بلیط ارزان هواپیما به پاریس

0
192
خرید بلیط ارزان هواپیما به پاریس کلیسای نوتردام
بلیط ارزان هواپیما به پاریس کلیسای نوتردام
بلیط ارزان هواپیما به پاریسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 18Rating: 4.5بلیط ارزان هواپیما به پاریس - بازدید از کلیسای زیبا و محبوب نوتردامکلیسای نوتردام پاریس. نوتردام کجاست؟ کلیسای زیبای نوتردام. خرید بلیط ارزان هواپیما به پاریس و بازدید از کلیسای نوتردام. قیمت بلیط ارزان هواپیما

بلیط ارزان هواپیما به پاریس

به عقیده خیلی‌ها اگر آدم بخواهد مسافت برود بهترین کار این است که به مکانی برود که یک‌چیز خاص در خودش داشته باشد. مثلاً اینکه یک‌چیز یکتا و یونیک در درون خودش داشته باشد که وقتی از آن مسافرت بازمی‌گردیم بتوانیم بگوییم این تجربه‌ای که در این مکان داشتیم را در هیچ جای دیگر نمی‌توان پیدا کرد.

اگر شما هم دوست دارید بلیط ارزان هواپیما به‌جایی تهیه کنید که یگانه باشد و شاهد مکانی باشید که مثل مانندش در هیچ کجای جهان موجود نباشد، قطعاً یکی از پیشنهادهایی که به شما می‌شود کلیسای صلیبی‌شکل نوتردام در شهر پاریس است.

شکل معماری آن واقعاً زیبا و به‌یادماندنی است و سلفی‌هایی که با آن خواهید گرفت و در شبکه اینستاگرام خواهد گذاشت قطعاً بیشترین لایک را خواهد خورد.

لاکچری‌ترین رستوران‌های پاریس

شش اپلیکیشن راهنمای سفر به پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

خرید بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام
بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام

نوتردام پاریس یا کلیسای جامع نوتردام، کلیسایی در پاریس، فرانسه است و مشهورترین کلیسای جامع سبک گوتیک قرون‌وسطایی است و به خاطر وسعت، قدمت و سبک معماری جالب خود توانسته نام خود را از میان تمام کلیساهای موجود جداکرده و سربرآورد. این کلیسای بسیار زیبا در منتهاالیه شرقی شهر قرار دارد و بر روی خرابه‌های دو کلیسایی که پیش از آن وجود داشته‌اند ساخته‌شده است. ایده اولیه این کلیسا توسط اسقف پاریس، موریس دوسولی، در حدود سال 1160 ارائه شد که ایده تبدیل دو معبد به یک کلیسای بزرگ‌تر بود. سنگ بنای آن توسط پاپ الکساندر سوم، در سال 1163 گذاشته شد و محراب بلند آن در سال 1189 تکمیل شد. قسمت همسرایان، سردر غربی و قسمت مرکزی کلیسا تا سال 1250 تکمیل‌شده بودند و ایوان‌ها، عبادتگاه‌ها و دیگر بخش‌ها و قسمت‌ها در طی 100 سال بعدی به کلیسا اضافه شدند.

اجزاء کلیسا

خرید بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام
بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام

کلیسای جامع نوتردام پاریس شامل یک محل برای همسرایان و یک محراب است، یک بازویی کوتاه و یک سالن اصلی است که توسط دو راهرو و یک عبادتگاه مربعی شکل در کناری واقع‌شده است. منار مرکزی آن در طی مرمت‌هایی که در قرن نوزدهم انجام می‌شد به کلیسا اضافه‌شده است. فضای داخلی کلیسا در نقشه 427 در 157 فوت (130 در 48 متر) است و سقف آن 115 فوت (35 متر) ارتفاع دارد. دو برج اولیه عظیم گوتیک (50-1210) همانند تاجی نمای غربی را آراسته‌اند که سردرهای آن نیز با کنده‌کاری‌های زیبای سبک گوتیک زینت یافته است.

دو برج 223 فوت (68 متر) ارتفاع دارند و منارهای مخروطی شکلی که قرار بود با آن تزیین شوند هرگز به آن‌ها اضافه نشد. در منتهاالیه شرقی کلیسا، محراب دارای پنجره‌های بزرگی است که در سال 70-1235 افزوده‌شده‌اند. فقط 3 پنجره شکل گل رز شیشه‌های قرن سیزدهمی خود را حفظ کرده‌اند. شما با خرید بلیط هواپیما به پاریس می‌توانید این پنجره‌های زیبا را نظاره‌گر باشید.

خرید بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام
بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام پاریس از آسیب‌ها و خرابی‌های فراوانی طی قرن‌های مختلف رنج‌برده است و بعد از انقلاب فرانسه، توسط ناپلئون که خود را در سال 1804 امپراتور فرانسه نامید، از خرابی و انهدام بیشتر رهایی و نجات یافت. کلیسای نوتردام در اواسط قرن 19 توسط معمار فرانسوی اوژین امانوئل ویولت لوداک تحت مرمت و بازسازی‌های عظیم قرار گرفت؛ و این را می‌توان با خرید بلیط ارزان هواپیما به پاریس از نزدیک مشاهده کرد. کلیسای جامع نوتردام جایی است که ویکتور هوگو موقعیت آن را برای رمان بسیار مشهور و تاریخی خود، گوژپشت نوتردام (1831) انتخاب کرده است.

حقایق جالبی درباره کلیسا

خرید بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام
بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام

برج جنوبی جایی است که ناقوس بزرگ نوتردام در آن واقع است. این ناقوس حدود 13 تن (28.000 پوند) وزن دارد و با نام ناقوس امانوئل شناخته می‌شود.

کلیسای نوتردام سالانه حدود 13 میلیون گردشگر را از سرتاسر دنیا مجبور به خرید بلیط ارزان هواپیما به پاریس کرده و به سمت خود جذب می‌کند. محبوبیت کلیسا را بین گردشگرانی که بلیط ارزان هواپیما به پاریس خریده‌اند می‌توان حتی بیشتر از برج ایفل خواند. یکی از آثار مذهبی و جالبی که در کلیسا نگه‌داری می‌شود تاج خار است.

در سال 1804 ناپلئون پاپ پیوس هفتم را به پاریس دعوت کرد تا مراسم تاج‌گذاری وی را در کلیسای نوتردام انجام دهد هرچند در آخرین لحظه ناپلئون تاج را از دست پاپ گرفته و خود تاج را بر سر نهاد.

کلیسای نوتردام یکی از بزرگ‌ترین بناهای مذهبی در جهان است و برج‌های دوقلوی مشهور آن حدود 69 متر ارتفاع و 387 پله‌دارند.

سردرهای غربی نوتردام

خرید بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام
بلیط هواپیما به پاریس بازدید از کلیسای نوتردام

سردرهای نوتردام هر سه باهم یکسان نیستند و هرکدام با شخصیت‌های بسیاری تزیین‌شده‌اند. بزرگ‌ترین سردر آخرین قضاوت نام دارد که در میان دو سردر دیگر قرارگرفته است. چهار حائل این سردرها را پشتیبانی می‌کنند. بر روی این سردرها مجسمه‌های بزرگی قرار دارند که توسط ویولت لوداک در قرن 19 بازسازی‌شده‌اند. قسمت مرکزی نمای کلیسا شامل گالری پادشاهان، پنجره گل رز و گالری چیمرا است.

برای خرید بلیط ارزان هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
britannica.com
frenchmoments.eu
discoverwalks.com
justfunfacts.com

تاریخ انتشار: 06 بهمن 96
آخرین بروزرسانی: 26 اسفند 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید