بلیط هواپیما دوشنبه شهر تاریخی و سرسبز

دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، با دارا بودن زمین‌های سرسبز و کوه‌های پوشیده از برف، یک شهر دوست‌داشتنی است که در کنار پارک‌ها، دریاچه‌ها و فواره‌ها ساخته شده است. اگر تا الآن بلیط هواپیما دوشنبه را تهیه نکرده و به این شهر سفر نکرده‌اید، پیشنهاد می‌شود در اولین فرصت بلیط هواپیما دوشنبه را خریداری کرده و از این شهر دیدنی، بازدید نمایید. این شهر، درحالی‌که پروژه ساختمان‌سازی دهه گذشته در حال تکمیل شدن است، حس رضایتمندی قابل‌لمسی را در حوالی مرکز شهر دارا می‌باشد.

0
187
بلیط هواپیما دوشنبه
بلیط هواپیما دوشنبه شهر تاریخی و سرسبزReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 10Rating: 3.5بلیط هواپیما دوشنبه شهر تاریخی و سرسبز - بلیط ارزان هواپیما به دوشنبه دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، با دارا بودن زمین‌های سرسبز و کوه‌های پوشیده از برف، یک شهر دوست‌داشتنی است که در کنار پارک‌ها، دریاچه‌ها و فواره‌ها ساخته شده است. اگر تا الآن بلیط هواپیما دوشنبه را تهیه نکرده و به این شهر سفر نکرده‌اید، پیشنهاد می‌شود در اولین فرصت بلیط هواپیما دوشنبه را خریداری کرده و از این شهر دیدنی،

بلیط هواپیما دوشنبه شهری سرسبز و درعین‌حال تاریخی و کهن

دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، با دارا بودن زمین‌های سرسبز و کوه‌های پوشیده از برف، یک شهر دوست‌داشتنی است که در کنار پارک‌ها، دریاچه‌ها و فواره‌ها ساخته شده است. اگر تا الآن بلیط هواپیما دوشنبه را تهیه نکرده و به این شهر سفر نکرده‌اید، پیشنهاد می‌شود در اولین فرصت بلیط هواپیما دوشنبه را خریداری کرده و از این شهر دیدنی، بازدید نمایید. این شهر، درحالی‌که پروژه ساختمان‌سازی دهه گذشته در حال تکمیل شدن است، حس رضایتمندی قابل‌لمسی را در حوالی مرکز شهر دارا می‌باشد. دلیل آن قرار گرفتن جاذبه‌های دیدنی بسیار همانند، بلوار عظیم آن، پارک رودکی، بقایای دوران عصر شوروی سابق و همچنین نشانه‌های مدرن استان در این منطقه می‌باشد.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما تاجیکستان

خرید بلیط هواپیما دوشنبه
بلیط هواپیما دوشنبه

اگر بلیط هواپیما دوشنبه را تهیه کرده و به این شهر سفر کنید، مشاهده خواهید کرد که برترین جاذبه آن، مجسمه طلایی قرن دهمی از اسموئیل سومونی (Ismoil Somoni) می‌باشد که بر فراز میدان دوستی ساخته شده و این میدان را تحت سرپرستی خود قرار داده است. این مجسمه نشان‌دهنده حسی از رنسانس در عصر جاری هم در دوشنبه و هم در کل کشور تاجیکستان است.

سفر به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان
دوشنبه، پایتخت تاجیکستان

در طی ماه‌های گرم‌تر خریداری بلیط هواپیما دوشنبه و اقامت در این شهر به مدت چند روز بسیار لذت‌بخش خواهد بود. شما در طول اقامت خود می‌توانید در پارک‌های دیدنی این شهر قدم زده، از موزه‌های آن بازدید کنید و در فضای آرامش‌بخش این شهر به استراحت بپردازید.

در ادامه مطلب به چند مورد از جاذبه‌های شهر دوشنبه اشاره خواهد شد. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید فهرستی از مکان‌های دیدنی این شهر تهیه کرده و پس از خریداری بلیط هواپیما دوشنبه، از این جاذبه‌ها بازدید نمایید.

باغ‌وحش دوشنبه

سفر به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان
دوشنبه، پایتخت تاجیکستان

باغ‌وحش دوشنبه یکی از برجسته‌ترین و محبوب‌ترین جاذبه‌ها در دوشنبه و کشور تاجیکستان می‌باشد. این باغ‌وحش در شهر دوشنبه قرار گرفته و افراد محلی عاشق بازدید از آن در آخر هفته‌ها می‌باشند، زیرا که در این مدت خواهند توانست با کودکان خود ارتباط برقرار کنند. در این باغ‌وحش 700 عدد جانور از 120 گونه مختلف وجود دارد. به‌عنوان یک گردشگر شما اجازه عکس‌برداری از باغ‌وحش و حیوانات آن را دارید. همچنین پیشنهاد می‌شود که در هنگام بازدید خود از این باغ‌وحش غذای مخصوص و محلی تاجیکستان که پیلو (Pilov) نام دارد را در رستوران این باغ‌وحش نوش جان کنید.

پارک رودکی (Rudaki Park)

سفر به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان
دوشنبه، پایتخت تاجیکستان

پارک رودکی یک پارک بزرگ در دوشنبه می‌باشد. این پارک دارای درختان رسیده و کهن زیادی بوده که بر فضای سرسبز آن می‌افزاید. در این پارک مسیرهایی وجود دارد که از بین باغ‌های گل و از کنار دریاچه‌ها و فواره‌ها عبور می‌کند که قدم زدن در این مسیرها می‌تواند بسیار آرامش‌بخش و لذت‌بخش باشد.

سفر به دوشنبه، پایتخت تاجیکستان
دوشنبه، پایتخت تاجیکستان

این پارک محل قرار گرفتن پرچم مشهور و مرتفع تاجیکستان و همچنین مجسمه رودکی می‌باشد که معمولاً گردشگران از این مجسمه زیبا نیز عکس‌برداری می‌کنند. این پارک با دارا بودن چشم‌اندازهای زیبایی از ساختمان‌های مدرن و جدید شهر دوشنبه، یک مکان بسیار عالی برای پیک‌نیک در تابستان و برف‌بازی در زمستان می‌باشد. بلیط هواپیما دوشنبه و بازدید از این پارک زیبا را از دست ندهید.

مجسمه ایسموئیل سومونی (Ismoil Somoni)

بازدید از مجسمه ایسموئیل سومونی
مجسمه ایسموئیل سومونی

یکی از دیدنی‌ترین مقبره‌های مدرن شهر دوشنبه همین مجسمه می‌باشد. این مجسمه به‌افتخار مؤسس سلسله سامانید (Samanid) ساخته شده است که این سلسله پادشاهی را در قرن دهم در این کشور تأسیس نمود. این مجسمه با دارا بودن دقت‌ هنری بسیار بالا و طراحی زیبا و همچنین به خاطر محل کلیدی قرار گرفتن آن در میدان دوستی، به یک میعادگاه محبوب در شهر تبدیل شده است و همچنین یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های شهر دوشنبه می‌باشد.

قلعه هیسار (Hissar Fort)

بازدید از قلعه هیسار دوشنبه
قلعه هیسار

این قلعه در 30 کیلومتری شهر دوشنبه قرار گرفته است. بقایای این قلعه قرن هجدهمی، یک مقصد خوب برای یک مسافرت روزانه جالب از پایتخت تاجیکستان می‌باشد. از تمامی قلعه تنها چیزی که از یک حمله روسی در سال 1924، جان سالم به سر برده است، دروازه آن می‌باشد که دارای 2 برج است؛ اما این مکان دارای فضای لذت‌بخشی بوده و به یک مکان محبوب برای افراد محلی تبدیل شده است تا در آخر هفته‌ها بتوانند از شلوغی شهر گریخته و به این خرابه تاریخی و دیدنی پناه بیاورند. همچنین از دیگر مکان‌های دیدنی در این منطقه یک مدرسه قرن هفدهمی است که دارای یک موزه می‌باشد. در این موزه، یک مدل از کشور تاجیکستان وجود دارد که پوشش 93 درصدی کوهستانی آن را نشان می‌دهد.

در این منطقه همچنین مغازه‌های دیدنی بسیاری وجود دارد که صنایع‌دستی سنتی را به فروش می‌رسانند و بهترین مکان برای تهیه سوغاتی هستند. همچنین شما و بخصوص کودکان شما می‌توانند در این منطقه سوار اسب شده و اوقات خوشی را سپری کنند. برای رسیدن به این قلعه مینی‌بوس‌ها و تاکسی‌های خطی وجود دارند که از بازار زرنیسار (Zarnisar) به مقصد هیسور (Hisor) حرکت می‌کنند. پس از رسیدن به هیسور با گرفتن یک تاکسی دیگر می‌توانید به این قلعه برسید؛ اما ساده‌ترین و بهترین راه رسیدن به قلعه، گرفتن یک تاکسی دربست از دوشنبه می‌باشد. پس از خریداری بلیط هواپیما دوشنبه، بازدید از این مکان دیدنی را به خاطر بسپارید.

مخزن آب نورک (Nurek Reservoir)

تصویر 15-14

مخزن آب نورک 70 کیلومتر طول داشته و دومین سد مرتفع جهان می‌باشد. آب آبی‌رنگ خیره‌کننده و مناظر سرسبز که در حاشیه کوهستانی قرار گرفته‌اند یک چشم‌انداز دیدنی از بزرگراه A385 (بزرگراه اصلی از جنوب دوشنبه) می‌باشد. در این ناحیه قایق‌های شخصی بسیاری وجود دارند که افراد محلی برای تعطیلات آخر هفته خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. باید در نظر داشت که این سد ناحیه حساسی بوده و برای بازدید از آن باید مجوز داشته باشید اما شما با استفاده از تسهیلات AquaClub، به‌راحتی می‌توانید از این سد دیدنی بازدید نمایید.

این سد در 80 کیلومتری جنوب شرقی دوشنبه قرار گرفته و با ماشین حدود دو ساعت با شهر فاصله دارد. همچنین می‌توانید از طریق AquaClub، با قایق نیز به این مکان دیدنی برسید و یا از قایق‌های آن استفاده کنید. اگر به آب و فضاهای سرسبز علاقه دارید، پیشنهاد می‌شود، خرید بلیط هواپیما دوشنبه و بازدید از این سد دیدنی را از دست ندهید.

Parchan

خرید بلیط هواپیما دوشنبه
بلیط هواپیما دوشنبه

این مقبره که در داخل یک حوض با فواره‌های دیدنی و درست در خارج کتابخانه ملی قرار گرفته است، به مناسبت استقلال تاجیکستان ساخته شده است. این مقبره بر روی یک ستون مرمری قرار گرفته و نشان طلایی تاجیکستان را به نمایش گذاشته است. این نشان از گوش‌هایی از گندم، قوزه‌هایی از پنبه، یک کتاب و اشعه‌ای از نور خورشید که از بالای یک کوه به چشم می‌خورند، تشکیل شده است. مجسمه ایسموئیل سومونی نیز در طرف دیگر این مقبره قرار گرفته است که در هر دو این مقبره‌ها در یک منظره دیدنی نمایان هستند.

آبشار گوسگارف

خرید بلیط هواپیما دوشنبه
بلیط هواپیما دوشنبه

این آبشار که در نزدیکی دوشنبه قرار گرفته است، آبشاری با ارتفاع 30 متر بوده و یکی از مناظر خیره‌کننده دره ورزوب (Varzob) می‌باشد. برای رسیدن به این آبشار باید از یک مسیر پیاده که در 21 کیلومتری دوشنبه و در کنار یک دره قرار گرفته است، به مدت 2 تا سه ساعت (8 کیلومتر)، پیاده‌روی کنید. هرچند که رسیدن به این آبشار کار دشواری به نظر می‌رسد، اما علاقه‌مندان به پیک‌نیک و طبیعت، پس از خریداری بلیط هواپیما دوشنبه، نباید دیدار از این منظره تماشایی را از دست بدهند.

خرید بلیط هواپیما دوشنبه
بلیط هواپیما دوشنبه

روی‌هم‌رفته می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما دوشنبه و انتخاب این شهر به‌عنوان مقصد مسافرتی خود، یک انتخاب خردمندانه بوده و ارزشش را خواهد داشت و شما خواهید توانست در طی مسافرت خود، یک خاطره فراموش‌نشدنی را به همراه دوستان یا خانواده خود، رقم بزنید.

برای خرید بلیط هواپیما دوشنبه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع
wanderlust15.com
lonelyplanet.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید