برنامه سفر استانبول و بلیط هواپیما برای سفری چهار روزه

آنجا که غرب دست در دست شرق می‌گذارد و زیبایی‌های زمین و زمان به اوج خود می‌رسد، نام استانبول تلألو می‌یابد. شهری که در آن‌سوی رویاهای هر گردشگر جای گرفته و با زیبایی‌های وصف‌ناپذیر و تمام‌نشدنی‌اش قلب هر مسافری را به لرزه در می‌آورد. بلیط هواپیما استانبول همیشه یک گزینه ایده‌آل برای لذت بردن از اوقات فراغت به شمار می‌رود. چراکه وجب به وجب این شهر خاطره‌انگیز و تماشاییست. با این حال، سفر به استانبول هم مثل هر مسافرت دیگری باید با برنامه‌ای مدون و مناسب پیش برود و اگر چنین نباشد، مطمئنا حتی خرید بلیط هواپیما استانبول هم نمی‌تواند لذت کافی به مسافرت شما القا کند.

0
153
خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول
برنامه سفر استانبول و بلیط هواپیما برای سفری چهار روزهReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Sep 11Rating: 3.5برنامه سفر استانبول و بلیط هواپیما برای سفری چهار روزه - خرید بلیط هواپیما استانبول از سفرستانبرنامه سفر استانبول - آنجا که غرب دست در دست شرق می‌گذارد و زیبایی‌های زمین و زمان به اوج خود می‌رسد، نام استانبول تلألو می‌یابد. بلیط هواپیما استانبول شهری که در آن‌سوی رویاهای هر گردشگر جای گرفته و با زیبایی‌های وصف‌ناپذیر و تمام‌نشدنی‌اش قلب هر مسافری را به لرزه در می‌آورد. استانبول همیشه یک گزینه ایده‌آل به شمار می‌رود.

برنامه سفر 4 روزه به استانبول

آنجا که غرب دست در دست شرق می‌گذارد و زیبایی‌های زمین و زمان به اوج خود می‌رسد، نام استانبول تلألو می‌یابد. شهری که در آن‌سوی رویاهای هر گردشگر جای گرفته و با زیبایی‌های وصف‌ناپذیر و تمام‌نشدنی‌اش قلب هر مسافری را به لرزه در می‌آورد. بلیط هواپیما استانبول همیشه یک گزینه ایده‌آل برای لذت بردن از اوقات فراغت به شمار می‌رود. چراکه وجب به وجب این شهر خاطره‌انگیز و تماشاییست. با این حال، سفر به استانبول هم مثل هر مسافرت دیگری باید با برنامه‌ای مدون و مناسب پیش برود و اگر چنین نباشد، مطمئنا حتی خرید بلیط هواپیما استانبول هم نمی‌تواند لذت کافی به مسافرت شما القا کند. به همین دلیل، در مطلبی که پیش روی شماست، برنامه سفر 4 روزه‌ای ترتیب داده‌ایم تا شما هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول و سفر به این شهر دوست‌داشتنی، به بهترین شکل ممکن از لحظات مسافرت‌تان استفاده کنید. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نکاتی در مورد حمل‌ونقل در استانبول

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

اگر در پی خرید بلیط هواپیما استانبول هستید، بهتر است بدانید که بیشتر نقاط این شهر را می‌توان با پای پیاده گشت. جالب است بدانید که برنامه زیر هم به نحوی طراحی شده که شما اکثر مسافت‌ها را با پای پیاده طی کنید. البته با خرید یک عدد استانبول کارت (Istanbulkart) به قیمت 10 لیر شما می‌توانید به‌سادگی و با قیمت بسیار ارزانی از وسایل حمل‌ونقل در استانبول استفاده کنید و از گردش در این شهر لذت ببرید.

نکاتی در مورد اقامت در استانبول

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

یافتن محل اقامت ارزان‌قیمت در استانبول کمی دشوار است. معمولا آن دسته از هتل‌ها یا‌ هاستل‌هایی هم که قیمت بسیار پایینی دارند از امنیت خوبی برخوردار نیستند. اما به‌هرحال با حدود 55 تا 70 لیر شاید بتوان اتاقی در یک ‌هاستل خوب به دست آورد. البته بد نیست بدانید که امروزه بسیاری از هتل‌ها اتاق خود را با واحد پول دلار آمریکا در اختیار مهمانان‌شان قرار می‌دهند و معمولا این مساله باعث افزایش هزینه اقامت در استانبول می‌شود.

✅ بازدید از مقاله بهترین هاستل‌های استانبول
✅ بازدید از مقاله لذت از غذاهای خیابانی استانبول
✅ بازدید از مقاله 10 موزه شگفت‌انگیز استانبول

نکاتی در مورد خوردوخوراک در استانبول

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

تنوع غذایی فراوان و وجود انواع خوراکی‌های مختلف و رنگارنگ، یکی از دلالیست که خیلی از گردشگران صرفا به خاطر آن بلیط هواپیما استانبول می‌خرند. بد نیست بدانید که قیمت کباب‌های خوشمزه استانبول در حدود 10 لیر است و به همین دلیل گردشگران رغبت فراوانی به خوردن این غذا دارند. البته نکته جالب در اینجاست که خیابان‌های استانبول پر از چرخ دستی‌های مختلف با غذاهای گوناگون هستند. بنابراین کسی که نخواهد زیاد برای خوردوخوراک هزینه کند با مشکل چندانی روبرو نخواهد شد.

روز اول سفر به استانبول

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

یکی از دلایل شهرت یافتن بلیط هواپیما استانبول در سرتاسر جهان، تنوع جاذبه‌های گردشگری این کشور است. مسأله‌ای که باعث سورپرایز شدن مسافر استانبول و آشنایی وی با شگفتی‌های گوناگون می‌شود. این موضوع را شما هم در همان روز اول متوجه خواهید شد. جایی که مسجد، کاخ، پارک، موزه و چندین مکان دیدنی دیگر در مقابل چشمان‌تان صف می‌بندند و حیرت و تعجب‌تان را بر می‌انگیزند.

مسجد آبی (Blue Mosque)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

شماره تلفن: 902124584468

زمان بازدید: از ساعت 9 تا 10

مسجد آبی استانبول که اغلب با نام مسجد سلطان احمد هم شناخته می‌شود یکی از جاهاییست که تماشای آن هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول شما را مات و مبهوت می‌کند. این مسجد که با دکوراسیون وصف‌ناپذیر و سرامیک‌های آبی‌رنگ خود نام و آوازه بلندی به دست آورده بین سال‌های 1609 و 1616 ساخته شد. هم فضای بیرونی مسجد فوق‌العاده زیباست و هم فضای داخلی آن. پس نام مسجد آبی استانبول را حتما باید در برنامه سفر به این شهر قرار داد.

مسجد ایاصوفیه (Hagia Sophia)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 500 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 5 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 7 دقیقه

شماره تلفن: 902125221750

زمان بازدید: از ساعت 10:10 تا 11:40

آنقدر در متون مختلف در مورد مسجد ایاصوفیه و زیبایی‌های آن نوشته شده که دیگر یافتن موضوعی جدید و نگاه کردن به این مسجد از زاویه‌ای متفاوت بسیار سخت شده است. بدون تردید خرید بلیط هواپیما استانبول بدون داشتن برنامه‌ای برای بازدید از مسجد ایاصوفیه امری بیهوده و عبث می‌باشد. این بنای بیزانس فوق‌العاده باشکوه و مجلل هم از پشتوانه تاریخی بسیار بزرگی برخوردار است و هم با طراحی زیبا و آثار هنری بی‌نظیرش می‌تواند سال‌های سال بدرخشد و توجه گردشگران استانبول را به خود جلب کند.

کاخ توپ‌کاپی (Topkapi Palace)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 500 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 4 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 7 دقیقه

شماره تلفن: 2125120480

زمان بازدید: از ساعت 11:50 تا 14:50

وقتی بلیط هواپیما استانبول خریدید و مسافر این شهر رویایی شدید، حتما برنامه‌ای هم برای بازدید از کاخ عثمانی و بسیار بزرگ توپ‌کاپی داشته باشید. کاخی به وسعت 700 هزار متر مربع که تاریخ شروع ساخت آن به سال 1453 میلادی بازمی گردد. در فضای داخلی این کاخ اعجاب‌آور می‌توان چندین باغ سرسبز و زیبا، حیاط دلگشا و سازه‌های بسیار مهم را تماشا کرد و واقعا از بودن در آن لذت برد.

موزه باستان‌شناسی استانبول (Istanbul Archaeology Museums)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 1.2 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 5 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 15 دقیقه

شماره تلفن: 9021252077

زمان بازدید: از ساعت 16 تا 18

موزه باستان‌شناسی هر شهری یکی از بهترین و تماشایی‌ترین نقاط آن شهر است. استانبول هم از این قاعده مستثنی نبوده و با موزه‌ای که آثار تمدن 5 هزار ساله را در دل خود جای داده، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. جالب است بدانید که تعداد این آثار زیبا و تماشایی به بیش از 1 میلیون قطعه می‌رسد و به‌نوعی تماشای آنها را می‌توان به گوش دادن به ندای تاریخ، فرهنگ و تمدن چند هزار ساله تشبیه کرد.

پارک گولهان (Gülhane Park)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 300 متر

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 4 دقیقه

زمان بازدید: از ساعت 18:05 تا 20

در انتهای روز اول سفر به استانبول بد نیست سری هم به یکی از پارک‌های زیبای این شهر بزنید تا با لمس آرامش دلنشین آن، جسم و روح خود را جلا بدهید. پارک گولهان مسلما گزینه ایده‌آلی برای دستیابی به چنین حسی خواهد بود. پارکی همراه با کافه‌های دوست­داشتنی که چشم‌اندازهای بی‌نظیری از شهر در اختیار شما قرار می‌دهند و باعث می‌شوند شیرینی خرید بلیط هواپیما استانبول برایتان چندین برابر شود.

روز دوم سفر به استانبول

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

تنوع جذابیت‌های استانبول در روز دوم هم مثل روز اول شما را شگفت‌زده خواهد کرد. هرچند که از بلیط هواپیما استانبول چیزی جز این هم نمی‌توان انتظار داشت اما مطمئنا، زیبایی‌های این شهر بسیار متنوع‌تر از آن چیزی خواهند بود که شما از قبل تصور کرده‌اید. در روز دوم سفر به این شهر توجه شما را به 6 مکان فوق‌العاده زیبا جلب خواهیم کرد. مکان‌هایی که همگی شهرت جهانی دارند.

پارک هیپودرم (Hippodrome)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

زمان بازدید: از ساعت 9 تا 9:45

تجربه خوب گردش در پارک گولهان در انتهای روز اول سفر به استانبول باعث خواهد شد که این‌بار با شنیدن نام پارک هیپودرم، قبل از هر جای دیگری در روز دوم به سراغ این پارک بروید. این پارک و فضای بی‌نظیرش که از دوران بیزانس به یادگار مانده زمانی مرکز اصلی تفریح در شهر استانبول به حساب می‌آمد. مجسمه‌های یادبود متعدد و زیبایی‌های چشم‌نواز پارک هیپودرم سبب شده که امروزه هم گردشگران و خریداران بلیط هواپیما استانبول علاقه فراوانی به گشت و گذار در آن داشته باشند.

موزه هنرهای ترکی و اسلامی (Museum of Turkish and Islamic Arts)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 100 متر

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 2 دقیقه

شماره تلفن: 2125181805

زمان بازدید: از ساعت 9:50 تا 11:15

اگر می‌خواهید با خرید بلیط هواپیما استانبول، بخش مهمی از هنر این شهر و کشور ترکیه را بشناسید، پیشنهاد ما به شما دیدن موزه هنرهای ترکی و اسلامی خواهد بود. موزه‌ای که در آن آثار فاخر و بسیار ارزشمندی از قرن هفتم تا بیستم میلادی گردآوری شده است. این موزه در کاخ سلیمان برپا شده و به همین دلیل، علاوه بر 40 هزار اثر متنوع و دوست‌داشتنی‌اش، ساختمان موزه نیز می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند.

آب انبار باسیلیکا سیسترن (Basilica Cistern)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 400 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 4 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 5 دقیقه

شماره تلفن: 02125121570

زمان بازدید: از ساعت 11:20 تا 12

336 ستون تنومند و بزرگ در کنار هم صف بسته‌اند تا آب انبار وسیعی به نام باسیلیکا سیسترن در زیر زمین شهر استانبول پدید آید و نامی برای خود دست و پا کند. مساحت این آب انبار 9800 متر مربع بوده و گفته می‌شود که این انبار می‌تواند 100 هزار تن آب در خود نگه دارد. همچنین بد نیست بدانید که برای دسترسی به آن باید 52 پله پایین رفت. هرچند که امروزه این آب انبار در استانبول مورد استفاده قرار نمی‌گیرد اما زیبایی معماری و بزرگی آن باعث شده که هنردوستان و باستان‌شناسان هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول علاقه ویژه‌ای به بازدید از آب انبار باسیلیکا سیسترن داشته باشند.

بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 1.1 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 9 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 13 دقیقه

شماره تلفن: 902125223173

زمان بازدید: از ساعت 12:15 تا 14:30

4 هزار رستوران، کافه و فروشگاه در 61 خیابان مختلف اجزای تشکیل‌دهنده بزرگ‌ترین بازار شهر استانبول هستند. بازاری که می‌توان گفت همه مردم جهان نام و آوازه آن را شنیده‌اند. در مورد شکوه و عظمت بازار بزرگ استانبول شاید اشاره به این نکته که این بازار رکورد 250 هزار بازدیدکننده را در اختیار دارد کافی باشد. علاوه بر فرصت خرید انواع لوازم و اجناس مختلف، کسانی که بلیط هواپیما استانبول می‌خرند، می‌توانند با نکات فرهنگی بسیار زیادی از این شهر در بازار بزرگ آن آشنا شوند.

مسجد سلیمانیه (Suleymaniye Mosque)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 900 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 4 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 11 دقیقه

شماره تلفن: 902125140139

زمان بازدید: از ساعت 15:45 تا 17

در میان انبوه زیبایی‌های استانبول نباید از مسجد سلیمانیه غافل شد. مسجدی که یکی از زیباترین و بزرگترین مساجد این شهر بوده و با توجه به اتمام ساختش در سال 1557 میلادی، جذابیت‌های خاص خود را دارد. اگر بلیط هواپیما استانبول بخرید و در این شهر به تماشای مسجد سلیمانیه بروید، شاهد گنبدی با ارتفاع 27 متر به همراه 4 مناره زیبا خواهید بود. مناره‌هایی که ارتفاع دو تا از آنها به 56 متر و ارتفاع دو تای دیگر هم به 74 متر می‌رسد و بدین‌ترتیب مسجد سلیمانیه بسیار شکوهمند و زیبا به نظر می‌آید.

مسجد رستم پاشا (Rüstem Pasa Külliyesi)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 700 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 5 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 9 دقیقه

زمان بازدید: از ساعت 17:10 تا 18:30

مسجد رستم پاشا بیش از هر چیزی به دکوراسیون داخلی خود با سرامیک‌های ایزنیک مشهور شده است. این مسجد که همواره پای ثابت برنامه‌های گردشگری در شهر استانبول می‌باشد، در سال 1560 میلادی ساخته شده و جزو بهترین پروژه‌های معماری عثمانی در ترکیه به شمار می‌رود. حتما هنگامی که بلیط هواپیما استانبول می‌خرید سری به فضای داخلی مسجد رستم پاشا بزنید. چراکه با دیدن محراب، دیوارها و مناره‌های آن شگفت‌زده خواهید شد.

روز سوم سفر به استانبول

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

از کاخ دلمه­باغچه گرفته تا برج و پل گالاتا، روز سوم سفر به استانبول هم برای شما سراسر لذت و هیجان خواهد بود. پس باید هم دفتر خاطرات‌تان را دائما در دست داشته باشید و هم دوربین عکاسی‌تان را. چراکه هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول و سفر به یکی از زیباترین شهرهای اروپا، حتی یک ثانیه هم از ثبت خاطرات نباید غافل شد.

کاخ دلمه‌باغچه (Dolmabahçe Palace)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

شماره تلفن: 90212269000

زمان بازدید: از ساعت 9 تا 10:30

فرصت تماشای بزرگ‌ترین کاخ کشور ترکیه را هم هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول باید غنیمت شمرد. کاخ دلمه‌باغچه با مساحتی بالغ بر 45 هزار متر مربع و قدمتی چندصدساله، شهرت و آوازه بسیار زیادی در ترکیه به دست آورده است. این کاخ توسط یک معمار ارمنی و به شکل بسیار زیبا و جذاب طراحی شده که در بین طراحی‌ها می‌توان عناصری از طرح‌های نئوکلاسیک، باروک و روکو را دید. طلاهای فراوان به کاررفته در تزئینات کاخ و نقاشی‌های متعدد که گوش‌تا‌گوش آن را پر کرده‌اند، فضای درونی کاخ دلمه‌باغچه را رویایی جلوه می‌دهند.

خیابان استقلال (Istiklal Street)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 2.5 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 8 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 25 دقیقه

زمان بازدید: از ساعت 11 تا 12

اگر می‌خواهید هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول، قلب تپنده این شهر را از نزدیک لمس کنید، چند ساعتی از زمان خود را به پیاده‌روی در خیابان استقلال اختصاص دهید. فروشگاه، رستوران، کافه، گالری، سینما، هتل، تئاتر، کتاب‌فروشی و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید در خیابان استقلال خواهید دید. همین تنوع شگرف و عجیب باعث سرزندگی و نشاط دائمی این خیابان شده است و اکنون آوازه خیابان استقلال استانبول را در سرتاسر جهان می‌توان شنید.

موزه استانبول مدرن (Istanbul Modern)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 1.4 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 9 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 20 دقیقه

شماره تلفن: 902123347300

زمان بازدید: از ساعت 12:30 تا 14

جمع آثار هنری مدرن و معاصر در موزه استانبول مدرن جمع است. کافیست شما هنگام تصمیم‌گیری برای خرید آنلاین بلیط هواپیما استانبول اسم این موزه را هم در برنامه سفر خود بگنجانید تا با گردش در فضای 8 هزار متر مربعی و تماشای آثار زیبا و فاخر آن از تک‌تک لحظات مسافرت‌تان لذت ببرید. جالب است بدانید که در این موزه رستوران، فروشگاه، کتابخانه هنری و سینما هم وجود دارد. بنابراین می‌توان ساعت‌ها در آن سرگرم شد.

برج گالاتا (Galata Tower)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 1.3 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 8 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 13 دقیقه

شماره تلفن: 902122938180

زمان بازدید: از ساعت 16 تا 17

به بالای برج گالاتا بروید و استانبول را زیباتر از همیشه ببینید. فقط آن دسته از گردشگران استانبول که تجربه دیدن چنین صحنه‌ای را دارند می‌توانند این جمله را درک کنند. چراکه برج گالاتا امکان تماشای استانبول را از ارتفاع 51.65 متری ارائه می‌دهد. این برج بسیار با قدمت و با شکوه بوده و دیدن آن از نزدیک برای هر کسی که بلیط هواپیما استانبول می‌خرد بسیار ضروری می‌باشد.

پل گالاتا (Galata Bridge)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 1.4 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 8 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 18 دقیقه

زمان بازدید: از ساعت 17:20 تا 18:20

اگر شانس با شما یار بود و توانستید همراه با همسر یا نامزد خود بلیط هواپیما استانبول بخرید، به هیچ وجه گردش بر روی پل گالاتا را در این شهر از دست ندهید. چراکه با عبور از روی این پل مطمئنا لحظات عاشقانه و خاطره‌انگیزی تجربه خواهید کرد. پل گالاتا یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های توریستی استانبول می‌باشد. این پل بر روی خلیج شاخه طلایی ساخته شده و یکی از طولانی‌ترین پل‌های ترکیه هم به حساب می‌آید. تماشای افق استانبول بر روی پل گالاتا شما را با صحنه‌های رویایی روبه‌رو خواهد کرد.

بازار ادویه (Spice Bazaar)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 3.1 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 4 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 8 دقیقه

شماره تلفن: 902125136597

زمان بازدید: از ساعت 18:30 تا 20

حتما می‌دانید که در بسیاری از غذاهای ترکیه‌ای ادویه‌جات نقش پررنگی ایفا می‌کنند. از این رو توجه فراوان ترک‌ها به ادویه‌جات باعث شده که بازاری در استانبول به این مواد اختصاص یابد. بازار ادویه استانبول که فضای رنگارنگ و بسیار چشم‌نوازی دارد، یکی از بازارهای سنتی و سرپوشیده این شهر محسوب می‌شود. این بازار فرصت خرید انواع ادویه‌های خوش‌رنگ و بو را هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول تقدیم شما خواهد داشت. لازم به ذکر است که بازار ادویه با نام بازار مصری‌ها هم شناخته می‌شود.

روز چهارم سفر به استانبول

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

به روز آخر مسافرت می‌رسیم. جایی که همچنان لذت‌های فراوانی از خرید اینترنتی بلیط هواپیما استانبول برایتان محفوظ مانده است. روز چهارم سفر به استانبول هم مثل 3 روز قبلی خاطرات فراموش‌نشدنی و به‌یادماندنی در ذهن شما حک خواهد کرد. پس بی‌صبرانه به سراغ این روز و لحظات شاد و دوست‌داشتنی‌ آن می‌رویم.

پارک مینیاتورک (Miniatürk)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

شماره تلفن: 904446336

زمان بازدید: از ساعت 9 تا 11

اگر هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول فرصت کافی برای تماشای جاذبه‌های گردشگری این شهر نداشتید، بهتر است به پارک مینیاتورک بروید. جایی که اکثر بناهای مهم شهر و جاذبه‌های گردشگری استانبول به شکل ماکت و در ابعاد کوچک‌تر ساخته شده و در معرض دید قرار گرفته است. در این پارک زمین بازی، سینمای 5 بعدی و چندین وسیله دیگر برای سرگرمی هم تعبیه شده است. بنابراین می‌توان آن را مکانی مناسب حتی برای کودکان دانست.

موزه راحمی کوچ (Rahmi Koç Museum)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 2.8 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 7 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 10 دقیقه

شماره تلفن: 902123696600

زمان بازدید: از ساعت 11:15 تا 12:30

ماشین‌های کلاسیک، هواپیماهای قدیم، کشتی‌های کهن، راه‌آهن، قطارهای ذغالی و انواع وسایل مربوط به حمل‌ونقل که تاکنون فقط شاید آنها در عکس‌ها یا فیلم‌ها دیده باشید، در موزه راحمی کوچ جمع‌آوری شده‌اند و می‌توان با خرید بلیط هواپیما استانبول آنها را از نزدیک تماشا کرد. حتما وقتی به این موزه رفتید دوربین عکاسی به دست بگیرید و با این وسیله‌های دوست‌داشتنی و جذاب عکس یادگاری بگیرید.

کلیسای چورا (Chora Church)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 2.4 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 10 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 26 دقیقه

شماره تلفن: 902126319241

زمان بازدید: از ساعت 13 تا 14

دوران بیزانس آنقدر بنای زیبا از خود بر جای گذاشته که شاید حتی با چند بار خرید بلیط هواپیما استانبول و تماشای این بناها نتوان همه آنها را دید. اما یکی از بهترین و زیباترین سازه‌های آن دوران کلیسای چورا نام دارد. البته این کلیسا طی سالهای متمادی دچار آسیب‌هایی شد و در قرن یازدهم مورد بازسازی قرار گرفت. لازم به ذکر است که امروزه کلیسای چورا اغلب به‌عنوان یک موزه شناخته می‌شود.

مسجد و مجموعه فاتیح (Fatih Mosque and Complex)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 2.1 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 10 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 20 دقیقه

شماره تلفن: 902125122320

زمان بازدید: از ساعت 15:45 تا 16:30

برای اشاره به یکی دیگر از سازه‌های با شکوه استانبول می‌توانیم به سراغ مسجد و مجموعه فاتیح برویم. بنای قرن هجدهمی و زیبایی که با 22 گنبد کوچک و چندین اتاق زیبا و دلنشین هم ظاهرش جذاب است و هم فضای داخلی‌اش. این مسجد دارای دو مناره نیز می‌باشد. همچنین بد نیست بدانید که ارتفاع بزرگترین گنبد آن به 26 متر می‌رسد. در فضای داخلی آن می‌توان آثاری از خوشنویسی عربی و همچنین محراب بسیار زیبایی هم تماشا کرد.

آبراهه والنس (Valens Aqueduct)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 800 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 6 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 10 دقیقه

زمان بازدید: از ساعت 16:40 تا 17:30

یکی دیگر از دیدنی‌های با عظمتی که هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول نباید فرصت تماشای آن را از دست داد، آبراهه والنس نام دارد. محبوبیت این آبراهه فقط به خاطر شکوه و زیبایی‌اش نیست. بلکه قدمت تاریخی آن نقش مهمی در جلب توجه گردشگران ایفا می‌کند. آبراهه والنس یادگاری عثمانی‌ها و بیزانسی‌ها بوده و از قرن چهارم میلادی در استانبول استوار گشته است. ضمنا، طول این آبراهه 971 و عرض آن 8 متر می‌باشد.

مسجد شاهزاده (Şehzade Mosque)

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

فاصله با مکان قبلی: 1 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 6 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 12 دقیقه

زمان بازدید: از ساعت 17:45 تا 19

مسجد شاهزاده آخرین مکانیست که با این برنامه هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول خواهید دید. بنای این مسجد به قرن شانزدهم میلادی تعلق دارد و اطراف آن با باغ زیبایی تزئین شده است. دکوراسیون داخلی مسجد شاهزاده هم مثل بسیاری از مساجد دیگر استانبول حیرت‌انگیز می‌باشد. لازم به ذکر است قبر برخی اشخاص بزرگ، دو مدرسه دینی، آشپزخانه و چند بخش دیگر را نیز با گردش در فضای مسجد شاهزاده می‌توان تماشا کرد.

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

برای استانبول صدها برنامه سفر می‌توان نوشت. برنامه‌هایی که مسلما یکی بهتر و جذاب‌تر از دیگری بوده و توجه مسافران این شهر را جلب خواهند کرد. مشخصا فقط با 4 روز گردش و تفریح نمی‌توان شهر جذابی مثل استانبول را شناخت. بنابراین کسی که بلیط هواپیما استانبول می‌خرد، بی‌شک در سفر بعدی هم باز به فکر پرواز خارجی به استانبول خواهد بود. حتما تا به حال بین دوستان و آشنایان خود افرادی را دیده‌اید که بارها با خرید بلیط هواپیما استانبول به این شهر سفر کرده‌اند. کافیست خودتان یک بار به استانبول بروید تا متوجه دلیل سفرهای متعدد این افراد بشوید.

برای خرید بلیط هواپیما استانبول و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: visitacity.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید