بلیط هواپیما رم شهری با تاریخی و کهن

رم، شهری که جوی‌های جاودانه امید در آن جاری هستند؛ شهری که به میراث باشکوه باستانی‌اش فخر می‌ورزد، شهری که زمانی امپراتوری خود را به سرتاسر دنیا، از اروپا تا آسیا و تا آفریقا، گسترش داده بود. بدون شک رم در تاریخ کهن خود و مسیحیت غوطه‌ور شده است. بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما رم خریداری کرده و برای بار اول به این شهر سفر می‌کنند، ممکن است از تمامی چیزهایی که این شهر خارق‌العاده در بر دارد، شگفت‌زده شوند.

0
88
خرید بلیط هواپیما ارزان رم
بلیط هواپیما ارزان رم
بلیط هواپیما رم شهری با تاریخی و کهنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 9Rating: 4.0بلیط هواپیما رم شهری زیبا، تاریخی و کهن - تهیه بلیط ارزان هواپیما رم، شهری که جوی‌های جاودانه امید در آن جاری هستند؛ شهری که به میراث باشکوه باستانی‌اش فخر می‌ورزد، شهری که زمانی امپراتوری خود را به سرتاسر دنیا، از اروپا تا آسیا و تا آفریقا، گسترش داده بود. بدون شک رم در تاریخ کهن خود و مسیحیت غوطه‌ور شده است. بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما رم خریداری کرده و برای بار اول به این شهر

بلیط هواپیما رم شهری با تاریخ کهن و باستانی

رم، شهری که جوی‌های جاودانه امید در آن جاری هستند؛ شهری که به میراث باشکوه باستانی‌اش فخر می‌ورزد، شهری که زمانی امپراتوری خود را به سرتاسر دنیا، از اروپا تا آسیا و تا آفریقا، گسترش داده بود. بدون شک رم در تاریخ کهن خود و مسیحیت غوطه‌ور شده است. بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما رم خریداری کرده و برای بار اول به این شهر سفر می‌کنند، ممکن است از تمامی چیزهایی که این شهر خارق‌العاده در بر دارد، شگفت‌زده شوند. به‌هرحال بازدیدکنندگان از رم، خواهند توانست ردپایی از تاریخ و هنر را، تقریباً در هر گوشه این شهر دیدنی، بیابند. به همین دلیل است که گردشگران باید قبل از خریداری بلیط هواپیما رم تحقیق کرده و از مکان‌های دیدنی بی‌شمار این شهر فاکتور بگیرند تا بتوانند در مدت‌زمان اقامت خود در این شهر دیدنی حداکثر لذت را برده و سفری دل‌نشین را تجربه کنند.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما ایتالیا

بازدید از رم، شهری با تاریخ کهن
رم، شهری با تاریخ کهن

رم به نواحی متعددی تقسیم شده است. در مرکز آن ناحیه Colosseo قرار دارد که جاذبه‌هایی باستانی همچون Colosseum، تپه  Capitoline Hillو Roman Forum را در بر گرفته است. در نواحی بیرونی شهر، رم قدیمی قرار دارد. این ناحیه نیز دارای جاذبه‌هایی همچون Pantheon، کلیساهای جامع خیره‌کننده، میدان‌ها و معماری رنسانس دیدنی، می‌باشد. پس مطمئن شوید که پس از تهیه بلیط هواپیما رم، برای بازدید از این مکان‌ها، برنامه‌ای مناسب در اختیار دارید.

بازدید از رم، شهری با تاریخ کهن
رم، شهری با تاریخ کهن

متأسفانه، بازدید از جاذبه‌های گردشگری برتر در رم در زمان کوتاه و طی چند روز یا حتی چند ماه، ممکن نیست. مسافران خردمند حتی تلاش نخواهند کرد که از تمامی جاذبه‌ها در طی یک سفر بازدید کنند. برای آنکه آن‌ها مطمئن باشند که بار دیگر بلیط هواپیما رم تهیه کرده و به رم باز خواهند گشت، سکه‌ای را در فواره تروی (Trevi) می‌اندازند. طبق افسانه آن‌هایی که این کار را انجام می‌دهند، بار دیگر به رم باز خواهند گشت.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با چند مورد از جاذبه‌های رم آشنا شوید.

ویلای فارنسینا (Villa Farnesina)

بازدید از رم، شهری با تاریخ کهن
رم، شهری با تاریخ کهن

گردشگرانی که مایل هستند نگاهی به چگونگی زندگی افراد ثروتمند در دوران رنسانس بیندازند، بهتر است که بلیط هواپیما رم خریداری کرده و از ویلای فارنسینا بازدید کنند. این ویلا در ناحیه Trastevere شهر رم قرار گرفته است. ویلای فارنسینا به خاطر نقاشی‌های آبرنگ خود مشهور است که اسطوره‌های پسوخه و کوپیدو (Cupid & Psyche) را به تصویر کشیده‌اند.

بازدید از رم، شهری با تاریخ کهن
رم، شهری با تاریخ کهن

این نقاشی‌ها توسط رافائل، یکی از اسطوره‌های هنر، خلق شده‌اند. آثاری از هنرمندان متعدد دیگر نیز توسط فرمان یک بانکدار که صاحب این ویلا در سال 1506 بود، در این ویلا خلق شده و وجود دارند.

جاده آپیان (Appian Way)

خرید بلیط هواپیما رم
بلیط هواپیما رم

جاده آپیان، مشهورترین جاده باستانی شهر رم است که این شهر را به بریندیسی (Brindisi)، در ایتالیای جنوب شرقی، متصل می‌سازد. این جاده نام خود را از آپیوس کلادیوس کائکوس (Appius Claudius Caecus) که یک مأمور سانسور رومی بود، گرفته است. این جاده در اصل یک جاده نظامی بود. با خریداری بلیط هواپیما رم و سفر به این شهر، قادر خواهید بود تا بسیاری از مقبره‌های تاریخی را در 8 کیلومتری اول این جاده بیابید.

خرید بلیط هواپیما رم
بلیط هواپیما رم

امروزه، این جاده تمام سنگی، 560 کیلومتر طول دارد. این بزرگراه قدیمی در آغاز دارای ترافیک وسایل نقلیه سنگین می‌باشد اما بعد از چند کیلومتر، برای کسانی که می‌خواهند در این جاده باستانی قدم بگذراند امن خواهد شد. خریداری بلیط هواپیما رم و قدم زدن در این جاده باستانی را از دست ندهید.

موزه ملی رومی

موزه ملی رومی در رم
موزه ملی رومی

اگر می‌خواهید تا به مقدار کافی با تاریخ، میراث و فرهنگ رومی آشنا شوید، خریداری بلیط هواپیما رم و بازدید از موزه ملی رومی (Museo Nazionale Romano) را از دست ندهید. این موزه رومی تمامی مجموعه‌های هنری را در یک نقطه قرار نداده است. بجای این کار نمایشگاه‌های این موزه در مکان‌های متعددی در سرتاسر شهر قرار گرفته‌اند.

موزه ملی رومی در رم
موزه ملی رومی

جواهرات، سنگ کهربا و آثار باستانی رومی را در میدان ماسیمو آله ترمه (Palazzo Massimo alle Terme) بیابید، استفاده نفس‌گیر سنگ مرمر و مجسمه‌های خیره‌کننده، در میدان آلتمپس (Palazzo Altemps) را مشاهده کرده و از تماشای آن لذت ببرید و در آخر به حمام‌های رومی در محل تاریخی بازسازی‌شده حمام‌های دیوکلتیان (Baths Of Diocletian) نگاهی از نزدیک بیندازید.

میدان دِل پوپولو (Piazza del Popolo)

بازدید از میدان دِل پوپولو
میدان دِل پوپولو

میدان دل پوپولو یک میدان بیضی‌شکل بزرگ می‌باشد که در قسمت شمالی شهر رم قرار گرفته است. این میدان از زمان امپراطوری رم در این شهر وجود داشته است و حتی درزمانی محل آغاز مهم‌ترین جاده به سمت شمال کشور بود. 3 کلیسا این میدان را احاطه کرده‌اند، اما چشم‌گیرترین منظره، یک ستون هرمی شکل از دوران مصر باستان است. در شمال این میدان Porta del Popolo قرار دارد که به Via Flaminia منتهی می‌شود. Via Flamina جاده‌ای است که رم را به ساحل دریای آدریاتیک متصل می‌سازد.

سانتا ماریا در تراسته وره (Santa Maria in Trastevere)

بازدید از سانتا ماریا در تراسته وره
سانتا ماریا در تراسته وره

 سانتا ماریا در ناحیه تراسته وره شهر رم، یکی از قدیمی‌ترین کلیساها در رم می‌باشد. بیشتر تاریخ‌دانان باور دارند که این کلیسا برای اولین بار در قرن چهارم میلادی ساخته شده است. این کلیسا دارای موزاییک‌های دیدنی از قرن دوازدهم و سیزدهم میلادی است؛ این کلیسا در طی گذر سال‌ها بارها مورد بازسازی قرار گرفته و بر اندازه آن نیز افزوده شده است.

بازدید از سانتا ماریا در تراسته وره
سانتا ماریا در تراسته وره

این کلیسا که در محله محبوب تراسته وره قرار گرفته است، میدان باصفای آن توسط موزاییک‌های دیدنی نمای این کلیسا، باصفاتر نیز شده است، مخصوصاً در شب که کلیسا و برج آن روشن می‌شوند. پس از خریداری بلیط هواپیما رم، بازدید از این محله و این کلیسا را به خاطر بسپارید.

اوستیا آنتیکا Ostia Antica

بازدید از اوستیا آنتیکا رم
اوستیا آنتیکا رم

اوستیا آنتیکا، یکی از مکان‌های باستان‌شناسی مهم است که زمانی بندرگاه شهر رم بود. این مکان در 20 مایلی شهر رم و در دهانه رودخانه تیبر (Tiber) قرار گرفته است. این مکان دارای ساختمان‌های باستانی به‌خوبی سالم مانده است که تاریخ ساخت برخی از آن‌ها به چهار قرن قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد.

بازدید از اوستیا آنتیکا رم
اوستیا آنتیکا رم

اوستیا آنتیکا به خاطر نقاشی‌های آبرنگ خارق‌العاده و موزاییک‌های روی دیوار ساختمان‌هایش و همچنین به خاطر دستشویی‌های عمومی باستانی‌اش شناخته شده است. اگر قصد تهیه بلیط هواپیما رم را دارید، در هنگام سفر خود به این شهر، از این مکان باستانی نیز بازدید به عمل آورید.

کلیسای سن کلمنته (Basilica of San Clemente)

بازدید از کلیسای سن کلمنته
کلیسای سن کلمنته

کلیسای سن کلمنته فقط چند بلوک با کولیسیوم (Coliseum) فاصله دارد. این کلیسای سلطنتی و بزرگ بر روی یک کلیسای قرن چهارمی که قبلاً محل قرار گرفتن یک معبد رومی بود، ساخته شده است. کلیسای کنونی به خاطر نقاشی‌های آبرنگ و موزاییک‌های بی‌نظیر خود، شناخته شده است. شما پس از خریداری بلیط هواپیما رم و سفر به این شهر، با پرداخت هزینه، قادر به بازدید از حفاری‌های انجام‌شده در دو طبقه زیرزمینی این کلیسا خواهید شد که می‌تواند یک سفر جالب و خاطره‌انگیز به تاریخ رم باشد.

بازدید از کلیسای سن کلمنته
کلیسای سن کلمنته

همان‌طور که از مطالب گفته‌شده پیداست، شهر رم بدون شک یکی از باستانی‌ترین شهرهای جهان می‌باشد و هر چه قدر هم که در مورد این شهر صحبت کنیم بازهم کم است. شما نیز اگر مایل به تهیه بلیط هواپیما رم و سفر به این شهر دیدنی می‌باشید بهتر است از قبل برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید و فهرستی از مکان‌هایی را که مایل به بازدید از آن هستید، تهیه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما مسکو و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع : touropia.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید