7 نکته کارآمد بستن چمدان

شما برای خرید یک چمدان مسافرتی به چه نکاتی توجه می کنید؟ آیا از نظر شما چمدان مورد استفاده در پرواز خارجی و پرواز داخلی تفاوتی دارد؟ آیا شما زمانی که بلیط هواپیما به صورت آنلاین سفارش می دهید به این نکته که پرواز شما چند چمدان ویا چه مقدار بار از شما قبول می کند توجه می کنید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تحریریه سفرستان در میان بگذارید و به این نکته توجه کنید که نظرات و تجربیات شما می تواند راهنمای سفر دیگر

1
1032
خرید بلیط هواپیما و چمدان مناسب
بلیط هواپیما و بستن چمدان
7 نکته کارآمد بستن چمدانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 18Rating: 4.57 نکته کارآمد بستن چمدان برای پرواز خارجیپس از خرید بلیط هواپیما برای بستن چمدان این نکات را بخوانید : بستن چمدان همواره می‌تواند یکی از دغدغه‌های سفر به حساب بیاید، بعد از خرید بلیط هواپیما

پس از خرید بلیط هواپیما برای بستن چمدان این نکات را بخوانید

بستن چمدان همواره می‌تواند یکی از دغدغه‌های سفر به حساب بیاید، در هفته گذشته چند نکته مهم درباره انتخاب چمدان مناسب برای سفر را به شما گفتیم؛ بعد از خرید بلیط هواپیما و چمدان مناسب، نوبت به بستن می‌رسد، در نگاه اول ممکن است به نظر برسد که چیدن آن همه لباس و وسایل در چمدان بسیار سخت باشد، گاه ما نگران چروک شدن لباس‌های رسمی خود هستیم، گاهی وسایل دیگری داریم که مجبوریم آنها را در چمدان بگذاریم اما نگران هستیم که آسیب دیده و سایر وسایل را کثیف کنند، مثل شیشه‌های کرم و …

جالب است بدانید که چیدن لباس‌ها در بستن چمدان به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و به عبارت دیگر تکنیک‌های متفاوتی در این زمینه وجود دارد؛ صرف‌نظر از این روش‌ها و تکنینک‌ها چند نکته ساده وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بستن چمدان برایتان راحت‌تر و سریع‌تر شود.

چه چمدانی برای کودکان مناسب است؟

بستن چمدان پر از گجت‌های هوشمند پراستفاده

چطور بهترین چمدان مناسب سفرم را بخرم؟

 1. لباس کمتر؛ پول بیشتر

این طلایی‌ترین قانون است! برای بستن چمدان به طور معمول برنامه‌ریزی می‌کنیم که می‌خواهیم چه چیزهایی برداریم، پس از آنکه فهرست خود را تهیه کردید و در زمانیکه می‌خواهید آنها را در چمدان بچینید، نصف وسایل فهرست را بردارید! بله تنها نصف لباس‌ها، در عوض سعی کنید در صورت امکان مقدار پول بیشتری نسبت به آنچه در نظر داشته‌اید بردارید.

 1. چمدان کوچک

اگر بلیط هواپیمای شما برای فصل شلوغ و پرگردشگر است، سعی کنید چمدانی کوچک‌تر بردارید که بتوانید آن را همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرید. احتمال گم شدن چمدان در این مواقع بالا می‌رود و حتی صرفه نظر از گم شدن، ممکن است شما ساعاتی طولانی برای رسیدن چمدانتان معطل شوید. به هرحال تجربه‌ی ناخوشایند گم شدن یا جا ماندن چمدان اتفاقی است که برای هر کسی ممکن است پیش بیاید و احتمال وقوع این اتفاق به ویژه در فصل‌های شلوغ و در زمانی که مجبورید هواپیمایتان را در مدت زمان کوتاهی تعویض کنید، افزایش می‌یابد.

حال تصورش را بکنید همه‌ی لباس‌ها و وسایلتان را در یک چمدان گذاشته و آن گم شود، توجه داشته باشید تا چمدان به شما بازگردد ممکن است یک تا چند روز زمان ببرد و این امر حسابی مسافرت شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. پس بهتر است در صورت امکان از برداشتن وسایل و لباس‌های بیش از اندازه خودداری کنید. بهتر است حجیم‌ترین لباس‌هایتان را موقع رفت و آمد به تن کنید.

 1. ترکیب کنید

برای یک سفر چند روزه چند تکه لباس هم کافیست در واقع شما می‌توانید آنها را به اشکال مختلف با هم ترکیب کرده و بپوشید، به این ترتیب شما در واقع چند سِت لباس متنوع خواهید داشت، تنوع و آراستگی همیشه هم نیاز به داشتن حجم زیادی از لباس ندارد.

 1. لباس‌ها را سبک کنید

  خرید بلیط هواپیما و بستن چمدان سفر
  بلیط هواپیما و بستن چمدان

هنگام سفرهای تفریحی به ویژه در تابستان، شاید بد نباشد به جای لباس‌های ضخیم و رسمی، سراغ شلوارها و بلوزهای نخی و کتانی بروید که هم سبک است و هم خنک؛ در فصل زمستان نیز برداشتن پولیورهای حجیم جای زیادی خواهد گرفت. شاید بهتر باشد به جای یک دست لباس زمستانی بزرگ، چند لباس نازک‌تر برداشته و به صورت لایه لایه لباس بپوشید.

 1. نگران نباشید، همه چیز در دسترس است!

نگرانی بیش از حد همیشه دردسر ساز می‌شود، وقتی خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خود را انجام دادید، کمی درباره‌ی مقصد و امکانات هتل خود بخوانید. گاه بسیاری از وسایل همچون مسواک، حوله و بسیاری از ملزومات دیگر در مقصد و هتل قابل تهیه است، پس یک فهرست تهیه کنید و با بررسی، لوازم غیرضروری را حذف کنید. افرادی هستند که حتی برای یک استراحت چند روزه هم به اندازه‌ی یک مسافرت طولانی وسیله حمل می‌کنند. نیازی نیست حتما سشوار شخصی خود را برای سفر بردارید، باور کنید وسایلی اینچنین را به راحتی می‌توانید در محل اقامتتان تهیه کنید! پس سخت نگیرید هدف از سفر استراحت است و باور کنید که بسیاری از این وسایل به راحتی در محل اقامت قابل تهیه است، چه هدف از سفر تفریح باشد و چه به قصد کار رفته‌باشید، نمی‌خواهید که با درد و گرفتگی عضلانی ناشی از حمل یک چمدان سنگین به خانه بازگردید!

 1. لوله کنید

  خرید بلیط هواپیما و بستن چمدان
  بلیط هواپیما و بستن چمدان

این روش برای بستن بلوزهای سبک و به ویژه در سفرهای تفریحی بسیار به کار می‌آید؛ لباس‌های خود را لوله‌ کنید و کنار هم بگذارید، این یکی از بهترین روش‌ها برای جا دادن لباس‌ها در چمدان کوچک و یا کوله پشتی است.

 1. از کیسه‌های زیپی استفاده کنید

وسایل آرایشی و بهداشتی خود را در کیسه‌های ضخیم زیپی قرار دهید؛ با این کار در صورت آسیب دیدن بسته بندی، تا حدودی زیادی از کثیف شدن سایر وسایلتان جلوگیری می‌شود؛ همچنین اگر مجبور به استفاده از وسایل آرایشی بهداشتی هستید که فکر می‌کنید در هتلتان وجود ندارد، از نمونه‌های سفری و کوچک استفاده کنید.

و نکته آخر اینکه سبک سفر کنید؛ به هرمقصد و با هر هدفی که می‌روید، این نکته را در نظر داشته باشید؛ یادتان باشد هیچ چیز بهتر از سبک سفر کردن نیست چراکه اینگونه هم جسمتان آسوده‌تر خواهد بود و هم ذهنتان!

 

شما برای خرید یک چمدان مسافرتی به چه نکاتی توجه می کنید؟ آیا از نظر شما چمدان مورد استفاده در پرواز خارجی و پرواز داخلی تفاوتی دارد؟ آیا شما زمانی که بلیط هواپیما به صورت آنلاین سفارش می دهید به این نکته که پرواز شما چند چمدان ویا چه مقدار بار از شما قبول می کند توجه می کنید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تحریریه سفرستان در میان بگذارید و به این نکته توجه کنید که نظرات و تجربیات شما می تواند راهنمای سفر دیگران باشد.

برای جستجو و خرید بلیط هواپیما به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید