بلیط هواپیما به آبادان با مردمانی خونگرم

200
خرید بلیط هواپیما تهران آبادان
بلیط هواپیما تهران آبادان
بلیط هواپیما به آبادان با مردمانی خونگرمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 12Rating: 4.0بلیط هواپیما به آبادان با مردمانی خونگرمبلیط هواپیما به آبادان با مردمانی خونگرم آبادان یکی از شهرهای جنوبی ایران است که در استان خوزستان و در کنار رود اروند واقع شده‌است. این شهر تاریخی پر فراز و نشیبی

بلیط هواپیما به آبادان با مردمانی خونگرم

آبادان یکی از شهرهای جنوبی ایران است که در استان خوزستان و در کنار رود اروند واقع شده‌است. این شهر تاریخی پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده و به دلیل نفت‌خیز بودن آن از جنگ جهانی دوم یکی از مهمترین شهرهای منطقه به شمار می‌رفته‌است. این شهر زیبا پیش از وقوع جنگ تحمیلی از آبادانی بسیاری برخوردار بود اما هشت سال دفاع مقدس و حملات مکرر عراق به تاسیسات نفتی و نیز به کاربردن سلاح‌های شیمیایی آسیب‌های بسیاری را به این شهر زیبا وارد کرد.

اما آبادان با مردم خونگرمش هنوز هم یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای سفر می‌تواند باشد، پاییز در راه است و زمان مناسبی برای سفر به جنوب ایران می‌تواند باشد، اگر شما هم در نظر دارید تا بلیط هواپیمای خود را به این شهر تهیه کنید، این راهنمای سفر را بخوانید.

بلیط هواپیما به آبادان و گشتی در ساحل اروند

خرید بلیط هواپیما به آبادان
بلیط هواپیما به آبادان

آبادان در کنار رودخانه بنا شده و بی‌تردید در تمامی شهرهای همنشین رودخانه، یکی از خاطره‌انگیزترین و جالب‌ترین تفریح‌ها گذران وقت در کنار آب است. بهمنشیر ساحل زیبای رودخانه‌ی اروند است و از تفریحگاه‌های این شهر به شمار می‌رود، اگر اهل ماهیگیری باشید این ساحل مقصد مناسبی برایتان خواهد بود.

بلیط هواپیما به آبادان و بازدید از کلیساها و مساجد

خرید بلیط هواپیما به آبادان
بلیط هواپیما به آبادان

این تصویر تامل بر‌انگیزی است که در آبادان شاهدش خواهید بود، مسجد امام موسی کاظم(ع) که به مسجد بهبهانی‌ها نیز معروف است یکی از امکان مقدس و دیدنی شهر به شمار می‌رود، درست در کنار این مسجد مدرسه‌ی ادب قرار دارد که در آن کلیسای ارامنه معروف به قاراپت مقدس واقع شده‌است. در کنار این بنا نیز یادمان صد سالگی کشتار ارامنه توسط عثمانی‌ها به چشم می‌خورد.

بلیط هواپیما به آبادان و بازار ماهی‌فروش‌ها

خرید بلیط هواپیما به آبادان
بلیط هواپیما به آبادان

وقتی صحبت از شهرهای جنوبی ایران می‌شود بی‌تردید غذاهای دریایی و ماهی هم به ذهن می‌آید و به دنبال آن بازار ماهی‌  فروش‌ها؛ بازار آبادن درست در کنار اسکله‌ی صیادی ثامن الائمه واقع شده و می‌تواند یکی از جالب‌ترین مکان‌ها در طول سفرتان باشد، دیدن دکان‌های فروشنده‌ها و ماهی‌هایی که تاریخ صید و قیمت رویشان حک شده و جمعیتی که در روزانه برای خرید صیدهای تازه به اینجا می‌آیند خالی از لطف نیست.

بلیط هواپیما به آبادان و بازار ته‌لنجی

خرید بلیط هواپیما به آبادان
بلیط هواپیما به آبادان

ته لنجی به کالاهایی می‌گویند که ملوانان‌ها بر طبق قانون مجاز هستند به همراه خود وارد کنند، بازار ته‌لنجی‌ها را می‌توانید در آبادان و گناوه مشاهده کنید.  بازار ته‌لنجی‌های این شهر در انتهای خیابان اما خمینی(ره) قرار دارد، گفتنی است این خیابان پاتوق آبادانی‌ها به شمار رفته و شب‌ها شهروندان بسیاری را درحال گردش در آن خواهید یافت.

بلیط هواپیما به آبادان و بازدید از محله لین

خرید بلیط هواپیما به آبادان
بلیط هواپیما به آبادان

آبادان با توجه به وجود تاسیسات نفتی، پیش از انقلاب اسلامی، محل زندگی بسیاری از کارمندان انگلیسی بود که در پالایشگاه کار می‌کردند و به این ترتیب برخی از کلمات انگلیسی نیز در این شهر رواج یافت و شکلی بومی پیدا کرد، مثل اسم این محله که در واقع همان لاین(خیابان) است. محله‌ی احمد آباد یا همان لین جایی بود که به طور معمول کارمندان و کارگران شرکت نفتی در آن زندگی می‌کردند، این محله 15 لین اصلی و 13 لین فرعی دارد، قدم زدن در این محله قدیمی برایتان بسیار جالب خواهد بود، همچنین یک بازار قدیمی نیز در این محله وجود دارد که می‌توانید از آن دیدن کنید.

بلیط هواپیما به آبادان و بازدید از محله بوارده

خرید بلیط هواپیما تهران آبادان
بلیط هواپیما تهران آبادان

یکی دیگر از محله‌های قدیمی آبادان که محل زندگی مهندسان رده میانی شرکت نفت بوده و روزگاری رونق و زیبایی بسیاری داشته؛ داستان جالبی در باره‌ی نام این محله وجود دارد، بومی‌ها می‌گویند زمین‌های این محله به مردی ثروتمند تعلق داشته، او دختری به نام ورده(گل سرخ) داشته و به همین دلیل هم به ابووارده معروف شده و به تدریج این نام به بوارده بدل شده‌است. معماری ساختمان‌ها و باغچه‌بندی آنها می‌تواند جالب و دیدنی باشد.

بلیط هواپیما به آبادان و بازدید از محله بریم

خرید بلیط هواپیما تهران آبادان
بلیط هواپیما تهران آبادان

محله‌ی قدیمی دیگر آبادان، شهرک ویلایی که محل زندگی مدیران و افراد رده بالای شرکت نفت بوده و محله‌ای لوکس به شمار می‌رود، این محله‌ی زیبا در کنار اروند واقع شده و پر است از درنخل‌های خرمای بریم

بلیط هواپیما به آبادان و بازدید از سینماهای قدیمی

خرید بلیط هواپیما تهران آبادان
بلیط هواپیما تهران آبادان

نام سینما رکس و داستان غم‌انگیز آن را همه‌ی ما شنیده‌ایم، البته امروز دیگر اثری از آن سینما نیست اما در محل آن تابلویی وجود دارد که سرگذشت و شرح ماجرای آتش‌سوزی بر روی آن نوشته شده‌است.

یکی دیگر از سینماهای قدیمی که ساختمانی بسیار زیبا دارد، سینما نفت است، پس از جنگ تحمیلی این سینما خسارات فراوان و سنگینی دید.

بلیط هواپیما به آبادان و بازدید از مسجد موزه رانگونی‌ها

خرید بلیط هواپیما تهران آبادان
بلیط هواپیما تهران آبادان

این مسجد در سال 1300 در جنوب غربی پالایشگاه و در کنار اروند توسط کارگران پاکستانی پالایشگاه آبادان ساخته شد. این مسجد درواقع به درخواست مسلمانان سنی که در آبادان مشغول کار بودند ساخته شد و چون بیشتر آنها از اهالی رانگون میانمار بودند به این نام معروف شد.

معماری و گچ‌بری‌ها و نقوش به کار رفته در این مسجد یادوار معماری هندی است و از رنگ‌های زیبایی در آن استفاده شده که برخی از آنها نیز هندوستان به ایران آورده شده‌است. این مسجد در جریان جنگ آسیب‌های بسیاری دید که پس از آن مرمت و بازسازی شد. از سال 1388 نیز این مسجد به عنوان موزه‌ی اسناد تاریخی به روی مخاطبان گشوده‌شد.

آبادان شهر تاریخی و زیبایی است با مردمانی خونگرم و غذاهایی خوشمزه؛ شهرهای جنوبی می‌توانند مقاصد خوبی برای سفر باشند، اگر شما هم مشتاق شده‌اید، بلیط هواپیمایتان را تهیه کرده و برای این سفر برنامه‌ریزی کنید.

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مورد نظرتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید