برنامه سفر سه روزه تبریز شهر اولین‌ها

یکی از بهترین شهرهای ایران برای مسافرت به خصوص در فصل تابستان، تبریز است. تبریز با آب و هوای خنک و تمیزش تابستان را برای مردم لذت بخش‌تر می‌کند.

2
249
معرفی برنامه سفر سه روزه تبریز
برنامه سفر سه روزه تبریز
برنامه سفر سه روزه تبریز شهر اولین‌هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 29Rating: 4.5برنامه سفر سه روزه تبریز و تجربه یک سفر مختصر و مفید در تبریز.برنامه سفر سه روزه تبریز شما را یاری می‌کند تا در کمترین زمان بیشترین لذت را از سفر به تبریز برده باشید و یک برنامه سفر سه روزه تبریز را تجربه کنید.

برنامه سفر سه روزه تبریز

یکی از بهترین شهرهای ایران برای مسافرت به خصوص در فصل تابستان، تبریز است. تبریز با آب و هوای خنک و تمیزش تابستان را برای مردم لذت بخش‌تر می‌کند. کسانی که از گرمای طاقت فرسای تابستان بیزار هستند، بهتر است بلیط هواپیما تبریز را در فصل‌های بهار و تابستان خریداری کنند و از باد خنک تبریزی لذت ببرند. همچنین، تبریز به دلیل جاذبه‌های تاریخی و مدرنش از طرف گردشگران داخلی و خارجی بسیار مورد استقبال قرار گرفته و ترجیح داده می‌شود. اگر فرصت زیادی برای مسافرت ندارید، می‌توانید با یک برنامه ریزی سه روزه به شهر تبریز سفر کرده و از جاذبه‌ها و طبیعت دیدنی این شهر بازدید کنید. چنان‌چه، آشنایی زیادی با شهر تبریز ندارید و قرار است برای اولین بار به شهرین اولین‌ها سفر کنید، ما شما را یاری می‌کنیم تا در کمترین زمان، بیشترین لذت را از سفر به تبریز برده باشید و یک برنامه سفر سه روزه تبریز را تجربه کنید.

روز اول (بازار تبریز، مسجد جامع تبریز، خانه مشروطه)

بازار تبریز

معرفی برنامه سفر سه روزه تبریز
برنامه سفر سه روزه تبریز

روز اولی که به تبریز می‌رسید، مطمئنا سرحال و پرانرژی هستید و بی صبرانه اشتیاق گشت و گذار در تبریز را دارید. البته بهتر است ابتدا یک هتل مناسب برای خود انتخاب کنید. اگر قصد دارید در هتل‌های تمیز با قیمت مناسب اقامت کنید، هتل‌هایی که نزدیک مرکز شهر قرار دارند گزینه‌های خوبی هستند. اگر به سمت خیابان شریعتی جنوبی (شهناز) و میدان ساعت بروید، هتل‌های زیادی وجود دارند که هزینه اقامتشان نیز مناسب است. همچنین، با اقامت در این منطقه از شهر به جاذبه‌های تاریخی و اصلی شهر نزدیک‌تر خواهید بود. اگر هتل‌های لوکس و مدرن مد نظرتان باشد هتل پارس، هتل شهریار، هتل کایا لاله پارک و خیلی هتل‌های دیگر وجود دارند که بسیار لوکس و شیک هستند. می‌توانید قبل از سفر نیز برای رزرو هتل مورد نظرتان اقدام نمایید.

روز اول بهتر است برای آغاز تبریزگردی، بازار تبریز را در نظر بگیرید. بازار بزرگ و تاریخی تبریز “بزرگ‌ترین بازار سرپوشیده تاریخی جهان” است و دارای قسمت‌های مختلفی مانند “بازار طلافروشان”، “بازار فرش فروشان”، “بازار کفاشان” و “شیشه‌ گرخانه” است. مارکوپولو، تاجر و جهان‌گرد ونیزی در سفرنامه‌اش درباره سفر به تبریز و بازدید از بازار تبریز اوصاف زیبایی نوشته است. با گشت و گذار در این بازار و بازدید از قسمت‌های مختلفش بسیار شگفت‌زده خواهید شد و حس و حالی که بر فضای بازار حاکم است، به شما احساس خوشنودی خواهد داد. به طوری که هرگز احساس خستگی نخواهید کرد. اگر می‌خواهید سوغاتی تبریز خریداری کنید، همین بازار مکان مناسبی برای این کار است. از سوغاتی‌های خوشمزه تبریز خریداری کنید و برای عزیزانتان هم ببرید.

مسجد جامع تبریز

معرفی برنامه سفر سه روزه تبریز
برنامه سفر سه روزه تبریز

پس از آن که گشت و گذارهایتان را در بازار تبریز انجام دادید، به سمت “مسجد جامع تبریز” بروید. قدمت این مسجد به دوره سلجوقی مربوط است و تا دوره قاجار مورد بازسازی قرار گرفته و قسمت‌های جدیدی به آن افزوده شده است. در کتاب‌های تاریخی از این مسجد با عنوان “جامع کبیری” نام برده شده است. فاصله بازار تبریز تا مسجد جامع کم است و به همین دلیل پس از بازدید از بازار نزدیک‌ترین جایی که می‌توانید بازدید کنید، همین مسجد است.

✅ بازدید از مقاله بهترین رستوران های تبریز
✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر تبریز
✅ بازدید از مقاله خانه معلم تبریز

خانه مشروطه

معرفی برنامه سفر سه روزه تبریز
برنامه سفر سه روزه تبریز

روز اول تبریز گردی را با بازدید از خانه مشروطه پایان دهید. یکی از تاریخی‌ترین و مهم‌ترین خانه‌های تبریز، “خانه مشروطه” است. این خانه در گذشته محل نشست و تصمیم گیری مشروطه خواهان بوده و امروزه به عنوان “موزه مشروطه” مورد بازدید قرار می‌گیرد. تندیس مشروطه خواهان بزرگ “ستارخان” و “باقرخان” در حیاط این خانه وجود دارند و داخل خانه نیز نامه‌ها و نوشته‌های تاریخی و فرمان مشروطیت به نمایش گذاشته شده‌اند.

روز دوم (مسجد کبود، موزه آذربایجان، میدان ساعت، ارگ علیشاه)

مسجد کبود

معرفی برنامه سفر سه روزه تبریز
برنامه سفر سه روزه تبریز

روز دوم روز بازدید از زیباترین و معروف‌ترین جاذبه‌های تاریخی تبریز است. اکثر این جاذبه‌ها نزدیک هم و با فاصله کمی از یک دیگر قرار دارند و شما با پیاده روی می‌توانید از تمامی آن‌ها بازدید کنید. “مسجد کبود” و “موزه آذربایجان” کنار یک‌دیگر قرار گرفته‌اند. مسجد کبود با نمای آبی رنگ زیبایش بسیار جذاب است و مرقد جهان شاه و همسرش داخل آن قرار دارد. حیاط بسیار بزرگی در ابتدای ورود به مسجد وجود دارد که در ایام تعطیلاتی همچون نوروز نمایشگاه صنایع دستی تبریز در آن برگزار می‌شوند.

موزه آذربایجان، دومین موزه باستان شناسی ایران پس از موزه ملی تهران است. آثاری که در این موزه 3 طبقه به نمایش گذاشته شده‌اند به دوران قبل از تاریخ و زمان معاصر مربوط هستند.

میدان ساعت و ارگ علیشاه

معرفی برنامه سفر سه روزه تبریز
برنامه سفر سه روزه تبریز

پس از بازدید از موزه آذربایجان، پیاده به سمت میدان ساعت و بازدید از عمارت و موزه شهرداری بروید. عمارت شهرداری یکی از نمادهای شهر تبریز است و از ساعتی که به روی آن وجود دارد تنها دو عدد در دنیا وجود دارد که یکی متعلق به این عمارت است و دیگری متعلق به بیگ بن لندن. شکل هندسی این عمارت از ارتفاع به شکل عقابی در حال پرواز است. داخل این عمارت به بازدید از موزه شهرداری بروید.

در چند قدمی این عمارت، مقابل بازار تربیت کوچه‌ای وجود دارد که از خانه‌های قدیمی تبریز پر است و فاصله‌های خیلی کمی باهم دارند. می‌توانید از تک تکشان بازدید کرده و لذت ببرید. خانه استاد شهریار، شاعر نامی تبریز نیز در همین کوچه قرار دارد. تبریز شهر خانه‌های قدیمی است و حس و حالی که در بازدید از این خانه‌های باصفا به شما دست خواهد داد، غیرقابل وصف است.

در ادامه می‌توانید با کمی پیاده روی به سمت ارگ علیشاه در خیابان شریعتی جنوبی بروید و روز دوم سفر را بدین گونه پایان دهید. ارگ علیشاه به هنگام غروب بسیار تماشایی است. بازدید از آن را از دست ندهید. همچنین، پیاده رویی که در مسیر دسترسی به ارگ وجود دارد بسیار زیبا و باصفا است. قدم زدن در آن لذت‌بخش است.

روز سوم (روستای کندوان، ایل گُلی)

روستای کندوان

معرفی برنامه سفر سه روزه تبریز
برنامه سفر سه روزه تبریز

روز سوم و روز آخر سفر را پس از گشت و گذارهای طولانی در شهر و بازدید از جاهای تاریخی بهتر است به دل طبیعت بزنید و از آب و هوای تمیز و خنک تبریز بهره‌مند شوید. یکی از روستاهای معروف تبریز که در دنیا نیز کم‌نظیر و معروف است، “روستای کندوان” می‌باشد. بازدید از این روستا خاطره و تجربه بسیار خوبی از سفر تبریز خواهد شد. خانه‌های کله قندی و عجیب غریب این روستا نظر گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. این روستا که در 60 کیلومتری تبریز قرار دارد آب و هوای تمیز، طبیعت کوهستانی و بکر همراه با منظره زیبای خانه‌های کله قندی در دل صخره، مردمان مهربان و خونگرم و آب زلال و درمانی کندوان که خاصیت شفابخشی دارد شما را مجذوب خود خواهند کرد. حتی ممکن است پس از بازدید از این روستا، قید سفر سه روزه را بزنید و تصمیم بگیرید که شب را نیز در روستا بمانید. در روستای کندوان هتل‌های زیبایی کله قندی با امکانات مجهز وجود دارند.

آب و هوای روستا در فصل‌های بهار و تابستان بی‌نظیر است. اما در پاییز و زمستان بسیار سرد می‌شود.

پارک ایل گلی

معرفی برنامه سفر سه روزه تبریز
برنامه سفر سه روزه تبریز

اگر بیشتر از سه روز فرصت ماندن در تبریز را ندارید، بهتر است پس از صرف ناهار در کندوان به طرف تبریز حرکت کرده و از پارک معروف “ایل گلی” بازدید کنید. پارک ایل گلی که میان مردم محلی “شاه گلی” نامیده می‌شود، یکی از باصفاترین و خوش آب و هواترین پارک‌های تبریز است. در این پارک استخر بزرگی وجود دارد که میان آن عمارت تاریخی واقع شده است. داخل استخر امکانات تفریحی ازجمله قایق سواری وجود دارد. کنار پارک، لوناپارک روباز قرار دارد که برای تفریح و هیجان مناسب است.

در صورت تمایل می‌توانید به جای بازدید از پارک ایل گلی، به “کوه عون بن علی” بروید. در این کوه با تله کابین می‌توانید به قله بروید و شهر را تماشا کنید. در مسیر بازگشت نیز امکانات تفریحی نظیر زیپ لاین وجود دارند.

جاذبه‌های تبریز تمامی ندارند، اما با این برنامه مفیدترین استفاده را از سفر به تبریز خواهید کرد.

برای خرید بلیط هواپیما تبریز و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید