برنامه سفر اصفهان و بلیط هواپیما برای سفری سه روزه

اصفهان، شهر تاریخی و محبوب ایران که سالانه هزاران هزار گردشگر داخلی و خارجی بلیط هواپیما اصفهان را برای بازدید از زیبایی‌ها و بناهای تاریخی آن خریداری می‌کنند. همیشه از تصاویر، فیلم‌ها و از تعاریفی که در کتاب‌ها نوشته‌اند، اصفهان را شناخته‌ایم. اما، شنیدنن کِی بوَد مانند دیدن. لمس این شهر تاریخی از نزدیک لذت دیگری دارد و هر ایرانی برای یک بار هم که شده، باید بلیط هواپیما اصفهان را خریداری کرده و از جاذبه‌های تاریخی و زیبای این شهر متحیرکننده بازدید کند.

0
82
برنامه سفر اصفهان سه روزه- بلیط هواپیما اصفهان
برنامه سفر اصفهان
برنامه سفر اصفهان و بلیط هواپیما برای سفری سه روزهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 3Rating: 3.5برنامه سفر اصفهان و بلیط هواپیما برای سفری سه روزه - بلیط هواپیما اصفهاناصفهان، شهر تاریخی و محبوب ایران که سالانه هزاران هزار گردشگر داخلی و خارجی بلیط هواپیما اصفهان را برای بازدید از زیبایی‌ها و بناهای تاریخی آن خریداری می‌کنند. همیشه از تصاویر، فیلم‌ها و از تعاریفی که در کتاب‌ها نوشته‌اند، اصفهان را شناخته‌ایم. برنامه سفر اصفهان

برنامه سفر به اصفهان

اصفهان، شهر تاریخی و محبوب ایران که سالانه هزاران هزار گردشگر داخلی و خارجی بلیط هواپیما اصفهان را برای بازدید از زیبایی‌ها و بناهای تاریخی آن خریداری می‌کنند. همیشه از تصاویر، فیلم‌ها و از تعاریفی که در کتاب‌ها نوشته‌اند، اصفهان را شناخته‌ایم. اما، شنیدن کِی بوَد مانند دیدن. لمس این شهر تاریخی از نزدیک لذت دیگری دارد و هر ایرانی برای یک بار هم که شده، باید بلیط هواپیما اصفهان را خریداری کرده و از جاذبه‌های تاریخی و زیبای این شهر متحیرکننده بازدید کند. اصفهان از زمان‌های کهن پایتخت چندین سلسله بوده است و به همین سبب، بناهای تاریخی بسیاری دارد و از لحاظ معماری بسیار شگفت‌انگیز و بی‌نظیر هستند؛ به گونه‌ای که، ذهن معماران زبردست امروزی را به چالش کشانده و آن‌ها را غرق در تفکر می‌کنند. اگر قصد سفر سه روزه به اصفهان را دارید، بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما اصفهان، برنامه سفر به اصفهان سفرستان را مطالعه کنید وهیچ جاذبه با ارزشی را در اصفهان از دست ندهید.

آشنایی با اصفهان

برنامه سفر اصفهان سه روزه
برنامه سفر اصفهان

اصفهان سومین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران است و بسیاری از آثار فرهنگی و تاریخی آن در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. همه اصفهان را با لقب ” اصفهان، نصف جهان” می‌شناسند. آثار باستانی بی‌شمار و تاریخ کهن ، اصفهان را در جهان معروف ساخته است. آندره مالرو، نویسنده فرانسوی، اصفهان را تنها با دو شهر فلورانس و پکن قابل مقایسه دانسته است. با خرید بلیط هواپیما اصفهان انواع سبک‌های گوناگون معماری را می‌توانید مشاهده کنید و با انواع هنرهای کاشی‌کاری، گنبدسازی، مقرنس کاری، گچ‌بری وخوش‌نویسی آشنا شوید. اکثر آثار اصفهان به دوره سلجوقی و صفوی که دوره پس از اسلام می‌باشند، مربوط هستند و خیابان‌ها، پل‌ها، میادین، کاروان‌سراها و مساجد همگی از آن دوره‌ها به جا مانده‌اند.

وضعیت آب و هوای اصفهان

برنامه سفر اصفهان سه روزه- بلیط هواپیما اصفهان
برنامه سفر اصفهان

اصفهان در مرکز ایران و در منطقه بیابانی واقع شده است. شمال و شرق اصفهان تحت تأثیر منطقه کویری بوده و جنوب آن به دلیل وجود کوه صفه خنک است. اصفهان دارای آب و هوای معتدل و خشک و بارندگی نسبتا کم است. دمای هوای اصفهان در تابستان، در گرم‌ترین حالت ممکن به 40 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. پیشنهاد ما این است که بلیط هواپیما اصفهان را در فصل بهار خریداری کنید و از آب و هوای دلنشین بهاری شهر لذت ببرید.

هزینه سفر به اصفهان 

هزینه خرید بلیط هواپیما اصفهان

برنامه سفر اصفهان سه روزه
برنامه سفر اصفهان

اگر برای داشتن سفری سه روزه قصد خرید بلیط هواپیما اصفهان را دارید، هزینه بلیط هواپیما بسته به شرکت هواپیمایی و آژانسی که از آن بلیط تهیه می‌نمایید و البته بسته به آب و هوا تغییر می‌کند ولی به طور کلی هزینه بلیط هواپیما از تهران به اصفهان حدودا بین 260.000تومان تا 450.000 تومان می‌باشد. چنان‌چه، قصد سفر با تور زمینی داشته باشید، این سفر سه روزه حدود 500.000 تومان خواهد بود.

هزینه اقامت در هتل‌های اصفهان

برنامه سفر اصفهان سه روزه
برنامه سفر اصفهان

از آن جایی که اصفهان یک شهر گردشگری است، انواع هتل‌ها، سوئیت‌ها و اقامت‌گاه‌ها را می‌توانید در این شهر به راحتی پیدا و رزرو کنید. از هتل‌های لوکس 5 ستاره گرفته تا مهمان‌سراهای ارزان قیمت در این شهر به راحتی قابل دسترس هستند. اگر بلیط هواپیما اصفهان را خریداری کنید، برای داشتن اقامتی ارزان و نزدیک بودن به میدان معروف “نقش جهان”، می‌توانید در هتل دو ستاره پارتیکان اتاق رزرو کنید. قیمت هتل‌های لوکس و 5 ستاره در اصفهان بسیار بالا است و قیمت مهمان‌سراها و هتل‌های دو ستاره با توجه به موقعیت مکانی فرق می‌کند و به طور کلی، هزینه مناسب و ارزانی دارند.

✅ بازدید از مقاله برنامه سفر سه روزه شیراز
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر چهار روزه قشم
✅ بازدید از مقاله انواع سوغات اصفهان

هزینه خورد و خوراک در اصفهان

برنامه سفر اصفهان سه روزه- بلیط هواپیما اصفهان
برنامه سفر اصفهان

بسیاری از مسافرانی که بلیط هواپیما اصفهان را خریداری می‌کنند، علاقه‌ای به تهیه غذا از رستوران‌ها ندارند. این گونه مسافران باید مواد اولیه و کنسروها را از مبداء به همراه بیاورند. اما گردشگرانی که علاقه شدید به رستوران گردی و امتحان غذاهای جدید و لذیذ دارند، می‌توانند به انواع رستوران‌های گوناگون با محیط‌های متفاوت و دنج در همه جا دسترسی داشته باشند. متوسط هزینه غذاها از غذاهای خانگی گرفته تا غذاهای رستوران‌های لوکس بین 20.000 تومان تا 100.000 تومان می‌باشد.

هزینه گشت و گذار در اصفهان

از آن جایی که اکثر جاذبه‌های معروف اصفهان نزدیکی هم قرار دارند، مجبور به پرداخت هزینه گزاف جهت گشت و گذار در اصفهان نخواهید بود. شما به راحتی قادر خواهید با پای پیاده از تمامی جاذبه‌های نزدیک بازدید کنید و از پرسه زدن در خیابان‌های اصفهان لذت ببرید. اگر مجبور باشید مسافتی را با تاکسی طی کنید، نگران نباشید. کرایه‌ها غیرمعمول نبوده و معقول می‌باشند.

بازدید از جاذبه‌های اصفهان

برنامه سفر اصفهان سه روزه
برنامه سفر اصفهان

بازدید از جاذبه‌های زیبا و تاریخی اصفهان بسیار لذت‌بخش و دلنشین است. در بازدید از تک تک مکان‌های معروف و باستانی اصفهان، احساس آرامش خواهید کرد و با دیدن عظمت معماری‌ها و هنرهای ایران کهن، به گذشته کشورتان مفتخر خواهید شد. اگر بلیط هواپیما اصفهان را خریداری می‌کنید، با جاذبه‌های معروف اصفهان که در این مطلب معرفی می‌کنیم، آشنا شوید و با خیال راحت در اصفهان به بازدید از آن‌ها بروید.

روز اول: میدان نقش جهان، کاخ چهل ستون، سی و سه پل

میدان نقش جهان اصفهان

اولین جایی که یک گردشگر در اصفهان باید بازدید کند، میدان نقش جهان می‌باشد. بلیط هواپیما اصفهان را اگر خریداری کنید، مشاهده خواهید کرد که این میدان در ابعاد بسیار بزرگی ساخته شده و اطراف آن را عمارت‌ها محاصره کرده‌اند. در چهارسوی این میدان چهار ساختار اساسی مشاهده می‌کنید، کاخ عالی قاپو (جایگاه حکمرانی)، بازار قیصریه، جایگاه اقتصادی، جایگاه مذهبی، مسجد شیخ لطف‌الله و مسجد جامع عباسی که جایگاه قدرت اجتماعی مردم می‌باشد. در گذشته مراسم و آیین‌های زیادی ازجمله رژه‌های نظامی، چوگان بازی، شاطردوانی، ایعاد ملی، جشن‌ها و اعیاد مذهبی و تعزیه در این میدان برپا می‌شده است. میدان نقش جهان یکی از سه اثری است که در همان ابتدای کار به ثبت میراث جهانی درآمده است و نمادی از دستاوردهای بی‌نظیر نبوغ هنری است که با رویدادها و آداب و سنن ارتباط مستقیم داشته و فرهنگ آن زمان را، به خوبی معرفی می‌کند. صنایع دستی اصفهان را می‌توانید از بازارهای کنار میدان بخرید و از تراس عمارت عالی قاپو زمانی ساختمان اداری بوده است، منظره زیبای میدان نقش جهان را تماشا کنید.

کاخ چهل ستون

کاخ چهل ستون میان باغ چهل ستون قرار گرفته است. این باغ از طرح‌های عمرانی شاه عباس صفوی بوده است و نقشه بنای آن مربوط به شیخ بهائی می‌باشد. با خرید بلیط هواپیما اصفهان و بازدید از این باغ مشاهده خواهید کرد که مقابل کاخ استخر وسیع وجود دارد که زیبایی باغ را دو چندان کرده است و از کاخ برای پذیرایی و تشریفات استفاده می‌کرده‌اند. در زمان شاهان صفوی تزئینات و بنای کاخ تکیمل گردیده است. باغ چهل ستون در سال 1390، یکی از 9باغ از مجموعه باغ‌های ایرانی بود که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

سی و سه پل اصفهان

سی و سه پل اصفهان یک شاهکار معماری به روی زاینده رود است که گردشگران بسیاری بلیط هواپیما اصفهان را برای بازدید از آن خریداری می‌کنند. ساخت پل به زمان حکومت شاه عباس صفوی مربوط است. بازدید از این پل در شب به شدت پیشنهاد می‌شود. نمای آجری پل با جلوه زیبای چراغ‌ها بسیار دیدنی است.

روز دوم سفر: پل خواجو، کاخ هشت بهشت، مسجد جامع اصفهان

پل خواجو

برنامه سفر اصفهان سه روزه
برنامه سفر اصفهان

روز دوم مسافرت را با بازدید از پل خواجو آغاز کنید. پل خواجو با طول 133 متر در شرق سی و سه پل قرار گرفته است. عمارتی که در وسط این پل قرار دارد، اقامت‌گاه موقت شاه عباس دوم و خانواده‌اش بوده است. این پل به دلیل قرار گرفتن در محله خواجو، پل خواجو نام گرفته است.

کاخ هشت بهشت

اگر بلیط هواپیما اصفهان را خریداری کنید، حتما از کاخ هشت بهشت بازدید کنید. این کاخ یکی از بناهای زیبا و فاخر در زمان خود بوده است که جهانگردان اروپایی نیز، آن را بسیار ستایش می‌کنند. در زمان شاه سلیمان صفوی، این کاخ در میان باغی به نام باغ بلبل ساخته شده است. نقاشی‌های روی دیوارهای کاخ و طاق‌های مقرنس مذهّب در سرسرای کاخ بسیار زیبا و چشمگیر هستند و جلوه خاصی به کاخ بخشیده‌اند. کاخ هشت بهشت دارای دو طبقه می‌باشد که 8 سوگولی پادشاه در آن زندگی می‌کرده‌اند؛ 4نفر آن‌ها در طبقه همکف و 4نفر دیگر در طبقه بالا اقامت می‌کردند.

مسجد جامع اصفهان

مسجد جامع اصفهان یکی از جالب‌ترین بناهای تاریخ معمار ایران است که به سبک معماری ایرانی ساخته شده است. در واقع این مسجد همچون موزه‌ای است که تحول و تکامل معماری ایران را در طول چهارده قرن تاریخ ایران پس از اسلام به نمایش گذاشته است. این مسجد پس از مرمت‌های لازم، در فهرست میراث جهانی به عنوان پانزدهمین اثر ایران به ثبت رسید.

روز سوم سفر: کلیسای وانک، منار جنبان، آتشگاه اصفهان

کلیسای وانک

برنامه سفر اصفهان سه روزه- بلیط هواپیما اصفهان
برنامه سفر اصفهان

سومین روز از مسافرت در شهر اصفهان را، از منطقه ارمنی نشین جلفا، که کلیسای وانک در آن قرار دارد، آغاز کنید. معماری و نقاشی‌های زیبای این کلیسا بسیار مشهور هستند. اکثر گردشگران خارجی که بلیط هواپیما اصفهان را خریداری می‌کنند، یکی از مکان‌هایی که حتما از آن بازدید می‌کنند، کلیسای وانک است. نام شاه عباس دوم صفوی و خلیفه ارامنه به همراه سال اتمام ساخت کلیسا که سال 1664 میلادی است، در کتیبه تاریخی سردر کلیسا درج شده است. از دیگر کلیساهای زیبای اصفهان ازجمله کلیسای مریم مقدس، گئورک مقدس و بیت‌اللحم نیز بازدید کنید.

منار جنبان

همان طور که از نام منار پیدا است، منارهایی که قابلیت تکان خوردن دارند، منار جنبان گفته می‌شود. منار جنبان اصفهان، از معروف‌ترین منار جنبان‌های ایران است که دارای دو مناره می‌باشد. جنبان بودن منارها بدین گونه است که با تکان دادن یکی از مناره‌ها، دیگری نیز تکان می‌خورد. اما امروزه تکان دادن مناره‌ها ممنوع می‌باشد.

آتشگاه اصفهان

به روی کوه‌ها، کمی آن طرف تر از منار جنبان در غرب اصفهان، آتشگاه وجود دارد. این آتشگاه به دوره قباد ساسانی مربوط بوده و از آثار باستانی ایران محسوب می‌شود. برای رفتن به آتشگاه باید مسیری را کوهپیمایی کنید. اگر بلیط هواپیما اصفهان را خریداری کنید، برای بازدید از این آتشگاه به هنگام روز اقدام نمایید تا در زمان برگشت از آن به تاریکی نخورید.

اصفهان جاذبه‌های تاریخی و چشم‌گیر زیادی دارد که در این مطلب به چند جاذبه اصلی آن که بازدید از آن‌ها بسیار ارزشمند و واجب است، اشاره کردیم. اگر تاکنون بلیط هواپیما اصفهان را خریداری ‌ و از جاذبه‌های آن بازدید کرده‌اید، تجربیات خود را در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای خرید بلیط هواپیما اصفهان و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید