باکو، زیبای نزدیک

0
229
خرید بلیط هواپیما به شهر باکو کشور آذربایجان
بلیط هواپیما به باکو
باکو، زیبای نزدیکReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 28Rating: 4.5باکو، زیبای نزدیک - بلیط هواپیما برای دیدن جاذبه‌های خارق‌العاده کشور آذربایجانبلیط هواپیما به باکو. دیدنی های شهر باکو. جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان. عکس های دیدنی از جاذبه های باکو. قیمت بلیط ارزان هواپیما به باکو

باکو، زیبای نزدیک

راه‌های مختلفی برای سفر به باکو وجود دارد شما می‌توانید با ماشین شخصی، قطار و یا حتی با دوچرخه به باکو بروید اما راحت‌ترین روش برای مسافرت همیشه و در همه حال خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی است. برای سفر به باکو کافی است بلیط هواپیما خریده چمدان سفر بسته و با ما همراه شوید. جاذبه‌ها و زیبایی‌های باکو تمامی ندارد. اما می‌خواهیم به‌اختصار به برخی از این جاذبه‌ها بپردازیم.

قیزقلعه‌سی

خرید بلیط هواپیما به شهر باکو کشور آذربایجان
قیزقلعه‌سی

این برج که به‌عنوان نماد باکو نیز شناخته‌شده محبوبیت بسیاری بین گردشگرانی که بلیط هواپیما به باکو می‌خرند دارد. قیز‌قلعه‌سی یکی از بایدهای دیدنی سفر است که هر فردی که بلیط هواپیما به باکو خریده باید از آن دیدن کند. این قلعه سازه منحصربه‌فرد 8 طبقه‌ای است با دیوارهای ضخیم 4-5 متری که بر روی تپه‌ای سنگلاخی مشرف‌به دریای خزر ساخته‌شده است.

محله حمام

خرید بلیط هواپیما به شهر باکو کشور آذربایجان
محله حمام

غیرممکن است بلیط هواپیما به باکو خریده و سفری به باکو داشته باشید ولی حمام عمومی باکو را تجربه نکنید. این حمام که قدیمی‌ترین حمام شهر است در نزدیکی ایستگاه ایچری شهر قرار دارد. این حمام روزهای مشخصی را برای بانوان و آقایان در نظر گرفته: دوشنبه‌ها و جمعه‌ها روزهای مختص بانوان و مابقی روزها در اختیار آقایان است.

آتش‌فشان‌های گلی

خرید بلیط هواپیما به شهر باکو کشور آذربایجان
آتش‌فشان‌های گلی

در سال 2001 انفجار گاز باعث فوران شدن آتش‌فشانی در نزدیکی باکو شد. البته این آتش‌فشان همانند آتش‌فشان‌های معمولی گدازه‌های آتش پرتاپ نمی‌کرد بلکه آنچه پرتاپ می‌شد گِل بود. شاید کلمه آتش‌فشان باعث شود فکر کنید گِل‌هایی که پرتاپ می‌شدند داغ بودند. درواقع باید بگوییم که نه‌تنها گِل‌ها داغ نبودند که برخی اوقات بسیار خنک هم بودند. به‌هرحال از این ماجرا بگذریم امروزه این گل و این آتش‌فشان‌های گلی نظر گردشگران بسیاری را که برای سفر به باکو بلیط هواپیما خریده‌اند جلب می‌کند و این فقط به خاطر زیبایی این آتش‌فشان‌ها نیست بلکه برخی معتقدند این گِل‌ها، خاصیت درمانی دارند. تنها یک‌راه برای کشف راست و دروغ این ماجرا وجود دارد و آن خرید بلیط هواپیما و سفر به باکو است.

سواحل

خرید بلیط هواپیما به شهر باکو کشور آذربایجان
سواحل باکو

باکو سواحل بسیار زیبایی نیز دارد برای آنان که دوستدار ساحل و دریا هستند و بلیط هواپیما به باکو را خریده‌اند. باکو سواحل را خالی از تفریح نگذاشته و شما حتی در ساحل هم می‌توانید کاری برای انجام دادن بیابید مثل ورزش‌های ساحلی و آبی. و یا می‌توانید فقط در ساحل دراز کشیده و از نور آفتاب که صورتتان را نوازش می‌کند لذت ببرید و خستگی بدنتان را به دریا بسپارید و همچون پر سبک و آزاد در ساحل استراحت کنید.

پارک ملی Gobustan

خرید بلیط هواپیما به شهر باکو کشور آذربایجان
پارک ملی Gobustan باکو

پارک ملی Gobustan درواقع یک تپه و کوه است که در جنوب شرقی رشته‌کوه‌های قفقاز قرار دارد. در سال 1966 این پارک به‌عنوان پارک تاریخی آذربایجان شناخته شد و تلاش‌هایی برای حفظ آثار باستانی منطقه ازجمله حکاکی‌های باستانی، آتش‌فشان‌های گِلی انجام شد و درنهایت در سال 2007 به دلیل حکاکی‌ها و نقاشی‌های سنگی به‌عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و امروزه گردشگران بسیاری برای دیدن این آثار بلیط هواپیما به باکو را می‌خرند.

چایخانه‌ها

خرید بلیط هواپیما به شهر باکو کشور آذربایجان
چایخانه‌های باکو

چای و قهوه جزو جدانشدنی زندگی مردم باکو است و درنتیجه در این شهر چایخانه‌های بسیاری در فضای باز وجود دارند که به افرادی که به مغازه آن‌ها مراجعه می‌کنند چای و شیرینی تعارف می‌کنند. رفتن به این چایخانه‌ها باعث شناخت بیشتر شما از فرهنگ محلی و مردم باکو می‌شود. و اگر دنبال ماجراجویی بیشتری هستید و این قدرت و جرأت را در خود حس می‌کنید می‌توانید همراه با نوشیدن چای یک فرد محلی را به مسابقه نرد یا دومینو دعوت کنید و به عبارتی وی را به چالش بکشید. و به همین راحتی همراه با نوشیدن چای تفریح کوچکی نیز انجام داده‌اید. برای به دست آوردن چنین تجربه‌ای کافی است بلیط هواپیما به باکو بخرید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به آذربایجان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
wikitravel.org
visitbakuazerbaijan.com
slate.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به آذربایجان ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید