پرواز با خطوط هوایی آذربایجان ایرلاین

0
532
خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
پرواز با خطوط هوایی آذربایجان ایرلاینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 22Rating: 4.0پرواز با خطوط هوایی آذربایجان ایرلاین - از خوب‌هایی که با ایران هم همکاری داردخرید بلیط هواپیمای ارزان. خرید بلیط هواپیما آذربایجان ایرلاین. امکانات هواپیمایی آذربایجان ایرلاین. عکس های آذربایجان ایرلاین

پرواز با خطوط هوایی آذربایجان ایرلاین

خطوط هواپیمایی آذربایجان ایرلاین که بانام AZAL نیز شناخته می‌شود، پرچم‌دار خطوط هوایی در آذربایجان و بزرگ‌ترین آنها است. مرکز فعالیت این خطوط هواپیمایی در باکو و در فرودگاه بین‌المللی حیدر علیِو (Heydar Aliyev) است. این شرکت هواپیمایی بین 45 مقصد در آسیا، کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS)، اروپا و آمریکا، فعالیت می‌کند. این ایرلاین یکی از اعضای انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) بوده و امتیاز 4 ستاره‌ای را توسط حسابرسی صنعتی اسکای‌ترکس (Skytrax)، دریافت کرده است.

خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین

ایرلاین آذربایجان در آوریل سال 1992 به‌عنوان شرکت مستقل به دستور دولت جمهوری آذربایجان تأسیس شد. در سال 1996 مرکز کنترل و هدایت ترافیک هوایی و در سال 1997، AZALOIL به مجموعه این ایرلاین افزوده شد. در سال 1999 یک ترمینال بین‌المللی جدید در فرودگاه بین‌المللی باکو تأسیس شد. در سال 2000 اولین مجموعه هواپیماهای بوئینگ 757200 خریداری و به کارگرفته شد. در سال 2009، پس از سازمان‌دهی مجدد، فرودگاه‌های لنکران (Lankaran) و زاگاتالا (Zagatala)، به فرودگاه‌های بین‌المللی تبدیل شدند. در سال 2013 نیز این ایرلاین حیطه کاری خود را گسترده‌تر کرده و دست به خریداری ایرباس A340500 زد که هواپیماهایی با توانایی حمل مسافران بیشتر بودند.

خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین

در سال‌های اخیر ناوگان هوایی این ایرلاین جوان‌تر شده و هواپیماهای مدرن بوئینگ 7878 دریم لاینر به ناوگان هوایی این ایرلاین اضافه‌شده‌اند. این سری از هواپیماهای جدید پروازهای معمول بین باکو و نیویورک را به عهده گرفته‌اند. اخیراً آذربایجان معاهده آسمان‌های آزاد (Open sky) را با آمریکا امضاء کرده است. امروزه “آذربایجان ایرلاین” به بزرگ‌ترین ایرلاین این کشور تبدیل‌شده است که بین 45 مقصد در 25 کشور مختلف فعالیت می‌کند. این شرکت هواپیمایی تنها در سال 2016 موفق به حمل‌ونقل بیش از 2 میلیون مسافر شده است.

پرواز با آذربایجان ایرلاین

خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین

خطوط هواپیمایی آذربایجان ایرلاین چهار نوع سرویس متفاوت در رده‌های مختلف را برای مسافران ارائه می‌دهد: کلاس اکونومی (Economy Class)، کلاس تجاری (Business Class)، کلوب راحتی (Comfort Club) و کلوب بخش ویژه (VIP Club). هر رده از این چهار رده سرویس‌های مختلف مخصوص به خود را دارا می‌باشند.

رده اقتصادی

خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
رده اقتصادی آذربایجان ایرلاین

این رده از کابین‌ها با طراحی نوین، دارای هدست‌ها و صندلی‌های قابل تنظیم می‌باشند که فضای اضافی و راحتی بیشتر را برای مسافران فراهم می‌کنند.

تمامی صندلی‌ها دارای یک صفحه‌نمایش 10.6 اینچی هستند که مسافران می‌توانند فعالیت‌های مختلف همانند تماشای فیلم، گوش کردن به آهنگ و بازی‌های گوناگون را توسط آن انجام دهند.

با تهیه بلیط هواپیما از این ایرلاین مسافران می‌توانند تا 23 کیلوگرم بار و یک‌بار همراه تا 10 کیلوگرم را با خود حمل کنند. به ازای بار اضافی تا 23 کیلوگرم مبلغ 50 یورو از مسافران اخذ می‌شود.

مسافران با توجه به مسافت و مقصد سفر خود، وعده‌های غذایی و نوشیدنی‌های مجانی دریافت می‌کنند. مسافران همچنین می‌توانند غذاهای مخصوص بسته به رژیم یا اعتقادات مذهبی خود را تا 20 ساعت قبل پرواز سفارش دهند.

رده تجاری

خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
رده تجاری آذربایجان ایرلاین

این رده همانند رده اقتصادی دارای کابین‌هایی با طراحی به‌روز شده و صندلی‌های مناسب هستند که دارای هدرست‌های قابل تنظیم می‌باشند.

مسافران رده تجاری می‌توانند دو قسمت بار را با خود حمل کنند که قسمت اول می‌تواند وزنی تا 32 کیلوگرم داشته باشد. قسمت دوم 2 چمدان همراه است که می‌تواند تا 10 کیلوگرم وزن داشته باشد.

تمامی وعده‌های غذایی در ظروف چینی سرو می‌شوند و مسافران می‌توانند غذای مخصوص با توجه به رژیم یا اعتقادات مذهبی خود را تا 20 ساعت قبل از پرواز سفارش دهند.

خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
رده تجاری آذربایجان ایرلاین

تمامی صندلی‌ها دارای یک صفحه‌نمایش لمسی 17 اینچی می‌باشند که مسافران می‌توانند فعالیت‌های گوناگون را از طریق آن انجام دهند.

در پروازهای بیش از 7 ساعت بسته‌هایی ارائه می‌شود که دارای لوازم شخصی بهداشتی و راحتی هنگام پرواز می‌باشند.

برای پروازهای بیش از 7 ساعت، به کودکان هدیه‌های مخصوص، بالش‌های مسافرتی و اسباب‌بازی‌های نرم داده می‌شود.

کلوب راحتی

خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
کلوب راحتی آذربایجان ایرلاین

این رده تمامی خصوصیات رده تجاری را دارا است به‌جز اینکه هر صندلی دارای مونیتور لمسی 10.6 اینچی است.

کلوب VIP

خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
کلوب VIP آذربایجان ایرلاین

مسافران این رده در چکاین ها (checkin) و هنگام سوارشدن نسبت به بقیه مسافران اولویت‌دارند.

رده VIP سرویس‌های رسیدگی مخصوص و گسترده هم بر روی زمین و قبل از پرواز و هم هنگام پرواز دارد.

مسافران این رده به کابین‌های درجه اول دسترسی دارند. این کابین‌ها دارای تخت خواب‌های کاملاً صاف بوده و هر صندلی دارای منبع برق و شارژر مخصوص لپ‌تاپ و گوشی‌های هوشمند است.

بلیط‌های VIP دارای بار 3 قسمتی هستند. این سه قسمت شامل یک‌بار تا 32 کیلوگرم و 2 بار قابل‌حمل و همراه تا 10 کیلوگرم می‌باشند.

این رده دارای صندلی‌هایی است که هرکدام دارای یک مانیتور لمسی 17 اینچی می‌باشند که از طریق آن می‌توان فعالیت‌های متعددی را انجام داد.

به هر مسافر VIP بسته‌ای داده می‌شود که دارای لوازم شخصی بهداشتی و لوازم راحتی برای پرواز و لباس‌های راحتی می‌باشند.

در پروازهای بیش از 7 ساعت به کودکان بین 2 تا 10 سال اسباب‌بازی‌های نرم و بالش‌های مسافرتی اهدا می‌شود.

خرید بلیط هواپیما با آذربایجان ایرلاین
کلوب VIP آذربایجان ایرلاین

آذربایجان ایرلاین دارای تمامی امکانات اینترنتی از قبیل چکاین های اینترنتی است. این ایرلاین دارای خطوط هوایی در فرودگاه‌های شهرهای اردبیل، مشهد، تبریز و تهران است. با تهیه بلیط هواپیما از این ایرلاین می‌توان به مقاصد مختلف همچون باکو و مسکو و استانبول و دیگر شهرهای خارجی سفر کرد.

آذربایجان ایرلاین یک ایرلاین درجه اول و بسیار مناسب و دارای امکانات متعدد است و خرید بلیط هواپیمای ارزان‌قیمت و سفر از طریق این ایرلاین تجربه هوایی بی‌نظیری را برای شما فراهم خواهد کرد.

برای جستجوی پرواز خارجی مقاصد مورد نظر خود، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرواز خارجی سفرستان

منابع:
linkedin.com
budgetair.co.uk
onetravel.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید