا قوانین ترکیش ایرلاین برای حمل حیوانات راحت تر است
   ولی برای اینکار باید استعلام گرفته شود

  • سلام
   باید از ایرلاینی که قصد سفر دارید استعلام کنید
   باید مشخص کنید که با چه ایرلاینی قصد سفر دارید تا کارشناسان ما استعلام به روز بگیرند براتون
   در صورت راهنمایی تلفنی با شماره 96621777 داخلی 2 تماس حاصل کنید

 20. سلام . تنها سایتی هستید که دیدم به تک تک سوالات هر چند تکراری جواب دادید. متشکر و آرزوی موفقیت بیشتر براتون دارم

 21. سلام
  من شنیدم پروازهای داخلی امنیت لازم رو برای جا به جایی پت ندارن از نظر اکسیژن استاندارد نیستن . کسی هست که تجربه ی اینکارو داشته باشه ؟ لطفا راهنماییم کنید
  چون من یه سگ نژاد پامرانین دارم و این نژاد از نظر تنفسی حساسه
  و اینکه اگه ببرمش خارج از کشور موقع برگشت اجازه ی ورودش رو میدن یا به مشکل برمیخورم ؟
  ممنون میشم اگه پاسخگو باشید

 22. هزينه فرستادن سگ شيتزو ترير كوچك با كارگو به اروپا هلند از تهران چقدر ميباشد؟ ٦ كيلو وزنشه
  ايا سازماني وجود دارهه كه در مقابل مبلغي همه كارها را برامون انجام بده؟

  • در این مورد اطلاعات کاملی وجود ندارد
   ولی برای اطلاعات کامل حتمن باید از ایرلاین مربوطه استعلام گرفته شود
   چون قوانین حمل برای هر ایرلاین متفاوت است

  • از ایرلاینی که بلیط هواپیما مالزی رو خرید میکنید باید استعلام بگیرید
   اینکار رو کارشناسان آژانس هم انجام میدهند

 23. سلام من 6 عدد قناری میخام بفرستم برای دوستم تو المان. ایا امکانش هست؟ چون پرنده ی حساسی هستش هم نسبت به اکسیژن هم استرس ناشی از پرتاب قفس؟

 24. سلام و خسته نباشین من برای اواسط تیر ماه میخوام برای زندگی به ازمیر برم کارهای بچه هام که دوتا هستن انجام دادم فقط امضااداره ی دامپزشکی کل مونده که باید یک هفته مانده انجام بدم
  سئوالم اینه که از چه ایر لاینی باید بگریم که با سگ مشگل ندارن
  سپاس گذارم

  • سلام
   برای اطلاعات دقیق در این مورد که چه ایرلاینی اجازه حما حیوانات خانگی را به شما می دهد، قانون خاصی وجود ندارد و شما باید با دفتر سفرستان تماس بگیرید تا پشتیبان مربوطه برای شما در مورد ایرلاین مورد نظر شما و مقصد مورد نظر شما استعلام گرفته و ایرلاینی که اجازه حمل سگ را به شما می‌دهد انتخاب کنید.
   021-96621777 داخلی 1

 25. سلام من بلیط امارات دارم به مقصد هیوستون آمریکا. میخواستم ببینم میشه گربه با خودم ببرم؟ کلا شرایطش به چه شکله؟
  ممنونم

  • شرایط بردن حیوانات خانگی با هواپیما بستگی به قوانین خود ایرلاین ها دارد
   برای اینکه مطمئن بشید که میتونید با خودتون ببرینشپ
   با آژانسی که بلیط هواپیما خریدید هماهنگ کنید تا براتون از ایرلاین استعلام بگیرین
   در صورت نیاز با کارشناسان سفرستان در تماس باشید. شاره تماس: 96621777 داخلی 2

 26. سلام ببخشید می خواستم بپرسم کسی تا به حال این تجربه رو داشته که در سفر حدودا ۱۴ ساعته با 1 توقف گربه پرشین رو در قسمت بار با خودش برده باشه و همه چیز خوب بوده؟؟ چون شنیدم که گربه پرشین به خاطر فرم صورتش مشکل تنفسی داره و احتمال داره در قسمت بار مشکل بخوره. ممنون میشم اگر کسی تجربه این کار رو داره به اشتراک بزاره.

 27. سلام
  ممنون بابت مطالب مفيد و پاسخگويي عاليتون.
  من يك گربه پرشين دارم كه ميخوام از ايران به كانادا ببرمش.
  از اونجا كه پرواز خيلي طولاني هست، مطلب خاصي به غير از مواردي كه ذكر كرديد بايد بدونم؟

  • خیر
   فقط زمانی که قصد خرید بلیط هواپیما دارید حتمن با ایرلاینی که پرواز دارید چک کنید مشکلی نباشه و حتمن از طریق کارشناسان آژانس از ایرلاین استعلام لازم رو بگیرید
   در صورت نیاز و تماس با کارشناسان سفرستان با شماره 96621777 داخلی 2 تماس بگیرید

 28. سلام
  خسته نباشین . برادر من هفته آینده داره با پرواز ماهان از تایلند میاد . میخواستم ببینم میتونه یه توله سگ با خودش بیاره برام ؟ چون شنیدم مثل اینکه جدیدا اجازه ورود سگ همراه مسافر رو نمیدن .
  ممنون از پاسخگوییتون 🙂

  • سلام
   لطفا از ایرلاین ماهان بپرسند چون مستقیما به ایرلاین مربوط هست
   در صورت عدم پاسخگویی ایرلاین با کارشناسان ما تماس بگیرید تا استعلام گرفته شود

 29. سلام دوست عزیز . من به کشور کانادا میرم (با هواپیمایی ترکیش ایرلاینس) عروس هلندی دارم که ارام و معمولا بی سر و صداست . میخولم حتما ببرمش ، ایا شما از قوانین ترکیش ایرلاین مطلعید؟ نمیخوام با cargo یا تو بار بفرستم …. اگه بیهوش یا از طریق قرص از جیغش جلوگیری کنم میشه به کابین بردش(با ترکیش ایرلاین) ممنون

 30. سلام من یه عروس هلندی ۳ ساله دارم که معمولا اروم و بی سر و صداست .من میخوام به کشور کانادا برم و عروس هلندیم رو ببرم … اگه بخوام ببرمش (با ترکیش ایرلاینس ) میتونم با بیهوشی یا بی صدا کردنش از طریق قرص ببرمش ؟ نه از طریق cargo یا بار
  ممنون

  • سلام
   باید از ترکیش ایرلاین استعلام بگیرید
   چون قوانین مربوط به pets (حیوانات خانگی) زود به زود تغییر میکنند
   در صورت راهنمایی بیشتر با آژانس مربوطه که بلیط خود را تهیه کرده اید تماس حاصل نمایید تا برای شما از ایرلاین ترکیش استعلام بگیرند

 31. سلام قفس كاسكو براي حمل در پرواز كيش تهران با هواپيمايي معراج جه شرايطي داره ؟
  ممنون از راهنماييتون

  • قفس حیوانات خانگی می بایست استاندارد بوده و به گونه ای باشد که از 3 طرف تهویه داشته باشد، روزنه های قفس طوری باشد که امکان لمس حیوان وجود نداشته باشد و همچنین می بایست به گونه ای باشد که حیوان بتواند در داخل آن بایستد، بچرخد و بخوابد.
   لازم است آب و غذا توسط مسافر در داخل قفس گذاشته شده و برچسب اطلاعات خود شامل نام کامل، نشانی و شماره تماس مسافر را بر روی قفس الصاق نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید