برنامه سفر اهواز ۳ روزه

سفر به شهر چندملیتی و چند قومیتی اهواز و مرور ناملایمتی های روزگار در این شهر روزی تبدیل به بایدهای لیست گردشگران می شود، چرا که لذت هم‌صحبتی با مردم خونگرم و مهمان نواز این شهر، دل سپردن به زیبایی های وصف ناپذیر رود کارونش و پیاده روی در کنار پل های معروف نه‌گانه‌اش بی هیچ شکی به فراموش نشدنی ترین خاطرات زندگی تبدیل می شود؛ شهری که تابه حال در خاطرات اذهان گردشگران و عاشقان سفر کمرنگ ترین سهم را داشته و کم تر کسی اشتیاق هم دل شدن با طبیعت و تاریخ این شهر را دارد.

0
60
برنامه سفر اهواز ۳ روزه
برنامه سفر اهواز
برنامه سفر اهواز ۳ روزهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 10Rating: 4.0برنامه سفر اهواز برای سفری 3 روزه و بیادماندنی در شهر همیشه بیدار.برنامه سفر اهواز برای سفری 3 روزه بی تردید اگر قدم در مسیر شناخت زیبایی های شهر همیشه بیدار اهواز بگذارید وسوسه سفر به آن رهایتان نمی کند.

معرفی برنامه سفر اهواز برای یک سفر ۳ روزه

سفر به شهر چندملیتی و چند قومیتی اهواز و مرور ناملایمتی های روزگار در این شهر روزی تبدیل به بایدهای لیست گردشگران می شود، چرا که لذت هم‌صحبتی با مردم خونگرم و مهمان نواز این شهر، دل سپردن به زیبایی های وصف ناپذیر رود کارونش و پیاده روی در کنار پل های معروف نه‌گانه‌اش بی هیچ شکی به فراموش نشدنی ترین خاطرات زندگی تبدیل می شود؛ شهری که تابه حال در خاطرات اذهان گردشگران و عاشقان سفر کمرنگ ترین سهم را داشته و کم تر کسی اشتیاق هم دل شدن با طبیعت و تاریخ این شهر را دارد. بی تردید اگر قدم در مسیر شناخت زیبایی های شهر همیشه بیدار اهواز بگذارید، وسوسه سفر به آن رهایتان نمی کند، مگر اینکه آب و هوا و موقعیت جغرافیایی اش این شوق و هوس را فروکشاند. به هر حال اگر تمایل به خرید بلیط هواپیما اهواز دارید، برنامه ای سه روزه را تدارک دیده ایم تا زیبایی های این خطه را از قلم نیاندازید.

بهترین زمان سفر به اهواز

فرار از گرمای طاقت فرسای اهواز شرط لذت بردن از سفرتان به این شهر خواهد بود. شاید برای همین است که باید در میعادگاه هوای سرد زمستان و روزهای آغازین بهاری به دیدن این شهر بشتابید؛ روزهای آغازین بهار هنوز خبری از گرمای سوزان شهر نیست و برای همین تعطیلات عید بهترین بازه رزرو بلیط هواپیما اهواز خواهد بود. گفتنی است که در ماه های پاییزی و اواخر زمستان نیز هزینه های اقامت و بلیط هواپیمای این شهر به اندازه کافی مقرون به صرفه بوده و گردشگران با شهر خلوت تری روبرو می شوند.

روز اول سفر به اهواز

کلسیا و حرم

برنامه سفر اهواز ۳ روزه
برنامه سفر اهواز

چطور است اولین روز سفرتان را با دیدن یک بنای تاریخی و معماری منحصر به فردش شروع کنید؟ کلیسای سورت مسروپ اهواز جایی است که حتی در بین کلیساهای داخل کشور محبوبیت زیادی را از آن خود کرده است. بنایی تاریخی که در دوره پهلوی و در سال 1347 ساخته شده و نمای زیبای آن در دل اهواز خودنمایی می کند. موقعیت مکانی این کلیسا به راحتی قابل دسترسی است، بعد از اینکه به خیابان مصطفایی رسیدید وارد کوچه موسوی شوید، خیلی زود نمای کلیسا نظرتان را جلب خواهد کرد ولی ممکن است داخل کلیسا راهتان ندهند، به هر حال زمینه زیبایی برای ثبت خاطراتتان خواهد بود. در نزدیکی کلیسا، راه حرم علی ابن مهزیار را پیدا کنید. این مسجد که در گذشته های دور محل اقامت امام رضا (ع) بوده، حالا محل دفن یکی از فقها و دانشمندان قرن سوم است.

بازار امام و عبدالحمید

تا اینجا که آمده اید، سری به بازار امام و بازار تاریخی عبدالحمید اهواز نیز بزنید؛ اینجا سوژه های ناب عکاسی را پیدا می کنید. بازار عبدالحمید در واقع در یکی از راسته های بازار امام خمینی واقع شده و بازار رنگارنگی از پارچه های مرغوب است که قدیمی ترین بخش بازار به شمار می رود. این بازار در گذر تاریخ روزهای اوج زیادی داشته، به خصوص در دوره قاجار که رونق آن زبانزد ایرانیان بود. داخل همین بازار، خانه ای می بینید که از دوران قاجار به جا مانده است؛ خانه یا سرای دادرس که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. متاسفانه این خانه در سال های اخیر در جریان یک آتش سوزی به شدت آسیب دید.

لشکر آباد

با شکم گرسنه راهی لشکر آباد شوید و خود را مهمان فلافل های بی‌نظیر این قسمت از شهر کنید. مگر ممکن است لذت چشیدن طعم فلافل ها و سمبوسه های اهوازی را از برنامه سفر اهواز حذف کرد. در این محله که هنوز بافت سنتی خود را حفظ کرده، زنجیره ای از فلافل فروشی ها را می بینید که آن جا را تبدیل به بازار فلافل کرده اند. یعنی کافیست برای پیدا کردن این منطقه، از اهالی شهر آدرس بازار فلافل را بپرسید.

پارک سبحانی

اگر به همراه خانواده به اهواز سفر کرده اید، بهتر است ساعاتی را برای استراحت کوتاه و لذت از فضای سبز اختصاص دهید که پارک سبحانی با فضای سبز وسیعش گزینه خوبی به شمار می رود. پارکی که پیاده رو سازی ‌های چند سال اخیرش آن را برای قدم زدن در زیر سایه های درخت مناسب کرده است و وسایل بازی اش، اسباب سرگرمی عضو خردسال خانواده خواهد بود.

قدم زدن در کنار کارون

در طول سفر به اهواز یکی از بهترین برنامه ها دیدن کارون و پل های معروفش است که بهتر است این برنامه را به عصرها و شب ها موکول کنید. عصرتان را با قدم زنی در کنار کارون به شب برسانید. جای دنجی را در ساحل برای تماشای ابهت و زیبایی کارون انتخاب کنید، این زیبایی به طرز عجیبی قلب مهمانان را به تسخیر در می آورد. معمولا این نقطه از شهر پاتوق خود اهالی شهر نیز به حساب می آید؛ چند کلامی با آن ها هم‌صحبت شوید،حتما آمار رستوران های معروف و سوغاتی فروشی های برتر شهر را در می آورید و می توانید وعده شام خود را مهمان یکی از بهترین رستوران های شهر شوید.

✅ بازدید از مقاله دیدنی های اهواز

روز دوم سفر به اهواز

بازار کاوه

مگر می شود به شهری بندری رفت و به بازار ماهی فروشانش سر نزد! قبل از ظهر روز دوم، آن هم بعد از استراحت دیشب و رفع خستگی برای بازارگردی زمان خوبی است. در قدم اول باید به میدان شهدا بروید و از آن جا راهتان را به سمت کوچه پس کوچه های بازار کاوه پیدا کنید. قدمت این بازار به دوران پهلوی می رسد؛ بازاری رنگارنگی که از ادویه های تند جنوبی گرفته تا ماهی ها و میگوهای تازه به چشم می خورد. ضمنا اگر به عکاسی علاقه داشته باشید همین تنوع رنگ، زمینه زیبایی برای عکس های شما خواهد بود. ادویه فروش های مهربان این بازار از راهنمایی و توضیح درباره ادویه هایشان دریغ نمی کنند و با قلب مهربانشان پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

خیابان نادری

با کمی پرس و جو از اهالی شهر می توانید از همان داخل بازار، مسیر خیابان نادری معروف را پیدا کنید. خیابانی که لذت خرید و لمس فرهنگ محلی شهر را برایتان ملموس تر خواهد کرد. این جا شلوغ ترین نقطه شهر اهواز است؛ جایی که بعد از گشتن بین دستفروش ها و نوازندگان شهر می توانید یکی از همان پیراشکی های داغ روسی که تعریفش را از همه گردشگران این شهر شنیده اید، نوش جان کنید.

خانه ماپار

خانه ماپار اهواز
خانه ماپار

بعد از دوندگی های بین کوچه ها و بازارها، یک مکان دنج و زیبا می تواند باعث تجدید انرژیتان شود. مکانی که با بازدید از آن می توانید با یک تیر 2 نشان بزنید. خانه قدیمی ماپار که از یادگارهای دوره پهلوی است، این اواخر جان تازه ای به خود گرفته و بعد از مرمتش به مکان باصفا و نوستالژیکی تبدیل شده است. شاید این بنا از بیرون جذابیت چندانی نداشته باشد ولی دنیای رنگارنگی از آجرکاری های زیبا، پنجره های قدیمی و شیشه های رنگین در انتظار ورود شماست. از آنجا که امروزه این بنا فعالیتش را به عنوان رستوران و شربت خانه شروع کرده، می توانید بعد از سفارش غذا از داخل خانه بازدید کنید و در محیط باصفا و گرمش و یا حتی زیر سایه نخل خمیده اش منتظر سرو غذایتان باشید.

دانشکده

اگر تمایل داشته باشید در میانه راه خود سری به دانشکده سه گوش چمران بزنید و یا آن را به روز بعد موکول کنید. این دانشکده سه گوش تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و معماری منحصر به فرد آن که توسط معمار معروف فرانسوی انجام شده از همان دور نظرها را جلب می کند. جالب است بدانید که این دانشکده در زمان جنگ جهانی دوم مقر ارتش متفقین بوده و بعد از آن توسط بانک ملی خریداری شده و در نهایت امروزه کاربری آموزش دارد و یکی از دانشکده های دانشگاه شهید چمران اهواز به شمار می رود.

پل سفید

برنامه سفر اهواز ۳ روزه
برنامه سفر اهواز

ایستگاه آخرتان در روز دوم، نماد شهر اهواز است. پل سفید فاصله چندانی با دانشکده سه گوش ندارد و برای همین بازدید از مجموع این جاذبه ها مستلزم صرف انرژی زیادی نیست. پل سفید قریب به 85 سال پیش بر روی رود کارون ساخته شد و برای همین نگین انگشتری جاذبه های شهر اهواز به شمار می رود. در کناره های پل مسیری برای پیاده روی وجود دارد که در روشنایی روز و تاریکی شب منظره زیبایی از کارون از بالای آن پیداست اما نورپردازی های شبانه آن معرکه است. می توانید شب دوم را با میل غذا در یکی از رستوران های معروف کنار کارون مثل رویال پارک، به یکی از رویایی ترین شب های سفر به اهواز تبدیل کنید.

روز سوم سفر به اهواز

پل طبیعت و پارک های اطرافش

صبح روز سوم خود را به سمت کیانپارس حرکت کنید، دیر نکنید تا پیاده روی دل‌چسبی را در پارک لاله و روی پل طبیعت اهواز تجربه کنید، حوالی ساعت 6 یا 7 صبح بهترین موقع برای حضور در این منطقه است. اینجا نمی توان از تماشای کارون، قایق ها، کشتی ها و ماهیگیران سیر شد. قبل از اینکه به سمت پارک ساحلی راه بیافتید، چند دقیقه ای بنشینید و چای گرمی نوش جان کنید تا با انرژی بیش تری به ادامه برنامه های روز سومتان برسید.

محله نیوساید

حتما شنیده اید که یکی از محله های اهواز بسیار شبیه به محله ای در لندن است؛ راهی که آمده اید برگردید، در ضلع شمالی پارک لاله، محله ای به نام نیوساید واقع شده که معماری های ادارات و خانه های سازمانی اش اثر یکی از معماران معروف بوده است؛ محله ای دنج و زیبا که خانه های ویلایی بزرگی را در دل خود جای داده و یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین محله های اهواز است. قدم زدن در زیر شمشادهای این محله را قبل از ظهر به پایان برسانید  تا قبل از موقع ناهار به یکی دیگر از جاذبه ها سر بزنید.

کاروانسرای معین التجار

حتما روز قبل از روی پل سفید دیواره های آجری و طاق نماهای مشبک بنایی به چشم تان خورده بود. این طاق نماها متعلق به سرای معین التجار است که یکی دیگر از یادگاری های دوران قاجار به شمار می رود. این سرا که در گذشته کاروانسرای معروفی بوده حتی در آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده است و چون در کنار رود کارون واقع گرفته در همان مسیری است که برنامه هر روزتان به آنجا ختم می شود و دسترسی به آن خیلی راحت خواهد بود. جالب است بدانید که بنای معین التجار به عنوان بازارچه موقت صنایع دستی نیز به روی گردشگران باز شده بود.

کیانپارس

شاید بهترین انتخاب این باشد که روز سوم ساعات ظهر و صرف وعده ناهار را در هتل خود بگذرانید تا بعد از این که گرمای بیرون کم تر شد به سمت کیانپارس حرکت کنید. از آنجایی که ممکن است گشت زنی در خیابان های این محلهِ جذاب در هوای گرم ظهر تجربه ناخوشایندی باشد، حوالی عصر می تواند بهترین زمان برای گشت و گذار و خرید در این محله باشد. کیانپارس محله بالانشینان اهوازی است و مملو از بوتیک ها، فروشگاه های برند و رستوران های زیباست.

آبشار رنگین کمان پل هفتم

یکی از رویایی ترین بخش های سفر به اهواز دیدن طولانی ترین و چشم نوازترین آبشار مصنوعی خاورمیانه است. البته همین که تاریکی شب فرا می رسد، زیبایی کارون و پل های اطرافش قلب گردشگران و اهالی شهر را به تسخیر در میاورد. برای همین معمولا بازدید از پل های اهواز را به شب موکول می کنند. این آبشار روی هفتمین پل اهواز ساخته شده و نورپردازی منحصر به فردش، هارمونی زیبایی از رنگ ها را در قالب یک آبشار به نمایش می گذارد. همچنین صدای ریزش ملایم آب آرامش عجیبی را به شما القا می کند تا از شب نشینی خود لذت ببرید و آخرین روز سفرتان را با بهترین تجربه به پایان برسانید.

در ادامه می توانید با کیانپارس اهواز بیشتر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید