بلیط هواپیما به آذربایجان

0
384
خرید آنلاین بلیط هواپیما به آذربایجان
بلیط هواپیما به آذربایجان
بلیط هواپیما به آذربایجانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 24Rating: 4.5بلیط هواپیما به آذربایجانبلیط هواپیما به آذربایجان در جنوب‌ رشته‌ کوه‌های‌ قفقاز و شمال‌ رودخانه‌ ارس‌. جمهوری آذربایجان شهرهای‌ مهمی چون ‌ باکو، گنجه‌، آستارا، اردو باد، خال‌ کندی،‌ سومقاییت‌، شوشا،‌ شکی،‌ شیروان‌ و شاماخی‌ دارد

بلیط هواپیما به آذربایجان

جمهوری‌ آذربایجان‌ در جنوب‌ رشته‌ کوه‌های‌ قفقاز و شمال‌ رودخانه‌ ارس‌ درمجاورت‌ دریای‌ خزر واقع شده‌است. این جمهوری همچنین در همسایگی کشور ایران است. شهرهای‌ مهم‌ آذربایجان‌ عبارتند از باکو، گنجه‌، آستارا، اردو باد، خال‌ کندی،‌ سومقاییت‌، شوشا،‌ شکی،‌ شیروان‌ و شاماخی‌.

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای آذربایجان
بلیط هواپیما برای آذربایجان
خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد آذربایجان
بلیط هواپیما به مقصد آذربایجان

بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان همسایه‌ای با فرهنگ و رسوم مشابه

جمهوری آذربایجان یکی از کشورهای همسایه‌ ایران است که مورد توجه بسیاری از گردشگران به خصوص گردشگران ایرانی قرار دارد. آداب و رسوم و فرهنگ مشترک بین ایران و آذربایجان باعث شده که ایرانی‌ها در این کشور با فرهنگی جدید و بیگانه روبه‌رو نباشند. این اشتراکات فرهنگی را می‌توان در سوغات و صنایع دستی ایران و آذربایجان هم دید.

خرید بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان
بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان

آذربایجان سرزمین تضادهاست. سرزمینی که در آن هم نشانه‌هایی از امپراتوری‌های باستانی را خواهید دید که زمانی متعلق به ایران بوده است و هم نشانه‌های زندگی مدرن و امروزی، ولی پس از تلاش برای قرارگرفتن در اتحادیه اروپا ترکیبی از فرهنگ آسیایی و اروپایی در شهرهای کوچک و بزرگ این کشور خودنمایی می‌کند.

خرید بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان
بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان

باکو، پایتخت این کشور، هم آثار تاریخی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو دارد و هم بناهای دیدنی با معماری مدرن و امروزی، پدیده‌های طبیعی شگفت‌انگیزی چون گل‌فشان در نواحی خشک در کنار دهکده‌های دیدنی با چشم‌انداز کوهستان قفقاز بزرگ، تضاد زیبایی را در جاذبه‌های گردشگری این کشور ایجاد کرده‌اند.

جاذبه‌های گردشگری آذربایجان

بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان و بازدید از ایچری شهر

خرید بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان
بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان

ایچری شهر که با نام شهر قدیم باکو یا ارگ باکو هم شناخته می‌شود، یکی از آثار به ثبت رسیده در فهرست میراث جهانی یونسکو است. این مجموعه‌ی تاریخی در مرکز شهر باکو قرار دارد و در گوشه و کنار آن می‌توانید آثار تاریخی بی‌نظیر و معماری‌های جالب توجه را تماشا کنید. یکی از این آثار ارزشمند، برج دختر یا قلعه‌ی دختراست که قدمت آن به قرن دوازدهم میلادی به زمان ساسانیان برمی‌گردد. این برج بخشی از دیواره‌های قدیمی باکو بوده است. این اثر تاریخی با ۲۹/۵ متر طول، ۱۶ متر عرض و ۶ طبقه در دو محدوده‌ی زمانی قرن ۵ و ۶ میلادی (آغاز ساخت مرحله اول) و قرن ۱۲ (مرحله دوم) ساخته شده ‌است. این قلعه در روزگار کهن، نیایشگاه آناهیتا بوده و زرتشتیان برای زیارت به آن‌جا می‌رفته‌اند. قلعه دختر در سال ۱۹۶۰ مرمت و در سال ۱۹۶۴ تبدیل به موزه شد. سازمان یونسکو در سال ۲۰۰۰ این بنا را در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کرد.

کاخ شروان‌ شاهان یکی دیگر از دیدنی‌های مهم و برجسته‌ی باکو است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این شهر فقط از نظر معماری و سابقه‌ی تاریخی حائز اهمیت نیست. در باکو می‌توانید از صنایع دستی، فرش و لباس‌های سنتی و ملی آذربایجان بازدید و در صورت تمایل آنها را خریداری کنید. اگر می‌خواهید گشتی در شهر بزنید و سوغات محلی بخرید، ایچری شهر بهترین مکان است.

بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان و دیدن گل فشان قاراسو  Garasu

خرید بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان
بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان

این کشور بیشترین تعداد گل‌فشان دنیا را در اختیار دارد؛ چیزی در حدود ۳۵۰ گل‌فشان. یکی از مشهورترین آنها Garasu Volcano نام دارد که از دهانه‌ی آن، گل و لای تا ارتفاع ۱۰۰۰ متری فوران می‌کند. این گل‌فشان‌ها زمانی تشکیل می‌شوند که گاز موجود در زیر سطح زمین افزایش پیدا می‌کند و در نهایت به شکل فوران گل از زمین خارج می‌شود. اولین گل‌فشان ۲۵ میلیون سال پیش در آذربایجان فوران کرده است. بسیاری از کسانی که از آب‌فشان Garasu بازدید می‌کنند، مناطق اطراف آن را به منظره‌ی سطح ماه تشبیه می‌کنند.

بلیط هواپیما به شهر شکی (Sheki City)

خرید بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان
بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان

این شهر در غرب باکو قرار دارد و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرها در منطقه‌ی قفقاز شناخته می‌شود ، طبق گفته‌های باستان‌شناسان قدمت آن به ۲۵۰۰ سال پیش برمی‌گردد . این شهر یکی از ایستگاه‌های جاده‌ی ابریشم بوده و به خاطر ابریشم نفیس و سایر منسوجات ارزشمند، به شهرت رسیده است. این سنت یعنی ساخت منسوجات نفیس هنوز هم در این شهر رایج است و گردشگران می‌توانند لباس‌ها و پارچه‌های گلدوزی شده و سایر صنایع دستی محلی را به عنوان سوغات خریداری کنند. علاوه بر هنر و صنایع دستی، این شهر آثار تاریخی متعدد از جمله مساجد، قلعه‌ها، حمام‌های قدیمی و کاخ‌های تاریخی باشکوهی دارد. یکی از آنها کاخ شکی نام دارد که قدمت آن به قرن هجدهم میلادی برمی‌گردد. معماری این بنا بسیار شگفت‌انگیز و دیدنی است. هنگام بازدید از این بنای دیدنی، از نقاشی‌های دیواری و پنجره‌های حکاکی شده‌ی آن حتما دیدن کنید.

بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان و بازدید از آتشگاه

خرید بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان
بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان

آذربایجان از واژه‌ی فارسی آذرآپادگان به معنای سرزمین آتش برگرفته شده است و جمهوری آذربایجان نیز بخشی جداشده از ایران بزرگ و آذربایجان ایران بوده است، از آنجایی که گذشتگان اعتقاد داشتند که آتش‌های برخاسته از زمین، منبعی الهی دارد، در اطراف آن پرستش‌گاه‌هایی ساخته بودند که یکی از آنها آتشگاه است. این محل از مجتمع پنجگانه‌ای تشکیل می‌شود که دارای یک حیاط است که توسط خانه‌های روحانیان زرتشتی محاصره شده‌است. در وسط حیاط محرابی وجود دارد که در قرن‌های ۱۷ و ۱۸ بنا شده‌است. این محل در سال ۱۸۸۳ هنگامی که تاسیسات نفت و گاز طبیعی در مجاورت آن تاسیس شد، بحال متروکه درآمد. این مجتمع در سال ۱۹۷۵ به موزه تبدیل شد و امروزه هر سال ۱۵۰۰۰ گردشگر به دیدن این محل می‌آیند. آتشگاه باکو در سال ۱۹۹۸ نامزد رفتن به فهرست میراث جهانی یونسکو شد.

بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان  و کوهنوردی در یانار داغ یا کوه سوزان

خرید بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان
بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان

یانار داغ جاذبه‌ای طبیعی درشهر باکوست که در لغت به معنای کوه سوزان است. در این منطقه گازهايی متصاعد شده از کوه شعله‌ورند، که بخشی از آن به سبب متصاعد شدن گازهای طبیعی به طور مداوم و از هزار سال پیش تا کنون در حال سوختن است و منظره زیبایی در تاریکی را به تصویر می‌کشد. یانار داغ با گل فشان‌های آذربایجان متفاوت است. در اینجا خبری از فوران گدازه نیست ضمنا این منطقه از نظر مذهبی هم حائز اهمیت بوده است. بسیاری بر این باورند که این آتش، الهام بخش پرستش آتش توسط زرتشتیان بوده است.که البته چندان درست نیست .

بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان و بازدید از موزه ادبیات نظامی گنجوی

خرید بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان
بلیط هواپیما به جمهوری آذربایجان

موزه‌ی ادبیات نظامی آذربایجان در ساختمانی مربوط به اوایل قرن بیستم قرار دارد و نمای بیرونی آن، با مجسمه‌های بزرگ شخصیت‌های ادبی این کشور (که البته برخی از آن‌ها ایرانی هستند)، بسیار خوش عکس است. این موزه‌ی عظیم و باشکوه در یکی از خیابان‌های معروف باکو، به نام خیابان حاکمیت و در نزدیکی ایچری شهر (قسمت قدیمی باکو) قرار دارد. این موزه در سال ۱۹۳۹ تأسیس شد. این موزه یکی از بزرگترین و غنی‌ترین خزانه‌های فرهنگ کشور آذربایجان است و در آن از بیش از ۳ هزار نسخه کتاب‌های کمیاب و کتاب‌های خطی، پرتره، مجسمه، مینیاتور و خاطرات شاعران نگهداری می‌شود.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به آذربایجان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع :
affricatravelblogger.com ، global-travel-info.com
insightguides.com ، wikitravel.org
kojaro.com

تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 96
آخرین بروزرسانی: 01 آبان 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید