برنامه سفر کیش

کیش محبوب ترین جزیره حوزه خلیج فارس است و در سال های اخیر به جایگزین مناسبی برای سفرهای خارجی گردشگران کشور تبدیل شده است. به طوری که سالانه بیش از یک میلیون گردشگر به این جزیره سفر می کنند و دلیل محبوبیت آن فضای مدرن شهر، مراکز تفریحی و خرید در سطح استانداردهای بالا و هتل ها و رستوران های لوکس آن است.

معرفی برنامه سفر کیش
برنامه سفر کیش
برنامه سفر کیشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 23Rating: 4.0برنامه سفر کیش و تجربه ای بیادماندنی از سفر به عروس خلیج فارس.برنامه سفر کیش گشت و گذار در چنین جزیره شگفت انگیزی که با لیست بلندی از جاذبه هایش غافلگیرتان می کند و هر نوع حسی خوبی را به شما منتقل می کند.

معرفی برنامه سفر کیش

کیش محبوب ترین جزیره حوزه خلیج فارس است و در سال های اخیر به جایگزین مناسبی برای سفرهای خارجی گردشگران کشور تبدیل شده است. به طوری که سالانه بیش از یک میلیون گردشگر به این جزیره سفر می کنند و دلیل محبوبیت آن فضای مدرن شهر، مراکز تفریحی و خرید در سطح استانداردهای بالا و هتل ها و رستوران های لوکس آن است. تورهای ارزان کیش و بلیط هواپیما کیش هم به صورت مدام از طریق پیامک ها و فضای مجازی به اطلاع گردشگران داخلی می رسد ولی مسئله اینجاست که بازدید از تمام دیدنی ها و جاذبه های کیش در قالب یک سفر نمی گنجد و برای همین بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما، به فکر تهیه برنامه سفر کیش باشید تا حس و تجربه خوبی از سفر به کیش در ذهنتان باقی بماند. در ادامه این مطلب برنامه سفر ۴ روزه آمده که روز سفر و مراحل اسکان در هتل در نظر گرفته نشده است.

چند روز در کیش بمانیم؟

گشت و گذار در چنین جزیره شگفت انگیزی که با لیست بلندی از جاذبه هایش غافلگیرتان می کند و هر نوع حسی خوبی را به شما منتقل می کند، در فرصت های چند روزه نمی گنجد. هیجانی که در مراکز تفریحی مدرن کیش خواهید داشت، لذتی که از دیدن جاذبه های طبیعی نصیبتان می شود و چشم اندازهای مسحورکننده ای که قاب بی نقصی از طبیعت را به روی شما می گشایند، دست کشیدنی نیستند و برای همین اگر روزهای خالی و اوقات فراغت گردشگران محدود نبود، برنامه ها و تورهای طولانی تری برایشان تنظیم می شد ولی متداول ترین برنامه سفر برای این جزیره برنامه سفر ۴ روزه است که جزئیات آن در زیر آمده است.

روز اول

دوچرخه سواری در ساحل کیش

معرفی برنامه سفر کیش
برنامه سفر کیش

برای اینکه صبحی کاملا متفاوت با بقیه روزهای خود را شروع کنید، به خط ساحلی بروید و در یکی از ایستگاه های آن دوچرخه ای کرایه کنید و در امتداد مسیر خط ساحلی پدال بزنید. این ایستگاه ها در نقاط معروف و پرتردد جزیره مثل بازار مرجان، کشتی یونانی و فانوس دریایی کلبه هور قرار دارند. مسیر دوچرخه سواری بیش از ۵۰ کیلومتر است و از دیدنی ترین نقاط شهر می گذرد، البته بابت هر ساعت دوچرخه سواری مبلغی از شما دریافت می شود. برای اینکه دچار سردرگمی نشوید، شروع و پایان مسیر حرکتتان را تعیین کنید.

آکواریوم کیش

معرفی برنامه سفر کیش
برنامه سفر کیش

از آنجایی که آکواریوم کیش در مسیر دوچرخه سواری کیش قرار گرفته و دوچرخه هایی در انواع مختلف شامل برقی یا دنده ای، تک نفره، ۲ نفره، سه چرخه و اسکوتر ارائه می شوند، می توان به صورت خانوادگی راهی این ماجراجویی شد. اینجا می توانید جزیره مرجانی زیبایی را ببنید.

زمان پیشنهادی: ۱ ساعت

ساعات بازدید: از ۸ صبح تا ۸ شب

پارک آبی اوشن کیش

✅ بازدید از مقاله بهترین هتل های کیش برای پاییز

هیجان انگیزترین ساعات روز اول را می توانید به تفریح در پارک آبی اوشن کیش اختصاص دهید، پارکی که ده ها راید متنوع و جذاب را برای رهاسازی آدرنالین شما طراحی کرده است. البته این پارک در سانس های مختلف و به صورت جداگانه از بانوان و آقایان میزبانی می کند، به همین جهت یکی از این گروه ها باید به تفریح دیگری مثل پینت بال، بانجی جامپینگ، والیبال ساحلی و استراحت در پلاژ مشغول شوند.

زمان پیشنهادی: ۳ تا ۵ ساعت

سانس بانوان پارک آبی اوشن کیش:

شنبه و پنجشنبه: از ساعت ۱۵ الی ۲۰

سه شنبه و جمعه: از ساعت ۹ الی ۱۴:۳۰

چهارشنبه: از ساعت ۹ الی ۱۷ و ۱۲ الی ۱۷

سانس آقایان پارک آبی اوشن کیش:

شنبه و پنجشنبه: از ساعت ۹ الی ۱۴:۳۰

سه شنبه و جمعه: از ساعت ۱۵ الی ۲۰

دوشنبه: از ساعت ۹ الی ۱۷ و ۱۲ الی ۱۷

باغ پرندگان و پارک دلفین

معرفی برنامه سفر کیش
برنامه سفر کیش

برای اینکه بقیه روز را در کنار خانواده سپری کنید، به دیدن یک مجموعه تفریحی محبوب بروید که برای همه سنین جذاب است. باغ پرندگان و پارک دلفین محل نمایش دلفین ها، شیر دریایی، گربه دریایی و گراز دریایی است و می توان از خزندگان و پرندگان متنوعی در باغ پرندگان دیدن کرد.

زمان پیشنهادی: ۲ تا ۴ ساعت

ساعت بازید: از ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر تا ۸ شب

مراکز خرید

با وجود اینکه بازدید از مراکز خرید انرژی زیادی می طلبد ولی چون تعدادی مرکز خرید مثل مرجان کیش و کوروش در فاصله کمی با جاذبه های روز اول هستند، بد نیست برای صرف یک وعده غذایی، ویترین گردی و خرید به این مراکز سر بزنید. بازار مرجان فود کورت بزرگی با رستوران های متنوع دارد، هوس هر غذایی را بکنید، می توانید در سرزمین غذای کیش سفارش دهید.

زمان پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

ساعات بازدید: ۱۰ صبح تا ۱۱ شب

روز دوم

دوچرخه سواری

برای اینکه سلامتی و شادابی را وارد برنامه های هر روز سفرتان بکنید، بد نیست روزهایتان را با دوچرخه سواری در مسیری که دور تا دور جزیره را فرا گرفته، شروع کنید. این مسیرها از محل تردد خودرو جدا هستند و در کمال آرامش می توانید دوچرخه سواری کنید و از مناظر ساحلی لذت ببرید.

زمان پیشنهادی: ۱ ساعت یا کمتر

ساعت بازدید: شبانه روزی

پارک ساحلی مرجان

هنوز وقت تحویل دوچرخه نرسیده و می توانید وارد پارک ساحلی مرجان شوید و داخل پارک را با دوچرخه بگردید. مجسمه های معروفی در پارک ساحلی کیش هستند که می توان کنار آن ها سوژه های عکاسی خوبی پیدا کرد و به تماشای چشم انداز آب های خلیج نشست.

زمان پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

ساعات بازدید: شبانه روزی

اسکله تفریحی کیش

یکی از زیباترین مراکز تفریحی کیش، اسکله بزرگ آن است که فرصت قدم زدن روی آب های خلیج فارس را برای شما مهیا می کند، این اسکله چوبی از ساحل شروع شده و تا ۴۳۷ متر امتداد دارد. اینجا می توان به آرامش دریا گوش سپرد یا عکس های بی نظیری ثبت کرد و با کلی تفریحات هیجان انگیز نظیر قایق سواری، شنا،کیبل اسکی، بولینگ، سینما ۴ بعدی و تفریحات آبی دیگر سرگرم شد.

زمان پیشنهادی: ۱ تا ۴ ساعت

ساعات بازدید:‌ شبانه روزی

کشتی آکواریوم یا تله کابین میکا

بعد از میل غذا در یکی از رستوران های اسکله به سمت کشتی آکواریوم اسکله راه بیافتید، اینجا می توانید سوار کشتی بزرگی شوید که در کف و دیواره های آن پنجره هایی شیشه ای تعبیه شده و می توان از آن جا دنیای زیر آب را دید. با سوار شدن به این کشتی به عمق ۲ تا ۲.۵ متری دریا می روید و از داخل کشتی ماهی های مختلف، مرجان ها و ستاره های دریایی را می بینید. اگر امکان بازدید از این کشتی وجود نداشت به تله کابین میکا بروید که در چند صد متری آن جا قرار دارد.

زمان پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

بازار پردیس و برج ایفل

معرفی برج ایفل کیش
برج ایفل کیش

بخشی از روز دوم را به پاساژ گردی در نزدیکی های اسکله اختصاص دهید، مراکز خرید متنوعی مثل پردیس و رویا مال در فاصله چند صد متری از هم قرار دارند و دنیای رنگین و متنوعی از کالاهای باکیفیت را می توان آن جا پیدا کرد. در محوطه بیرونی بازار پردیس فاز ۱، نمونه کوچکی از برج ایفل پاریس قرار دارد که در طول شب و با نورپردازی های خاصش، چشم انداز جذابی می سازد.

روز سوم

شهر زیرزمینی کاریز

روز سوم را با ماجراجویی در تاریخ این منطقه آغاز کنید، تا بخش متفاوتی را به سفر خود اضافه کرده باشید. وقتی در دالان های شهر زیرزمینی کاریز قدم بردارید با دنیای شگفت انگیزی روبرو می شوید. این شهر در عمق ۱۶ متری زمین کنده شده و سقف آن پوشیده از صدف ها و مرجان های طبیعی است. شهر زیرزمینی کاریز از همان صبح زود قابل بازدید است.

زمان پیشنهادی: ۲ ساعت

ساعت بازدید: از ساعت ۹ صبح تا ۱۰:۳۰ شب

شهر باستانی حریره

معرفی شهر باستانی حریره کیش
شهر باستانی حریره کیش

این گشت تاریخی را با بازدید از شهر باستانی بزرگی ادامه دهید که قدمت آن به قرن ۵ تا ۱۰ هجری قمری می رسد. شهر باستانی حریره یک مجموعه ساحلی با خانه های اعیانی و مسجد و قنات های باستانی است که اشیای با ارزشی از آن جا کشف شده است. این شهر باستانی یکی از آثار ملی کشور به حساب می آيد و در حین قدم زدن در لا به لای دیوارهای آن می توانید نظاره گر چشم اندازهای خلیج باشید.

زمان پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

ساعات بازدید: از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

درخت سبز

در میان ماجراجویی تاریخی خود با منطقه سرسبزی به نام دره پرتغالی ها روبرو می شوید که خانه درختان کهنسال جزیره است. مجموعه درخت سبز یک درب ورودی مشترک با شهر باستانی حریره و دربی مشترک با آب انبار سنتی کیش دارد. اینجا درختی با هیبت افسانه ای و عمر ۶۰۰ ساله وجود دارد که اهالی جزیره به خوش یمنی آن باور دارند و برای برآورده شدن حاجت هایشان پارچه هایی را به شاخه های آن بسته اند.

آب انبار سنتی کیش

اگر می خواهید یکی از سازه های هوشمند معماری سنتی کشور را از نزدیک ببینید به دیدن آب انبار سنتی کیش بروید. حدود ۳ دهه از ساخت این آب انبار می گذرد ولی آنچه باعث شگفتی شما می شود، معماری سنتی آن نیست بلکه فضای خنک آب انبار است. بد نیست بدانید که نورپردازی این بنا در تاریکی شب جلوه خاصی به آن می دهد.

زمان پیشنهادی: کمتر از یک ساعت

پارس سافاری

حالا لازم است کمی ماجراجویی طبیعی و هیجان را چاشنی سفر خود کنید؛ بعد از ظهر خود را می توانید با برنامه های تفریحی مرکز سافاری پارس پر کنید. به غیر از سافاری، بانجی ترامپولین، شترسواری، کارتینگ، موتور سواری، پینت بال و تفریحات مفرح دیگری در اینجا انتظارتان را می کشند.

زمان پیشنهادی: ۴ تا ۵ ساعت

ساعت بازدید: از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۹ شب

مرکز خرید خلیج فارس

اگر خسته اید و انرژی گشت و گذار در مرکز خرید ندارید، به یکی از رستوران های ساحلی کیش بروید و ساعات پایانی روز را در قابی از طبیعت بگذرانید و از حال و هوای آرامش بخش خلیج بهره مند شوید و اگر نه، به مرکز خرید خلیج فارس بروید و مغازه های متنوع آن را بگردید.

روز چهارم

روستای گردشگری باغو

روز آخر را به بازدید از جنوب و جنوب غربی جزیره کیش اختصاص می دهیم، صبح خود را با بازدید از یک منطقه سنتی و تاریخی جزیره شروع کنید. از میدان غروب به سمت روستای باغو بپیچید و کمی از فضای شلوغ شهر دور باشید. روستای گردشگری باغو در کمتر از ۲ کیلومتری این میدان قرار دارد و پارک دلیران، مسجد باغو ، درخت کهنسال لور و رستوران های سنتی از دیدنی های این روستای زیبا هستند.

زمان پیشنهادی: ۱ تا ۲ ساعت

ساعات بازدید: شبانه روزی

موزه و مرکز هنر خلیج فارس

برای آشنایی بیش تر با فرهنگ مردم کیش به مکان مدرنی مثل مجموعه هنری و موزه خلیج فارس بروید. طراحی ساختمان این موزه منحصر به فرد بوده و در گالری های جذابش آثاری دیدنی به نمایش گذاشته شده اند. اینجا می توانید به همراه اعضای خانواده در مسابقه های عکاسی و نقاشی شرکت کنید و اثری هنری را به عنوان یادگاری بلیط هواپیما کیش خریداری کنید.

زمان پیشنهادی: ۲ ساعت

ساعات بازدید: از ۱۱ ظهر تا ۱۰ شب

موتورسواری یا دوچرخه سواری

برای رفتن به سمت کشتی یونانی و ساحل آن می توانید از ایستگاه نزدیک موزه، دوچرخه ای کرایه کنید و ادامه مسیر را با دوچرخه بروید و یا انرژی خود را برای موتور سواری در پارک ساحلی کشتی یونانی نگه دارید.

زمان پیشنهادی: ۱ ساعت

دسترسی: ۲۴ ساعته

کشتی یونانی

اگر تمام برنامه های روزتان را طوری چیده باشید که بتوانید هنگام غروب به دیدن کشتی یونانی بروید، با منظره فوق العاده ای روبرو می شوید. این کشتی بزرگ که به تصویر نمادین جزیره کیش تبدیل شده، در هنگام غروب با پس زمینه زیبایی از خلیج فارس و افق تلفیق می شود و تصویر معرکه ای را خلق می کند. بازدید از این جاذبه برای همه رایگان است.

صخره قارچی و فانوس کلبه هور

تماشای غروب خورشید از کنار صخره قارچی و لنج به گل نشسته نزدیک آن هم دیدنی است و منظره ای تماشایی بر روی قاب طبیعت حک می شود که علاقه مندان می توانند غروب را در کنار این جاذبه ها سپری کنند. در فاصله کمی از صخره قارچی و در دماغه غربی جزیره کیش فانوس دریایی زیبایی به شکل مجسمه ای بزرگ دیده می شود که تماشای آن خالی از لطف نیست. هنگام بازدید از فانوس دریایی کلبه هور عکاسی را فراموش نکنید.

در ادامه می توانید با راهنمای سفر از کیش به قشم آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید