بلیط هواپیما آذربایجان و آشنایی با غذاهای خوشمزه آن

همین‌که ویژگی‌های مشترک ما با جمهوری آذربایجان به مرزهای جغرافیاییمان محدود نمی‌شود، نشان می‌دهد که وقت گذراندن در این کشور خیلی راحت‌تر و دل‌چسب‌تر خواهد بود. کشور آذربایجان از نظر ویژگی‌های فرهنگی نیز به ایران نزدیک بوده و یکی از این اشتراک‌ها درباره مزاج مردمان دو کشور است که در شهرهای شمال غربی کشور بسیار پررنگ‌تر می‌باشد.

0
95
خرید بلیط هواپیما آذربایجان
بلیط هواپیما آذربایجان
بلیط هواپیما آذربایجان و آشنایی با غذاهای خوشمزه آنReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Jun 21Rating: 4.0بلیط هواپیما آذربایجان و آشنایی با غذاهای خوشمزه آن - تهیه بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستانهمین‌که ویژگی‌های مشترک ما با جمهوری آذربایجان به مرزهای جغرافیاییمان محدود نمی‌شود، نشان می‌دهد که وقت گذراندن در این کشور خیلی راحت‌تر و دل‌چسب‌تر خواهد بود. کشور آذربایجان از نظر ویژگی‌های فرهنگی نیز به ایران نزدیک بوده و یکی از این اشتراک‌ها درباره مزاج مردمان دو کشور است - تهیه بلیط هواپیما آذربایجان

غذاهای خوشمزه جمهوری آذربایجان

همین‌که ویژگی‌های مشترک ما با جمهوری آذربایجان به مرزهای جغرافیاییمان محدود نمی‌شود، نشان می‌دهد که وقت گذراندن در این کشور خیلی راحت‌تر و دل‌چسب‌تر خواهد بود. کشور آذربایجان از نظر ویژگی‌های فرهنگی نیز به ایران نزدیک بوده و یکی از این اشتراک‌ها درباره مزاج مردمان دو کشور است که در شهرهای شمال غربی کشور بسیار پررنگ‌تر می‌باشد.

غذا یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های فرهنگی هر جامعه‌ای است و در طول سفر به مقصدهای مختلف، گردشگران توجه زیادی به آنچه در آن کشور می‌خورند، دارند. بااینکه غذاهای آذربایجانی در اروپا چنان اسم و رسمی ندارند ولی برای ما ایرانی‌ها خوردن غذاهای محلی آن‌ها لذت زیادی دارد. بهترین غذاهای آن‌ها ترکیبی ازغذاهای ملت‌ها و کشورهای مختلف هستند ولی همچنان خاص و منحصربه‌فرد مانده‌اند. در لیست زیر تعدادی از غذاهای لذیذ آذربایجان آمده که باید با خرید بلیط هواپیما آذربایجان و سفر به این کشور طعم آن‌ها را بچشید.

بلیط هواپیما آذربایجان

1پلو یا پیلاف Pilaf

غذای سنتی پلو و گوشت در کشور خود ما هم یکی از پرطرفدارترین‌هاست اما چطور است با خرید بلیط هواپیما آذربایجان طعم به خصوصی از آن را در این کشور امتحان کنیم. مشابه این غذا در بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیایی و حتی آفریقایی طبخ می‌شود اما پلوی آذربایجان متفاوت است. رستوران‌ها و غذاهای خانگی هر کدام روش طبخ متفاوتی دارند بعضی‌ها برنج را با زعفران، دارچین و ادویه‌های دیگر می‌پزند و با گوشت‌های خوشمزه گوساله، بره و یا مرغ مخلوط می‌کنند که همه آن‌ها یک ویژگی مشترک دارد و آن این‌که بسیار خوشمزه‌اند.

بلیط هواپیما آذربایجان

2ساج Saj

وقتی غذای ساج را از منو سفارش بدهید با ظرف بزرگ و سنتی که از گوشت، سبزیجات، بادمجان، سیب‌زمینی، گوجه و بادمجان سرخ‌شده پر است، روبه‌رو می‌شوید. ظاهر غذا مطمئناً شما را جذب می‌کند و نوید خوشمزگی‌اش را می‌دهد. این غذا مخصوصاً در رستوران معروف زیتون “Zeytun” به روش سنتی پخته می‌شود و این روش پخت طعم خاصی به محتویات آن می‌دهد.

بلیط هواپیما آذربایجان

3کباب و شیشلیک

نوبت می‌رسد به خوشمزه‌ترین غذای خاورمیانه که شهرت آن تا به اروپای شرقی و آسیای جنوب شرقی هم رسیده است. آذربایجان هم مثل ترکیه انواع مختلفی از کباب‌ها و شیشلیک‌ها دارد که از گوشت‌ چرخ‌‌کرده یا ساطور شده بره، مرغ یا ماهی تهیه و در پخت آن پیاز، فلفل، قارچ، گوجه‌فرنگی و ادویه استفاده معطر می‌شود. این مواد را با هم ترکیب می‌کنند و روی آتش یا باربیکیو می‌پزند و همراه سبزی‌های و پیاز سرو می‌کنند. وقتی بلیط هواپیما آذربایجان خریدید و با گردشگران اروپایی این کشور روبرو شدید می‌بینید که چطور با لذت درمورد این غذا صحبت می‌کنند.

بلیط هواپیما آذربایجان

4خینگل

اگر اهل اردبیل نباشید شاید اسم این غذا برایتان عجیب بیاید ولی اگر بلیط هواپیما آذربایجان شما را به رستورانی به اسم “Sahil” بکشاند و خواستید این غذا را امتحان کنید، بهتر است قبلش بدانید که این غذا اکثراً با گوشت گوسفند پخته می‌شود چون بعضی‌ها بوی گوشت گوسفند را دوست ندارند. خینگل از سسی متشکل از گوشت چرخ‌کرده به همراه گوجه، پیاز و ادویه پخته‌شده که بر روی تکه‌های مستطیل خمیر اضافه می‌شود و به همراه ماست سرو می‌گردد.

بلیط هواپیما آذربایجان

5قطاب Qutab

دو نوع قطاب در آذربایجان پخته می‌شود، یا تکه‌های خوشمزه‌ای از نان یا خمیر که با گوشت، پنیر و سبزیجاتی مثل اسفناج پر و به شکل مثلثی تا کرده و سرخ می‌شود، البته شاید یاد سمبوسه‌های خودمان بیافتید، بعد از سرخ کردن آن را به همراه ماست، سماق، گشنیز، رازیانه و لیموترش سرو می‌کنند. بدی قطاب به این است که از خوردن آن زود سیر نمی‌شوید و از آنجا که در روغن یا کره سرخ می‌شود، غذای چرب‌وچیلی است و اما نوع دوم قطاب که برای میل آن حتماً باید بلیط هواپیما آذربایجان را تهیه و به این کشور بروید. این قطاب به همین روش اما با خمیر پراتای هندی پخته می‌شود و بسیار خوشمزه است.

بلیط هواپیما آذربایجان

6دلما یا دلمه

یکی دیگر از متنوع‌ترین غذاهای ترک و آذربایجان دلمه است که با انواع مختلف سبزیجات و گوشت‌ها پخته می‌شود، از دلمه برگ مو و فلفل دلمه‌ای گرفته تا کلم و بادمجان که هرکدام با سلیقه مشتری‌ها از دیگری خوشمزه‌تر دانسته می‌شوند. داخل دلمه هم طبق معمول با گوشت و نعنا و سبزی‌های محلی پر می‌شود و حتی برخی مواقع مثل دیزی درون سفال می‌پزند که طعمش بسیار خوشمزه و متفاوت می‌شود، این همان دلمه‌ای است که فقط در آذربایجان پیدا می‌شود و باید برای چشیدن طعم آن بلیط هواپیما آذربایجان را در برنامه‌های خود بگنجانید.

بلیط هواپیما آذربایجان

7دوغا dovga

آش دوغ سرعین را می‌توانید در کشور آذربایجان هم پیدا کنید که با ماست سنتی آذربایجان، نخود، برنج و سبزی‌های متنوعی مثل گشنیز و شوید پخته می‌شود. این‌طور بگوییم که بعد از تهیه بلیط هواپیما آذربایجان و سفر به این کشور، هنگام نظر انداختن به منو اصلاً احساس غریبی به شما دست نمی‌دهد، مطمئن هستید که غذای آشنایی را با طعم متفاوت از آشپز دیگری میل می‌کنید. حالا بسته به فصلی که به آنجا سفر کردید آش دوغا را سرد و یا گرم سرو می‌کنند.

بلیط هواپیما آذربایجان

8دوشبارا Dushbara

آذربایجانی‌ها مانند ایرانی‌ها گوشت را در اکثر غذاهای خود استفاده می‌کنند، غذای دوشبارا هر گردشگری را جذب خود می‌کند. اگر گردشگران به جای بلیط هواپیما آذربایجان به کشورهایی مثل نپال، ژاپن یا ایتالیا خریده باشند، شاید غذاهایی شبیه دوشبارا را امتحان کرده باشند، چون این غذا بسیار شبیه به “Goyza” ژاپنی و یا “Bhtanese” نپال است فقط خمیرهایی که با گوشت پر می‌شوند و داخل اشکنه گوشت پخته می‌شوند، اندازه‌های کوچک‌تری دارند.

برای خرید بلیط هواپیما جمهوری آذربایجان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
en.trend.az
onceinalifetimejourney.com
nelsoncarvalheiro.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید