همه چیز درباره حمل‌ونقل در استانبول ترکیه

0
640
خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید حمل و نقل درونی این شهر
بلیط هواپیما به استانبول
همه چیز درباره حمل‌ونقل در استانبول ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 26Rating: 4.5همهٔ آنچه دربارهٔ حمل‌ونقل در ترکیه باید بدانید - آگاهانه به استانبول سفر کنیدبلیط هواپیما به استانبول. بلیط هواپیما به ترکیه. نقشه حمل و نقل در شهر استانبول. حمل و نقل عمومی استانبول. راهنمای حمل و نقل عمومی استانبول

همهٔ آنچه دربارهٔ حمل‌ونقل در استانبول باید بدانید!

استانبول یکی از زیباترین مقاصد سفر برای مسافران پروازهای خارجی است؛ یکی از ویژگی‌های شهر، حمل‌ونقل عمومی است که گشت‌وگذار در این شهر دسترسی به اکثر نقاط توریستی و مهم شهر را میسر و راحت کرده است.

این راهنما به شما کمک می‌کند تا وسایل مختلف حمل‌ونقل عمومی آشنا شوید و هر وقت بلیط هواپیما استانبول گرفتید از آنها برای مدیریت هزینهٔ سفر خود و البته لذت بیشتر استفاده کنید.

بریم ساحل ترکیه؟ به نظرم بودروم رو ببین

میگن ماه روی زمین اینجاست!!!

فرودگاه‌های استانبول

پیش از هر چیز برویم سراغ فرودگاه‌های استانبول، این شهر دو فرودگاه دارد و کار ساخت سومین فرودگاه را نیز در دستور کار قرار داده که شنیده‌ها حاکی از آن است که در سال 2030 به بهره‌برداری می‌رسد. فرودگاه‌های استانبول هم میزبان گردشگران پروازهای خارجی استانبول است و هم بسیاری از آنها از طریق این فرودگاه به دیگر شهرهای توریستی ترکیه سفر می‌کنند.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول

فرودگاه بین‌المللی آتاتورک

خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید حمل و نقل درونی این شهر
بلیط هواپیما به فرودگاه آتاتورک

این فرودگاه ازنظر تعداد کل مسافران و حرکت هواپیماها اصلی‌ترین فرودگاه کشور ترکیه به شمار می‌رود که در قسمت اروپایی شهر ساخته‌شده است. این فرودگاه در سال 1924 ساخته شد و در سال 1980 به‌افتخار رهبر این کشور به نام آتاتورک تغییر نام داد. این فرودگاه خانهٔ اصلی هواپیمایی ترکیه و نیز میزبان پایگاه نیروی نظامی این کشور است.

فرودگاه آتاتورک در سال‌های اخیر به‌عنوان یازدهمین فرودگاه شلوغ جهان، دهمین در بخش پایانه حمل‌ونقل و سومین فرودگاه پرتردد اروپا شناخته‌شده است.

فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن

خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید حمل و نقل درونی این شهر
بلیط هواپیما به فرودگاه صبیحه گوکچن

با افزایش سفرهای هوایی به استانبول، نیاز به تأسیس یک فرودگاه دیگر نیز احساس می‌شد، این فرودگاه در بخش آسیایی شهر قرار دارد؛ کار ساخت آن در سال 1998 آغاز شد و درنهایت در سال 2001 به بهره‌برداری رسید. اکنون بسیاری از مسافران پروازهای خارجی و داخلی از طریق این فرودگاه رفت‌وآمد می‌کنند. جالب است بدانید که این فرودگاه نام خود را از اولین خلبان زن هواپیماهای جنگی در جهان و ترکیه گرفته است.

هنگام رفت‌وآمد دقت کنید که کنید که بر روی بلیط هواپیما نام چه فرودگاهی قیدشده است، ممکن است پرواز ورودی شما متعلق به یک فرودگاه بوده و بلیط هواپیما برای خروج شما به فرودگاه دیگر.

 از فرودگاه به‌سوی شهر

وقتی پرواز شما به زمین نشست، وقت آن است که از فرودگاه خود را به هتلی که رزرو کرده‌اید برسانید. اولین وسیله‌ای که به ذهن می‌رسد تاکسی است، خب این ساده‌ترین و البته گران‌ترین راه است!

همچنین شما می‌توانید از مترو استفاده کنید که در فرودگاه‌ها ایستگاه داشته و می‌تواند شمارا به نزدیکی محل اقامتتان برساند.

راه دیگر استفاده از اتوبوس‌های هواتاش است، این شرکت یکی از بهترین شرکت‌های حمل‌ونقل ترکیه است که برای هردو فرودگاه سرویس‌های ویژه‌ای را اختصاص داده است؛ این اتوبوس‌ها شمارا از یک فرودگاه به فرودگاه دیگر ترکیه و چند ایستگاه اصلی شهر مثل میدان تکسیم، آکسارایریال ینی‌کاپی و باکیرکوی می‌رساند. هزینهٔ این اتوبوس‌ها بسیار مناسب بوده و با توجه به آنکه از اتوبوس‌های سفری بین‌شهری در آن استفاده می‌شود، چمدان‌های شما در قسمت باری قرارگرفته و با آرامش می‌توانید در اتوبوس نشسته و تا نزدیکی محل اقامت خود بروید.

گشت‌وگذار در شهر

تاکسی

خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید حمل و نقل درونی این شهر
تاکسی ها در استانبول

همان‌طور که می‌دانید تاکسی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جابه‌جایی در شهر است و البته یکی از گران‌ترین آنها؛ تاکسی‌ها در تمام شهر پیدا می‌شوند به‌خصوص در اطراف مناطق توریستی؛ تاکسی‌ها بارنگ زرد شناخته می‌شوند، همچنین در پلاک آنها نیز از حرف T استفاده‌شده است؛ تاکسی‌ها باید از تاکسی‌متر استفاده کنند و هزینه‌ای که بر روی صفحه نشان داده‌شده است را از شما دریافت کنند.

بسیاری از وسایل حمل‌ونقل عمومی درنهایت تا ساعت 12 شب‌کار می‌کنند در این شرایط بهترین و امن‌ترین وسیله برای شما تاکسی خواهد بود.

اتوبوس

خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید حمل و نقل درونی این شهر
اتوبوس های داخل شهری استانبول

اتوبوس‌های خطی و عمومی استانبول یکی دیگر از وسایل حمل‌ونقل عمومی است که به‌راحتی شمارا به مقاصد موردنظر می‌رساند، این اتوبوس‌ها با توجه به خطوطی که در آن حرکت کرده در ایستگاه‌های مختلفی توقف می‌کنند که شما می‌توانید آنها را با توجه به رنگشان شناسایی کنید.

برای استفاده از این وسیله باید کارت الکترونیکی به همراه داشته‌اشید که به‌راحتی آن را از ایستگاه‌های مترو و کتاب‌فروشی‌ها می‌توانید تهیه کنید. نقشهٔ حرکت و خطوط اتوبوس استانبول به‌راحتی از اینترنت قابل دریافت است البته می‌توانید نام مکانی را که می‌خواهید بروید به راننده بگویید یا نشان دهید تا بتواند شمارا راهنمایی کند.

دلموس

خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید حمل و نقل درونی این شهر
دلموس در استانبول

دلموس از آن وسیله‌های حمل‌ونقل عمومی است که می‌توان آن را مختص ترکیه دانست، چیزی شبیه به ون تاکسی‌هایی که در ایران می‌بینید. برای بسیاری از مسیرها می‌توانید از آنها استفاده کنید و سیستم پرداخت آن نیز شبیه به تاکسی‌های عمومی در تهران است، دلموس‌ها ارزان است و ساعت کارشان بیشتر از اتوبوس است، به‌طور مثال برای رسیدن از اسکله‌های بخش آسیایی به میدان تکسیم، دلموس یکی از بهترین وسیله‌ها است. توجه داشته باشید که این وسیله تنها پول نقد دریافت می‌کنند.

ترموا

خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید حمل و نقل درونی این شهر
تراموا در استانبول

یکی از محبوب‌ترین وسیله‌های حمل‌ونقل به‌ویژه برای گردشگران، این وسیله نیز از کارت‌های الکترونیکی پشتیبانی می‌کند؛ هنگام رفت‌وآمد با تراموا می‌توانید از دیدن مناظر اطرافتان نیز لذت ببرید. برای رسیدن به بسیاری از مناطق توریستی مثل بازار، منطقهٔ تاریخی سلطان احمد و …تراموا وسیلهٔ مناسبی است.

مترو

خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید حمل و نقل درونی این شهر
مترو در استانبول

سریع و راحت با دسترسی‌های فراوان؛ جالب است بدانید استانبول یک خط متروی کابلی دارد که دو مسیر دارد و معروف‌ترین آن از خیابان استقلال شمارا به بندر کاباتاش می‌رساند.

متروی اصلی استانبول برقی است و پوششی مناسب برای تمام شهر دارد. این مترو پنج خط دارد که خط سوم آن شلوغ‌ترین مسیر است و بسیاری از مناطق مرکزی شهر را پوشش می‌دهد. برای استفاده از مترو می‌توانید از کارت الکترونیکی استفاده کنید و یا به‌صورت تک مسیره بلیط خود را از دستگاه‌های خودپرداز تهیه کنید.

در تمامی ایستگاه‌ها، نقشه‌های مسیر وجود دارد که می‌تواند شمارا راهنمایی کند، به‌علاوه پیش از سفر می‌توانید نقشه‌های متروی استانبول را نیز دانلود کنید تا راحت‌تر و سریع‌تر به مقصد موردنظر برسید. جالب است بدانید که متروی استانبول در نزدیکی بسیاری از مراکز خرید نیز ایستگاه دارد.

قایق

خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید حمل و نقل درونی این شهر
حمل و نقل دریایی و قایق در استانبول

استانبول در نزدیکی دریای سیاه و مرمره و نیز تنگهٔ بسفر قرار دارد به‌این‌ترتیب یکی از دریا یکی از مسیرهای رفت‌وآمد به دو بخش آسیایی و اروپایی است که اتفاقاً بسیار هم برای مسافران پروازهای خارجی جالب و دل‌چسب است. برای دیدار از جزیره‌های استانبول نیز باید از این اسکله‌ها استفاده کنید. کادیکوی و کاراکوی ازجمله اصلی‌ترین اسکله‌هاست که به ترتیب در بخش آسیایی و اروپایی قرار دارد.

استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی هم می‌تواند در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کند و هم به شما کمک می‌کند تا بیشتر و بهتر شهر را ببینید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما استانبول
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر استانبول
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آنتالیا
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر آنتالیا

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید