بلیط ارزان هواپیما به استانبول

0
194
خرید بلیط هواپیما به استانبول برای دیدن روملی قلعه
بلیط هواپیما به استانبول برای دیدن روملی قلعه
بلیط ارزان هواپیما به استانبولReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 17Rating: 4.0بلیط ارزان هواپیما به استانبول - سفری برای دیدن قلعه دیدنی و زیبایی روملی قلعه خرید بلیط هواپیما به روملی قلعه در استانبول ترکیه. جاذبه های گردشگری استانبول. نقاط گردشگری استانبول. قیمت بلیط ارزان هواپیما به استانبول

بلیط ارزان هواپیما به استانبول

مردم قدیم هم مثل امروزه ما علاقه داشتند گاهی با همدیگر نزاع و دعوا کنند و بسیاری از اوقات کار بالا می‌گرفت و تبدیل می‌شد به جنگ. کلاً هر جا آدمیزاد بوده جنگ هم بوده، مثل‌اینکه نمی‌تواند یکجا ساکن و ساکت بنشیند. هر جا که جنگ بوده، قلعه نظامی هم بوده. الآن که پادگان‌های نظامی و آن‌همه امکانات جای قلعه‌های نظامی را گرفته دیگر آن قلعه‌ها تبدیل‌شده به آثار باستانی و تاریخی و مقصد بلیط ارزان هواپیما برای گردشگران.

یکی از زیباترین قلعه‌هایی که در همسایگی کشور ما قرار دارد، روملی قلعه است. این قلعه در استانبول، به یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های آن تبدیل‌شده. با تمام زمخت بودنش این‌قدر زیبا است که حیف است اگر گذرتان به استانبول افتاد از این قلعه یادی نکنید و سری به آن نزنید.

قلعهٔ روملی حصار استانبول

خرید بلیط ارزان هواپیما به استانبول
بلیط ارزان هواپیما به استانبول

استانبول یکی از شهرهای محبوب بین گردشگرانی است که بلیط ارزان هواپیما به استانبول خریده‌اند. استانبول دارای جاذبه‌های دیدنی و فراوانی است. یکی از این جاذبه‌ها قلعه روملی حصار استانبول است. این قلعه نظامی که در کرانه اروپایی تنگه بسفر و در شمالی‌ترین منطقه استانبول واقع‌شده است، بنایی برجسته و یادگاری از تاریخ استانبول است. همه‌ساله صدها و هزاران گردشگری که بلیط ارزان هواپیما به استانبول خریده‌اند، مطابق عرف با سفری تفریحی و کروز اطراف این قلعه، این امکان را پیدا می‌کنند تا زیبایی و شکوه قلعه را از دوردست ببینند. همین سفر کوتاه دریایی کافی است تا متوجه شوید قلعه روملی حصار نقش تأثیرگذاری در محاصره و سقوط قسطنطنیه در سال 1453 داشته است. شکل ظاهری قلعه و جزئیات به کار رفته در آن نشان‌دهنده رشد و پیشرفت تاریخی است که منجر به رویدادی بسیار بزرگ‌شده است و آن پایان امپراتوری بیزانس (روم شرقی) پس از گذشت حدود هزار سال و آغاز امپراتوری عثمانی به‌عنوان امپراتوری مهمی که نقش تأثیرگذاری برای پنج قرن در تاریخ داشت.

اهمیت تاریخی

خرید بلیط ارزان هواپیما به استانبول
بلیط ارزان هواپیما به استانبول

قلعه روملی حصار اهمیت تاریخی فراوانی دارد و با چشم‌انداز و منظره بسیار زیبای مشرف بر پل سلطان فاتح که اروپا و آسیا را به هم متصل می‌کند، شامل بقایایی از دیوارهای مستحکم با برج‌ها و دروازه‌ها و آب‌انبارها و سرچشمه‌ها و مساجد است. قلعه در حال حاضر کاربری متفاوتی دارد، مانند مرکزی فرهنگی با تئاتر فضای باز و موزه که در مجموعه زمین دانشگاه بسفر فعلی واقع‌شده است. در شهری که جاذبه‌های فراوانی برای دیدن دارد، از کلیساهای دوران بیزانس، دیوارکشی و آب‌انبارها، مساجد و قصرهای عثمانی، بازارها، غذاها و ادویه‌جات و جایی که شرق و غرب به هم پیوند می‌خورند، قلعه روملی حصار به‌ندرت فرصت خودنمایی پیدا می‌کند. گرچه قلعه روملی حصار شهرت و آوازه بسیاری از جاهای دیدنی استانبول را ندارد بااین‌حال ارزش خرید بلیط ارزان هواپیما به استانبول و وقت گذاشتن را دارد. به‌خصوص که می‌توانید از تفریحات اطراف این قلعه، همانند کشتی کروز نیز لذت ببرید.

فلسفه اسم گذاری

خرید بلیط ارزان هواپیما به استانبول
بلیط ارزان هواپیما به استانبول

قلعه روملی حصار به معنای قلعه‌ای در سرزمین رومیان است. البته در ابتدا این قلعه را بوغازکسن می‌نامیدند که به معنای برنده گلو است و هدف آن قطع کردن و بریدن تنگه یا گلوی بسفر بوده است. این بنا در سال 1425 به دستور سلطان فاتح محمد که با نام‌های محمد فاتح و محمد دوم نیز شناخته می‌شود، در باریک‌ترین نقطه کانال بسفر درست در مقابل آنادولو حصار، یکی دیگر از قلعه‌های نظامی عثمانی که در قسمت آنادولی قرار دارد و حدود 60 سال زودتر (1390-1395) از روملی حصار ساخته‌شده بود، احداث و ساخته شد. علیرغم آسیب‌ها، تعمیرات و اصلاحات در طی قرن‌ها، روملی حصار هنوز هم حال و هوای تاریخی خود را حفظ کرده است و این را می‌توان در مشخصات و جزئیات پنهان در برخی از آثار به‌جامانده مشاهده کرد. کافی است بلیط ارزان هواپیما به استانبول بخرید تا زیبایی این قلعه را به چشم ببینید.

کاربردهای قلعه

خرید بلیط ارزان هواپیما به استانبول
بلیط ارزان هواپیما به استانبول

در ابتدا باید 2 نکته کلی را در مورد قصرها و قلعه‌های نظامی ذکر کرد. اول بسیار مهم است که در یاد داشته باشید که صحبت کردن درباره قلعه‌ها همیشه به معنای صحبت کردن درباره موضوعات جنگ و بیگانگان و سیستم دفاعی کشور در هر دوره زمانی که باشد، خواهد بود. دوم رشد و توسعه قصرها و قلعه‌های قرون‌وسطایی به دنبال رشد و توسعه سیستم نظامی و طبق استانداردهای آنان بوده است. این موارد به بیشتر قصرها و قلعه‌ها کاربرد دارد. برای مثال، قلعه‌هایی که کاربری نظامی داشته‌اند. قرن پانزدهم دوران سختی بود، این قرن با معرفی مواد جدید (باروت) و روش‌ها و شیوه‌های جدید مبارزه (اسلحه و ماشین‌آلات پیچیده جنگی) به تغییرات دراماتیکی منجر شد که فرماندهی جنگ و طراحی قلعه‌ها و استحکامات نظامی را تحت تأثیر خود قرار داد. اهمیت قلعه روملی حصار نیز در این دوران به‌خوبی مشخص می‌شود.

یک مینی شهر

خرید بلیط ارزان هواپیما به استانبول
بلیط ارزان هواپیما به استانبول

قلعه روملی حصار مساحتی حدود 30.000 مترمربع (حدود 7.4 هکتار) را شامل می‌شود و بیشتر شبیه شهر بسیار کوچک دیوارکشی شده‌ای به نظر می‌رسد که بر دریا غالب شده است. دیوارهای آن مساحتی مستطیلی مانند و نامنظم را در برگرفته‌اند که شامل 3 برج بزرگ و 13 برجک نگهبانی است که بین برج‌های اصلی قرار داده‌شده‌اند. مشهورترین برج‌ها برج خلیل پاشا است که در میان قلعه و نزدیک به آب قرار دارد. این برج دارای 9 طبقه است و قطر آن حدود 23 متر است.

خرید بلیط ارزان هواپیما به استانبول
بلیط ارزان هواپیما به استانبول

درنهایت باید گفت که قلعه روملی حصار اهمیت زیادی دارد و ساختار کلیدی بسیار مهمی بین دو دنیا در طی سال 1453 به شمار می‌رود. هرچند که اهمیت و توجه آن‌چنانی که باید به این قلعه بشود از طرف مسافران و گردشگرانی که بلیط ارزان هواپیما به استانبول خریده‌اند را دریافت نمی‌کند بااین‌حال این قلعه باشکوه در استانبول زیبا با آغوش باز پذیرای تمامی گردشگران و مسافرانی است که بلیط ارزان هواپیما به استانبول خریده‌اند.

برای خرید بلیط ارزان هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع: petersommer.com

تاریخ انتشار: 25 دی 96
آخرین بروزرسانی: 26 اسفند 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید