بلیط ارزان هواپیما به بلگراد

0
159
خرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد
بلیط ارزان هواپیما به بلگراد
بلیط ارزان هواپیما به بلگرادReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 22Rating: 4.0بلیط ارزان هواپیما به بلگراد - دیدنی‌های شهر بلگراد و مسجد بیرقلی یا بایراکلیخرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد در صربستان. جاهای دیدنی بلگراد در صربستان. مسجد بایراگلی. مسجد بیرقلی. قیمت بلیط ارزان هواپیما به بلگراد صربستان

بلیط ارزان هواپیما به بلگراد

ما وقتی به دیدن شهری می‌رویم یکی از چیزهایی که حس جهانگردی ما را ارضا می‌کند جاذبه‌هایی است که از عمق تاریخ در آن شهر به‌جامانده است. این جاذبه‌ها هویت آن شهر را می‌سازند و در کالبد خاکی آنجا روح می‌دمند. با همین جاذبه‌های تک‌وتوک است که ناگهان به شهر نگاه که می‌کنی می‌بینی که تبدیل‌شده به یک شهر گردشگری تاریخی یا طبیعی و یا هر نوع دیگر از جاذبه‌های گردشگری را در هویت خود جای‌داده است. وقتی صحبت سفر به صربستان به میان می‌آید نام بلیط ارزان وبسایت و اپلیکیشن سفرستان ناگهان خودنمایی می‌کند. این خودنمایی در برابر خودنمایی بلگراد باآن‌همه جاذبه‌اش هیچ است. انگار که هرلحظه ما را می‌خواند تا سری به آنجا بکشیم و هویت صربی این شهر را از نزدیک تحسین کنیم. از هر نوع جاذبه‌ای که بخواهید می‌توان در این شهر پیدا کرد.

از هر نوع فرهنگی هم در آن پیدا می‌شود. حتی در آن مسجد هم وجود دارد به آن بایراکلی میگویند. از بیرقلی می‌آید به معنای مسجد بیرق‌دار.

برنامه سفر چهار روزه به بلگراد برای گردشگری

بهترین مسافرخانه‌های بلگراد

مسجد بایراکلی، بلگراد

خرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از مسجد بایراکلی
مسجد زیبای بایراکلی

حتماً اتفاق افتاده است که بخواهید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد این شهر زیبا تهیه کنید. اگر این‌چنین است حتماً اسم مسجد بایراکلی (Bajrakli) یا بیرقلی بلگراد را هم شنیده‌اید. در این مطلب به توضیح مسجد بایراکلی پرداخته‌شده است تا اگر روزی تصمیم به خریداری بلیط ارزان هواپیما به بلگراد بگیرید، از این مسجد بسیار زیبا نیز بازدید کنید.

دورکول

خرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از مسجد بایراکلی
دورکول در بلگراد

منطقه تاریخی دورکول (Dorcol) در شهر بلگراد مکان‌های بسیاری با ارزش تاریخی، معماری و شهری را داراست که شما می‌توانید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد تهیه‌کرده و با شرکت در تورهای موجود در این شهر، از آن‌ها بازدید کنید. منطقه‌هایی از بلگراد نشان‌دهنده دوران حکمرانی ترک‌ها در این کشور است. مسجد بایراکلی که در ناحیه دورکول قرارگرفته است نشان‌دهنده مقبره فرهنگی با ارزش زیاد بوده و تنها نمونه بازمانده از معماری مقدس عثمانی در بلگراد است.

خرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از مسجد بایراکلی
مسجد زیبای بایراکلی

این مسجد در قرن شانزدهم ساخته‌شده و تنها مسجد از بین 273 مسجدی است که در زمان حکمرانی عثمانی‌ها در صربستان نیز وجود داشت. زمانی این مسجد بر محیط ناحیه تبلیغاتی شلوغ به نام زِرک (Zerek)، در شهر بلگراد، چیره بود و بر فرازان قرار داشت. نام مسجد بایراکلی به دهه 1780 بازمی‌گردد، یعنی زمانی که پرچم (به زبان ترکی Barjak) از فراز مسجد برافروخته می‌شد تا آغاز نماز و عبادت را به مسجدهای دیگر علامت دهد.

تاریخچه ساخته‌شدن

خرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از مسجد بایراکلی
تاریخچه ساخته‌شدن

قبل از خریداری بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و دیدار از این مسجد، بهتر است بدانید که مسجد بایراکلی نشان‌دهنده مسجد اصلی در بلگراد بود و یک فردی (Muvekit) وجود داشت که تقویم اسلامی هجری را محاسبه می‌کرد؛ بنابراین این فرد با توجه به اطلاعات تقویم هجری زندگی مذهبی را با تعیین روزهای مقدس، تنظیم کارکرد ساعت و برافروختن پرچم مناره، تنظیم می‌کرد؛ که برافروختن پرچم در مناره همان‌گونه که گفته شد نشان‌دهنده آغاز عبادت در تمامی مساجد و محل‌های عبادت در شهر بلگراد بود.

همچنین قبل از خریداری بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از این مسجد، بهتر است بدانید که در طول حکمرانی اتریشی‌ها 1717- 1739، مسجد بایراکلی به یک کلیسای کاتولیک تبدیل‌شده بود، اما عملکرد اصلی آن در سال 1741 که امپراتوری عثمانی به بلگراد بازگشته بود، از نو شروع به انجام شدن گردید. از سال 1868 تنها معبد و محل عبادت مسلمانان در بلگراد بوده است.

گذشته آن

خرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از مسجد بایراکلی
مسجد زیبای بایراکلی

اطلاعات دیگری که بهتر است قبل از تهیه لیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از این مسجد، داشته باشید، این است که در قرن نوزدهم این مسجد در هنگام حکمرانی خاندان صربستانی یعنی اوبرنوویچ (Obrenovic)، بازسازی شد. شاهزاده میهایلو اوبرموویچ (Mihailo Obremovic) در سال 1868 به وزیر آموزش و امور مذهبی تا یکی از مساجد موجود را برای انجام امور مذهبی مسلمانان انتخاب کند تا در زمانی که کل مجموعه مسجد بایراکلی در حال نوسازی بود، مسلمانان بتوانند به کارهای مذهبی و عبادات خود بپردازند.

بین دو جنگ جهانی، این مسجد توسط شهرداری شهر بلگراد بازسازی شد. در سال 1935 تحت آئین‌نامه محافظت از عتیقه‌ها و میراث فرهنگی بلگراد، تحت محافظت قرارگرفته شد. بازسازی‌ها چند بار پس از جنگ جهانی دوم و توسط کمیته ملی شهر بلگراد و کانون محافظت از تحقیقات علمی از مقبره‌های فرهنگی، انجام شد و از اواسط دهه 60 قرن بیستم این مسجد تحت نظارت و رسیدگی کانون حفاظت از مقبره‌های فرهنگی، قرارگرفته است.

سبک ساخت آن

خرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از مسجد بایراکلی
مسجد زیبای بایراکلی

پس از خریداری بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و سفر به این شهر و هنگام بازدید از مسجد بایراکلی مشاهده خواهید کرد که معماری این مسجد به سبک مناره‌گذاری یک طبقه‌ای معمولی تعلق دارد. تحول شکل مربعی شکل این مسجد به شکل هشت‌وجهی آن به همراه گنبدش توسط تکنیک ترامپه لوئیل (trompe l’oeil) انجام گرفته است. مناره‌ای که در سمت راست ورودی این مسجد قرارگرفته است باریک و سست نبوده و دارای نرده با شکل‌دهی معتدل در قسمت پائینی آن است. در سمت مخالف ورودی یک طاقچه‌ای از محراب (طاقچه یا تورفتگی در دیوار مسجد در به سمت قبله که عبادت‌کنندگان به آن سمت نماز می‌خوانند) و یک منبر قرارگرفته است. این فضا از طریق پنجره‌های موجود در هر سمت این هشت‌وجهی روشن می‌شود. روزنه دید بر روی این ساختمان با طاق‌های گچ‌بری شده به پایان می‌رسد.

با خرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از این مسجد مشاهده خواهید کرد که مسجد بایراکلی در حال حاضر، تنها مسجد فعال در بلگراد است.

پیشنهاد می‌شود شما نیز یک‌بار هم که شده بلیط ارزان هواپیما به بلگراد را تهیه کنید و طول اقامت خود در این شهر، از مسجد تاریخی بایراکلی نیز بازدید نمایید.

برای خرید بلیط ارزان هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
tipotravel.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید