بلیط ارزان هواپیما به بلگراد

خیلی‌ها دلشان می‌خواهد یک مکان مذهبی زیبا و جالب را از نزدیک ببینند چون بسیار از آن‌ها با نهایت به‌کارگیری هوش و استعداد و سلیقه ساخته‌شده‌اند و دارای زیبایی خیره‌کننده‌ای هستند که انسان حیفش می‌آید برای خرید یک بلیط هواپیما برای دیدن آن خست به خرج دهد. یکی از آن مکان‌ها کلیسای جامع سنت ساوا در شهر بلگراد صربستان است. با توجه ب این‌که سفر به بلگراد برای ایرانی‌ها نیاز به ویزا ندارد، شاهد خرید بلیط ارزان هواپیما توسط بسیاری از مخاطبین عزیز وبسایت سفرستان به مقصد بلگراد هستیم. یکی از کلیساهای ارتدکس بسیار معروف اروپا و حتی جهان است. یکی از دلایل معروف شدن آن این است که بزرگ‌ترین کلیسای ارتدکس جهان است.

0
195
خرید بلیط ارزان هواپیما به بلگراد
بلیط ارزان هواپیما به بلگراد
بلیط ارزان هواپیما به بلگرادReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Mar 19Rating: 4.0بلیط هواپیما بلگراد - خرید بلیط ارزان هواپیما و اقامت در بزرگ‌ترین هتل ارتدکس جهانخیلی‌ها دلشان می‌خواهد یک مکان مذهبی زیبا و جالب را از نزدیک ببینند چون بسیار از آن‌ها با نهایت به‌کارگیری هوش و استعداد و سلیقه ساخته‌شده‌اند برای خرید بلیط هواپیما بلگراد صربستان خرید بلیط ارزان هواپیما بلگراد سفر به صربستان بدون نیاز به ویزا دیدنی های صربستان قیمت بلیط هواپیما بلگراد

بلیط ارزان هواپیما به بلگراد

خیلی‌ها دلشان می‌خواهد یک مکان مذهبی زیبا و جالب را از نزدیک ببینند چون بسیار از آن‌ها با نهایت به‌کارگیری هوش و استعداد و سلیقه ساخته‌شده‌اند و دارای زیبایی خیره‌کننده‌ای هستند که انسان حیفش می‌آید برای خرید یک بلیط هواپیما برای دیدن آن خست به خرج دهد. یکی از آن مکان‌ها کلیسای جامع سنت ساوا در شهر بلگراد صربستان است. با توجه به این‌که سفر به بلگراد برای ایرانی‌ها نیاز به ویزا ندارد، شاهد خرید بلیط ارزان هواپیما توسط بسیاری از مخاطبین عزیز وبسایت سفرستان به مقصد بلگراد هستیم. یکی از کلیساهای ارتدکس بسیار معروف اروپا و حتی جهان است. یکی از دلایل معروف شدن آن این است که بزرگ‌ترین کلیسای ارتدکس جهان است.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما صربستان

کلیسای جامع سنت ساوا بلگراد

بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از کلیسای جامع سنت ساوا
کلیسای جامع سنت ساوا

اگر قصد دارید بلیط هواپیما بلگراد بخرید و به این شهر دیدنی سفر کنید، بهتر است که اطلاعاتی در مورد کلیسای جامع سنت ساوا نیز داشته باشید. معبد سنت ساوا در بلگراد یا همان کلیسای جامع ارتودوکس سنت ساوا، یکی از مکان‌های دیدنی اصلی بلگراد و صربستان است. این بنا همچنین دومین کلیسای بزرگ ارتودوکس جهان نیز هست. کلیسای جامع سنت ساوا به مؤسس کلیسای ارتودوکس در صربستان قرون‌وسطایی و اولین اسقف اعظم آن، سنت ساوا اختصاص‌یافته است.

این کلیسا بر روی فلات وراچار (Vracar) که بعداً به نام فلات سوتوساوسکی (Svetosavski) تغییر یافت، ساخته‌شده است. قبل از تهیه بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و سفر به بلگراد و بازدید از این کلیسا، بهتر است بدانید که بزرگ‌ترین کلیسای ارتودوکس صربستان بر روی این فلات محکم و استوار تا قبل از نابودی‌اش در هنگام حمله ترک‌ها، ایستاد.

بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از کلیسای جامع سنت ساوا
کلیسای جامع سنت ساوا

پس از حمله ترک‌ها بقایای اسقف اعظم یعنی سنت ساوا به صومعه میله سوا (Mileseva) انتقال‌یافته و در آنجا توسط سینان پاشا از امپراتوری عثمانی سوزانده شد. کلیسای جامع سنت ساوا تقریباً دو برابر اندازه کلیسای جامع سنت بیسیل (Basil) در مسکو است و بر شهر بلگراد حکم‌فرما بوده و بر کل شهر دید دارد.

تاریخچه ساخت آن

بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از کلیسای جامع سنت ساوا
تاریخچه ساخت کلیسای سنت ساوا

قبل از خریداری بلیط ارزان هواپیما بلگراد بهتر است بدانید که ساخت‌وساز این کلیسا در سال 1935 آغاز شد. این کلیسا بر اساس طرح‌هایی از معماران مشهور صربستانی یعنی بوگدان نستروویچ (Bogdan Nestorovic) و آلکساندر دِروکو (Aleksandar Deroko)، ساخته‌شده است. ساخت‌وساز این کلیسا به علت وقوع جنگ جهانی دوم متوقف شد و همچنین بعدازآن نیز به خاطر دوران سلطه کمونیستی تیتو در یوگوسلاوی ادامه ساخت‌وساز انجام نشد تا فرصت مناسب‌تری پیش بیاید. سرانجام در سال 1984 دولت کمونیست یوگوسلاوی، اجازه ادامه ساخت‌وساز این کلیسا را صادر کرد و ساخت‌وساز این کلیسا ادامه یافت.

مشخصات این کلیسا

بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از کلیسای جامع سنت ساوا
مشخصات کلیسا سنت ساوا

اگر بلیط ارزان هواپیما بلگراد تهیه کنید، هنگام بازدید از این کلیسا مشاهده خواهید کرد که نمای داخلی این کلیسا از سنگ‌های محلی به‌خوبی صیقلی شده ساخته‌شده است، اما نمای خارجی آن از سنگ مرمر سفید و گرانیت ساخته‌شده است. همچنین گنبدهایی زیبا که بر فراز آن‌ها صلیب‌های طلایی قرار دارند بر فراز این کلیسا قرار داده‌شده‌اند. این کلیسا با پیاده‌روهای زیبا، استخرهای دیدنی و باغ‌های تماشایی احاطه‌شده است. خود این کلیسا طولی به‌اندازه 91 متر از شرق به غرب و 81 متر از شمال تا جنوب را داراست. گنبد این کلیسا در ارتفاع 70 متری قرارگرفته است، درحالی‌که صلیب قرارگرفته بر روی آن 12 متر دیگر به ارتفاع آن اضافه کرده و روی‌هم ارتفاع این کلیسا 82 متر است.

گنبدهای شگفت‌آور

بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از کلیسای جامع سنت ساوا
گنبدهای شگفت‌آور کلیسا

گنبدهای این کلیسا دارای 18 صلیب طلایی با اندازه‌های مختلف بوده و برج‌های آن دارای 49 ناقوس مختلف می‌باشند. قله این کلیسا در ارتفاع 134 متری در سطح دریا قرارگرفته که چیرگی کامل و زیبایی را نسبت به شهر بلگراد دارد، به همین خاطر از هر سمتی که به شهر وارد شوید، این کلیسا قابل‌رؤیت خواهد بود. گنبد شگفت‌آور کلیسای جامع سنت ساوا 4000 تن وزن دارد که در حقیقت به‌عنوان یک قطعه جدا بر روی زمین ساخته‌شده و سپس بر روی سقف این کلیسا گذاشته‌شده است. این فرآیند 40 روز به طول انجامیده است و برای این کار از پیشرفته‌ترین جرثقیل‌ها استفاده‌شده است.

اعضای این کلیسا

پس از خریداری بلیط ارزان هواپیما بلگراد و هنگام بازدید از کلیسای جامع سنت ساوا، خواهید دید که این کلیسا مساحتی به‌اندازه 3500 مترمربع را در طبقه همکف دارد و همچنین این کلیسا دارای سه گالری به‌اندازه 1500 مترمربع در طبقه اول و یک گالری 120 مترمربعی در طبقه دوم خود است. این کلیسا در هر زمانی می‌تواند 10,000 نفر را در خود جای دهد. این کلیسا دارای سه سن و کر مخصوص سرودخوانی است که هرکدام توانایی جای دادن 800 سرودخوان را در خود دارد. زیرزمین این کلیسا یک سرداب، خزانه سنت ساوا و زیارتگاه و قبر سنت لازار (کشیش شهید) را داراست که مساحت آن 1,800 متر است.

تزئینات و فضای داخلی

بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از کلیسای جامع سنت ساوا
تزئینات و فضای داخلی

با خریداری بلیط هواپیما بلگراد و سفر به بلگراد مشاهده خواهید کرد که نمای کلیسای سنت ساوا، با سنگ مرمر سفید و گرانیت تکمیل‌شده است و دکوراسیون داخلی نیز پس از تکمیل شدن، از جنس موزاییک‌های زیبا خواهد بود. گنبد مرکزی این کلیسا دارای نقشی از عیسی مسیح است. برای تاریخی بودن و یادگار ماندن این نقش، چشم‌های عیسی مسیح در این نقش 3 متر پهنا دارند. موزاییک‌هایی که نشان‌دهنده عروج عیسی مسیح می‌باشند، اثر پیکرنگار روسی نیکولای موخین (Nikolai Mukhin) است.

بلیط ارزان هواپیما به بلگراد و بازدید از کلیسای جامع سنت ساوا
تزئینات و فضای داخلی

پس کلیسای سنت ساوا نه‌تنها به خاطر عظمت خود بلکه به خاطر اهمیت آن در تاریخ صربستان و همچنین به خاطر نقش سمبلیک آن از ایمان و آزادی، یک مکان فوق‌العاده برای عبادت در صربستان و برای مردم معتقد آن است.

مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما صربستان و بازدید از این کلیسا کاری است که حتماً باید آن را انجام دهید. پس بلیط هواپیما بلگراد و صربستان خریداری کرده و آماده یک تجربه مذهبی و تاریخی بی‌نظیر باشید.

برای تهیه بلیط ارزان هواپیما بلگراد به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
panacomp.net
serbia.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید