برنامه سفر شیراز و بلیط هواپیما برای سفری سه روزه

سرتاسر ایران از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی متنوعی بهره مند است. اما کمتر شهر و جاذبه‌ای می‌تواند به قدری جذاب باشد که آوازه‌اش به فراسوی مرزها نیز برسد. شیراز از جمله شهرهای ایران است که نامش همواره بر سر زبان گردشگران داخلی بوده و جذابیت‌های آن گردشگران خارجی را بر آن داشته تا با خرید بلیط هواپیما شیراز عازم این سرزمین کهن شوند.

2
441
خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
بلیط هواپیما شیراز
برنامه سفر شیراز و بلیط هواپیما برای سفری سه روزهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 10Rating: 4.0برنامه سفر شیراز و بلیط هواپیما برای سفری سه روزه - خرید بلیط هواپیما شیرازشیراز از شهرهای ایران است که همواره بر سر زبان گردشگران داخلی بوده و جذابیت‌های آن گردشگران خارجی را هم به خرید بلیط هواپیما شیراز وا داشته برنامه سفر شیراز

برنامه سفر شیراز و بلیط هواپیما برای سفری سه روزه

سرتاسر ایران از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی متنوعی بهره مند است. اما کمتر شهر و جاذبه‌ای می‌تواند به قدری جذاب باشد که آوازه‌اش به فراسوی مرزها نیز برسد. شیراز از جمله شهرهای ایران است که نامش همواره بر سر زبان گردشگران داخلی بوده و جذابیت‌های آن گردشگران خارجی را بر آن داشته تا با خرید بلیط هواپیما شیراز عازم این سرزمین کهن شوند. اما اگر شما جزو افرادی هستید که تا به حال سفری به شیراز نداشته‌اند و یا می‌خواهید در مدتی کوتاه از جاذبه‌های این شهر دیدن کنید، این برنامه سفر 3 روزه مختص شما طراحی شده است.

هزینه سفر شیراز

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
خرید بلیط هواپیما شیراز

هتل‌ها

شیراز از نظر انواع هتل‌ها و اقامتگاه‌ها دستی پر دارد. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما شیراز عازم این دیار می‌شوند، از نظر اقامت مشکلی نداشته و در نقاط مختلف شهر، هتل باب میل خود را خواهند یافت. هزینه اقامت در یک شب هتل 5 ستاره در شیراز حدود 250 تا 350 هزار تومان است. البته بیشتر هتل‌ها برای ایام نوروز تخفیفاتی را در نظر می‌گیرند. هتل‌های 2 و 3 ستاره و نیز اقامتگاه‌های سنتی، قیمتی بین 100 تا 200 هزار تومان برای یک شب اقامت اخذ می‌کنند. اما اگر دنبال جایی با قیمتی مناسب‌تر هستید، مهمان‌پذیرها حدود 90 تا 100 هزار تومان برای یک شب اقامت دریافت می‌کنند.

خورد و خوراک

شیراز در بخش غذاها نیز از تنوع خوبی برخوردار است و گردشگران بسته به میل و بودجه سفر خود می‌توانند نوع و محل صرف غذای خود را انتخاب کنند. هزینه غذاها در شیراز از ساندویچ 6 هزار تومنی آغاز شده و تا کباب شیشلیک 56 هزار تومنی ادامه دارد. البته این هزینه‌ها منهای هزینه سالاد، پیش غذا و نوشیدنی است. ولی اگر جزو افرادی هستید که معتقدند در سفر باید حسابی پول خرج کرد، به رستوران هتل‌های لوکس سر زده و غذای خود را آنجا میل کنید.

حمل و نقل

سیستم حمل و نقل شیراز نیز بسیار پیشرفته بوده و مناسب حال کسانی است که بدون ماشین شخصی و با خرید بلیط هواپیما میهمان شیرازی‌ها شده‌اند. تاکسی‌های خطی، اتوبوس‌های واحد، تاکسی‌های آنلاین، و مترو همگی خدمات حمل ونقلی هستند که شیراز در اختیار میهمانان خود قرار می‌دهد. کارت بلیط مترو در شیراز بین 500 تا 700 تومان به فروش می‌رسد. و هزینه هر کورس تاکسی حدود 500 تومان می‌باشد.

روز اول سفر

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
روز اول برنامه سفر شیراز

جاذبه‌هایی که باید دید: شاهچراغ – مسجد جامع – مسجد نصیرالملک – نارنجستان قوام – خانه زینت الملوک

شاهچراغ و مسجد جامع

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
خرید بلیط هواپیما شیراز

درواقع مزار میر سید احمد، فرزند امام موسی کاظم( ع)، می‌باشد که امروزه به یکی از جاذبه‌های مهم شیراز تبدیل شده و بسیاری از شیعیان به قصد زیارت این امامزاده بلیط هواپیما شیراز را می‌خرند. شاهچراغ در مرکز شهر و در میدانی با نام احمدی قرار گرفته. سبک معماری و ظریف کاری‌هایی که هنرمندانه بر تن دیواره‌ها و گنبدهای این مجموعه نقش بسته، نشان از ذوق و ظرافت هنرمندان ایرانی دارد. حرم شاهچراغ ساعت و زمان خاصی ندارد و درهای آن همیشه به روی زوار باز است.

مسجد جامع عتیق شیراز

نزدیک‌ترین جاذبه به شاهچراغ مسجد جامع عتیق است با نام مسجد آدینه نیز خوانده و شناخته می‌شود. این مسجد نه تنها به لحاظ معماری اهمیت دارد بلکه از لحاظ قدمت نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. مسجد جامع از قدیمی‌ترین مساجد شیراز است که در جنوب شرق شاهچراغ قرار گرفته. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما شیراز قصد بازدید از این مسجد را دارند، می‌توانند بین ساعات 8 صبح تا 17 عصر، بازدید خود را انجام دهند.

مسجد نصیر الملک

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
مسجد نصیرالملک شیراز

محال است گردشگری زحمت خرید بلیط هواپیما و بستن چمدان را به جان خریده، به شیراز بیاد؛ اما از مسجد نصیر الملک بازدید نکند. مسجد نصیر الملک از جاذبه‌هایی است که نه تنها گردشگران داخلی که گردشگران خارجی نیز شیفته آن شده‌اند. کاشی‌کاری‌های کم نظیر، معماری زیبا همگی از عوامل جذابیت این مسجد هستند. اما آنچه که مسجد را مطرح کرده و انگیزه‌ای برای گردشگران شده تا با خرید بلیط هواپیما عازم شیراز شوند، رقص نور و رنگی است که در ساعات اولیه صبح( 7 تا 10) در این مسجد اتفاق می‌افتد. در این مسجد کاربرد رنگ صورتی بیشتر به چشم می‌آید. به همین جهت آن را مسجد صورتی نیز می‌نامند. مسجد نصیر الملک در خیابان لطفعلی خان زند قرار دارد.

باغ نارنجستان قوام

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
باغ نارنجستان قوام

امکان ندارد نامی از شیراز به میان آید و از باغ‌های نارنج آن حرفی زده نشود. باغ نارنج قوام از جمله جاذبه‌های دیدنی شیراز است که مجموعه‌ای از باغ، عمارت و موزه را تشکیل می‌دهد. معماری نارنجستان تمثیل خوبی از هنر معماری ایرانی است. نارنجستان درواقع پکیج کاملی از گچ‌بری، آینه کاری، حجاری، منبت کاری، معرق کاری، آجر کاری، و نقاشی سنتی است. این باغ نیز در خیابان لطفعلی خان زند قرار دارد و از همه روزه از ساعت 8 صبح تا 19 عصر پذیرای گردشگران و مسافرانی است که با خرید بلیط هواپیما شیراز میهمان این مجموعه شده‌اند.

خانه زینت الملوک

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
خانه زینت الملوک

زینت الملوک دخت قوام الملک بوده که در این خانه زندگی می‌کرده و به همین دلیل آن را خانه زینت الملوک می‌نامند. معماری این خانه سنتی از جمله جذابیت‌های این خانه سنتی است . بعلاوه در زیر زمین خانه موزه بسیار زیبایی ایجاد شده که بازدید از آن خالی از لطف نیست. خانه زینت الملوک واقع در شیراز و در خیابان لطفعلی خان زند است. درهای این خانه در ایام تعطیل بسته است و امکان بازدید نیست. اما در مابقی روزها می‌توانید از ساعت 8 صبح تا 20 شب( 19 عصر در نیمه دوم سال) میهمان این خانه باشید.

روز دوم سفر

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
روز دوم برنامه سفر شیراز

جاذبه‌هایی که باید دید: مجموعه تخت جمشید – نقش رستم – پاسارگاد

تخت جمشید

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
تخت جمشید شیراز

تخت جمشید از جمله جاذبه‌های تاریخی است که باعث شده تا گردشگران با خرید بلیط هواپیما شیراز عازم این دیار شوند. دروازه ملل، کاخ آپادانا، کاخ ملکه، تنها بخشی از این مجموعه عظیم و تاریخی هستند. تخت جمشید در 57 کیلومتری شیراز و 10 کیلومتری شمال مرودشت قرار دارد. اگر بلیط هواپیما شیراز خریده‌اید و قصد بازدید از این مجموعه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم بازدید خود را از یاعات اولیه صبح( 8 صبح) آغاز کنید. این مجموعه از 8 صبح تا 18 عصر پذیرای مسافران و گردشگران است.

نقش رستم

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
نقش رستم شیراز

نقش رستم اثری تاریخی است که به دلیل فاصله کمی که از تخت جمشید دارد( در 6 کیلومتری این مجوعه واقع شده است) به عنوان بخش کوچکی از مجموعه تخت جمشید قلمداد می‌شود. اما درواقع این مجموعه بسیار قبل‌تر از هخامنشیان وجود داشته و در موردش کمی کم لطفی شده است. نقش رستم در روستای زنگی آباد و در فاصله 6 کیلومتری تخت جمشید قرار دارد. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما شیراز به بازدید تخت جمشید رفته‌اند، بد نیست از نقش رستم نیز بازدیدی داشته باشند. نقش رستم از ساعت 8 صبح تا 18:30( 17 در نیمه دوم سال) پیرای گردشگران است.

پاسارگاد

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
پاسارگاد شیراز

پاسارگاد از جمله جاذبه‌های تاریخی شیراز است که در فهرست آثار یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. این مجموعه به دلیل در آغوش گرفتن پیکر کوروش، میزبان بسیاری از افرادی است که علاقه‌مندند تا اطلاعات تاریخی خود را در مورد هخامنشیان افزایش دهند. پاسارگاد در شهرستان پاسارگاد قرار دارد و از 8 صبح تا 17:30 بعد از ظهر امکان بازدید از آن وجود دارد.

روز سوم سفر

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
روز سوم برنامه سفر شیراز

جاذبه هایی که باید دید: مجموعه وکیل – حافظیه – سعدیه

مجموعه وکیل

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
مجموعه وکیل شیراز

مجموعه وکیل، مجموعه‌ای متشکل از حمام، بازار و مسجد است کهک چون در دوران وکیل الرعایا( کریم خان زند) ساخته شدند، به افتخار وی این مجموعه را مجموعه وکیل می‌نامند. قطعا اگر بلیط هواپیما خریده و مسافر شیراز باشید، هنگام بازگشت می‌خواهید یادگاری‌ها و سوغاتی را با خود به همراه داشته باشید. بازار وکیل در خیابان زند جای خوبی برای خرید است سرای مشیر نیز در انتهای همین بازار قرار دارد. ساعات کاری این بازار از 8 صبح آغاز و تا 21 شب ادامه می‌یابد. مسجد وکیل نیز در فاصله کمی از بازار قرار گرفته و از ساعت 8 صبح تا 18 عصر امکان بازدید از آن وجود دارد. حمام وکیل هم در محدوده بازار قرار دارد و از ساعت 8 صبح تا 20( 17.30 در نیمه دوم سال) می‌توان از این مجموعه بازدید کرد.

حافظیه

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
حافظیه شیراز

حافظیه آرامگاه حافظ است. شاعری که اشعارش تا به امروز آرامبخش روح و جان ایرانیان است. اگر عشق ادبیات و شعر هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما با خرید بلیط هواپیما شیراز سری به مقبره این شاعر و عارف بزرگ بزنید. حافظیه را در حد فاصل چهارراه حافظیه و ادبیات خواهید یافت. زمان بازدید از این مقبره از ساعت 8 صبح تا 21:30 شب می‌باشد.

سعدیه

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر شیراز
سعدیه شیراز

مگر می‌شود بلیط هواپیما شیراز خرید، به دیدن حافظ رفت اما سعدی را فراموش کرد؟ سعدیه آرامگاه سعدی، شاعر قرن هفتمی است که حتی غیر فارسی زبانان نیز شیفته اشعارش شده‌اند. آرامگاه این شاعر گرانقدر را در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا خواهید یافت. ساعات بازدید این آرامگاه از 8 صبح آغاز و تا 22( 20:30 در نیمه دوم سال) ادامه دارد.

بهترین زمان سفر

خرید بلیط هواپیما شیراز و برنامه سفر سه روزه شیراز
بهترین زمان خرید بلیط هواپیما شیراز

شیراز پر از جاذبه‌های فراوانی است که هر فرد علاقه‌مند به سفر را وسوسه می‌کند تا کوله بار سفر را بسته و با خرید بلیط هواپیما شیراز عازم استان فارس شود. اما چه زمانی بهترین وقت برای سفر به شیراز است؟ گرچه سفر در زمستان لطف و صفای خاص خود را دارد. و فصل بهار و تعطیلات نوروزی نیز خیل عظیمی از مسافران را به سمت شیراز سرازیر می‌کند، اما ما پیشنهاد می‌کنیم در اردیبهشت ماه که کوچه پس کوچه‌های شیراز از عطر شکوفه‌های نارنج پر شده، چمدان بسته و عازم این دیار عشق و شعر و تاریخ شوید.

شیراز جاذبه‌های فراوانی دارد. از دروازه قرآن که حامی مسافران است گرفته تا روستاهای اطراف. این شهر پر از جاذبه‌های دوست داشتنی برای گردشگرانی است که با خرید بلیط هواپیما عازم شیراز شده‌اند و طبعا زمان نسبتا زیادی برای بازدید از این شهر نیاز است. در برنامه سفر 3 روزه سعی شد تا از مشهورترین و شناخته شده‌ترین جاذبه‌های این شهر دیدن شود. اما اگر جاذبه‌ای در این شهر زیبا دیده‌اید که فکر می‌کنید به آن کم توجهی شده و یا اگر از جاذبه‌ای بازدید کرده و شیفته آن شده‌اید، اگر تجربه خاصی در مورد سفر به شیراز دارید و یا اصلا شیرازی هستید و فکر می‌کنید مسافران این شهر باید برخی نکات را بدانند، خوشحال می‌شویم نظرات، تجربه‌ها و نکات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید بلیط هواپیما شیراز و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

2 دیدگاه ها

  1. اول باید از سایت خوبتون تشکر کنم که مطالب خوبی را ارائه می دین!
    متاسفانه نام مولف یا نویسنده مطلب تو هیچ کدام از مطالبتون مشخص نیست! فکر میکنم بهتر باشه نام نویسنده هم زیر مطلب نوشته بشه!!
    به هرحال از نویسنده و مولف این مطلب هم تشکر می کنم که خیلی دقیق و کامل مطالب را گردآوری کرده بودند که حتی من که چندین بار به شیراز سفر داشتم علاقمند شدم دوباره با ترتیب پیشنهادی ایشان نیز از شیراز دیدن کنم.
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید