برنامه سفر بلاروس برای یک سفر 5 روزه

اگر دیدار از کشورهای اروپای شرقی را دوست ‌دارید و به فرهنگ و جاذبه‌های متنوع این کشورها علاقه دارید، بهتر است خریداری بلیط هواپیما بلاروس و سفر به این کشور را از دست ندهید. درست است، شاید وقتی صحبت از سفر به اروپا می‌شود، کشور بلاروس اولین، دومین یا حتی سومین انتخاب شما نباشد ولی می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما بلاروس و دیدار از این کشور، تجارب منحصربه‌فردی را که فقط مختص این کشور است، برای شما رقم خواهد زد.

0
72
برنامه سفر بلاروس برای سفری 5 روزه
برنامه سفر بلاروس
برنامه سفر بلاروس برای یک سفر 5 روزهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 14Rating: 4.0برنامه سفر بلاروس برای یک سفر 5 روزه و خرید بلیط هواپیما بلاروس ازسفرستان.برنامه سفر بلاروس به کشوری به عنوان آخرین مرز اروپا با خریداری بلیط هواپیما بلاروس سفری بسیار دلچسب خواهد بود که گردشگران را مشتاق خواهد کرد.

برنامه سفر بلاروس

اگر دیدار از کشورهای اروپای شرقی را دوست ‌دارید و به فرهنگ و جاذبه‌های متنوع این کشورها علاقه دارید، بهتر است خریداری بلیط هواپیما بلاروس و سفر به این کشور را از دست ندهید. درست است، شاید وقتی صحبت از سفر به اروپا می‌شود، کشور بلاروس اولین، دومین یا حتی سومین انتخاب شما نباشد ولی می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما بلاروس و دیدار از این کشور، تجارب منحصربه‌فردی را که فقط مختص این کشور است، برای شما رقم خواهد زد.

شاید بلاروس کشوری باشد که کمتر موردتوجه گردشگران قرار گرفته و افراد اندکی در طول سال بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و به دیدار از این کشور بروند، اما همین مسئله باعث خواهد شد تا شما آرامشی را تجربه کنید که در دیگر مناطق مشهور، تجربه آن غیرممکن خواهد بود.

بلاروس به‌عنوان آخرین مرز اروپا می‌باشد که شما می‌توانید با خریداری بلیط هواپیما بلاروس این کشور را کاوش کنید؛ اما خریداری بلیط هواپیما بلاروس اولین قدم برای تجربه یک سفر خاطره‌انگیز به این کشور است. قبل از این کار شما باید یک برنامه سفری مشخصی را برای خود تعیین کرده و با توجه به آن از جاذبه‌ها و نقاط دیدنی این کشور دیدار کنید.

در همین راستا و در این مطلب تصمیم گرفتیم تا یک برنامه سفری 5 روزه را برای بازدید از کشور بلاروس برایتان توضیح دهیم تا اگر روزی قصد تهیه بلیط هواپیما بلاروس را داشتید، برای سفر به این کشور دست‌خالی نباشید. پس پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

روز اول: مینسک (Minsk) شگفت‌انگیز

برنامه سفر بلاروس برای سفری 5 روزه
برنامه سفر بلاروس

مینسک 900 ساله در طول اشغال این شهر توسط نازی‌ها در جنگ جهانی دوم به‌طور کامل تخریب گشته بود؛ جمعیت زیاد قتل‌عام شده و 85 درصد از ساختمان‌ها و سازه‌های این شهر از بین رفته بود. پس از جنگ ساختمان‌های این شهر به‌سرعت، در سبک دوره استالینی تحت بازسازی قرار گرفتند.

اگر بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و به پایتخت این کشور یعنی مینسک سفر کنید، مشاهده خواهید کرد که جذبه خاصی در مورد ساختمان‌های زشت و درعین‌حال زیبای دوره استالینی این شهر، وجود دارد که همانند یک نوستالژی برای چیزی ناشناخته ولی درعین‌حال آشنا می‌باشند. می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما مینسک و مشاهده ساختمان پارلمان، فرماندهی قبلی KGB و دروازه‌های استوار شهر، به شما حس قدم زدن در یک شهر کمونیستی را خواهد داد.

امروزه شهر مینسک امن و تمیز بوده، مردم آن خونگرم هستند و کافه‌ها و کافه بارهای متنوعی در سرتاسر شهر وجود دارد که می‌توانید اوقات فراغت خود را در آن‌ها بگذرانید. در یک‌گوشه از این شهر یک مقبره سوسیالیسمی قرار داشته و در گوشه‌ای دیگر دیوار نماها و هنر خیابانی بر فراز مجسمه لنین در خیابان Oktyabraskaya واقع شده است.

✅ بازدید از مقاله هزینه زندگی در بلاروس
✅ بازدید از مقاله ویزای تحصیلی بلاروس

مکانی که قبلاً محله‌ای از کارخانه‌های و انبارها بود امروزه به نواری از هنر خیابانی شهر مینسک تبدیل گشته است که یک فضای خلاقانه می‌باشد که با هنرهای شهری، گالری‌ها و رویدادهای متنوع پر شده است.

خریداری بلیط هواپیما بلاروس و قدم زدن به هنگام بعدازظهر از پارک گورکی (Gorky Park Ferris) تا گودال (مقبره‌ای از قربانیان هولوکاست) بسیار جالب خواهد بود. پس از این کار حتماً سری به سالن اپرا و باله Bolshoi زده و از اجراهای وقت این سالن لذت ببرید.

درحالی‌که بیشتر داستان‌های این شهر در تاریخ گم شده است، پژواک‌هایی از ضرر و اشتیاق در این شهر وجود دارد و نشان‌دهنده رنج بی‌انتهای متحمل شده توسط شهر مینسک است.

روز دوم: بهترین‌های برست (Brest)

برنامه سفر بلاروس برای سفری 5 روزه
برنامه سفر بلاروس

پس از خریداری بلیط هواپیما بلاروس، توسط یک سفر 3.5 ساعته از مینسک به شهر برست فرا خواهید رسید که در طول تاریخ هزارساله خود بارها تحت حمله قرار گرفته، بمباران شده و آتش زده شده است. اولین جایی که در این شهر باید از آن بازدید کنید، قلعه برست است که یک ارگ قرن نوزدهمی می‌باشد و در محل اتصال رودهای Bug و Mukhavets قرار گرفته است.

امروزه قلعه برست نمادی از استقامت شوروی در جنگ جهانی دوم است که از آن همواره به‌عنوان یادبودی جهت ستایش و احترام به سربازان ارتش سرخ یاد می‌شود که توانستند یک ماه جلوی نازی‌های اشغالگر ایستادگی کنند. هنگام ورود به این قلعه از طریق دروازه‌های به شکل ستاره آن، مشاهده خواهید کرد که آسمان خاکستری برست به‌اندازه دیوارهای سوراخ شده توسط گلوله‌ها، شوم می‌باشد. در داخل این قلعه تمامی محل به یک بنای یادبودی تبدیل شده و در مرکز آن مجسمه‌ای از یک سر سرباز که از یک صخره عظیم تراشیده شده است، قرار دارد. لازم به ذکر است که در طول جنگ جهانی دوم بلاروس متحمل خسارات سنگینی شد و حدود یک‌چهارم از جمعیت آن، تقریباً 2.2 میلیون نفر کشته شدند.

بااین‌حال در داخل شهر، خیابان‌های سنگ‌فرش شده، کلیساهای زیبا و مسیری از لامپ‌های مجسمه‌ای که زندگی در قرن نوزدهم این شهر را به تصویر می‌کشد، پادزهری برای وحشت‌های ناشی شده از جنگ می‌باشد.

روزه سوم: پارک‌های بلاروس

برنامه سفر بلاروس برای سفری 5 روزه
برنامه سفر بلاروس

اگر بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده‌اید نباید طبیعت زیبا و حیات‌وحش دیدنی این کشور را از دست بدهید. با خریداری بلیط هواپیما بلاروس و سفر به این کشور حیات‌وحش متنوعی را در منطقه محافظت‌شده Berezinsky مشاهده خواهید کرد. این ناحیه از جنگل‌های دیدنی، دریاچه‌ها و دشت‌های سرسبز تشکیل یافته و در 120 کیلومتری شمال شرقی مینسک واقع شده است.

این منطقه محافظت‌شده که محل زندگی 5 جانور برتر اروپا-گاومیش، گوزن شمالی، خرس، گرگ و سیاه‌گوش- است، محلی می‌باشد که مردم بلاروس برای ارتباط و یکی شدن با طبیعت، از آن بازدید می‌کنند. این منطقه همچنین فعالیت‌های متنوعی همچون تورهای دوچرخه‌سواری، سفرهای قایقی، اسب‌سواری و تماشای خرس را برای گردشگرانی که بلیط هواپیما بلاروس تهیه می‌کنند، ارائه می‌دهد.

پس از دیدار از این پارک بهترین کار قدم زدن در مسیر افسانه‌ای می‌باشد. بلاروسی‌ها به وجود سه جهان معتقدند (زمین خاکی، جهان زیرین و عالم اموات و بهشت) که تنه، ریشه و شاخه‌های درختان به این 3 جهان اشاره می‌کنند. در این مسیر افسانه‌ای درختان غوشه، توسکا، سپیدار و بلوط وجود دارند. برخی از آن‌ها دارای محل نوک زنی دارکوب‌ها بوده و همانند چشمانی به نظر می‌رسند که در حال تعقیب شما هستند. گیاهان کوچک‌تر به زیبایی و بافت این مسیر و جنگل دیدنی اضافه می‌کنند. توت‌فرنگی‌های سرخ خونی همانند فرشی در زمین پهن شده‌اند و قارچ‌های مخملی در سایه‌ها رشد کرده‌اند.

روز چهارم: پیش به‌سوی جنگل

برنامه سفر بلاروس برای سفری 5 روزه
برنامه سفر بلاروس

بهتر است خریداری بلیط هواپیما بلاروس و دیدار از جنگل‌های این کشور را نیز از دست ندهید. جنگل‌های بلاروس که 35 درصد زمین‌های این کشور را پوشش می‌دهند، همتای دیگری ندارند. این جنگل‌ها همانند سرزمین عجایب در فیلم آواتار بوده که با مخروطیان تراز گشته، با باتلاق‌ها اشباع شده و با رودخانه‌ها و دریاچه‌ها گلدوزی شده است. این جنگل‌ها نشان‌دهنده برخی از آخرین بازمانده‌های جنگل‌ باستانی هستند که زمانی در سرتاسر اروپا گسترش یافته بود.

✅ بازدید از مقاله بهترین هتل‌های بلاروس
✅ بازدید از مقاله جاذبه‌های طبیعی بلاروس
✅ بازدید از مقاله موزه‌های عجیب و غریب مینسک بلاروس

برای یادگیری بیشتر در مورد زندگی مردم بلاروس بهتر است به سمت غرب و جنگل Naliboski بروید. این محل، مکانی است که در طول جنگ جهانی دوم در آن، پارتیزان‌های یهودی که توسط برادران Bielski رهبری می‌شدند، نیروی مقاومت موفقی را در مقابل نازی‌ها تشکیل داده و توانستند بیش از 1200 یهودی را نجات داده و با اشغالگران آلمانی مقابله کنند. داستان این نیروی مقاومت در فیلم Resistance با بازی Daniel Craig به تصویر کشیده شده است.

اگر بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و از جنگل‌های این کشور دیدار کنید، مشاهده خواهید کرد که این جنگل‌ها رازهای بسیاری را در خود نهفته‌اند. بازمانده‌های یخچالی از دوران یخبندان، سنگ‌های زخمی و “نجواگران” (گروهی از زنان منحصربه‌فرد که گفته می‌شود توانایی درمان مریضان را با نجوا کردن در آب داشتند)، همه و همه از این رازهای افسانه‌ای و شگفت‌انگیز می‌باشند.

روز پنجم: قصرهای معلق در هوا

برنامه سفر بلاروس برای سفری 5 روزه
برنامه سفر بلاروس

با خریداری بلیط هواپیما بلاروس و پس از سفر به این کشور، مشاهده خواهید کرد که بلاروس محل قرار گرفتن تعداد زیادی قصر و کاخ می‌باشد و بیشتر آن‌ها در دوران دوک بزرگ لیتوانی (Grand Duchy of Lithuania) ساخته شده‌اند.

بهترین بازمانده‌های این قصرها که به‌خوبی سالم مانده‌اند، دو قصر قرن شانزدهمی هستند و این قصرها همچنین در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته‌اند. این قصرها در قسمت جنوب غربی بلاروس و در 100 کیلومتری مینسک واقع شده‌اند. هر دو این قصرها میراثی از Radziwills که یک خانواده از نجیب‌زادگان لیتوانی بودند، می‌باشد.

قصر میر (Mir)، قصری به سبک روپانزلی می‌باشد و از پنج برج تشکیل‌شده است که تصویر آن‌ها به‌طور کامل در یک برکه قابل مشاهده است. درحالی‌که این برکه به‌اندازه کافی زیبا به نظر می‌رسد، گفته می‌شود که برکه موردنظر طلسم شده است و این مسئله فقط به مرموزی و شهرت عرفانی آن می‌افزاید. کسانی که بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده و به دیدار از این قصر آمده‌اند، می‌توانند در تورهای برگزارشده برای بازدید از زمین‌ها، برج‌ها، سردابه، سیاه‌چال این قصر شرکت کرده و یا برای یک تجربه کامل، شب را در این قصر بگذرانند.

قصر 30 اتاقه Nesvizh به‌خودی‌خود جذاب بوده و دارای سبک خاص خود می‌باشد. نمای داخلی وافر آن شما را به دوران Tsarist و قصرهای مسکو خواهد برد. درحالی‌که توری از اتاق‌های باله و اتاق‌خواب‌های این قصر که متعلق به نجیب‌زادگان گذشته می‌باشد، برایتان جالب خواهد بود، زمین‌های پراکنده این قصر است که بیشتر نظر آدمی را به خود جلب می‌کند.

در این قصر و اطراف آن مسیرهای پیاده‌روی زیبا و دیدنی وجود داشته و شما می‌توانید طول روز را با انجام فعالیت‌هایی همچون پیاده‌روی، قایق‌سواری، دوچرخه‌سواری، تماشای مجسمه‎‌ها، سوار قطار اسباب‌بازی شدن و یا تماشای هنرمندان در حال کار، سپری کنید. این دو قصر تنها 28 کیلومتر با هم فاصله دارند و پس از خریداری بلیط هواپیما بلاروس، می‌توانید در یک سفر یک‌روزه از هر دو آن‌ها دیدار به عمل آورید.

بلیط هواپیما بلاروس و دیدار از موزه‌های عجیب و جالب آن

برنامه سفر بلاروس برای سفری 5 روزه
برنامه سفر بلاروس

-موزه افسانه‌ها: در قلب منطقه محافظت‌شده Berezinsky شما می‌توانید یک موزه به شکل درخت را پیدا کنید که به نگهبانان این ناحیه اختصاص یافته است.

-موزه گربه: این موزه که پناهگاهی برای گربه‌های بی‌سرپرست می‌باشد، به بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما بلاروس تهیه کرده‌اند، اجازه می‌دهد تا با گربه‌ها بازی کرده، نقاشی آن‌ها را کشیده و به آن‌ها غذا بدهند.

-موزه مینیاتورها: مقدمه‌ای عالی برای بهترین و دوست‌داشتنی‌ترین ساختمان‌های بلاروس است که تمامی آن‌ها با مینیاتورهای با دست رنگ‌آمیزی شده هستند.

-موزه سنگ: یک گالری زمین‌شناسی در فضای باز است که نقشه‌برداری منحصربه‌فرد بلاروس را نمایش می‌دهد و تنها چند قدم با ایستگاه مترو Urucca فاصله دارد.

– موزه آبجوسازی Alivaria: قدیمی‌ترین آبجوسازی در حال فعالیت در بلاروس می‌باشد.

روی‌هم‌رفته می‌توانید مطمئن باشید که کشور بلاروس از زیباترین کشورهای اروپای شرقی بوده و با طبیعت زیبا و جذایب فراوان خود کاملاً ارزش خریداری بلیط هواپیما را دارد. پس اگر تصمیم گرفته‌اید به یک سرزمین تقریباً ناشناخته سفر کرده و از سفر خود لذت کافی را ببرید، لحظه‌ای درنگ نکرده و با خریداری بلیط هواپیما بلاروس، آماده به دست آوردن تجارب فراموش‌نشدنی و خاطرات جالب در این کشور باشید.

برای خرید بلیط هواپیما بلاروس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید