بلیط ارزان هواپیما به رم

0
184
خرید بلیط ارزان هواپیما به رم بازدید از موزه واتیکان
بلیط ارزان هواپیما به رم بازدید از موزه واتیکان
بلیط ارزان هواپیما به رمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 21Rating: 4.0بلیط ارزان هواپیما به رم - تجربه یک تاریخ گردی فوق العاده با طعم موزه واتیکانخرید بلیط ارزان هواپیما به رم. پرواز تهران رم قیمت هتل در ایتالیا. قیمت بلیط ارزان هواپیما به رم. جاهای دیدنی رم. بازدید از موزه واتیکان

بلیط ارزان هواپیما به رم

اگر بخواهم شمارا به یک میهمانی تاریخی دعوت کنم قطعاً شمارا به شهر رم دعوت می‌کنم. تشریف بیاورید قدمتان روی چشم، این شهر این‌قدر گردشگری است که هرزمانی هر مقدار گردشگر برای دیدن شهر رم به آن یورش ببرند نه نمی‌گوید. رم مثل سفره‌ای از لذت‌های مختلف گردشگری است که هر کس سر آن حاضر شود قطعاً سیر برمی‌خیزد. یکی از جاهایی که پیشنهاد می‌کنیم اگر بلیط ارزان هواپیما به رم را از وبسایت و اپلیکیشن سفرستان تهیه کردید حتماً به آن سر بزنید موزه واتیکان است.

واقعاً اگر دوست دارید موزه‌های جذاب دنیا را ببینید یکی از بهترین پیشنهاد‌هایی که می‌شود به شما داد قطعاً همین موزه است. یکی خواص آن‌که بسیار خاصش کرده این است که بیشتری آثار برهنه جهان را ازلحاظ تعداد در خودش جای‌داده.

ده جاذبه برتر شهر زیبای رم

بهترین رستوران‌های رم

موزه واتیکان

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
موزه واتیکان در رم

اگر قبلاً بلیط ارزان هواپیما به رم خریداری کرده باشید، حتماً از واتیکان نیز بازدید کرده‌اید. اگر نه بهتر است یک‌بار هم بلیط ارزان هواپیما به رم خریداری کرده و از واتیکان و موزه‌های دیدنی آن بازدید کنید. موزه‌های واتیکان محل قرار گرفتن برخی از زیباترین و فرهنگی‌ترین آثار هنری جهان است. تعداد کمی از موزه‌ها در جهان پتانسیل این را دارند که نسبت به بازدیدکنندگانشان بسیار سیار باشند و همچنین در مقابل این، در موزه‌های اندکی همچون موزه‌های واتیکان، یافتن آثار هنری بخصوص در این موزه بسیار دشوار است.

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
موزه واتیکان در رم

با خرید بلیط ارزان هواپیما به رم و دیدار از این موزه‌ها، خواهید دید که این مکان، تقریباً دارای 1,400 اتاق، کلیسای کوچک و گالری است که بیشتر آن‌ها قسمتی از کتابخانه و موزه‌های واتیکان هستند. تعداد بسیار زیادی از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و آثار هنری دیگر که در داخل موزه قرار دارند، به‌سادگی می‌توانند حتی برای آن دسته از افراد که زیاد مسافرت کرده‌اند، گیج‌کننده باشند.

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
موزه واتیکان در رم

بازدید از این مکان با داشتن برنامه قبلی و دانستن این‌که چه چیزی را در داخل مشاهده خواهید کرد، می‌تواند از گیج شدن توسط گزینه‌های متعدد جلوگیری کند. درحالی‌که افراد زیادی بلیط ارزان هواپیما به رم تهیه‌کرده و به این مکان می‌آیند تا فقط از کلیسای کوچک سیستین (Sistine Chapel) دیدار کنند، باید بدانید که موزه‌های واتیکان آثار هنری بسیار بیشتری را برای ارائه دادن به بازدیدکنندگان در چنته دارد.

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
موزه واتیکان در رم

شما می‌توانید برای بازدید از این موزه‌ها از تورهای زیادی که در این مکان وجود دارد استفاده کنید و یا اگر می‌خواهید خودتان به‌تنهایی از آثار هنری بی‌نظیر این موزه‌ها بازدید کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از آثار هنری دیدنی و معروف این موزه‌های دیدنی آشنا شوید. پس بلیط ارزان هواپیما به رم خود را تهیه‌کرده و آماده یک سفر تاریخی و هنری به‌یادماندنی در موزه‌های واتیکان باشید.

کلیسای کوچک سیستین (Sistine Chapel) و سقف آن

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
کلیسای کوچک سیستین

قبل از تهیه بلیط ارزان هواپیما به رم و واتیکان بهتر است بدانید که شاید مشهورترین اتاق در موزه‌های واتیکان، یعنی کلیسای کوچک سیستین، جاذبه بسیار زیادی نسبت به مکان‌های دیگر در این موزه‌ها را دارد؛ زیرا بسیاری از افراد بیش از دو بار از این مکان دیدنی بازدید می‌کنند. نقاشی‌های آبرنگی سقف این کلیسا، اولین اثر مهم مایکل آنجلو هستند که تکمیل کردن آن‌ها چهار سال به طول انجامید. سقف 800 مترمربعی این کلیسا به 9 تابلو و قسمت مختلف تقسیم‌شده‌اند که هرکدام یک صحنه تاریخی از انجیل را به تصویر کشیده‌اند.

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
کلیسای کوچک سیستین

با خریداری بلیط ارزان هواپیما به رم و هنگام بازدید از این کلیسا، مشاهده خواهید کرد که مشهورترین این صحنه‌ها خلق آدم است که نشان می‌دهد که خدا دست خود را به‌سوی آدم دراز کرده است تا نوک انگشت او را لمس کند. نورپردازی زیبای این کلیسا، زیبایی این مکان را دوچندان کرده و صحنه را بیشتر جادویی می‌کند، اما تعداد بسیار زیاد مردم بازدیدکننده، ممکن است که کمی آزاردهنده باشد.

داوری نهایی (The Last Judgment)

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
داوری نهایی در کلیسا

تقریباً نزدیک 25 سال بعد از اتمام نقاشی سقف، این نقاشی آبرنگ عظیم توسط مایکل آنجلو در سال 1535 آغاز شد. با خرید بلیط ارزان هواپیما به رم و هنگام بازدید از این نقاشی‌ها، مشاهده خواهید کرد که هنرمند این اثر، دو نقاشی موجود در دیوار را با هم ادغام کرده تا تصور خود از داوری نهایی را نشان دهد. این ترکیبی است که جهنم را همان‌طور که توسط دانته توصیف‌شده است، نشان می‌دهد. اشکال لخت، افراد مقدس و حواریون یک مسیح عصبانی را احاطه کرده‌اند که افراد مورد لطف الهی قرارگرفته در سمت راست و افراد نفرین‌شده در سمت چپ او قرارگرفته‌اند. نقاشی بسیار عظیم و خیره‌کننده است و بسیاری باور دارند که مایکل آنجلو صورت خودش را در شکل سنت بارتولومئو کشیده است که این کار روش مخصوص او برای گفتن به پاپ است که او ترجیح می‌دهد که زنده‌زنده پوست‌کنده شود تا اینکه کلیسای سیستین را دوباره نقاشی کند.

اتاق‌های رافائل

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
اتاق‌های رافائل

قبل از خرید بلیط ارزان هواپیما به رم و بازدید از موزه‌های واتیکان بهتر است که اطلاعاتی نیز در مورد اتاق‌های نقاشی شده توسط رافائل داشته باشید. هم‌زمان با شروع کار سقف کلیسای سیستین توسط مایکل آنجلو، رافائل وظیفه نقاشی چهار عدد از آپارتمان‌های شخصی پاپ را به عهده گرفت. این اثر اولین کار این هنرمند در واتیکان بود و همچنین نشان‌دهنده شروع دوران رنسانس است.

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
اتاق‌های رافائل

مشهورترین این اتاق‌ها سگناتورا (Segnatura)، اتاق مطالعه پاپ جولیوس و کتابخانه او و همچنین اولین اتاقی که رافائل نقاشی کرده است، است. در این مکان شما شاهکار رافائل، یعنی مدرسه آتن (La Scuola di Atene) را مشاهده خواهید کرد که نشان‌دهنده درود فرستادن به پیشرفت دانش است که شامل فیلسوف‌ها و دانشوران است که اطراف افلاطون و ارسطو جمع شده‌اند. رافائل نیز خودش را در داخل نقاشی قرار داده است. (شکل دوم از گوشه پائینی سمت راست).

گالری هنر واتیکان

اگر بلیط ارزان هواپیما به رم و برای بازدید از واتیکان تهیه کنید، مشاهده خواهید کرد گالری هنر واتیکان، محل قرار گرفت آثار هنری هنرمندان عصر ایتالیا است. از بین این هنرمندان می‌توان گیوتو (Giotto)، پروگینو (Perugino) و کاراواجیو (Caravaggio) را نام برد. این مکان همچنین محل قرار گرفتن سه عدد از زیباترین و مقدس‌ترین آثار رافائل، یعنی تغییر شکل (Transfiguration)، بانوی من از فولیگنو (Maddona of Foligno) و تاج‌گذاری باکره (Coronation of the virgin)، است.

لائوکون (Laocoon)

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
لائوکون (Laocoon)

اگر بلیط ارزان هواپیما به رم خریده و به واتیکان سفر کنید، خواهید دید که لائوکون که در حیاط هشت‌وجهی موزه کِلِمِنتینو قرارگرفته است، یک مجسمه مرمری سمبلیک قرن اولی است که نوز هم در وضعیت مناسب و دست‌نخورده باقی‌مانده است. این مجسمه نشان‌دهنده نبرد بین یک کشیش قدرتمند تروجانی (لائوکون) و دو پسر او با دو افعی است که توسط آتنا فرستاده شده‌اند. داستان ازاین‌قرار است که در طول جنگ تروی، لائوکون به تروجانی‌ها در مورد اسب چوبی هشدار داد، ولی آتنا و پوسایدون (الهه زیبایی یونان و خدای دریاهای یونان باستان)، طرف یونانی‌ها را گرفته و دو افعی را فرستادند تا لائوکون را هلاک کنند. با توجه به گفته رومی‌ها مرگ لائوکون و فرزندانش هشداری برای اجداد رومیولوس و ریموس (Romulus and Remus) بود تا از تروی فرار کنند که در نتیجه به پیدایش روم باستان ختم شد.

آپولو بِلوِدره و بِلوِدره تورسو (Apollo Belvedere and the Belvedere Torso)

خرید بلیط هواپیما به رم و واتیکان
آپولو بِلوِدره و بِلوِدره تورسو

اگر بلیط ارزان هواپیما به رم خریده و به واتیکان سفر کنید مشاهده خواهید کرد که این دو اثر نیز در موزه کِلِمِنتینو قرارگرفته‌اند که بسیار بر هنرمندان رنسانس، بخصوص مایکل انجلو تأثیرگذار بوده‌اند. مهتابی آپولو یا همان آپولو بِلودره یک کپی قرن دومی از یک مجسمه برنزی قدیمی‌تر یونانی است. یک شاهکار از مجسمه‌سازی کلاسیک که خدای خورشید یعنی آپولو را به تصویر کشیده است. بِلوِدره تورسو نیز یک مجسمه از سینه عضلانی یک مرد است که گمان می‌رود آن مرد هرکول باشد که تاریخ ساخت آن به یک قرن قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. این ژستی است که گمان می‌رود توسط مایکل انجلو در نقاشی داوری نهایی او از حضرت مسیح کپی‌برداری شده است.

می‌توانید مطمئن باشید که با خریداری بلیط ارزان هواپیما به رم برای دیدن واتیکان و موزه‌های آن اوقات خوشی را سپری کرده و یک سفر فرهنگی و تاریخی بی‌نظیر را تجربه خواهید کرد. پس به فکر تهیه بلیط ارزان هواپیما به رم و سفر به واتیکان در اولین فرصت باشید.

برای خرید بلیط ارزان هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
walksofitaly.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید