برنامه سفر چابهار

در دومین ماه از فصل بهار، سفر به شهری که نامش هم، حس و حال بهاری دارد، یکی از بهترین تجربه‌های زندگی‌تان خواهد بود. چابهار، یکی از شهرهای زیبای ایران است که در جنوبی‌ترین نقطه کشورمان و در مرز پاکستان قرار دارد. اگر تاکنون به این نقطه از ایران سفر نکرده‌اید، دیگر وقت آن رسیده است که اسباب سفرتان را مهیا و آماده کرده و آماده سفر به چابهار شوید.

1
402
برنامه سفر چابهار برای سفر 4 روزه
برنامه سفر چابهار
برنامه سفر چابهارReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 5Rating: 4.0برنامه سفر چابهار و بلیط هواپیما چابهار برای سفری 4 روزه.برنامه سفر چابهار و سفری 4 روزه به چابهار یکی از شهرهای زیبای ایران که در جنوبی‌ترین نقطه کشورمان و در مرز پاکستان قرار دارد.

برنامه سفر چابهار

در دومین ماه از فصل بهار، سفر به شهری که نامش هم، حس و حال بهاری دارد، یکی از بهترین تجربه‌های زندگی‌تان خواهد بود. چابهار، یکی از شهرهای زیبای ایران است که در جنوبی‌ترین نقطه کشورمان و در مرز پاکستان قرار دارد. اگر تاکنون به این نقطه از ایران سفر نکرده‌اید، دیگر وقت آن رسیده است که اسباب سفرتان را مهیا و آماده کرده و آماده سفر به چابهار شوید. کشف شهرهای ناشناخته ایران تجربه بی‌نظیری است که هر ایرانی باید حداقل یک بار در زندگی‌اش طعم آن را بچشد. اگر قصد خرید بلیط هواپیما چابهار را دارید، خود را برای سفری 4 روزه در این شهر آماده کنید و از تمام جاذبه‌ها و دیدنی‌های اصلی بازدید کنید.

روز اول: روستای تیس، منطقه آزاد چابهار

روستای تیس

برنامه سفر چابهار برای سفر 4 روزه
برنامه سفر چابهار

هنگام خرید بلیط هواپیما چابهار سعی کنید پروازتان در ساعات اولیه روز باشد تا بتوانید تا قبل از ظهر به چابهار برسید و نهایت استفاده را از روز اول مسافرتتان ببرید. معمولا به خاطر پرواز، نیمی از روزتان را در هواپیما سپری خواهید کرد و از این رو بهتر است روز اول به بازدید از جاذبه‌های نزدیک تر بروید. یکی از نزدیک‌ترین جاذبه‌های چابهار روستای تیس است. این روستا در 11 کیلومتری شمال چابهار قرار دارد و خود شامل چندین جاذبه دیدنی است. در بازدید از روستای تیس می‌توانید از غارهای سه گانه، مسجد تیس، قبرستان جن‌ها، قلعه تاریخی تیس دیدن کنید. برای کسانی که تفریح در ساحل را دوست دارند، سرگرم شدن در پلاژ ساحلی تیس پیشنهاد می‌شود.

منطقه آزاد چابهار

برنامه سفر چابهار برای سفر 4 روزه
برنامه سفر چابهار

پس از بازدید از روستای تیس، در مسیر برگشت به بندر زیبای چابهار و هتل‌ اقامتی‌تان، در منطقه آزاد چابهار توقف کرده و از بازارهای گوناگون آن بازدید و خرید نمایید. حدود 5 الی 6 ساعت طول می‌کشد تا بازارهای این منطقه را بگردید و به خرید مشغول شوید. پس از گشت و گذار در این منطقه از آن جایی که نیمی از روزتان در پرواز گذشته است، بهتر است به چابهار برگردید و در هتل به استراحت بپردازید. زیرا که روز دوم از مسافرت بندر چابهار، روز پُر برنامه و هیجان‌انگیزی خواهد بود.

روز دوم: خلیج گواتر( تالاب لیپار، کمپ کوه‌های مریخی، روستای بریس )

پیش به سوی خلیج گواتر

برنامه سفر چابهار برای سفر 4 روزه
برنامه سفر چابهار

خلیج گواتر، یکی از زیباترین خلیج‌هایی است که در شرقی‌ترین نقطه چابهار قرار دارد. خلیج فوق‌العاده زیبای گواتر در 100 کیلومتری بندر چابهار می‌باشد و از آن جایی که در مسیر رفتن به این خلیج جاذبه‌های جذاب و دیدنی دیگری وجود دارند، پیشنهاد می‌کنیم روز دوم از مسافرتتان را صبح زود از خواب بیدار شوید و ساعت 7 صبح به دل جاده بزنید. سعی کنید در این روز صبحانه را در هتل صرف نکنید. در مسیرِ خلیج، جاهای زیبا و دنج زیادی وجود دارند که می‌توانید در یکی از آن‌ها توقف کرده و صبحانه خود را نوش جان کنید. بهتر است از شب وسایل صبحانه را آماده کنید و به همراه داشته باشید تا در جاده برای یافتن خوراکی دنبال مغازه و دکّان نگردید.

جاذبه‌های زیادی در مسیر رفتن به خلیج گواتر مشاهده خواهید کرد و اولینشان “روستای رمین” است. پس از حدود 12 کیلومتر رانندگی، در ابتدای مسیرتان به این روستا می‌رسید. بهتر است در این روز وقتتان را در روستای رمین تلف نکنید. زیرا ممکن است به دیگر برنامه‌ها نرسید و از آن‌ها باز بمانید. از آن جایی که این روستا به بندر چابهار نزدیک است، بازدید از آن را به روز دیگری موکول کنید و به مسیرتان ادامه دهید.

تالاب صورتی رنگ لیپار

برنامه سفر چابهار برای سفر 4 روزه
برنامه سفر چابهار

10 کیلومتر پس از روستای رمین، به تالاب صورتی رنگ لیپار خواهید رسید. دقیقا این‌جا محلی است که باید توقف کنید. تماشای این تالاب متفاوت بسیار لذت‌بخش است. چشمانتان از پس تجربه‌هایی که درمورد تالاب‌های آبی رنگ داشته، با دیدن تالاب صورتی رنگ بسیار شگفت‌زده شده و با یکی دیگر از عجایب طبیعت آشنا خواهند شد. تالاب لیپار در نزدیکی ساحل قرار گرفته است. تپه‌های ماسه‌ای کوچکی کنار ساحل مشاهده خواهید کرد که خرچنگ‌ها ساخته‌اند. برای دیدن خرچنگ‌ها کافی است تا کمی ساکت و بی حرکت بمانید. خرچنگ‌ها از لانه‌هایشان بیرون می‌آیند و شما آن‌ها را از نزدیک می‌بینید. اما اگر سر و صدا و یا حرکت کنید، به داخل لانه‌هایشان خواهند رفت. توقف نیم یا یک ساعته برای بازدید از تالاب و عکاسی کافی است. بعد از آن به سمت جاده برگردید تا به مسیر جاذبه‌های دیگر ادامه دهید.

کمپ کوه‌های مریخی

برنامه سفر چابهار برای سفر 4 روزه
برنامه سفر چابهار

شگفتی‌های طبیعت چابهار تمامی ندارد و در هر نقطه‌اش یک شگفتی بی‌نظیر برای متحیر کردن بازدید کنندگان دارد. بعد از تالاب لیپار، پس از پیمودن 15 کیلومتر به کوه‌های مینیاتوری می‌رسید که کوه‌های مریخی نیز نامیده می‌شوند. با توقف در کنار این کوه‌ها کمی استراحت کنید، و مدتی محو تماشای این کوه‌های عجیب و جذاب شوید و در داخل کمپ صبحانه‌تان را میل کنید. عکاسی در این منطقه هرگز فراموش نشود. هرچند، با دیدن این کوه‌ها بی‌اختیار دستتان به سمت دوربین عکاسی‌تان خواهد رفت. اگر ساعت 7 صبح از بندر چابهار حرکت کرده باشید، حول و حوش ساعت 10 در کمپ کوه‌های مریخی خواهید بود. پس از یک ساعت استراحت، ساعت 11 به سمت قصد بعدی، یعنی روستای بریس حرکت کنید.

روستای بریس

برنامه سفر چابهار برای سفر 4 روزه
برنامه سفر چابهار

روستای بریس چابهار به صخره‌ای که از آن غروب خورشید به زیبایی قابل مشاهده است، معروف می‌باشد. برای این‌که از فرصت تماشای غروب خورشید در این منطقه معروف بهره‌مند شوید، بازدید از این روستا را برای زمان برگشت از مسیر نگه دارید. اگر از قبل برای خودتان تنقلات و میوه نیاورده‌اید، می‌توانید از فروشگاه‌های روستای بریس خریداری کنید و از سرویس‌های بهداشتی آن استفاده کنید. تا زمان غروب خورشید می‌توانید به روستای پسابندر بروید که در 25 کیلومتری روستای بریس قرار دارد.

بازدید از خلیج گواتر

برنامه سفر چابهار برای سفر 4 روزه
برنامه سفر چابهار

در 17 کیلومتری روستای پسابندر، خلیج گواتر قرار دارد که برای رفتن به آن باید با داشتن کارت شناسایی از یک پاسگاه نظامی گذر کنید. پس از رسیدن به خلیج گواتر چابهار، حدود سه الی چهار ساعت را در آن سپری کنید و به استراحت، قایق سواری، قدم زدن در ساحل و تماشای شنای دلفین‌ها مشغول باشید. بازدید از خلیج زیبای گواتر تجربه بسیار خاطره‌انگیزی برایتان خواهد بود. خداحافظی با این طبیعت و ساحل زیبا پس از سه یا چهار ساعت بسیار سخت خواهد بود. اما باید به موقع از خلیج گواتر حرکت کنید تا به تماشای غروب خورشید در روستای بریس برسید. مسیر جاده‌ای که آمده‌اید، برمی‌گردید و پس از 45 دقیقه به روستای بریس می‌رسید. تماشای غروب خورشید، آن هم در چنین منطقه‌ای از جمله فرصت‌هایی است که میلیون‌ها انسان بدون این‌که آن را تجربه کنند، از این دنیا رفته‌اند. پس، شما فردی بسیار خوش‌بخت و سعادتمند هستید.

پس از آن‌که خورشید غروب کرد، به سمت چابهار حرکت کنید. یک ساعت دیگر به بندر چابهار می‌رسید. پیشنهاد می‌کنیم شام را در یکی از رستوران‌های محلی بندر میل کنید تا خستگی کل روز از تنتان در رود. سپس برای استراحت به هتل بروید که روز سوم نیز پُر برنامه خواهد بود.

روز سوم: پدیده گل فشان، روستای درک

پدیده گل فشان

برنامه روز سوم مسافرت چابهار، بازدید از روستای درک است. فاصله این روستا از چابهار کمی دور است اما جاذبه‌های زیبای آن قطعا ارزش دیدن دارند. مسافتی که برای رفتن به این روستا باید طی کنید، حدود 186 کیلومتر به سمت غرب می‌باشد. در این مسیر یکی از جاذبه‌های زیبایی که بازدید می‌کنید، پدیده گل فشان در منطقه کهیر است. پس امروز نیز، باید صبحانه‌تان را همراه خود بردارید تا در طول مسیر در زمان و مکان مناسب نوش جان کنید. این پدیده جذاب در 100 کیلومتری چابهار قرار دارد. بنابراین، اگر صبح زود از چابهار حرکت کرده باشید، حدودا ساعت 8 و یا 9 به این منطقه خواهید رسید. صبحانه را می‌توانید در کمپ نزدیک پدیده گل فشان میل کنید. 40 دقیقه تا یک ساعت برای سپری کردن در پدیده گل فشان کفایت است. بازدید از این جاذبه شما را بار دیگر شیفته طبیعت عجیب و شگفت‌انگیز چابهار خواهد کرد.

روستای درک

با پیمودن 50 کیلومتر از گل فشان، به خروجی روستای درک خواهید رسید. برای وارد شدن به این خروجی، باید از جاده اصلی خارج شوید. پس از این خروجی باید 15 کیلومتر تا روستای درک رانندگی کنید. ساحل زیبای روستای درک برای گذراندن یک روز تمام محل بسیار مناسبی است. تماشای غروب آفتاب در این ساحل نیز، بسیار زیبا است. می‌توانید بسته به حال و حوصله‌تان هر چند ساعت که مایل باشید در این روستا سپری کنید و به هنگام غروب راه افتاده و به سمت چابهار حرکت کنید. اگر خیلی خسته باشید، می‌توانید تا قبل از غروب راه بیفتید. لازم به ذکر است که در مسیر حرکت به سمت روستا کوه‌های مریخی قابل مشاهده هستند.

روز چهارم: روستای رمین، آرامگاه سیدغلام  رسول

برنامه سفر چابهار برای سفر 4 روزه
برنامه سفر چابهار

برنامه روز چهارم مسافرت شما به ساعت پروازتان بستگی دارد. اگر فرصت کافی داشته باشید، می‌توانید در این روز به بازدید از روستای رمین بروید که در روز دوم از کنار آن عبور کردیم و یا به بازدید از داخل شهر و زیارت سید غلام رسول بروید. همچنین، گشت و گذار در بازارهای قدیمی بندر چابهار و خرید سوغاتی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید تا زمان پرواز و حضورتان در فرودگاه چابهار انجام دهید.

امیدواریم سفرتان به بندر چابهار یکی از خاطره انگیزترین سفرهای زندگی‌تان باشد.

برای خرید بلیط هواپیما چابهار و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید