غول‌های سبز شناور گردشگران را به پاراگوئه می‌کشانند

0
164
خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
بلیط هواپیما به پاراگوئه
غول‌های سبز شناور گردشگران را به پاراگوئه می‌کشانندReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Mar 16Rating: 4.5غول‌های سبز شناور گردشگران را به پاراگوئه می‌کشانند - بلیط هواپیما آسونسیون پاراگوئهخرید بلیط هواپیما به آسونسیون پاراگوئه. دیدنی های پاراگوئه. جاهای دیدنی آسونسیون. نیلوفرهای آبی در آسونسیون. قیمت بلیط ارزان هواپیما به آسونسیون بلیط هواپیما پاراگوئه قیمت بلیط هواپیما آسونسیون

غول‌های سبز شناور گردشگران را به پاراگوئه می‌کشانند

گاهی اوقات چهره رودخانه‌ای در شمال شهر “Asuncion” یعنی پایتخت پاراگوئه با نیلوفرهای عظیمی که بر روی آب رشد می‌کنند، به‌کلی تغییر و توجه بومیان و گردشگران را به خود جلب می‌کند. این نیلوفرهای آبی بسیار بزرگ و متفاوت هستند به‌طوری‌که اندازه آن‌ها به یک و نیم متر می‌رسد و پراکندگی‌شان آن‌قدر به هم نزدیک است که می‌توان زیر آن‌ها پنهان شد.

برای دیدن این جاذبه توریستی شگفت‌انگیز باید در فصل تابستان بلیط هواپیما به پاراگوئه را تهیه کنید.

ده ترند برتر گردشگری دنیا در سال 2018

آبشار ایگوآسو در مرز سه کشور

خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
بلیط هواپیما به پاراگوئه

البته باید این را هم در نظر داشته باشید که هرسال شاهد این پدیده نخواهید بود، با اینکه همیشه نیلوفرهای آبی در تالاب پنهان رودخانه به چشم می‌خورند اما اندازه چندان بزرگی ندارند و با نیلوفرهای آبی معمولی هیچ فرقی ندارند. پس اگر علاقه‌مند به دیدن این غول‌های سبز شناور هستید خبرهای مربوط به پاراگوئه و جاذبه‌هایش را دنبال کنید تا به‌موقع بلیط هواپیما به پاراگوئه را رزرو کنید و به همراه دیگر گردشگران به ماجراجویی این رودخانه بروید.

ویکتوریا کروزیانا

خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
ویکتوریا کروزیانا

نام علمی این گیاهان آبزی که از بزرگ‌ترین گیاهان جهان به شمار می‌روند “ویکتوریا کروزیانا” است ولی مردم محلی دوست دارند آن‌ها را نیلوفرهای پوست تمساحی صدا بزنند. شکل این مگانیلوفرهای آبی برخلاف معمول دایره است و این گیاهان را ستاره مرداب پاراگوئه ساخته که هرکسی فقط برای دیدن این دایره‌های بزرگ به این قسمت از شهر می‌آید و یا با خرید بلیط هواپیما به آسونسیون تجربه تماشایشان را رقم می‌زند.

لذت قایق‌سواری

خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
قایق‌سواری در نیلوفرها

گردشگران علاقه‌مند با تهیه بلیط، سوار قایق‌هایی می‌شوند و به سمت این محل راه می‌افتند و وقتی با این نیلوفرها روبرو می‌شوند تازه به تفاوتشان با چیزی که در عکس‌ها دیده بودند، پی می‌برند و تنها کاری که بیشتر آن‌ها علاقه دارند سلفی‌های متعدد است. آن‌ها عکس‌های خود را با پس‌زمینه دنیای شگفت‌زده دیگران می‌گیرند و خود را برای پاسخ به کسانی که می‌پرسند “با بلیط هواپیما به آسونسیون چه چیزی عایدتان شد؟!” آماده می‌کنند.

خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
بلیط هواپیما به پاراگوئه

بومیان این شهر معتقدند که این نیلوفرهای آبی خاصیت درمانی دارند و با جوشانده آن‌ها می‌توان با آسم و مشکلات برونشوی مبارزه کرد ولی ازآنجاکه این گیاهان و حتی این منطقه جزو جذابیت‌های توریستی بزرگ و شگفت‌انگیزی به شمار می‌روند، مقامات هشدار داده‌اند که هیچ‌کس به این گیاهان دست نزند و در صورت مشاهده زیرپا گذاشتن این قانون جریمه می‌کنند.

نیلوفر هدیه کریسمس شد

خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
هدیه کریسمس به گردشگران پاراگوئه

برای اینکه بدانید آخرین بار چه زمانی این نیلوفرها با این عظمت بر روی رودخانه دیده شدند باید بگویم هدیه کریسمس امسال به گردشگران پاراگوئه رشد دوباره این غول‌های سبز بود، طبیعت این هدیه جذاب و دیدنی را برای تعطیلات گردشگران تدارک دیده بود و برای همین تعداد زیادی از آن‌ها ماه ژانویه بلیط هواپیما به آسونسیون خریدند و به این محل رفتند.

خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
بلیط هواپیما به پاراگوئه

این ویژگی نیلوفرهای آبی تقریباً شما را به یاد سال کبیسه می‌اندازد که هر چهار سال یک بار تکرار می‌شود، آن‌ها به‌طورمعمول سه یا چهار سال یک بار روی آب می‌رویند، گاهی اوقات هم بیشتر، البته بهتر است بگوییم رشد می‌کنند و این یعنی اگر امسال فرصت رزرو بلیط هواپیما به آسونسیون را از دست دادید باید سه تا چهار سال دیگر صبر کنید تا مرداب پنهان رودخانه تصمیم به غافلگیر کردن شما بکند.

آن‌ها بازگشتند

خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
بلیط هواپیما به پاراگوئه

تیتر خبرهای پاراگوئه و دنیای گردشگری در ماه‌های گذشته به این صورت بود: ” بازگشت شگفت‌انگیز نیلوفرهای آبی برای اولین بار در این دهه”. این تیتر توانست مقصد بسیاری از گردشگران را تغییر دهد و آن‌ها را به سمت خرید بلیط هواپیما به آسونسیون بکشاند. آخرین باری که این صفحه‌های شناور بزرگ روی آب رودخانه پاراگوئه دیده شدند به سال 2006 برمی‌گردد و مطمئناً بعدازاین همه‌سال انتظار خیلی از علاقه‌مندان به سرآمده بود، جالب است بدانید که در ناپدید شدن این گیاهان گردشگران هم نقش داشتند، آن‌ها با هر بازدید یکی از این نیلوفرها را با خود می‌بردند و همین باعث وقفه در رشد آن‌ها شد.

خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
بلیط هواپیما به پاراگوئه

نیلوفرهای آبی جذابیت خودشان را مدیون لبه‌های عمودی و 20 سانتی اطرافشان هستند که آن‌ها را شبیه قایق‌های گیاهی ساخته و صد البته گل‌هایی که فقط 48 ساعت آن‌ها را تزئین می‌کنند، گلبرگ‌های این گل‌ها ابتدا سفید رنگ و سپس به رنگ بنفش-صورتی درمی‌آیند که ترکیب زیبایی را می‌سازند.

دیگر کجاها هست؟

خرید بلیط هواپیما به پاراگوئه
ویکتوریا آمازونیکا

این پدیده فقط در پاراگوئه قابل‌مشاهده نیست، گیاه مشابه “ویکتوریا کروزیانا” با نام “ویکتوریا آمازونیکا” در آرژانتین می‌روید و رودخانه “Guyana” را تزئین می‌کند. پیشنهاد سفرستان این است که اگر موفق به خرید بلیط هواپیما به آسونسیون نشدید و مشتاق تماشای نیلوفرهای آبی غول‌پیکر بودید، بلیط هواپیما به آرژانتین را امتحان کنید، زیبایی این مکان هم‌دست کمی از مرداب پنهان پاراگوئه ندارد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
telegraph.co.uk
nst.com.my
lonelyplanet.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید