با برترین ایرلاین های ایران آشنا شوید

در ایران ایرلاین های متعددی در حال فعالیت هستند که هر کدام با ارائه خدمات مطلوب و مناسب علاوه بر فراهم کردن پروازی ایمن و کم خطر، سعی در جلب رضایت مسافران پروازی دارند. یک رتبه بندی میان ایرلاین های ایران صورت گرفته است که در این مطلب به این موضوع به طور مفید و مفصل خواهیم پرداخت. اما بهتر است ابتدا با نام ایرلاین های ایرانی آشنایی داشته باشید.

1
3328
معرفی برترین ایرلاین های ایران
برترین ایرلاین های ایران
با برترین ایرلاین های ایران آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 4Rating: 5.0برترین ایرلاین های ایران را بشناسید و با امکانات آنها آشنا شوید.برترین ایرلاین های ایران با در نظر گرفتن بزرگی مجموعه کیفیت هواپیماهای ناوگان هواپیمایی وخدمات و رضایت مسافران رتبه بندی شده اند.

برترین ایرلاین های ایران

چندسالیست که ایرلاین ها با فراهم آوردن پروازهای داخلی و خارجی به یکی از محبوبترین راه های حمل و نقل تبدیل شده اند. ایرلاین ها با امکانات متعددی که ارائه می دهند همیشه آماده خدمت رسانی به خریداران بلیط هواپیما هستند. امکاناتی که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم داشت. و اما در ایران نیز ایرلاین های زیادی در حال فعالیت هستند که هرکدام خصوصیات و ویژگی های بارز خود را  در بر دارند. یکی از دلایلی در ایران ایرلاین های متعددی در حال فعالیت هستند که هر کدام با ارائه خدمات مطلوب و مناسب علاوه بر فراهم کردن پروازی ایمن و کم خطر، سعی در جلب رضایت مسافران پروازی دارند. یک رتبه بندی میان ایرلاین های ایران صورت گرفته است که در این مطلب به این موضوع به طور مفید و مفصل خواهیم پرداخت. اما بهتر است ابتدا با نام ایرلاین های ایرانی را بدانید و با برترین ایرلاین های ایران آشنا شوید.

لیست ایرلاین های ایران

معرفی برترین ایرلاین های ایران
برترین ایرلاین های ایران

توجه داشته باشید که در این لیست نام ایرلاین‌ها بر اساس برتری و یا کیفیت خدمات رتبه بندی نشده‌اند. بلکه، نام ایرلاین‌ها را بر اساس قدمت و سال تأسیسشان به ترتیب رتبه بندی کرده‌ایم. بدین معنا که شماره 1 قدیمی‌ترین ایرلاین و آخرین شماره جدیدترین ایرلاین ایران می‌باشد.

 1. شرکت هواپیمایی ایران ایر (هُما)
 2. شرکت هواپیمایی ایران ایرتور
 3. شرکت هواپیمایی آسمان
 4. شرکت هواپیمایی کیش ایر
 5. شرکت هواپیمایی ساها
 6. شرکت هواپیمایی ماهان
 7. شرکت هواپیمایی کارون
 8. شرکت هواپیمایی کاسپین
 9. شرکت هواپیمایی قشم ایر
 10. شرکت هواپیمایی تفتان
 11. شرکت هواپیمایی زاگرس
 12. شرکت هواپیمایی تابان
 13. شرکت هواپیمایی معراج
 14. شرکت هواپیمایی آتا
 15. شرکت هواپیمایی اترک
 16. شرکت هواپیمایی سپهران
 17. شرکت هواپیمایی پویا ایر
 18. شرکت هواپیمایی وارش

لازم به ذکر است در میان تمامی ایرلاین های ذکر شده برخی از آن‌ها در حال حاضر فعالیت کمی انجام داده و برخی غیرفعال هستند. بنابراین از درج کردن آن‌ها در رده‌بندی برترین ایرلاین های ایران خودداری کردیم.

رتبه بندی برترین ایرلاین های ایران

معرفی برترین ایرلاین های ایران
برترین ایرلاین های ایران

مستحضر هستید که انجام رتبه بندی ایرلاین‌ها بر اساس قدمت و سال تأسیسشان صحیح نیست. بدین سبب سعی داریم با در نظر گرفتن بزرگی مجموعه، تکنولوژی مورد استفاده، کیفیت هواپیماهای ناوگان هواپیمایی، خدمات و رضایت مسافران رتبه بندی استانداردی را در راستای تعیین برترین ایرلاین های ایران انجام دهیم. شما نیز می‌توانید در پایان مطلب نظرات و تجربیات خود را از ایرلاین‌های ایرانی در قسمت کامنت با ما در میان بگذارید.

شرکت هواپیمایی ماهان، بهترین ایرلاین کشور

معرفی برترین ایرلاین های ایران
برترین ایرلاین های ایران

یکی از مهم‌ترین و مجهزترین مسیرهای پروازی در ایران متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان است. باتوجه به آمار رضایتمندی میان مسافران خارجی در ایران، ثابت شده است گردشگران خارجی شرکت هواپیمایی ماهان را برای پرواز ترجیح می‌دهند و آن را یکی از برترین ایرلاین های ایران می دانند. علت این امر می‌تواند پیروی شرکت ماهان از ایرلاین‌های خارجی در نحوه ارائه خدمات به مسافر باشد.

یکی دیگر از برتریت‌های ایرلاین ماهان، اطلاع رسانی سریع هرگونه تغییر احتمالی پروازها یا میزان تأخیر از طریق ایمیل و سامانه پیام کوتاه است. همچنین، مسافران ماهان در پروازهای خارجی می‌توانند تا 72 ساعت قبل از پرواز غذای مخصوص سفارش دهند.

فضای کابین‌های این ایرلاین به گونه‌ای هستند که مسافر برای استراحت و تنظیم صندلی فضای کافی و مناسب دارد. مسافران در طول پروازهای بیش از سه ساعت می‌توانند از میان فیلم‌هایی که توسط مهماندار ارائه می‌شوند، انتخاب کرده و از سیستم پخش DVD و MP3 جهت تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی استفاده کنند.

ناوگان خوب و قدرتمند شرکت هواپیمایی ماهان و افتخاراتی که تاکنون کسب نموده است، از دیگر عواملی هستند که ماهان را به برترین ایرلاین ایران تبدیل کرده‌اند. برای آشنایی بیشتر با این ایرلاین محبوب کشوری و اطلاع از افتخارات و ناوگان آن می‌توانید به وب سایت www.mahan.aero مراجعه کنید.

شرکت هواپیمایی ایران ایر (هُما)، محبوب و قدیمی

معرفی هواپیمایی ایران ایر
هواپیمایی ایران ایر

ایران ایر اولین شرکتی است که ذهن هر مسافری را هنگام خرید بلیط هواپیما به سمت خود کشانده است. شرکت هواپیمایی ایران ایر، قدیمی‌ترین ایرلاین ایران است که امروزه نیز با برخورداری از ناوگان عظیم، بزرگ‌ترین ایرلاین ایران محسوب می‌شود. همچنین خدمات فرودگاهی این شرکت هواپیمایی از ایرلاین‌های بین‌المللی پیروی کرده و مطابق آن‌ها ترسیم شده است. ناگفته نماند ایران ایر، دومین شرکت از برترین ایرلاین‌های ایران می‌باشد.

ناوگان ایران ایر در حال حاضر دارای 43 هواپیما بوده و اکثرشان از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها برخوردار می‌باشند. این ناوگان‌ها درجه یک و استاندار هستند و یکی از افتخارات ایران ایر در سال 1392 دریافت گواهی‌نامه رضایت مشتری و کسب رتبه اول در زمینه اطلاع رسانی به مسافران بوده است.

سرویس غذا و کترینگ منحصربه فرد ایران ایر، یکی دیگر از مزایای استفاده از خدمات این شرکت است. تمامی سرویس‌های غذایی ایران ایر مطابق استانداردهای ویژه آماده و تهیه می‌شوند. اوج هنر و سلیقه را می‌توان در کیفیت و تنوع سرویس‌های این شرکت مشاهده کرد. برای مثال، شما هنگام خرید بلیط هواپیما مشهد تهران از شرکت هواپیمایی ایران ایر این امکان را دارید تا نوع سرویس خود را از قبیل منوی غذایی، سرو غذا در ظروف چینی، دریافت کیف هدیه سفر، بسته بندی زعفران، گل و … را به دلخواه خود انتخاب نمایید.

همچنین، صندلی‌های کلاس اکونومی ایران ایر دارای فضای زیادی بوده و امکان آرامش و استراحت را برای مسافر مقدور می‌سازند. مهمانداران این ایرلاین در طول پرواز به هرگونه درخواست مسافران پاسخ می‌دهند و آن‌ها را در هیچ شرایطی تنها نمی‌گذارند. این صمیمیت و مهربانی ایران ایر را به ایرلاین محبوب کوری تبدیل کرده است.

شرکت هواپیمایی آتا، ایرلاین کم حادثه

معرفی هواپیمایی آتا
هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا، از زمان تأسیس و بهره برداری با پیروی از برنامه منظم روند رو به رشدی را طی کرده است و کم حادثه‌ترین ایرلاین معرفی شده است. جالب است در طول حوادثی که برای این ایرلاین رخ داده است، هیچ مرگ و یا حادثه دلخراشی تجربه نشده است. این شرکت هواپیمایی دارای 8 فروند بوئینگ MD، 3 هواپیمای ایرباسA320، 6 هواپیمای بوئینگ 737  و 2 هواپیمای امبرائر 145 می‌باشد. شرکت هواپیمایی خصوصی آتا جزو چهارمین ایرلاین برتر ایران است.

شرکت هواپیمایی کیش ایر، ناوگان جدید

هواپیمایی کیش ایر
کیش ایر

ناوگان هوایی جدید و پیشرفته کیش ایر اهمیت این شرکت هواپیمایی را بالا برده است. همان‌طور که مطلع هستید یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در سطح کیفیت پرواز و ارائه خدمات به مسافر نوع و مدل هواپیما می‌باشد. شرکت هواپیمایی کیش ایر در گذشته دارای 2 فروند هواپیمای توپولوف مسافربری بود که در پی بخش‌نامه سازمان هواپیمایی کشوری و ممنوعیت این هواپیماها در خطوط هوایی، هواپیماهای جدید جایگزین آن‌ها شدند.

خدمات غذایی و کترینگ کیش ایر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و همین امر باعث قرار گرفتن این ایرلاین میان برترین‌ها شده است. کترینگ این شرکت با پیروی از استانداردهای جهانی و سرلوحه قرار دادن غذاهای سنتی و ذائقه ایرانی، بهترین سرویس غذایی را به مسافر ارائه می‌دهد.

کترینگ شرکت هواپیمایی کیش در صنعت تهیه و توزیع غذا بیش از 20 سال سابقه دارد و روزانه ده هزار سرویس غذایی تولید و توزیع می‌کند. هم‌اکنون 100 متخصص تغذیه در کترینگ کیش ایر در دو مرکز تهران و کیش در حال فعالیت و خدمات رسانی هستند.

شرکت هواپیمایی قشم ایر، ایرلاین مدرن و جذاب

هواپیمایی قشم ایر
قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر دارای 13 فروند هواپیما است و نمی‌توان آن را یکی از بزرگ‌ترین ایرلاین‌های کشور نامید. اما باتوجه به برخی موارد می‌توان آن را در فهرست برترین‌های ایران قرار داد. این شرکت هواپیمایی در نخستین سال‌های فعالیت تعداد کمی ناوگان در اختیار داشت. اما در سال 1379 پس از سال‌ها فعالیت توانست تعداد ناوگان را به 7 هواپیما برساند. قشم ایر کنونی در ابتدا فراز قشم نام داشت و در سال 1388 تحویل شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم داده شد. در سال 1393 نیز به وزارت نفت واگذار شده و قشم ایر نام گرفت. محبوبیت این ایرلاین در طول سال‌ها فعالیت به دلیل ارائه خدمات باکیفیت حاصل گردیده است. همچنین یکی از هواپیماهای این شرکت به باشگاه پرسپولیس اختصاص دارد و باعث محبوبیت آن میان طرفداران این تیم فوتبالی شده است.

شرکت هواپیمایی معراج، ایرلاین خوش قول

معرفی برترین ایرلاین های ایران
برترین ایرلاین های ایران

شرکت هواپیمایی معراج با تأخیرهای بسیار اندک، لقب خوش قول‌ترین ایرلاین را از آن خود کرده است. این شرکت به دلیل داشتن مقاصد متعدد داخلی و خارجی و برخورداری از ناوگان‌های بزرگ به ایرلاین محبوب تبدیل شده است. همچنین، معراج قدرتمندی خاصی در زمینه تعمیرات هواپیماها دارد و گواهینامه مدیریت تداوم صلاحیت پروازی کسب کرده است. معراج اولین ایرلاینی است که موفق به کسب این گواهینامه شده است. کترینگ و خدمات غذایی مطلوب و باکیفیت از دیگر عوامل تأثیر گذار بر محبوبیت این ایرلاین می‌باشند.

شرکت هواپیمایی آسمان، نقطه سر خط برترین ایر لاین‌های ایران

معرفی برترین ایرلاین های ایران
برترین ایرلاین های ایران

شرکت هواپیمایی آسمان از ادغام چهار شرکت هواپیمایی شکل گرفته و امروزه یکی از بزرگ‌ترین ایرلاین‌های ایران است. ایرلاین آسمان دارای 33 فروند هواپیما می‌باشد که به 40 مقصد داخلی و 13 مقصد خارجی پرواز انجام می‌دهند. شهرت این ایرلاین به رشد توانایی‌های فنی عملیاتی پرسنل و گسترش ناوگان هوایی می‌باشد. پیشرفت آسمان در توسعه پروازها، افزایش تعداد مسافران، تجهیز کردن آشیانه‌ها و آموزش نیروهای خبره بسیار چشمگیر بوده است. تمامی این موارد شرکت هواپیمایی آسمان را به یکی از ایرلاین محبوب و برتر ایران تبدیل کرده‌اند.

در این رتبه بندی ویژگی‌های به خصوص شرکت‌های هواپیمایی و نظرسنجی‌های مربوط به رضایت مسافران دخیل می‌باشند. شما نیز تجربیات، رضایت و یا عدم رضایت خود را از ایرلاین‌های مختلف ایران در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید. مطمعنا نظرات و پیشنهادات شما برای کمک به تشخیص بهترین ایرلاین ایران بسیار موثر خواهد بود.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید