برنامه سفر بوداپست و بلیط هواپیما برای سفری چهار روزه

بوداپست؛ یکی از پرتراکم‌ترین شهرهای اروپا و به طور حتم یکی از زیباترین شهرهای این قاره مقصد امروز مسافرت ماست. پایتخت چشم‌نوازی که گوش تا گوش آن با اماکن مهم تاریخی و فرهنگی پر شده و بدین­ترتیب، خرید بلیط هواپیما بوداپست به آرزویی شیرین برای مسافرت بدل گشته است. این شهر که شریان دائمی رودخانه دانوب را همواره در زیر سر خود احساس می‌کند، نزدیک به 80 چشمه آب گرم دارد و در کل وقتی کسی بلیط هواپیما بوداپست می‌خرد، چیزی جز یک سفر خاطره‌انگیز و رویایی برایش اتفاق نمی‌افتد.

0
92
خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
برنامه سفر بوداپست و بلیط هواپیما برای سفری چهار روزهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 29Rating: 4.0برنامه سفر بوداپست و بلیط هواپیما برای سفری چهار روزه - خرید بلیط هواپیما بوداپست از سفرستانبوداپست؛ یکی از پرتراکم‌ترین شهرهای اروپا و به طور حتم یکی از زیباترین شهرهای این قاره مقصد امروز مسافرت ماست. پایتخت چشم‌نوازی که گوش تا گوش آن با اماکن مهم تاریخی و فرهنگی پر شده و بدین­ترتیب، خرید بلیط هواپیما بوداپست به آرزویی شیرین برای مسافرت بدل گشته است. برنامه سفر بوداپست

برنامه سفر 4 روزه به بوداپست

بوداپست؛ یکی از پرتراکم‌ترین شهرهای اروپا و به طور حتم یکی از زیباترین شهرهای این قاره مقصد امروز مسافرت ماست. پایتخت چشم‌نوازی که گوش تا گوش آن با اماکن مهم تاریخی و فرهنگی پر شده و بدین­ترتیب، خرید بلیط هواپیما بوداپست به آرزویی شیرین برای مسافرت بدل گشته است. این شهر که شریان دائمی رودخانه دانوب را همواره در زیر سر خود احساس می‌کند، نزدیک به 80 چشمه آب گرم دارد و در کل وقتی کسی بلیط هواپیما بوداپست می‌خرد، چیزی جز یک سفر خاطره‌انگیز و رویایی برایش اتفاق نمی‌افتد. به‌همین‌دلیل در مطلب امروز خودمان، برنامه سفری 4 روزه به پایتخت مجارستان تنظیم کرده‌ایم تا وقتی شما بلیط هواپیما بوداپست می‌خرید، از دیدن بهترین و پرطرفدارترین نقاط این شهر غافل نشوید. البته قبل از بررسی برنامه سفر بوداپست، به بررسی چند نکته در مورد این شهر هم خواهیم پرداخت. پس اگر در پی خرید آنلاین بلیط هواپیما مجارستان هستید، مطلب جذاب زیر را از دست ندهید.

هزینه خوردوخوراک ارزان در پوداپست

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

بخش جذابی از مسافرت شما به پایتخت مجارستان را خوردن غذاهای بسیار لذیذ و دلچسب تشکیل خواهند داد. اگر هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست هتلی برای اقامت خود رزرو کنید که در آن سرویس غذا وجود نداشته باشد، شما می‌توانید با حداکثر 5 دلار صبحانه میل کنید. همچنین خوردن ناهار و شام ارزان در بوداپست هم 2 تا 7 دلار هزینه در پی خواهد داشت. وعده‌هایی که معمولا با سرو غذاهایی چون پیتزا، انواع غذاهای محلی و غذاهای بین‌المللی بسیار جذاب سپری می‌شوند.

هزینه حمل‌ونقل ارزان در پوداپست

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

شهر بوداپست دارای سیستم حمل‌ونقل بسیار خوب شامل تراموا، اتوبوس و مترو می‌باشد. بلیط این وسیله‌ها هم بسیار ارزان است. برای مثال با 350 فورینت مجارستان می‌توان یک بلیط تک‌سفره خرید. همچنین بلیط‌های ده‌سفره و نامحدود یک‌روزه هم به ترتیب 3000 و 1650 فورینت هستند. ضمنا بد نیست بدانید که قیمت بلیط مترو از فرودگاه تا شهر 400 فورینت می‌باشد.

هزینه اقامت ارزان در بوداپست

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

خبر خوب در مورد اقامتگاه‌های ارزان بوداپست این است که تقریبا تمامی ‌هاستل‌های این شهر بسیار دنج و آسوده می‌باشند.‌ هاستل‌هایی که اتاق‌های اشتراکی آنها با 5 تا 15 دلار و اتاق‌های اختصاصی‌شان با 40 تا 60 دلار قابل رزرو هستند. همچنین اگر می‌خواهید بلیط هواپیما بوداپست بخرید، بهتر است بدانید که اتاق‌های هتل‌های ارزان‌قیمت این شهر 25 تا 60 و واحدهای آپارتمانی آن 30 تا 85 دلار قیمت دارند.

روز اول سفر به بوداپست

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

با تماشای چند نقطه زیبا از پایتخت حیرت‌انگیز مجارستان در روز اول مسافرت، لذت خرید اینترنتی بلیط هواپیما بوداپست را از همان لحظات ابتدائی حس خواهید کرد. برنامه روز اول سفر شما را بازار مرکزی، خانه اپرای ملی، کلیسای سنت استفن، ساختمان پارلمان، پل زنجیر و حمام کرالی پر خواهند کرد. مکان‌هایی که تک‌تک‌شان ارزش چندین ساعت تماشا دارند. پس از همین لحظه سفر خود را آغاز کنید.

بازار مرکزی (Central Market)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

شماره تلفن: 13429315 و 14840806

زمان بازدید: از ساعت 9 تا 10:30

شاید تعجب کنید که چرا بازار مرکزی بوداپست را به‌عنوان اولین محل برای بازدید شما در شهر بوداپست انتخاب کرده‌ایم. پاسخ این سؤال را مطمئناً هنگامی که بلیط هواپیما بوداپست می‌خرید و به تماشای محیط رنگارنگ این بازار می‌روید خواهید یافت. بازاری که در سال 1897 ساخته شده و محیط بسیار شگفت‌انگیزی دارد. با رفتن به این بازار علاوه بر اینکه می‌توانید فضای چشم‌نواز آن را ببینید، امکان خرید انواع خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها برای تمامی روزهای سفر را هم به دست می‌آورید.

خانه اپرای ملی (National Opera House)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 2.2 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 8 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 18 دقیقه

شماره تلفن: 13327914

زمان بازدید: از ساعت 10:50 تا 11:30

هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست به تماشای خانه اپرای ملی این شهر بروید تا با دیدن ساختمان نئوکلاسیک و حیرت‌انگیز آن لذت مسافرت شما چندین برابر شود. مجسمه‌ها و دکورهای طلاکاری‌شده این ساختمان مثال‌زدنی هستند. اگر شانس با شما یار بود و مسافرت‌تان بین ماه‌های سپتامبر و ژوئن بود، فرصت تماشای اجراهای فاخری را هم در خانه اپرای ملی بوداپست به دست خواهید آورد.

کلیسای سنت استِفِن (St Stephens Basilica)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 500 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 3 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 6 دقیقه

شماره تلفن: 13382151

زمان بازدید: از ساعت 11:40 تا 12:40

محال است کسی بلیط هواپیما بوداپست بخرد و بدون توجه به کلیسای سنت استفن در این شهر به گشت و گذار بپردازد. این کلیسا به قدری در پایتخت مجارستان نقش برجسته‌ای دارد که اکثر گردشگران صرفا به‌خاطر تماشای آن مسافر بوداپست می‌شوند. موزائیک‌های چشم‌گیر، نقاشی‌های فاخر و سایر آثار هنری وصف‌ناپذیر، هر کدام گوشه‌ای از زیبایی‌های کلیسای سنت استفن را تشکیل داده‌اند تا در نهایت یکی از جذاب‌ترین نقاط این شهر مقابل چشمان نظاره‌گران خود جلوه‌گری کند.

ساختمان پارلمان (House of Parliament)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 1.4 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 4 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 12 دقیقه

شماره تلفن: 14414415 و 14414000

زمان بازدید: از ساعت 13 تا 14:30

با نشانه‌هایی از هنر معماری گوتیک، باروک و رنسانس و الهام‌گیری از پارلمان بریتانیا، ساختمان پارلمان بوداپست به شکل اعجاب‌آوری ساخته شده است. اگر برای توصیف این ساختمان به اعداد و ارقام روی بیاوریم، مطمئناً شما حیرت‌زده خواهید شد. برای مثال ساختمان پارلمان بوداپست دارای 691 اتاق، 96 متر ارتفاع، 20 کیلومتر راه‌پله، 27 درب بزرگ، 40 کیلوگرم طلا، 152 مجسمه و 13 آسانسور می‌باشد. اعدادی که نشان می‌دهند شما حتما باید برنامه ویژه‌ای هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست برای تماشای ساختمان پارلمان این شهر داشته باشید.

پل زنجیر (The Chain Bridge)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 1.1 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 3 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 10 دقیقه

زمان بازدید: از ساعت 16 تا 16:45

شاید برایتان جالب باشد که بدانید شهر بوداپست از دو منطقه مختلف به نام‌های بودا و پست تشکیل یافته است. جداکننده این دو منطقه هم دریاچه دانوب می‌باشد. اما در این بین، پلی وجود دارد که از فراز رودخانه دانوب عبور کرده و دست بودا را در دستان پست قرار می‌دهد. این پل، پل زنجیر نام دارد. پل معلق و فوق‌العاده زیبایی که عکس گرفتن بر روی آن برای تمامی کسانی که بلیط هواپیما بوداپست می‌خرند، ضروری به نظر می‌رسد.

حمام کرالی (Kiraly Baths)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 1.7 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 6 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 30 دقیقه

شماره تلفن: 12023688

زمان بازدید: از ساعت 17:15 تا 19:30

با توجه به اینکه معماری حمام کرالی الهام‌گرفته از شرق می‌باشد، مسلما در این حمام بیش از هر مولفه دیگری همین معماری نظر شما را جلب خواهد کرد. جالب است بدانید که آب این حمام غنی از سولفات، منیزیم، کلسیم، هیدروژن کربنات و سدیم بوده و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید می‌باشد. بدون تردید رفتن به حمام کرالی در آخرین ساعات روز اول سفر به بوداپست و استراحت در سونا و اتاق بخار این حمام، آرامش شما را به بالاترین حد ممکن رسانده و خستگی‌تان را رفع خواهد کرد.

روز دوم سفر به بوداپست

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

جذابیت‌های خرید بلیط هواپیما بوداپست و سفر به پایتخت خوش رنگ و لعاب مجارستان در روز دوم هم مثل روز اول پرشمار و حیرت‌انگیز خواهند بود. مطمئن باشید که دیدن هر یک از جاذبه‌ها در روز دوم تجربه‌ای شگرف در اختیار شما قرار داده و علاوه بر لذت بردن از تماشای چنین مکان‌هایی باعث یادگیری نکات تاریخی و فرهنگی فراوانی خواهد شد. بنابراین با انرژی فوق‌العاده‌ای به سراغ روز دوم سفر به بوداپست می‌رویم.

قلعه بودا (Buda Castle)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

زمان بازدید: از ساعت 9:45 تا 10:45

قلعه بودا مجموعه عظیمی از کاخ‌ها و قصرهای بسیار باشکوه و مجلل می‌باشد که از سال 1265 میلادی در شهر بوداپست استوار شده‌اند. هر بخش از این قلعه توسط دوک یا شاه مختلفی ساخته شده است. بخش‌های متنوعی که تماشا کردن همه قسمت‌های آن ساعت‌ها زمان می‌طلبد. اما هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست به‌قدری جاذبه‌های دیدنی مختلف در برنامه سفر قرار می‌گیرند که بیش از یک ساعت نمی‌توان به مکان زیبایی همچون قلعه بودا زمان اختصاص داد.

موزه تورتِنِتی (Budapesti Torteneti Muzeum)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 200 متر

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 3 دقیقه

شماره تلفن: 13887817

زمان بازدید: از ساعت 10:50 تا 12

شاید باورتان نشود اما هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست فرصت تماشای موزه‌ای را خواهید داشت که سرگذشت مجارستان را از ماقبل تاریخ تا فروپاشی شوروی به تصویر می‌کشد. این موزه، تورتنتی نام دارد. موزه‌ای سه طبقه که از شش بخش مختلف تشکیل یافته و با مجسمه‌ها و آثار تماشایی خود نام و آوازه بلندی به دست آورده است. تماشای این موزه پیشنهادیست که به هیچ وجه نمی‌توان آن را رد کرد.

گالری ملی (National Gallery)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 100 متر

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 2 دقیقه

شماره تلفن: 4397325

زمان بازدید: از ساعت 12 تا 13:15

یکی دیگر از مکان‌هایی که هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست اصلا نمی‌توان از تماشای آن غافل شد، گالری ملی در این شهر است. این گالری که در ساختمان سلطنتی منطقه بودا برپا شده است، بهترین مکان ممکن برای تماشای آثار فاخر مجارها به شمار می‌رود. جالب است بدانید که با حضور در گالری ملی فرصت تماشای 2100 مجسمه، 6000 هزار نقاشی، 3100 مدال و هزاران اثر هنری دیگر برایتان فراهم خواهد شد. شگفت‌انگیز نیست؟

سنگر فیشرمن (Fisherman’s Bastion)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 1 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 6 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 8 دقیقه

شماره تلفن: 14583000

زمان بازدید: از ساعت 13:30 تا 15

هر چه تصور از خاکریز و سنگر جنگی در ذهن خود دارید کنار بگذارید و هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست به تماشای سنگر فیشرمن بروید تا حیرت و شگفتی تمام وجودتان را فرا بگیرد. هفت برج با شکوه با سازه نئوکلاسیک خود که هر کدام یادواره یکی از هفت رهبر مجارها می‌باشند، بنای کلی این سنگر را باورنکردنی و توصیف‌ناپذیر کرده‌اند. البته اوج شگفتی شما زمانی خواهد بود که در تراس سنگر فیشرمن قدم می‌گذارید. این مکان واقعا رویایی و زیباست.

کلیسای ماتیاس (Matthias Church)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 100 متر

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 2 دقیقه

شماره تلفن: 13555657

زمان بازدید: از ساعت 16 تا 17

کلیسای ماتیاس در محوطه مربوط به قلعه بودا واقع شده است. این کلیسا در سال 1255 ساخته شده و نام آن الهام‌گرفته از نام شاه ماتیاس کاروینوس می‌باشد. فضای داخلی کلیسای ماتیاس دارای گستره عظیمی از رنگ‌های مختلف بوده و مثل محیط بیرونی آن هر بیننده‌ای را عاشق خود می‌کند. تماشای این کلیسای مزیتی است که خرید بلیط هواپیما بوداپست همراه با خود به ثمر می‌آورد.

موزه انستیتو موزیکولوژی (Institute for Musicology)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 200 متر

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 3 دقیقه

شماره تلفن: 12146770

زمان بازدید: از ساعت 17 تا 18

آنهایی که آشنایی خوبی با موسیقی و تاریخ آن دارند به‌خوبی می‌دانند که در طول تاریخ مجارها همواره دستی در موسیقی داشته و توانسته‌اند شهرت فراوانی کسب کنند. در عین حال، برای آشنایی بیشتر با این موضوع می‌توان هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست، برنامه‌ای برای بازدید از موزه استیتو موزیکولوژی ترتیب داد. در این موزه می‌توان به طور دقیق با هنرمندان بزرگ، آلات موسیقی متنوع و آثار ارزشمند موسیقی آشنا شد و ضمن لذت بردن از تماشای یک محیط کاملا جدید، نکات جالبی فرا گرفت.

روز سوم سفر به بوداپست

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

می رسیم به روز سوم سفر به بوداپست. با اینکه در دو روز ابتدایی این سفر شما چندین مکان دیدنی و هیجان‌انگیز تماشا کرده‌اید اما زیبایی‌های بوداپست آن‌قدر گسترده هستند که طی 2 روز فقط یک گوشه کوچک از آنها را می‌توان دید. از این رو کسی که بلیط هواپیما بوداپست می‌خرد، باید در روز سوم سفر به این شهر نیز انرژی خود را در بالاترین حد نگه دارد و یک‌به‌یک به سراغ دیدنی‌های متنوع آن برود.

موزه ملی (National Museum)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

شماره تلفن: 13277700 و 3382122

زمان بازدید: از ساعت 9 تا 10:30

مثل گالری ملی بوداپست، موزه ملی این شهر هم جاییست پر از آثار مهم، ارزشمند و تماشایی. با خرید بلیط هواپیما بوداپست و رفتن به موزه ملی در این شهر می‌توان فرهنگ و تمدن مجارها را به طور کامل شناخت. البته جدا از این موارد، تماشای ساختمان نئوکلاسیک موزه ملی هم به هیچ عنوان برایتان خالی از لطف نخواهد بود. این ساختمان دارای باغ بسیار زیبا و سرسبزی هم هست که معمولا میزبان برگزاری کنسرت‌های به‌یادماندنی می‌شود.

صومعه‌سرای دوهانی (Dohany Synagogue)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 600 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 5 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 8 دقیقه

شماره تلفن: 3430420

زمان بازدید: از ساعت 10:40 تا 11:40

صومعه‌سرای دوهانی، صومعه مرکزی یا صومعه بزرگ بوداپست همگی اشاره به یک بنای با شکوه در پایتخت مجارستان دارند. این صومعه‌سرا که در جنگ جهانی دوم نقش عمده‌ای در پناه‌گیری یهودهای مجارستان ایفا می‌کرد، امروزه دارای بخش‌های مختلفی مثل موزه و یادواره بوده و مسلما برای آنهایی که با هدف شناخت تاریخی، بلیط هواپیما بوداپست می‌خرند، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. جالب است بدانید که طول بنای صومعه‌سرای دوهانی 75 متر و عرض آن 27 متر می‌باشد.

میدان قهرمانان (Heroes Square)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 3.1 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 9 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 20 دقیقه

شماره تلفن: 13224098

زمان بازدید: از ساعت 12 تا 13

خرید بلیط هواپیما بوداپست بدون گشت‌وگذار در بزرگ‌ترین میدان این شهر و گرفتن چندین عکس زیبا در آن، بی‌معنا به نظر می‌رسد. میدان قهرمانان بوداپست با موزه‌های و جاذبه‌های تاریخی مختلفی احاطه شده است. این میدان در سال 1896 میلادی ساخته شده و دسترسی به آن از ایستگاه زیرزمینی بسیار آسان می‌باشد. لازم به ذکر است که نام میدان قهرمانان بوداپست را می‌توان در لیست میراث فرهنگی یونسکو هم مشاهده کرد.

قلعه واجداهونیاد (Vajdahunyad Castle)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 500 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 3 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 6 دقیقه

شماره تلفن: 13631117

زمان بازدید: از ساعت 13:10 تا 14:45

اگر داستان‌های رویایی دوران کودکی خود را هنوز به یاد داشته باشید، احتمالا هنگام دیدن قلعه واجداهونیاد دچار هیجان بی‌سابقه‌ای خواهید شد. چراکه این قلعه و فضای اطراف آن گویی به آن فضاهای رویایی رنگ واقعیت بخشیده‌اند. قلعه‌ای که خودش مجموعه‌ای از چند بنای مختلف بوده و در دل یک محیط سرسبز و امتداد دریاچه‌ای دوست‌داشتنی واقع شده است. تماشای قلعه واجداهونیاد را می‌توان متفاوت‌ترین بخش هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست قلمداد کرد.

حمام‌های شزنی (Szechenyi Baths)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 500 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 3 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 6 دقیقه

شماره تلفن: 13633210

زمان بازدید: از ساعت 15:45 تا 17:15

با بلیط هواپیما بوداپست به سراغ یکی از بزرگترین حمام‌های اروپا بروید و بیش از پیش از سفر خود به این شهر شگفت‌انگیز لذت ببرید. حمام‌های شزنی به سبک نئوباروک ساخته شده‌اند و علاوه بر زیبایی‌های سازه‌ای و تاریخی، با آب‌های غنی از املاح معدنی خود، خواص درمانی بسیار زیادی دارند. این حمام‌ها از 15 استخر درمانی و معدنی، 3 استخر بزرگ روباز، 10 سونای خشک و بخار و چندین قسمت جذاب دیگر درست شده­اند.

باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست

(Budapest Zoo and Botanical Garden)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 400 متر

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 5 دقیقه

شماره تلفن: 12734900

زمان بازدید: از ساعت 17:20 تا 19

اگر بلیط هواپیما بوداپست را بین ماه‌های اردیبهشت و مرداد بخرید، شانس بزرگی برای تماشای باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست در اختیار خواهید داشت. این مکان تاریخی و جذاب که در مرکز بوداپست واقع شده قدمت بسیار زیادی دارد. باغ وحش بوداپست محلی برای جمع‌آوری انواع حیوانات و همچنین باغ گیاه‌شناسی آن هم مکانی برای رشد گونه‌های مختلف گیاهی می‌باشد. قدم زدن در محیط باغ وحش و باغ گیاه‌شناسی بوداپست تجربه‌ایست که هیچگاه از ذهن شما پاک نمی‌شود.

روز چهارم سفر به بوداپست

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

آخرین روز و سفر به بوداپست در جذابیت و دلنشینی نه‌تنها دست کمی از روزهای قبل نخواهد داشت بلکه تماشای نقاط مختلف پایتخت مجارستان در این روز شما را کاملا برای به خرید بلیط هواپیما بوداپست در سفرهای بعدی متقاعد خواهد کرد. 5 مکان متنوع را برای روز چهارم سفر شما به بوداپست در نظر گرفته‌ایم. توضیحات ارائه‌شده در مورد آنها را بخوانید و آماده لذت بردن از مسافرت خود شوید.

تپه گلرت (Gellert Hill)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

زمان بازدید: از ساعت 10 تا 11

تپه گلرت اولین مکانیست که تماشای آن را در روز چهارم سفر به بوداپست به شما پیشنهاد می‌کنیم. این تپه با ارتفاعی 140 متری، اشرافیت بسیار خوبی به شهر بوداپست و رودخانه دانوب داشته و چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای از این نقاط به نمایش می‌گذارد. تپه گلرت جزو آثار میراث فرهنگی یونسکو نیز به شمار می‌رود و رفتن به بالای آن مطمئنا، لذت خاصی به سفرتان تزریق کرده و باعث رضایت‌ شما از خرید بلیط هواپیما بوداپست خواهد شد.

حمام‌های روداس (Rudas Baths)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 1.3 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 10 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 20 دقیقه

شماره تلفن: 13581322

زمان بازدید: از ساعت 11:20 تا 12:40

اگر قبلا مسافر ترکیه بوده و از حمام‌های این کشور لذت برده باشید، حتما وقتی که بلیط هواپیما بوداپست می‌خرید و به سراغ حمام‌های روداس در این شهر می‌روید، لحظات خاطره‌‌انگیزی پشت سر خواهید گذاشت. چراکه این حمام‌ها به سبک حمام ترکی ساخته شده‌اند. حمام‌های روداس متعلق به قرن شانزدهم میلادی هستند و مثل دیگر حمام‌های شهر بوداپست دارای آب معدنی و درمانی و همچنین بخش‌های مختلف برای کسب آرامش می‌باشند.

موزه ایپارموزتی (Iparmuveszeti Muzeum)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 2.1 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 10 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 17 دقیقه

شماره تلفن: 14565107

زمان بازدید: از ساعت 13 تا 14:30

هنگام خرید بلیط هواپیما بوداپست برای بازدید از موزه ایپارموزتی لحظه‌ای درنگ نکنید. جدا از اثاثیه شیک، سرامیک‌ها، پنجره‌ها، لوازم فلزی، پارچه‌ها و سایر دیدنی‌های این موزه مثل کتاب، چراغ میزی، کارهای گرافیکی و غیره، ساختمان زیبای موزه ایپارموزتی که به سبک هنر نو ساخته شده، توجه شما را کاملا به خود جلب خواهد کرد. گهگاه در این موزه نمایشگاه‌هایی هم برگزار می‌شود که اگر فرصت سفر اجازه داد و توانستید در یکی از آنها شرکت کنید، مسلما تجربه جذابی برایتان خواهد بود.

باغ گیاه‌شناسی فووِزکِرت (Fuveszkert Botanical Garden)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 1.5 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 5 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 19 دقیقه

شماره تلفن: 13140535

زمان بازدید: از ساعت 15:45 تا 16:45

چشم‌های خود را ببندید و فکر کنید در باغی ایستاده‌اید که دارای بیش از 7000 گونه گیاهی مختلف می‌باشد. اگر خوشتان آمده باشد، حالا با توجه به خرید بلیط هواپیما بوداپست به باغ گیاه‌شناسی فووزکرت در این شهر بروید و فضای توصیف‌ناپذیر این باغ را از نزدیک لمس کنید. این باغ دارای بخش‌های مختلفی مثل اداره و کتابخانه‌ای با کتاب‌های ارزشمند در مورد گیاهان می‌باشد. ضمنا، بد نیست بدانید که از بین تمامی گونه‌های گیاهی باغ فووزکرت، نزدیک به 200 گونه در معرض انقراض می‌باشند.

خانه ترور (House of Terror)

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

فاصله با مکان قبلی: 3.2 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 12 دقیقه

مدت زمان جابجایی با وسایل حمل‌ونقل عمومی: 30 دقیقه

شماره تلفن: 16742600

زمان بازدید: از ساعت 17:15 تا 18:15

به آخرین بخش برنامه سفر بوداپست می‌رسیم. جایی که باید به تماشای خانه ترور در این شهر برویم. شاید اسم این خانه برای شما عجیب باشد. پس بهتر است بدانید که با توجه به رهایی کشور مجارستان از چنگال دو رژیم نازی و شوروی، یادواره‌های این دو رژیم در این موزه را در شهر بوداپست خانه ترور نامیده‌اند. نقاشی‌ها، اسناد و آثار مختلفی از جنگ‌های جهانی و سایر اتفاقات بزرگ تاریخی در این موزه جمع‌آوری شده‌اند و مسلما این آثار نظر شما را هم مثل نظر سایر خریداران بلیط هواپیما بوداپست به خود جلب خواهند کرد.

خرید بلیط هواپیما بوداپست مجارستان
بلیط هواپیما بوداپست مجارستان

نقاط جذاب و دیدنی بوداپست آنقدر زیاد هستند که اشاره به نام همه آنها در یک برنامه سفر 4 روزه تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد هرچند که این برنامه کاملا فشرده باشد. واضح است که در این شرایط برای شناخت هرچه‌بهتر پایتخت مجارستان، شما باید بلیط هواپیما بوداپست را برای سفرهای بعدی خودتان هم مدنظر قرار دهید و هر بار که به این شهر شگفت‌انگیز سفر می‌کنید، هدف خاصی داشته باشید. پایتخت مجارستان حتی برای اهالی شهر هم همیشه سورپرایزهای بزرگی دارد چه رسد به کسی که چندماه یا چندسال یک‌بار بخواهد بلیط هواپیما بوداپست بخرد.

برای خرید بلیط هواپیما مجارستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
thesavvybackpacker.com
visitacity.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید