برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه

هرمز جزیره رنگارنگ کوچکی است که مملو از جاذبه‌های دیدنی طبیعی و تاریخی است. در هرمز خبری از مغازه‌های پر زرق و برق و ساختمان‌های سر به فلک کشیده نیست و همین هم هرمز را از سایر جزایر متفاوت و متمایز می‌کند. این جزیره مقصد ایده آل کوله گرد‌ها است. حال که آب و هوا مناسب خرید بلیط هواپیما و سفر است بد نیست بار سفر خود را به قصد مناطق جنوبی ایران به ویژه هرمز آماده کنید.

1
245
برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز
برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 8Rating: 3.5برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه مملو از جاذبه‌های دیدنی طبیعی و تاریخی.برنامه سفر جزیره هرمز برنامه ای 3 روزه به دنیای رنگارنگ که حتی خاک جزیره هم رنگارنگ است و تجربه ای بی نظیر را به گردشگران منتقل خواهد کرد.

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه

هرمز جزیره رنگارنگ کوچکی است که مملو از جاذبه‌های دیدنی طبیعی و تاریخی است. در هرمز خبری از مغازه‌های پر زرق و برق و ساختمان‌های سر به فلک کشیده نیست و همین هم هرمز را از سایر جزایر متفاوت و متمایز می‌کند. این جزیره مقصد ایده آل کوله گرد‌ها است. حال که آب و هوا مناسب خرید بلیط هواپیما و سفر است بد نیست بار سفر خود را به قصد مناطق جنوبی ایران به ویژه هرمز آماده کنید. اما چگونه در کوتاه‌ترین زمان به بازدید جاذبه‌های جزیره برویم؟ در این مطلب ما برنامه سفر به هرمز را برای شما طرح کرده‌ایم تا با خیالی آسوده به سفر خود بپردازید.

جزیره هرمز

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

دنیای رنگارنگ هندی‌ها را فراموش کنید، اینجا حتی خاک جزیره هم رنگارنگ است. گرچه در هرمز خاک را به رنگ‌های مختلفی خواهید دید اما رنگ اصلی خاک جزیره سرخ رنگ است. از دیگر عجایب هرمز می‌توان به خوراکی بودن کوه‌ها اشاره کرد. این جزیره به لحاظ موقعیت جغرافیایی و از نظر تاریخی نیز همواره مورد توجه و اهمیت بوده است. قلعه پرتغالی‌ها در این جزیره نشان از اهمیت این جزیره دارد. جاذبه‌های جزیره هرمز و آب و هوای آن باعث شده تا گردشگران با خرید بلیط هواپیما به ویژه در فصل زمستان عازم این جزیره هفت رنگ شوند.

دسترسی به هرمز

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

از طریق جزیره قشم و یا بندر عباس می‌توانید به راحتی به جزیره هرمز بروید. کافی است با خرید بلیط هواپیما یا قطار و یا اتوبوس به بندر عباس رفته و از طریق اسکله و قایق‌ها به هرمز بروید. در قشم نیز قایق‌ها در دو نوبت به جزیره هرمز رفت و آمد دارند یکی صبح و دیگری عصر.

روز اول برنامه سفر جزیره هرمز

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

جاذبه‌ها: موزه نادعلیان- قلعه پرتغالی‌ها

پیشنهاد می‌کنیم رفتن به هرمز را از صبح زود آغاز کنید تا با فراغ خاطر به بازدید جاذبه‌ها بپردازید. روز اول سفرتان به جزیره هرمز، روز رفتن به اقامتگاه و بازکردن چمدان و کمی استراحت است تا خستگی راه را از تن به در کنید. پس از رفع خستگی فرصت کافی برای رفتن به جاذبه‌ها را خواهید داشت.

موزه نادعلیان

دکتر احمد نادعلیان از هنرمندان محیطی است که در جزیره هرمز به برپایی نگارخانه و موزه اقدام کرده است. موزه نادعلیان تنها یک موزه نیست. در این موزه نه تنها آثار دکتر و شاگردانش به نمایش و فروش گذاشته شده‌اند، بلکه دکتر در این موزه به آموزش بانوان و دختران و توسعه هنر بومی منطقه می‌پردازد. ماهی‌ها حکاکی شده بر روی سنگ‌های جزیره از شناخته شده‌ترین آثار نادعلیان است. بسیاری از هنرمندان و علاقه مندان به هنر محیطی، با خرید بلیط هواپیما و سپس سفری دریایی به بازدید موزه نادعلیان می‌روند.

ورودیه: 2000 تومان

قلعه پرتغالی‌ها

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

کمی آن طرف‌‌تر از اسکله اصلی جزیره، بنایی سرخ رنگ در کرانه آبی آسمان خودنمایی می‌کند. این بنا را قلعه پرتغالی‌ها می‌نامند. قلعه‌ای که نشان از 110 سال حکمرانی آلفونسو آلبرکرک پرتغالی بر مهم‌ترین گذرگاه دریایی دارد. تا اینکه شاه عباس صفوی آن‌ها را از خاک ایران بیرون راند. توپ‌های زنگ زده این قلعه سوژه عکاسی بسیاری بوده که سری به هرمز زده‌اند.

روز دوم برنامه سفر جزیره هرمز

جاذبه‌ها: معدن خاک سرخ- ساحل سرخ- ساحل لاک‌پشت‌ها

معدن خاک سرخ

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

معدن خاک سرخ هرمز، پس از اسپانیا، بهترین کیفیت این کانی را در جهان به خود اختصاص داده است. از خاک سرخ در وسایل آرایشی و بهداشتی و از نوعی از آن برای تهیه ادویه و غذا استفاده می‌شود. برداشت‌های بی رویه از این معدن به تعطیلی آن منجر شد. البته هنوز هم برخی از اهالی هرمز و گردشگران هنگام بازدید مقداری از این خاک را برمی‌دارند. از شما خواهشمندیم اگر بلیط هواپیما خریده و به بازدید این معدن رفتید، به طبیعت جزیره احترام گذشته و بگذارید این خاک خوش رنگ و با ارزش در طبیعت باقی بماند.

ساحل سرخ

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

کمی آن طرف‌تر از معدن، دریا را خواهید دید که موج‌هایی سرخ رنگ به ساحل هدیه می‌دهد. این ساحل، ساحل سرخ نام دارد که به دلیل خاک سرخ رنگ‌اش، موج‌های دریا را نیز به رنگ سرخ در آورده است. در ساحل سرخ می‌توانید خاک را بخورید! جزیره هرمز طیف‌ها و انواع مختلفی از خاک و رنگ را دارد. خاکی که در ساحل سرخ وجود دارد از انواع خوراکی است که در تهیه ادویه و غذا نیز به کار برده می‌شود. البته مابقی سواحل هرمز چنین خاصیتی ندارند و همین هم ساحل سرخ را به جاذبه دیدنی‌ای تبدیل کرده که گردشگران را تشویق به خرید بلیط هواپیما و سفر به هرمز می‌کند.

ساحل لاک پشت‌ها

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

ساحل لاک‌پشت‌ها ساحلی است که همه ساله در ماه اسفند میزبان لاک‌پشت‌های پوزه عقابی برای تخمک گذاری است. مراحل تخمک گذاری این لاک پشت‌ها و تولد بچه لاک پشت‌ها از زیبایی‌های خلقت است که ارزش خرید بلیط هواپیما و بازدید را دارد. البته این ساحل امروزه در محدوده مرکز تحقیقات زیست محیطی جزیره قرار گرفته است.

روز سوم برنامه سفر جزیره هرمز

جاذبه‌ها: دره سکوت- دره رنگین کمان- دره مجسمه‌ها

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

عکس شماره 12

دره سکوت در واقع دره‌ای نمکی است که به دلیل سکوت خاص خود و بلورهای نمک، آرامشی عجیب را به گردشگران هدیه می‌دهد. در این دره می‌تواند رودهای طلایی رنگی را ببینید که جلوه خاصی به دره می‌دهند. الهه نمک فیروزه‌ای و غار مراقبه از دیگر جاذبه‌های دره سکوت است که در صورت وجود وقت کافی بد نیست به بازدید از آن‌ها بپردازید.

دره رنگین کمان

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

رنگین‌ترین دره ایران در جزیره هرمز قرار دارد. این دره به خاطر وجود خاک‌ها و کوه‌های رنگی به دره رنگین کمان معروف شده است. اهالی جزیره این خاک‌های رنگی را به طرز بسیار هنرمندانه‌ای در شیشه‌هایی زیبا قرار داده‌ و به فروش می‌رساند. اما گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما قصد بازگشت را داشته‌اند، امکان همراه داشتن خاک را در هواپیما نداشته و بالاجبار این خاک‌های رنگی را در فرودگاه به یادگار می‌گذارند.

دره مجسمه‌ها

برنامه سفر جزیره هرمز 3 روزه
برنامه سفر جزیره هرمز

دیگر دره دیدنی هرمز دره مجسمه‌ها است. این دره را طبعیت هرمز پدید آورده و سنگ‌ها به گونه‌ای شکل گرفته‌اند که با تماشای آن‌ها حیوانات و اشکال مختلف را در ذهن پدیدار می‌شوند.

بهترین زمان سفر به جزیره هرمز

آب و هوای فصول بهار و پاییز جزیره هرمز، آب و هوایی شرجی و گرم است اما به گونه‌ای است قابل تحمل است. فصل تابستان در جزیره هوا بسیار گرم است و پیشنهاد می‌کنیم ترجیحا خرید بلیط هواپیما و سفر به هرمز را در فصل تابستان فراموش کنید. زمستان را اما می‌توان بهترین فصل خرید بلیط هواپیما و سفر به جزیره هرمز نامید. بعلاوه جاذبه‌هایی طبیعی مانند تخم گذاری لاکپشت‌ها و مهاجرت پرندگان نیز در زمستان اتفاق می‌افتد.

هرمز سواحل و جاذبه‌های فراوانی دارد اما متاسفانه این جاذبه‌ها به فاصله بسیار زیادی از یکدیگر قرار گرفته‌اند و امکان بازدید از این جاذبه‌ها در یک روز وجود ندارد. اما ما تلاش کردیم در این سه روز پربازدیدترین جاذبه‌های هرمز را معرفی کنیم. اگر شما نیز تجربه سفر به هرمز را داشته‌ و تصور می‌کنید که جاذبه‌ای از قلم افتاده و امکان وقت گذاشتن و گنجاندن در این برنامه سفر را دارد، خواهشمندیم این تجربه خود را با ما و سایر سفرستانی‌ها به اشتراک بگذارید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید