بلیط ارزان هواپیما به پراگ

0
109
خرید بلیط ارزان هواپیما به پراگ
بلیط ارزان هواپیما به پراگ
بلیط ارزان هواپیما به پراگReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 16Rating: 4.0بلیط ارزان هواپیما به پراگ - یکی از به یادماندنی‌ترین شهرهای اروپاییخرید بلیط هواپیما به شهر پراگ. دیدنیهای شهر پراگ. عکسهای شهر پراگ. تاریخچه شهر پراگ. جاهای دیدنی شهر پراگ. قیمت بلیط ارزان هواپیما به پراگ

بلیط ارزان هواپیما به پراگ

یک رودخانه در کشور چک وجود دارد و مثل همه رودخانه‌های دیگر دلیل به وجود آمدن یک تمدن و بنا شدن یک شهر در کنار خود شده است. مثل همه رودها که شهرها و آبادی‌ها را به وجود آورده‌اند، رودخانه ولتاوا هم باعث به وجود آمدن شهر پراگ در کنار خود شده است. حال یکی از دیدنی‌های شهر پراگ که می‌تواند انگیزه خرید بلیط ارزان هواپیما برای شما سفرستانی‌های عزیز شود پل کارل است که روی این رودخانه بنا شده و از زیبایی‌های این شهر محسوب می‌شود.

پل قدیمی‌تری روی این رودخانه بنا شده بود به اسم پل جودیت که در سال 1342 میلادی توسط یک سیل مهیب از بین رفت. این پل جدید ساخته شد تا جایگزین جودیت باشد که با حمایت مالی و غیرمالی کارل چهارم که در آن سال‌ها کشور چک زیر سلطه او بود در سال 1357 میلادی شروع شد. این پل 600 و اندی ساله جای بسیار زیبایی است. اگر اهل مسافرت هستید باروبندیل خود را ببندید.

رودخانه ولتا پراگ

خرید بلیط ارزان هواپیما به پراگ
رودخانه ولتا پراگ

پراگ شهری بزرگ با دیدنی‌های فراوان است. این شهر پایتختی کشور جمهوری چک را بر عهده دارد. پراگ جاذبه‌های فراوانی دارد از قلعه‌ها، گالری‌ها و موزه‌ها ت باغ‌وحش‌ها و حتی گورستان‌های آن! اما عمده جاذبه پراگ رودخانه ولتای آن است که شهر را به دونیم کرده است. رودخانه ولتا از مرکز پراگ می‌گذرد و شهر در طی 1000 سال گذشته در اطراف آن رشد و توسعه‌یافته است. رودخانه ولتا که رودخانه بین‌المللی چک نیز می‌نامند، طولانی‌ترین رودخانه در جمهوری چک است که حدود 270 مایل (435 کیلومتر) طول دارد. با خرید بلیط ارزان هواپیما به پراگ می‌توانید از نزدیک این رودخانه زیبا را تماشا کنید.

این رود چطور ساخته شد؟

حوزه این رودخانه حدود 10.847 مایل مربع (28.093 کیلومترمربع) است. رودخانه از دو سرچشمه تپلاولتا و استادناولتا در جنوب غربی بوهیمیا از جنگل بوهیمیا نشئت می‌گیرد. این رودخانه ابتدا از جنوب غربی گذر کرده، سپس از شمال از میان بوهیمیا جریان خود را ادامه داده و در نهایت به رودخانه الب در مولینک در 18 مایلی (29 کیلومتری) شمال پراگ، می‌ریزد. پراگ و شهر چسکه بودیووتیسه بر روی این رودخانه قرار دارند. در چسکه بودیووتیسه، در اواسط حوزه آبگیر رودخانه، یک دریاچه پهناور وجود دارد که جاذبه‌ای خاص نیز به این منطقه بخشیده است. بخش جریان میانی و پایینی رودخانه با شتاب فراوان و پیچ‌وخم‌های فراوانی که دارد همانند یک گلوگاه است و سدهای بزرگ با دریاچه‌های مرتبط امکانات تفریحی را نیز ایجاد کرده‌اند. با خرید بلیط ارزان هواپیما به پراگ می‌توانید از این امکانات تفریحی استفاده کنید.

انشعاب‌های اصلی ولتا شامل لوزینچ و سازاوا (Luzince and Sazava) در شرق و اوتاوا و برونکا (Otava and berounka) در غرب است. رودخانه در یک دوره از 6 شعر سمفونیک تحت عنوان کلی کشور من توسط آهنگساز اهل چک، بدریچ اسمتانا (Bedrich Smetana) ستوده شده است.

خرید بلیط ارزان هواپیما به پراگ
این رود چطور ساخته شد؟

رودخانه ولتا با طول بسیار زیاد خود و عبور از وسط شهر می‌تواند نوعی تهدید برای پراگ نیز به شمار آید. این حقیقت را نمی‌توان پنهان کرد که طغیان ولتا و آمدن سیل به پل‌ها و ساختمان‌های فراوانی آسیب رسانده و آن‌ها را تخریب کرده است. در طول تاریخ این طغیان‌ها تهدیدی بزرگ محسوب می‌شدند و حتی امروزه نیز با وجود پیشرفت علم و تمام امکانات و تکنولوژی‌های موجود در نهایت برنده این جنگ بین طبیعت و انسان، طبیعت است. مخرب‌ترین سیل در سال 2002 اتفاق افتاد که بخش‌هایی از پراگ هنوز که هنوز است از آن حادثه بهبودی کامل نیافته است. با خرید بلیط ارزان هواپیما به پراگ می‌توان قدرت رودخانه ولتا را از نزدیک مشاهده کرد.

هردو سمت پراگ که توسط رودخانه از هم جداشده‌اند با 20 پل به هم متصل می‌شوند. رودخانه ولتا جزایر فراوانی نیز دارد. علاوه بر این، تجهیزات و امکانات شنا، حمام و دیگر فعالیت‌های ورزشی در ولتا نیز ایجادشده است. ولتا الهام‌بخش هنرمندان فراوانی از سرتاسر دنیا نیز بوده است که آثار باشکوهی را به وجود آورده‌اند.

پل چارلز

خرید بلیط ارزان هواپیما به پراگ
پل چارلز در پراگ

احداث پل چارلز در سال 1357 تحت نظر پادشاه چارلز چهارم آغاز شد و اوایل قرن 15 به پایان رسید. پل چارلز درواقع جایگزین پل جودیت، اولین پل سنگی بر روی رودخانه ولتا، شد که در جریان سیل در سال 1342 توسط رودخانه تخریب‌شده بود. درست نزدیک پل چارلز جزیره معروف و زیبای کاپما وجود دارد که می‌توانید آنجا قدم بزنید و یا یک کروز هیجانی را بر روی کشتی بخار تجربه کنید.

پل اسواتوپلاک چک

خرید بلیط ارزان هواپیما به پراگ
پل اسواتوپلاک چک

این پل کوتاه‌ترین پل بر روی رودخانه ولتا است و نام آن برگرفته از نام نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار چک، اسواتوپلاک چک است. این پل از سال 1905 تا 1908 ساخته شد و ازآنجایی‌که رودخانه ولتا در این قسمت بسیار کم‌عرض است، طول این پل 170 متر و پهنای آن 16 متر است. با خرید بلیط ارزان هواپیما به پراگ می‌توانید علاوه بر بازدید از این پل زیبا از تفریحات موجود در اطراف آن نیز لذت ببرید.

برای خرید بلیط ارزان هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

منابع:
britannica.com
prague.net
1pragueguide.com
en.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید