بلیط هواپیما به مونته نگرو کشوری جذاب و جوان

0
149
خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
بلیط هواپیما به مونته نگرو
بلیط هواپیما به مونته نگرو کشوری جذاب و جوانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 18Rating: 4.5بلیط هواپیما به مونته نگرو کشوری جذاب و جوان - بهترین مقاصد اروپاییخرید بلیط هواپیما به مونته نگرو. دیدنی های مونته نگرو. جاهای دیدنی اروپا. قیمت بلیط ارزان هواپیما به مونته نگرو. سفر به مونته نگرو

بلیط هواپیما به مونته نگرو کشوری جذاب و جوان

مونته نگرو کشور کوچکی در بالکان است که در سال 2006 به‌عنوان یک کشور مستقل شناخته شده و در حال تبدیل‌شدن به یک مقصد گردشگری محبوب است. سواحل بسیار زیبا، کوهستان‌های سرسبز و شهرهای تاریخی بسیار عالی، سالیانه تعداد زیادی از گردشگران را مجبور به خریداری بلیط هواپیما به مونته نگرو کرده و شیفته خود می‌کند.

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
بلیط هواپیما به مونته نگرو

به خصوصیات گفته‌شده، آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای و فرصت‌هایی برای انجام فعالیت‌های متفاوت، از کوه‌نوردی گرفته تا قایق‌سواری را اضافه کنید و درخواهید یافت که صنعت گردشگری قلب تپنده اقتصاد در حال رشد این کشور است.

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
بلیط هواپیما به مونته نگرو

مونته نگرو کشوری کوچک‌تر از ولز است اما شانس لذت بردن از هر چیزی که این کشور برای بازدیدکنندگانش ارائه می‌دهد، تعطیلات شما را بیشتر و بیشتر جذاب می‌کند.

مسافران هوشیار، قبل از اینکه بقیه مردم جهان زیبایی‌های این کشور را کشف کنند، مایل خواهند بود که خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو رادر برنامه‌های خود قرار و به این کشور سفر کنند.

راهنمای مرحله به مرحله دریافت ویزای مونته نگرو

برنامه سفر به صربستان

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
بلیط هواپیما به مونته نگرو

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از جاذبه‌های دیدنی این کشور آشنا شده و دلیل اهمیت خریداری بلیط هواپیما به مونته نگرو این کشور دیدنی را درک کنید.

پارک ملی دورمیتور (Durmitor)

پارک ملی جنگلی دورمیتور که روستای کوهستانی زابلیاک (Zabljak) را احاطه کرده است، بهشتی برای دوستداران طبیعت به‌حساب می‌آید. این پارک که در رشته‌کوه‌های دیناریک آلپ قرارگرفته است، شامل قله‌های مرتفع سد دورمیتور (Durmitor Massif)، 18 دریاچه یخچالی و رودخانه تارا است. این رودخانه محل قرار گرفتن دومین آبکند عمیق جهان است. خریداری بلیط هواپیما به مونته نگرو با هدف اسکی کردن دلیل اصلی مسافرت به این پارک در فصل زمستان است.

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
پارک ملی دورمیتور (Durmitor)

در فصل‌های گرم‌تر نیز، قایق‌سواری، پیک‌نیک و کوه‌نوردی، بازدیدکنندگان را به این پارک دیدنی جذب می‌کند. حیات‌وحش این پارک از 163 گونه پرنده، پستانداران متفاوت (از گرازهای وحشی گرفته تا خرس‌های قهوه‌ای) و تعداد بسیار زیادی از پروانه‌ها که در اروپا یافت می‌شود، تشکیل‌شده است.

پِراست (Perast)

2پِراست (Perast)

شهر زیبای پراست که در شمال غربی کوتور قرارگرفته است و خلیج آبدره مانند و زیبایی را با کوتور مشترک است، یک شهر کوچک است که به خاطر ویلاهای سنگی خود و کلیساهای تاریخی‌اش شناخته شده است. کلیساهای بانوی ما از صخره‌ها (Our Lady Of Rocks) و سنت جورج، دو سازه از کلیساهای کوچک و دیدنی این شهر، در یک جزیره کوچک قرارگرفته‌اند.

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
پِراست (Perast)

چشم‌اندازهای دیدنی از شهر و خلیجش، ارزش خریداری بلیط هواپیما به مونته نگرو و بازدید از کلیسای سنت نیکولا (St. Nikola) را خواهد داشت. درحالی‌که هیچ ساحلی در این شهر دارای خلیج وجود ندارد، اسکله‌های سنگی قرارگرفته بر روی آب‌نما، محل‌های محبوبی برای گرفتن حمام آفتاب و لذت بردن از چشم‌اندازهای دیدنی این خلیج است.

صومعه آستراگ (Ostrog Monastary)

3صومعه آستراگ (Ostrog Monastary)

صومعه آستراگ که بر فراز صخره آستروسکا گردا (Ostroska Greda) قرارگرفته است، دارای غیرمعمول‌ترین معماری در این کشور است. این صومعه همچنین یک مقصد مهم برای زائران مسیحی نیز به شمار می‌آید. تمامی این صومعه از یک غار تقریباً عمودی در صخره کوهستان به وجود آمده است که تنها دو نما از جنس دوغاب آهک آن قابل روئیت است. این صومعه در قرن هفدهم میلادی به‌عنوان یک پناهگاه در مقابل هجوم امپراتوری عثمانی ساخته‌شده است.

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
صومعه آستراگ (Ostrog Monastary)

با خریداری بلیط هواپیما به مونته نگرو این صومعه را مشاهده خواهید کرد که بقایای مؤسس این صومعه یعنی سوِتی واسیلیه (Sveti Vasilje) که بعد از مرگ او در سال 1671 تقدیس شده بود، در همین صومعه قرار دارد. این صومعه شامل دو کلیسای درون غار که با نقاشی‌های آبرنگ تزئین شده است که این نقاشی‌ها مستقیماً بر روی دیواره‌های صخره کشیده شده‌اند.

سِتینیه (Cetinje)

4سِتینیه (Cetinje)

ستینیه در قرن پانزدهم تأسیس‌شده است. این شهر قبلاً پایتخت مونته نگرو بود و به خاطر داشتن سفارت‌خانه‌های زیاد اروپایی در خود که در آن زمان ساخته‌شده‌اند، شناخته شده است. در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، قرار گرفتن این شهر در مرز امپراتوری عثمانی، آن را به یک نقطه استراتژیک تبدیل کرده بود.

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
سِتینیه (Cetinje)

امروزه عمارت‌های زیبای موجود در این شهر که به سبک معماری اقلیمی ساخته‌شده‌اند، به موزه‌ها، آکادمی‌ها و ساختمان‌های اداری تبدیل‌شده‌اند. مکان‌های جالب دیگر که ارزش خریداری بلیط هواپیما به مونته نگرو و به مقصد این شهر را دارند، عبارت‌اند از: کلیسای قرن پانزدهمی ولاح (Vlah) که نمای آن از تفنگ‌های عثمانی ساخته‌شده است و صومعه ستینیه (Cetinje) که دارای اشیای باستانی از اولین دوره‌های مسیحیت است.

کوه لوچن (Mount Lovcen)

5کوه لوچن (Mount Lovcen)

یکی از دیدنی‌ترین شاخصه‌های طبیعی در مونته نگرو کوه مرتفع لوچن است که دارای دو قله ماموتی از جنس گرانیت است. این کوه که قسمتی از پارک ملی کوه لوچن است، الهام‌دهنده نام کشور مونته نگرو و سمبل غرور ملی این کشور است. خریداری بلیط هواپیما به مونته نگرو و سفر به این کشور جوان و بالا رفتن از کوه لوچن چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای از شهر کوتور، تپه‌های اطراف و خلیج کوتور را ارائه می‌دهد.

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
کوه لوچن (Mount Lovcen)

آرامگاه نیه‌گوش (Njegos) که در نزدیکی این کوه قرار دارد، یک مکان دیدنی هم برای گردشگران و هم برای آنانی است که می‌خواهند احترام خود را به شاعر و فیلسوف دفن شده در این مکان، ابراز کنند.

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
کوه لوچن (Mount Lovcen)

پیتیر پترویچ نیه‌گوش (Peter II Petrovic Njegos) به خاطر نوشتن شعر حماسی ملی مونته نگرو ” حلقه گل کوهستان” (The Mountain Wreath)، مورداحترام همگان در مونته نگرو بوده و در قلب مردم آن جای دارد.

پارک ملی بیوگرادسکا گورا (Biogradska Gora National Park)

6پارک ملی بیوگرادسکا گورا (Biogradska Gora National Park)

پارک ملی بیوگرادسکا گورا بین رودخانه‌های تارا و لیم، در قسمت مرکزی مونته نگرو قرارگرفته است. این پارک ملی از دریاچه‌های زیبا، چمنزارهای سرسبز و یکی از معدود جنگل‌های کهن در اروپا، تشکیل‌شده است. اگرچه این پارک یکی از کوچک‌ترین پارک‌های ملی مونته نگرو محسوب می‌شود ولی وقتی صحبت از حیات‌وحش می‌شود، حیوانات و گیاهان زیادی در این پارک ملی وجود دارند که درختان 500 ساله جزئی از آن‌هاست.

خرید بلیط هواپیما به مونته نگرو
پارک ملی بیوگرادسکا گورا (Biogradska Gora National Park)

بیشتر بازدیدکنندگان پس از خریداری بلیط هواپیما به مونته نگرو به‌سوی دریاچه بیوگراد (Biograd) که یک دریاچه یخچالی است که در قلب پارک قرارگرفته است، روانه می‌شوند. توسعه‌های انجام‌شده در شهر کولاشین (Kolasin) که در نزدیکی این پارک قرارگرفته است، آن را به بهترین مکان برای برگزاری تورهایی از پارک، تبدیل کرده است.

می‌توانید مطمئن باشید که مونته نگرو یکی از کشورهای دیدنی اروپا بوده و خریداری بلیط هواپیما به مونته نگرو و بازدید از این کشور، یک خاطره فراموش‌نشدنی را برای شما پدید خواهد آورد.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منبع: touropia.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید