راه­ های برقراری ارتباط در سفر خارجی

از آنجایی که انسان یک موجود اجتماعی است، برقراری ارتباط او با دیگران امری مهم و حیاتی محسوب می‌شود. اما گاهی به دلایل مختلف برقراری این ارتباط سخت شده و همین مساله، ادامه زندگی و برطرف کردن نیازها را بسیار دشوار می‌سازد. مثلا تصور کنید که شما بلیط هواپیما خارجی خریده و به کشور دیگری سفر کرده‌اید.

0
35
راهکارهای برقراری ارتباط در سفر خارجی
برقراری ارتباط در سفر خارجی
راه­ های برقراری ارتباط در سفر خارجیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 24Rating: 4.5ارتباط در سفر خارجی و راهکارهایی برای برقراری ارتباط در سفر خارجی.برقراری ارتباط در سفر خارجی مورد زبان حرف اول را می زند اما مسلما قرار نیست زبان همه کشورها را یاد بگیریم چراکه اصلا این مساله محال به نظر می‌رسد.

برقراری ارتباط در سفرخارجی

از آنجایی که انسان یک موجود اجتماعی است، برقراری ارتباط او با دیگران امری مهم و حیاتی محسوب می‌شود. اما گاهی به دلایل مختلف برقراری این ارتباط سخت شده و همین مساله، ادامه زندگی و برطرف کردن نیازها را بسیار دشوار می‌سازد. مثلا تصور کنید که شما بلیط هواپیما خارجی خریده و به کشور دیگری سفر کرده‌اید. کشوری که آشنایی چندانی با فضا و مردم آن ندارید. در چنین حالتی مطمئنا برقراری ارتباط برایتان به چالشی جدی تبدیل خواهد شد. این موضوع ما را بر آن داشت که به صورت تخصصی به ابعاد مختلف مساله بپردازیم تا مسافرانی که قصد خرید بلیط هواپیما خارجی دارند، با مطالعه ادامه این مطلب، راه‌های برقراری ارتباط در سفر خارجی را به خوبی یاد بگیرند. پیشنهاد می‌کنیم که شما هم قبل از اقدام برای خرید بلیط هواپیما خارجی و یا بستن چمدان، چند دقیقه‌ای وقت بگذارید و این مطلب را بخوانید.

یادگیری زبان یا بخشی از آن

راهکارهای برقراری ارتباط در سفر خارجی
برقراری ارتباط در سفر خارجی

بدون شک، کلیدی‌ترین ابزار برقراری ارتباط در سفر خارجی زبان است. اما مسلما قرار نیست زبان همه کشورها را یاد بگیریم. چراکه اصلا این مساله محال به نظر می‌رسد. به همین دلیل، توصیه می‌شود که شما قبل از خرید بلیط هواپیما خارجی به مقصد کشور خاصی، چند لغت اساسی مثل سلام، خداحافظ، کمک، دستشویی و غیره را یاد بگیرید. حتی اگر توانستید، به یادگیری جملات کلیشه‌ای زبان‌های مختلف بپردازید. لازم به ذکر است که، دوره‌های آموزشی مختلفی با اهداف متفاوت در آموزشگاه‌ها ارائه می‌شوند که بسیار کارساز هستند.

آرایش و آرامش چهره با لبخندی زیبا

راهکارهای برقراری ارتباط در سفر خارجی
برقراری ارتباط در سفر خارجی

خنده، زبانی برای همه جهان است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که قبل از خرید بلیط هواپیما خارجی به مقصد کشور خاصی، کمی در مورد فرهنگ آن کشور تحقیق کنید و از مناسب بودن لبخند در آن با خبر شوید. بدین‌ترتیب در طول سفر، برای برقراری ارتباط در سفر خارجی با اهالی محلی و مردم آن کشور می‌توانید مدام لبخند به چهره داشته باشید تا آنها با خیال آسوده و با حسی سرشار از مهربانی و صمیمیت به شما پاسخ دهند. مسلما وجود میمیک‌های عصبی یا جدی چندان نمی‌تواند کمک‌تان کنند.

✅ بازدید از مقاله درآمدزایی در سفر
✅ بازدید از مقاله ترفندهای سفر آسان به خارج از کشور
✅ بازدید از مقاله وسایل لازم برای انواع سفرها

دست‌ها، وسیله‌ای برای ارتباط با جهان

راهکارهای برقراری ارتباط در سفر خارجی
برقراری ارتباط در سفر خارجی

اشاره، تقلید و بازی پانتومیم کارهایی هستند که شما می‌توانید با استفاده از دستان خود آنها را انجام داده و برای انتقال پیامتان استفاده کنید. البته شما حتما در این مورد هم از فرهنگ کشور مقصد اطلاع کافی داشته باشید. چراکه در برخی فرهنگ‌ها اشاره مستقیم به جایی با انگشت دست اصلا پسندیده نیست. ضمنا، اگر فکر می‌کنید که کسی را آزرده‌اید. سریع کف دستان خود را به هم بچسبانید و به حالت نیایش هندی از دیگران معذرت‌ بخواهید. این حرکت در تمام جهان قابل قبول است.

وسایلی برای نوشتن و نقاشی

راهکارهای برقراری ارتباط در سفر خارجی
برقراری ارتباط در سفر خارجی

در ایام قدیم مردم برای نوشتن و نقاشی کردن از قلم و کاغذ استفاده می‌کردند که حمل آن کمی سخت به نظر می‌آید. اما این روزها وجود انواع نوت پدها و قلم‌های مربوط به آنها باعث راحتی کار شده است. به همین دلیل، توصیه می‌شود که شما هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی، یک نوت پد هم با خود بردارید تا اگر لازم شد، با نوشتن یک چیز بر روی آن و یا کشیدن نقاشی پیامی که در ذهن دارید، با مردم شهر یا کشور مقصد خودتان ارتباط برقرار کنید. ضمنا، دفتر و قلم هم همچنان می‌توانند به خوبی کاربرد داشته باشند.

استفاده از اپلیکیشن‌های ترجمه

راهکارهای برقراری ارتباط در سفر خارجی
برقراری ارتباط در سفر خارجی

از اپلیکیشن گوگل ترنسیلت گرفته تا انواع مختلف دیگر اپلیکیشن‌ها، همه و همه برای راحتی شما هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی طراحی شده‌اند. در بسیاری از این اپلیکیشن‌ها حتی نیازی به نوشتن پیام خود بر روی صفحه گوشی یا آی پد خود ندارید. بلکه کافیست آن را جلوی دهان خود بگیرید و جمله مد نظرتان را بگویید. سپس این اپلیکیشن جمله شما را به زبان دیگری ترجمه خواهد کرد. البته هنوز اپلیکیشن بسیار کامل و دقیقی برای این کار طراحی نشده است. اما همین مواردی هم که در بازار هستند، گاها بسیار کارساز و مفید واقع می‌شوند.

برای رفتن به هتل از فرودگاه برنامه‌ریزی کنید

راهکارهای برقراری ارتباط در سفر خارجی
برقراری ارتباط در سفر خارجی

زمانی که شما به کشور دیگری می‌روید و به فرودگاه آنجا می‌رسید، در شکننده‌ترین و حساس‌ترین مقطع سفر خود قرار می‌گیرید. چراکه هم دچار جت لگ شده‌اید و هم خسته و خواب‌آلود هستید. حال تصور کنید که در چنین زمانی شما توان برقراری ارتباط با بقیه را هم نداشته باشید. مسلما همه چیز سخت خواهد شد. بنابراین بهتر است از قبل فکری برای این لحظه بکنید. معمولا گردشگران با تجربه با انتخاب هتل‌هایی که سرویس رفت و آمد به فرودگاه دارند، این مشکل را حل کرده و خود را دچار تشویش و اضطراب نمی‌کنند.

چند نکته دیگر برای برقراری ارتباط

راهکارهای برقراری ارتباط در سفر خارجی
برقراری ارتباط در سفر خارجی

در حالت کلی، نکات مختلفی را می‌توان به عنوان راه‌های برقراری ارتباط در سفرهای خارجی مطرح کرد. به همین دلیل بهتر است در این بخش، نگاهی اجمالی‌تر به قضیه داشته باشیم. یکی از مهم‌‌ترین نکات در مورد برقراری ارتباط این است که فردی مناسب را برای این کار انتخاب کنید. معمولا افرادی که ظاهر شیک و آراسته‌ای دارند، می‌توانند کمک بسیار زیادی به بقیه داشته باشند. از طرفی دیگر، شما می‌توانید با استفاده از دوربین، نمادها، عکس‌ها و نقشه هم راه خود را بیابید و هم با بقیه ارتباط برقرار کنید.

لازم به ذکر است که حفظ خونسردی و اعتماد به نفس در برقراری ارتباط در سفرهای خارجی بسیار مهم است. پس دلیلی برای گم کردن دست و پایتان وجود ندارد. آرام باشید و با راه‌های مختلفی که به ذهنتان می‌رسد نیاز خودتان را مطرح کنید. ناگفته نماند که حمل لغت‌نامه و استفاده از آن هم می‌تواند برای شما کارساز باشد. البته پیشرفت تکنولوژی باعث آسانی این کار هم شده است. پس بد نیست قبل از سفر دیکشنری مناسبی بر روی گوشی خود نصب کنید.

حتی اگر دوستان و آشنایان زیادی در کشوری که مقصد خود داشته باشید، باز هم برطرف کردن نیازهای شخصی خودتان و حتی بالا بردن لذت سفر، این الزام را به وجود می‌آورد که شما راه‌های برقراری ارتباط در سفرهای خارجی را به خوبی یاد بگیرید. مطالعه مطلب فوق می‌تواند کمک شایانی در این راه به شما بکند. اما مسلما وقتی خودتان برای چند بار بلیط هواپیما خارجی بخرید و به کشورهای دیگر بروید، خواهید دید که راه‌های متنوع‌تری برای برقراری ارتباط در سفرهای خارجی وجود دارد و شما در طول سفر، به صورت عملی با این راه‌ها آشنا خواهید شد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید