بلیط هواپیما به مقصد آذربایجان شرقی

0
379
خرید آنلاین بلیط هواپیما به ارسباران
بلیط هواپیما به ارسباران
بلیط هواپیما به مقصد آذربایجان شرقیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 7Rating: 4.0بلیط هواپیما به آذربایجان شرقیبلیط هواپیما به آذربایجان شرقی قدمتی طولانی دارد، در دوره‌ی پیش از اسلام این خطه بخشی از سرزمین مادها به شمار می‌رفته و حتی به ماد کوچک نیز معروف بوده‌است. جالب است بدانید در دوره‌ی حمله‌ی اسکندر به ایران شهربان ماد کوچک به نام آتروپات علیه اسکند قیام کرد.

بلیط هواپیما به مقصد آذربایجان شرقی

استان آذربایجان شرقی با مجموعه‌ای از دیدنی‌های افسانه‌ای و بی‌بدیل

درگوش این گربه‌ی زیبا یکی دیگر از استان‌های چشم‌نواز واقع شده‌است، استان آذربایجان شرقی نیز همچون بسیاری از مناطق این کشور، ترکیبی از تاریخ و طبیعت را پیش روی مسافرانش قرار می‌دهد، آثار فرهنگی این استان که هریک بخشی از تاریخ سرزمینمان را روایت می‌کند از یک سو و جاذبه‌های طبیعی منحصر به فرد از سوی دیگر سبب شده تا این استان از ظرفیت‌های غنی گردشگری بهره‌مند باشد و بتواند مقصد بسیاری از مسافران پرواز داخلی و پرواز خارجی گردد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به آذربایجان شرقی
بلیط هواپیما به آذربایجان شرقی

بلیط هواپیما به تاریخ شمال شرق ایران

آذربایجان شرقی قدمتی طولانی دارد، در دوره‌ی پیش از اسلام  این خطه بخشی از سرزمین مادها به شمار می‌رفته و حتی به ماد کوچک نیز معروف بوده‌است. جالب است بدانید در دوره‌ی حمله‌ی اسکندر به ایران شهربان ماد کوچک به نام آتروپات علیه اسکندر قیام کرد.

در زمان صفویه شهر تبریز پایتخت ایران معرفی می‌شود و دوره‌ی جدید و مهم را برای این منطقه می‌سازد. در دوره‌ی قاجار نیز اگرچه پایتخت ایران، شهر تهران بود اما تبریز از مهم‌ترین شهرهای ایران و ولیعهدنشین به شمار می‌رفت اما متاسفانه بخش‌هایی از آن نیز طی چند عهدنامه به روسیه واگذار شد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تخت سلیمان
بلیط هواپیما به تخت سلیمان

امروز آذربایجان شرقی، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین استان ناحیه‌ی شمال غربی ایران به شمار می‌رود.

بلیط هواپیما به طبیعت کوهستانی سبلان

این استان در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده‌ و طبیعتی جنگلی-کوهستانی را پدید آورده‌است. یکی از رشته‌ کوه‌های مهم منطقه، قره‌داغ است که در منطقه‌ی ارسباران واقع شده، جنگل‌های این ناحیه از جمله مناطق چشم‌نوازی است که دیدن آن را نباید از دست داد. رشته کوه دیگر آذربایجان شرقی قوشه‌داغ است که در نهایت به سبلان شکوهمند منتهی می‌شود.

خرید بلیط هواپیما به مقصد کوه سبلان
بلیط هواپیما به سبلان

در غرب استان نیز دو رشته کوه میشو و مورو قرار دارد که می‌تواند از مقاصد محبوب گردشگران و کوهنوردان باشد و البته توده‌ی آتشفشانی سهند را نیز نباید از یاد برد که در جنوب شهر تبریز واقع شده و از مهم‌ترین قله‌های ایران به شمار می‌آید.

خرید انلاین بلیط هواپیما به دریاچه ارومیه
بلیط هواپیما به ارومیه

علاوه بر کوه‌ها، باید به رودها،آبشارها، تالاب‌ها و دریاچه‌ی ارومیه نیز اشاره کرد که بخشی از آن در این استان واقع شده‌است.

بلیط هواپیما به بازدید پوشش گیاهی، زندگی جانوری

خرید بلیط هواپیما به شهر تبریز
بلیط هواپیما به تبریز

از این نظر نیز آذربایجان، منطقه‌ای غنی به شمار می‌رود؛ در جنگل‌های این ناحیه شما می‌توانید بخشی از حیات شگفت‌انگیز جانوری ایران را مشاهده کنید، جانورانی همچون خرس، گرگ،  گراز، خرس، مارهای سمی، آهو، گوزن و …؛ همچنین پرندگانی مثل عقاب، مرغ ماهی‌خوار و پلیکان نیز به سبب وجود تالاب و دریاچه‌‌های این استان قبل مشاهده است و می‌تواند بستری مناسب برای پرنده‌نگری و طبیعت‌گردی به شمار رود.

همان‌طور که اشاره کردیم، بخش وسیعی از آذربایجان شرقی را جنگل‌های انبوه پوشانده، درختان ممرز، افرا، نارون، گیلاس و  بوته‌های میوه‌ها و گل‌های وحشی از جمله اجزای زیبای این پوشش گیاهی قابل توجه است.

آب و هوای آذربایجان شرقی

این خطه پهنه‌ای وسیع دارد و طبیعی است که آب و هوای آن نیز متنوع باشد. اما در مجموع این استان زمستان‌های سردی دارد و برای طبیعت‌گردی، اواخر بهار و تابستان فصلی مناسب‌تری برای سفر است.

بلیط هواپیما به دیدنی‌های استان

بخش عمده‌ای از سفرتان را می‌توانید به دیدن جاذبه‌های طبیعی اختصاص دهید. آبشارهای مختلف و زیبا، ارتفاعات تماشایی، تالاب‌ها و … از جمله‌ی آنها است.

یکی از فعالیت‌های محبوب در این استان، پیاده‌روی و برپایی کمپ در ییلاق‌های این استان است، جالب است بدانید مسافران بسیاری از پروازهای خارجی این روزها مشتاق سفر به این خطه برای رفتن به پیست اسکی و استفاده از آب‌گرم‌های این استان هستند.

آثار تاریخی آذربایجان شرقی

با توجه به قدمت تاریخی این منطقه، شما می‌توانید از آثار باستانی موجود در شهرهای مختلف دیدن و به این ترتیب به بخشی از تاریخ ایران سفر کنید. از جمله‌ی مهم‌ترین این آثار می‌توان به تخت سلیمان، قلعه‌ی بابک و قلعه‌ی ماندگار اشاره کرد.

اگر بلیط هواپیمای خود را به مقصد استان آذربایجان شرقی تهیه کردید، حتما ازموزه‌ها و آرامگاه‌ها در شهرهای مختلف دیدن کنید.

بلیط هواپیما و شهرگردی

شهرهای مختلف آذربایجان شرقی می‌تواند گردشی فرح‌بخش را برایتان به ارمغان آورد؛ بازارهای سنتی این شهرها، مساجد، موزه‌ها و غذاخوری‌ها از نقاط مهم شهرها به حساب می‌آید. البته دیدنی‌های هریک از این شهرها همچون تبریز خود نیازمند مقاله‌ای جداگانه است.

غذاهای محبوب استان آذربایجان شرقی

خرید بلیط هواپیمای ارزان به تبریز
بلیط هواپیما به مقصد تبریز

غذاهای این استان نیز همچون آب و هوایش دارای تنوع است. به سبب شرایط جغرافیایی خشکبارهای خوش طعمی در این جا پرورش می‌یابد که در غذاهای این منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد. انوع پلو و آش‌ها از غذاهای مهم به شمار می‌رود، کوفته نیز یکی از خوراک‌های مخصوص آذربایجان شرقی است.

آذربایجان شرقی منطقه‌ای منحصر به فرد است که برای یک بار هم شده باید از آن دیدن کرد، این استان جایگاه بسیاری از افراد بزرگ تاریخ بوده وبخشی از فرهنگ غنی ایران را رقم زده‌است. برای درک بهتر فرهنگ، تاریخ و طبیعت ایران بی‌شک باید از تمامی این استان زیبا دیدن کرد.

برای جستجو و خرید بلیط هواپیمای ارزان به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید