برنامه سفر وان و بلیط هواپیما برای سفری سه روزه

آنهایی که با منطقه آناتولی جنوب شرقی آشنا هستند، به‌خوبی می‌دانند که شهر وان در این منطقه به‌نوعی تافته جدا بافته است. شهری با جذابیت‌های بیشتر، مدنیت بهتر و در کل، فضای دوست‌داشتنی‌تر نسبت به سایر مناطق. انتخاب بلیط هواپیما وان برای پشت سر گذاشتن تعطیلاتی به‌یادماندنی امریست که اکثر گردشگران خوش‌ذوق و خوش‌سلیقه کشورمان آشنایی خوبی با آن دارند. وقتی عواملی مثل پایین بودن قیمت اجناس در مراکز خرید وان، راحتی سفر، محیط تماشایی و بسیاری از مسائل دیگر را در کنار بلیط هواپیما وان قرار می‌دهیم می‌بینیم که سفر به این شهر ترکیه‌ای می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه و جذاب باشد.

0
79
برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان
برنامه سفر وان و بلیط هواپیما برای سفری سه روزهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 3Rating: 3.5برنامه سفر وان و بلیط هواپیما برای سفری سه روزه - خرید بلیط هواپیما وان از سفرستانآنهایی که با منطقه آناتولی جنوب شرقی آشنا هستند، به‌خوبی می‌دانند که شهر وان در این منطقه به‌نوعی تافته جدا بافته است. شهری با جذابیت‌های بیشتر، مدنیت بهتر و در کل، فضای دوست‌داشتنی‌تر نسبت به سایر مناطق. انتخاب بلیط هواپیما وان برای پشت سر گذاشتن تعطیلاتی به‌یادماندنی امریست - برنامه سفر وان

برنامه سفر 3 روزه به وان

آنهایی که با منطقه آناتولی جنوب شرقی آشنا هستند، به‌خوبی می‌دانند که شهر وان در این منطقه به‌نوعی تافته جدا بافته است. شهری با جذابیت‌های بیشتر، مدنیت بهتر و در کل، فضای دوست‌داشتنی‌تر نسبت به سایر مناطق. انتخاب بلیط هواپیما وان برای پشت سر گذاشتن تعطیلاتی به‌یادماندنی امریست که اکثر گردشگران خوش‌ذوق و خوش‌سلیقه کشورمان آشنایی خوبی با آن دارند. وقتی عواملی مثل پایین بودن قیمت اجناس در مراکز خرید وان، راحتی سفر، محیط تماشایی و بسیاری از مسائل دیگر را در کنار بلیط هواپیما وان قرار می‌دهیم می‌بینیم که سفر به این شهر ترکیه‌ای می‌تواند بسیار مقرون‌به‌صرفه و جذاب باشد. از این رو برای آنهایی که درصدد خرید آنلاین بلیط هواپیما وان هستند، برنامه سفر 3 روزه‌ای ترتیب داده‌ایم تا با استفاده از این برنامه، سفر لذت‌بخشی در این شهر تجربه کنند. البته قبل از شروع برنامه بد نیست به چند نکته هم توجه کنیم.

بهترین زمان برای سفر به شهر وان

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

معمولا تعداد زیادی از مسافران بلیط هواپیما وان را برای تعطیلات تابستانی خود در نظیر می‌گیرند. جالب است بدانید که اواخر مرداد و اوایل شهریور شهر وان گرم‌ترین روزهای خود را تجربه می‌کند. البته این گرما نهایتا به 28 تا 30 درجه سانتی‌گراد در روز و حدود 14 درجه سانتی‌گراد در شب می‌رسد. ضمنا، ماه‌های تیر و مرداد هم در این شهر نسبتا گرم هستند. ضمنا، اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت شلوغ‌ترین و اواسط دی هم آرام‌ترین روزهای شهر وان از نظر تعداد مسافر می‌باشد.

فرودگاه شهر وان

خرید بلیط هواپیما وان
بلیط هواپیما وان

اگر قصد دارید با خرید بلیط هواپیما وان به تماشای این شهر و زیبایی‌های آن بپردازید بهتر است کمی فرودگاه آن را بشناسید. فرودگاه وان فرید ملن (Ferit Melen) نام دارد. نامی که الهام‌گرفته از نام سیاستمدار و نخست وزیر سابق کشور ترکیه بوده و بعد از فوت وی برای این فرودگاه انتخاب شد. لازم به ذکر است که از بین مشهورترین ایرلاین‌ها، فرودگاه فرید ملن اغلب میزبان پرواز شرکت‌های پویا ایر، ترکیش ایرلاینز، سان‌اکسپرس، آنادولوجت و پگاسوس می‌باشد.

مراکز خرید وان فراموش نشوند

خرید بلیط هواپیما وان
بلیط هواپیما وان

یکی از مهم‌ترین دلایل خرید بلیط هواپیما وان برای تعداد زیادی از مسافران، خرید اجناس با کیفیت و ارزان از مراکز خرید این شهر می‌باشد. در بین همه اجناس نیز بازار لباس و پوشاک گرمی و رونق خاصی دارد. چراکه انواع برندهای شیک و لوکس در مراکز خرید این شهر وجود دارد. در برنامه زیر نام 2 مرکز خرید وان گنجانده شده است. با این حال، اگر علاقه خاصی به خرید اجناس ترک داشتید، می‌توانید به چند مرکز خرید دیگر نیز مراجعه کنید.

روز اول سفر به وان

خرید بلیط هواپیما وان
بلیط هواپیما وان

کلیسای واراگاوانک، قلعه و موزه وان و همچنین خانه گربه‌های این شهر، 4 مکانی هستند که در روز اول سفر، شما را به تماشای آنها دعوت خواهیم کرد. دیدن این 4 مکان مهیج و متنوع باعث می‌شوند که شما در همان روز اول از انتخاب بلیط هواپیما وان برای تعطیلات خود کاملا راضی و خشنود باشید. پس برای تجربه لحظات به‌یادماندنی روز اول سفر به وان بیش از این معطل نمی‌شویم.

کلیسای واراگاوانک (Yedi Kilise)

خرید بلیط هواپیما وان
بلیط هواپیما وان

مدت زمان بازدید: از ساعت 9:30 تا 11

با خرید بلیط هواپیما وان کلیساهای متعددی در این شهر خواهید دید. یکی از این کلیساها واراگاوانک، همان هفت کلیسا یا به قول ترک‌ها یِدی کلیسا نام دارد. این کلیسای ارمنی در جنوب شرقی وان واقع شده است. ساختمان اصلی آن که با نام “مادر مقدس خداوند” شناخته می‌شود، متعلق به قرن یازدهم میلادی بوده و اهمیت فراوانی دارد. البته گفته می‌شود که قدیمی‌ترین بنای کلیسای واراگاوانک مربوط به قرن دهم میلادی می‌باشد.

قلعه وان (Van Kalesi)

خرید بلیط هواپیما وان
بلیط هواپیما وان

فاصله با مکان قبلی: 17 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 36 دقیقه

مدت زمان بازدید: از ساعت 11:40 تا 13:20

از یک سو، همین که به بالای تپه رفتید و در کنار قلعه وان ایستادید و چشم‌انداز بی‌نظیر شهر را از آنجا تماشا کردید، تازه می‌فهمید که لذت خرید بلیط هواپیما وان چقدر می‌تواند فراوان باشد. از سوی دیگر، کافیست بدانید که قدمت قلعه وان حتی به قرن نهم پیش میلاد مسیح نیز می‌رسد تا به اهمیت تاریخی آن پی ببرید. البته امروزه این قلعه بیشتر به یک خرابه می‌ماند اما برای کسانی که عاشق تاریخ هستند، همین خرابه‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. پس از همین الان اسم قلعه وان را در برنامه خود بنویسید.

موزه وان (Van Museum)

برنامه سفر وان سه روزه
برنامه سفر وان

فاصله با مکان قبلی: 300 متر

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 5 دقیقه

شماره تلفن: 904322142510

مدت زمان بازدید: از ساعت از ساعت 13:30 تا 15

در ادامه برنامه روز اول مسافرت، به موزه وان در مرکز شهر بروید و با تماشای مجسمه‌های زیبا، سنگ قبرهای قدیمی و … در این موزه لحظات شگفت‌انگیزی پشت سر بگذارید. موزه وان که اولین موزه در این شهر به حساب می‌آید، غنای تاریخی وان را به‌خوبی نشان می‌دهد. بنابراین حتما وقتی بلیط هواپیما وان می‌خرید به سراغ این موزه بروید و آثار مختلف آن را که بازمانده از دوران مختلف تاریخیست تماشا کنید.

خانه گربه‌های وان (House of Van Cats)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

فاصله با مکان قبلی: 12 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 20 دقیقه

شماره تلفن: 905377470065

مدت زمان بازدید: از ساعت 16:30 تا 19

یکی از متمایزترین نقاط شهر وان نسبت به سایر شهرهای ترکیه‌ای خانه گربه‌های این شهر است. مکانی که پر از گربه‌های سفیدرنگ و زیبا بوده و تماشای آن برای همه اقشار سنی از جمله کودکان بسیار لذت‌بخش می‌باشد. خانه گربه‌های وان از لحاظ نظافت و تمیزی هم شرایط بسیار خوبی دارد. از این رو، هنگام خرید بلیط هواپیما وان حتما باید به تماشای این خانه دوست‌داشتنی بروید.

روز دوم سفر به وان

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

پس از تجربه یک‌ روز جذاب و فراموش‌نشدنی در شهر وان، حالا به سراغ روز دوم سفر به این شهر می‌رویم. همانطور که پیش‌تر ذکر شد، هدف بسیاری از مسافران از خرید بلیط هواپیما وان رفتن به مراکز خرید این شهر می‌باشد. از این رو در روز دوم علاوه بر چند مکان دیدنی، نام 2 مرکز خرید مشهور این شهر را هم گنجانده‌ایم تا سفر لذت‌بخش‌تری برای شما رقم بزنیم.

قلعه هساپ (Hosap Kalesi)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

مدت زمان بازدید: از ساعت 8 تا 9

روز دوم سفر به وان را با تماشای قلعه با شکوه و زیبای هساپ در این شهر آغاز خواهیم کرد. جدا از تماشای زیبایی‌های بنای قلعه، خرید از فروشگاه‌های پایین تپه آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته در مورد این قلعه باید به این نکته اشاره کنیم که در برخی متون نام آن هُشاپ یا خوش‌آب نیز نوشته شده است. به هر حال، مهم سازه تنومند این قلعه است که با زیبایی هرچه تمام‌تر مشغول خودنمایی می‌باشد.

آبشار مرادیه (Muradiye Selalesi)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

فاصله با مکان قبلی: 150 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 130 دقیقه

مدت زمان بازدید: از ساعت 11:15 تا 12:30

دومین مکانی که در روز دوم تماشای آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم، مکانیست که حیرت و تعجب‌تان را بر می‌انگیزد. جاذبه‌ای به نام آبشار مرادیه که به‌نوعی نگین طبیعت وان می‌تواند لقب بگیرد. این آبشار حدود 5 متر ارتفاع و 80 متر عرض دارد و حجم آب آن به قدری زیاد است که هنگام صحبت کردن با دوستان‌تان در کنار آن شاید مجبور به فریاد کشیدن شوید تا صدای همدیگر را بشنوید. بدون هیچ شک و تردیدی، تماشای آبشار مرادیه باعث افزایش هر چه بیشتر لذت خرید بلیط هواپیما وان برای شما خواهد شد.

مرکز خرید وان ای وی ام (Van AVM)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

فاصله با مکان قبلی: 97 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 85 دقیقه

شماره تلفن: 904322220202

مدت زمان بازدید: از ساعت 14 تا 16

و اما می‌رسیم به جذاب‌ترین مرکز خرید شهر وان. مرکز خرید وان ای وی ام که واقعا یک سر و گردن از تمامی مراکز خرید دیگر در شهر بالاتر بوده و زیبایی منحصر به فردی دارد. آنهایی که بلیط هواپیما وان را برای خرید اجناس مختلف تهیه می‌کنند، مطمئنا آشنایی خوبی با این مرکز خرید دارند. بد نیست بدانید که علاوه بر فروشگاه‌های شیک و مدرن، شهربازی و رستوران‌های وان ای وی ام نظر شما را به خود جلب خواهند کرد.

مرکز خرید آیدین پریهام ای وی ام (Aydin Periham AVM)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

فاصله با مکان قبلی: 450 متر

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 6 دقیقه

شماره تلفن: 905416230240

مدت زمان بازدید: از ساعت 16:10 تا 17:30

یکی دیگر از مراکز مشهور و پرطرفدار وان آیدین پریهام نام دارد. پیشنهاد دوستانه ما به آن دسته از مسافران و خریداران بلیط هواپیما وان که عاشق خرید لباس‌های شیک و لوکس هستند، مراجعه به این مرکز خرید می‌باشد. کیف، کفش و انواع لباس‌های مدرن و دوست‌داشتنی گوش تا گوش مرکز خرید آیدین پریهام ای وی ام را پر کرده و با توجه به اصل بودن جنس‌شان هر بیننده‌ای را مسحور تماشای خود می‌کنند.

مسجد اولو جامی (Ulu Cami)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

فاصله با مکان قبلی: 700 متر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 5 دقیقه

مدت زمان جابجایی با پای پیاده: 10 دقیقه

مدت زمان بازدید: از ساعت 17:45 تا 19

اگر هنگام خرید بلیط هواپیما وان به دنبال تماشای آثار فاخری از گذشتگان باشید، باید سری به مسجد اولو جامی بزنید. مسجدی که یادگاری به‌ جا مانده از سلجوقیان قرن دوازدهمی بوده و هر چند که بر اساس جنگ و زلزله در طول تاریخ دچار آسیب‌هایی شده اما با توجه به بازسازی‌های مجدد و مراقبت‌های لازم، همچنان زیبایی خود را حفظ کرده است. جدا از محیط بیرونی مسجد اولو جامی، مطمئنا فضای داخلی آن هم که دارای 16 پنجره مختلف می‌باشد، نظر شما را جلب خواهد کرد.

روز سوم سفر به وان

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

آخرین روز سفر به وان هم مثل 2 روز قبلی خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی خواهد بود. در روز سوم سفر، علاوه بر کلیسای صلیب مقدس و سالن تئاتر دولتی که دو مکان تماشایی هستند، به سراغ 2 نگین طبیعی دیگر در این شهر به نام‌های جزیره آکدامار و دریاچه وان نیز خواهیم رفت. بدین‌ترتیب خرید بلیط هواپیما وان و سفر به این شهر دوست‌داشتنی خاطرات بی‌نظیری در قلب و ذهن شما حک خواهند کرد.

سالن تئاتر دولتی (Van Devlet Tiyatrosu)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

شماره تلفن: 904322154106

مدت زمان بازدید: از ساعت 9 تا 11

سالن تئاتر دولتی وان که در گسترش فرهنگ، هنر و تمدن این شهر نقش عمده‌ای ایفا می‌کند، مطمئنا از جذابیت‌های خاصی برای شما برخوردار خواهد بود. صحنه این سالن معمولا شاهد اجرای نمایشنامه‌های بسیار مشهور و جالب بوده و همیشه با اقبال و استقبال فراوانی از سوی شهروندان روبه‌رو می‌شود. جالب است بدانید که سالن تئاتر دولتی وان هم از آسیب زلزله مهیب سال 2011 در امان نماند اما با انجام بازسازی‌های لازم، امروزه این سالن دوباره تبدیل به محلی برای سرگرمی اقشار مختلف شده است.

کلیسای صلیب مقدس (Holy Cross Church)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

شماره تلفن: 905432589894

فاصله با مکان قبلی: 42 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 47 دقیقه

مدت زمان بازدید: از ساعت 11:50 تا 13:15

زیبایی‌های وان تمامی ندارند. این را وقتی که در روز سوم کلیسای صلیب مقدس را از نزدیک تماشا کنید خودتان به خوبی خواهید فهمید. البته زیبایی این کلیسای ارمنی فقط به خاطر شکوه سازه و بنای آن نیست بلکه اهمیت تاریخی آن هم که نشانگر قدمتی بیش از هزار سال است، این زیبایی را چندین برابر می‌کند. پس حیف است کسی بلیط هواپیما وان بخرد و از لذت تماشای کلیسای صلیب مقدس غافل شود.

جزیره آکدامار (Akdamar Island)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

فاصله با مکان قبلی: 9 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 20 دقیقه دقیقه

مدت زمان بازدید: از ساعت 15 تا 17:30

لحظات آخر سفر به وان را می‌خواهیم با تفریح و شادی و کسب آرامش بیشتر نسبت به روزهای قبل در طبیعت این شهر سپری کنیم. پس به سراغ بخش‌های مختلف جزیره آکدامار می‌رویم و چند ساعتی از وقت خود را با آب‌های شفاف و زلال، نقاط دیدنی، رستوران‌ها و سایر بخش‌های این جزیره پشت سر می‌گذاریم. اگر اهل شنا باشید، آب‌های این جزیره برایتان چشمک خواهند زد. پس حالا که بلیط هواپیما وان خریده‌اید، لذت حضور در جزیره آکدامار را از دست ندهید.

دریاچه وان (Van Lake)

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

فاصله با مکان قبلی: 45 کیلومتر

مدت زمان جابجایی با خودرو: 56 دقیقه

مدت زمان بازدید: از ساعت 18:30 تا 19:30

بزرگترین دریاچه کشور ترکیه را هم هنگام خرید بلیط هواپیما وان می‌توانید تماشا کنید و با دیدن چشم‌اندازهای بی‌نظیر این دریاچه از تک‌تک ثانیه‌های آخر سفر خود لذت ببرید. جالب است بدانید که به‌دلیل شوری بیش از حد آب دریاچه وان تنها چند گونه از ماهی‌ها و آبزیان مختلف در آن وجود دارند. اما به هر حال فضای اطراف این دریاچه زیبایی خاص و منحصربه‌فردی دارد. فراموش نکنید که دریاچه وان، دومین دریاچه بزرگ خاورمیانه نیز محسوب می‌شود.

برنامه سفر وان ترکیه سه روزه
برنامه سفر وان

سفر به وان در نهایت پس از سه روز به پایان می‌رسد. اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که مطمئنا شما در این سفر متوجه آن خواهید شد این است که بلیط هواپیما وان را نه یک‌بار بلکه چندین بار می‌توان خرید و با سفر به این شهر، هر بار از زاویه جدیدی به تماشای زیبایی‌های آن پرداخت. پس حالا که با گنجینه تاریخی، طبیعی و مدرنی همچون وان آشنا شده‌اید بهتر است در سفرهای بعدی عمق این آشنایی را بیشتر کنید. بلاشک در هر سفر، شهر وان سورپرایزهای جدیدتری برای شما در بر خواهد داشت.

برای خرید بلیط هواپیما وان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما سفرستان

منابع
lonelyplanet.com
inspirock.com
championtraveler.com
en.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید