من هر روز در سفر هستم، برنامه سفر به همان جای همیشگی

0
334
برنامه سفر روزانه و تهیه بلیط هواپیما
برنامه سفر روزانه
من هر روز در سفر هستم، برنامه سفر به همان جای همیشگیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 29Rating: 4.0من هر روز در سفر هستم، برنامه سفر به همان جای همیشگیسفر فعالیتی است که به سرعت به آن وابسته می‌شوید، اما قسمت ناراحت کننده اینجاست بیشتر ما شاید تنها یک الی دوبار در سال می‌توانیم برای این فعالیت روح‌بخش برنامه سفر بچینیم و آن را محقق کنیم

من هر روز در سفر هستم، برنامه سفر به همان جای همیشگی

سفر فعالیتی است که به سرعت به آن وابسته می‌شوید، اما قسمت ناراحت کننده اینجاست بیشتر ما شاید تنها یک الی دوبار در سال می‌توانیم برای این فعالیت روح‌بخش برنامه سفر بچینیم و آن را محقق کنیم و همیشه برای انجام آن باید مسایل مختلفی مانند زمان، مسولیت‌های کاری و البته هزینه را در نظر بگیریم. اما یادتان نرود، زندگی کوتاه است پس چرا باید لذت سفر را از خودمان دریغ کنیم؟ شاید برای پرواز خارجی و خرید بلیط هواپیما به مقصد دور، منتظر تعطیلات سالیانه شویم؟

بهتر است پیش از آنکه راه‌های مختلف برای داشتن سفرهای مداوم، به این موضوع نگاهی بیاندازیم که چه چیزی است که سفر را بدل به فعالیتی لذت‌بخش و وابسته‌کننده بدل می‌کند.

وقتی ما سفر می‌کنیم، این چیزهای جدید است که ما را تهییج می‌کند، ساختمان‌هایی که پیشتر ندیدیم، فرهنگ‌های نو، چهرها‌ی ناآشنا  و …، هرچه چیزهای جدید بیشتر ما را تهییج می‌کند ما سعی می‌کنیم بیشتر توجه کنیم و همین امر هم سبب می‌شود تا به قول معروف همیشه در لحظه حاضر باشیم و در لحظه زندگی کنیم. به نظر بسیاری از روانشناسان این کلید شادی است، هرچه ذهن کمتر دچار سرگرانی  آشتفتگی بوده و یا به عبارت دیگر متمرکزتر باشد، انسان در مجموع شادتر است.

برای دریافت این معجزه‌ی سفر آیا تنها راه خرید بلیط هواپیما به مقاصدی دور است؟ جالب است بدانید با برخی از ترفندها و کارها ما می‌توانیم در زندگی روزمره نیز این سطح از انرژی را تجربه کنیم.

در فاصله‌ی میان فرصت‌های سفر و پرواز خارجی من با انجام این کارهای کوچک احساس می‌کنم در سفر هستم اگرچه در همان جای همیشگی زندگی می‌کنم.

برنامه سفر برای یک رستوران جدید

شاید شما هم دقت کرده باشید که در بیشتر مواقع وقتی می‌خواهید در بیرن از خانه غذا بخورید یا سراغ رستوران‌های اطراف می‌روید و یا رستوران‌های همیشگی و مورد علاقه‌تان این کار به یک احساس امنیت می‌دهد؛ اما قسمت بد ماجرا اینجاست که به این ترتیب زندگی یکنواخت، کسل‌کننده و قابل پیش‌بینی می‌شو. یکی از کارهای جذابی که می‌توانید  انجام دهید این است که در روز دقایقی را به جستجو و پیدا کردن رستوران‌های جدید اختصاص داده و فهرستی از آنها را آماده‌ کنید و بار بعد یکی از آن مکان‌ها را امتحان کنید.

برنامه سفر برای یک غذای جدید

حتی اگر رستوران‌های متنوع و زیادی هم در اطرافتان نیست، می‌توانید در همان رستوران‌های آشنا غذایی را سفارش دهید که تاکنون آن را امتحان نکرده‌اید؛ در بسیاری از مواقع حتی اگر 30 انتخاب هم در منوی غذا وجود داشته باشد باز هم ما سراغ همان غذاهای آشنای همیشگی می‌رویم. یک پیشنهاد بار بعد که به رستوران رفتید چشمان خود را ببندید و انگشت خود را به صورت اتفاقی بر روی یک غذا بگذارید و همان را هم سفارش دهید.

دیدار از یک مکان آشنا در زمان‌های مختلف

شما هر روز صبح ممکن است به یک کافه یا مغازه بروید و خرید کنید و هر عصر برای پیاده‌روی به یک پارک بروید. حال چه می‌شود که صبح به پارک بروید و عصر به کافه؟ به این ترتیب شما چهره‌هایی تازه را خواهید دید و آن روزمرگی همیشگی برایتان دگرگون می‌شود.

جایی جدید در مکان‌های همیشگی

همه‌ی ما مکان‌هایی داریم که زیاد به آنجا می‌رویم و ممکن است همیشه هم یک جا بنشینیم؛ بد نیست که در مکان‌های همیشگی در جایی جدید بنشینید، تردید نکنید که تجربه‌ی شما از فضا متفاوت خواهد بود.

برنامه سفر و معاشرت با افراد

شما وقتی به تنهایی به جایی می‌ریود ممکن است بیشتر حواستان به کارهای خودتان باشد و با افراد غریبه بیشتر مراوده کنید، وقتی با خانواده می‌روید به نسبت وقتی با دوستانتان می‌روید در مورد مضوعات متفاوتی صحبت می‌کنید. با بیرون رفتن با افراد مختلف می‌توانید حال و هوای خود را متفاوت کنید.

با چنین راهکارهای کوچکی می‌توانید در زندگی روزمره‌ی خود تنوع ایجاد کنید و از لحظات خود لذت ببرید.

برای جستجوی بلیط هواپیما مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منبع: lifehack

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید