غاری که بیماری آسم را درمان می‌کند

علی‌رغم اینکه شنیدن خبرهای شگفت‌انگیز از گوشه‌کنار جهان کم‌کم به یک عادت روزمره تبدیل می‌شود. اما شنیدن خبری همچون قابلیت یک غار برای درمان بیماران آسمی‌ واقعاً امری فراتر از یک شگفتی عادی به نظر می‌رسد. اگر به خرید بلیط هواپیما آلانیا و سفر به این شهر زیبا علاقه داشته باشید، مطمئناً تاکنون نام غار داملاتاش را بارها شنیده‌اید. این غار که با زیبایی‌های توصیف‌نشدنی خود مشهور شده است، اکنون به خاطر داشتن هوای فوق‌العاده تمیز و عالی، عده بسیار زیادی را به این باور رسانده که توان درمان بیماران آسمی ‌را دارد

0
39
خرید بلیط هواپیما آلانیا
بلیط هواپیما آلانیا
غاری که بیماری آسم را درمان می‌کندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 19Rating: 4.0بلیط هواپیما آلانیا و آشنایی با غاری که بیماری آسم را درمان می‌کند - سفرستانعلی‌رغم اینکه شنیدن خبرهای شگفت‌انگیز از گوشه‌کنار جهان کم‌کم به یک عادت روزمره تبدیل می‌شود. اما شنیدن خبری همچون قابلیت یک غار برای درمان بیماران آسمی‌ واقعاً امری فراتر از یک شگفتی عادی به نظر می‌رسد. - خرید بلیط هواپیما آلانیا - بلیط هواپیما

غاری در آلانیا ترکیه که آسم را درمان می‌کند

علی‌رغم اینکه شنیدن خبرهای شگفت‌انگیز از گوشه‌کنار جهان کم‌کم به یک عادت روزمره تبدیل می‌شود. اما شنیدن خبری همچون قابلیت یک غار برای درمان بیماران آسمی‌ واقعاً امری فراتر از یک شگفتی عادی به نظر می‌رسد.

خرید بلیط هواپیما آلانیا
بلیط هواپیما آلانیا

اگر به خرید بلیط هواپیما آلانیا و سفر به این شهر زیبا علاقه داشته باشید، مطمئناً تاکنون نام غار داملاتاش را بارها شنیده‌اید. این غار که با زیبایی‌های توصیف‌نشدنی خود مشهور شده است، اکنون به خاطر داشتن هوای فوق‌العاده تمیز و عالی، عده بسیار زیادی را به این باور رسانده که توان درمان بیماران آسمی ‌را دارد. با ما همراه باشید تا ببینیم جریان درمانگر بودن غار داملاتاش از چه قراریست.

نگاه کلی به غار داملاتاش

بازدید از غار داملاتاش
غار داملاتاش

داشتن اطلاعات کلی از غار داملاتاش در هنگام خرید بلیط هواپیما آلانیا به هیچ‌وجه خالی از لطف نخواهد بود. مثلاً جالب است بدانید که این غار در سال 1948 و در اثر انفجار دینامیت شناسایی و بعد از مدتی درهایش به روی عموم مردم باز شد. غاری که در غرب قلعه آلانیا واقع شده و دهانه آن به سمت دریای مدیترانه می‌باشد.

بازدید از غار داملاتاش
غار داملاتاش

اگر بلیط هواپیما آلانیا خریدید و به غار داملاتاش رفتید، خواهید دید که این غارِ دو طبقه و سحرآلود پر از اَشکال یخی‌شکل هست که از سقف و دیوارهایش آویزان هستند و همان‌طور که از اسم غار داملاتاش برمی­آید، از سقف این غار آب سرازیر می‌شود. نام این شکل‌ها استالاکتیت هست اما اَشکال دیگری هم در این غار وجود دارد که آن‌ها را هم استالاگمیت می­نامند. این اَشکال گرد هم با ریخته­شدن آب بر روی زمین غار پدید آمده‌اند. در کل، گفته می‌شود که همه این شکل‌ها عمری هزاران ساله دارند و پیشینه تاریخی عظیمی ‌در آن‌ها می‌توان دید.

آب‌وهوای داخل غار داملاتاش

بازدید از غار داملاتاش
غار داملاتاش

شاید باور نکنید اما رطوبت 95 درصدی، مقدار فراوانی از کربن‌دی‌اکسید و دمای 22 تا 23 درجه سانتی‌گراد، مهم‌ترین مشخصه‌های آب‌وهوایی در داخل غار داملاتاش به حساب می‌آیند. آب‌وهوایی که به نظر تحمل آن سخت می‌آید اما در عین ناباوری بسیار جالب و دل‌نشین است. همین آب‌وهوا باعث شده که از غار داملاتاش با عنوان درمانگر بیماران مبتلا به آسم‌ یاد شود. اتفاقی که به‌سبب آن در سال گذشته بیش از چهار هزار نفر از این بیماران بلیط هواپیما آلانیا خریدند و برای درمان به این غار رفتند.

نحوه درمان شدن در غار داملاتاش

بازدید از غار داملاتاش
غار داملاتاش

از وقتی اهالی و مسئولان آلانیا با علاقه شدید بیماران مبتلا به آسم برای خرید بلیط هواپیما و درمان شدن در غار داملاتاش روبرو شده‌اند، سعی کرده‌اند که تمهیدات لازم را برای آسایش این بیماران بیندیشند. بنابراین درهای غار داملاتاش هر روز به صورت ویژه‌ای از ساعت 10 صبح تا 2 بعدازظهر بر روی این بیماران باز می‌شود.

بازدید از غار داملاتاش
غار داملاتاش

طول دوره درمان در غار داملاتاش 21 روز می‌باشد. در طول این 21 روز، بیماران ابتدا وارد طبقه دوم غار شده و کمی‌ خود را با آب‌وهوای این غار تطبیق می‌دهند و سپس با رفتن به طبقه پائین و تنفس هوای اسرارآمیز غار، کم‌کم احساس سلامتی و شادابی می‌کنند. جالب است که بعد از 21 روز درصد بسیار بالایی از بیماران دیگر هیچ نشانی از آسم در خود نمی‌بینند و بدون هیچ مشکلی به خانه خود بازمی‌گردند.

دلایل علمی ‌در مورد این غاردرمانی

بازدید از غار داملاتاش
غار داملاتاش

بررسی‌ها و مطالعاتی که بر روی غار داملاتاش انجام شده است، نشانگر وجود تابع‌هایی مثل آرامش، حالت رادیو اکتیویته، مقدار بالای دی‌اکسید کربن و در نتیجه مناسب بودن هوای داخل غار هستند. عواملی که باعث می‌شوند بیماران مبتلا به آسم، پس از خرید بلیط هواپیما آلانیا و مراجعه به غار داملاتاش هدیه بزرگی به نام سلامتی به دست آورند. گرچه فعلا آزمایش‌ها قانع‌کننده هستند اما شاید بررسی‌های بیشتر در آینده از دیگر رازهای غار داملاتاش هم پرده بردارند.

یک داستان جالب

بازدید از غار داملاتاش
غار داملاتاش

تاکنون به ابعاد مختلف در مورد درمان بیماری آسم در غار داملاتاش پرداختیم اما بد نیست داستان کشف این راز بزرگ را هم بدانیم و بعد بلیط هواپیما آلانیا بخریم. داستان از این قرار است که بعد از کشف شدن این غار توسط کارگران، گالیپ دِره (Galip Dere) که یکی از حاضران در آنجا بود بدون توجه به کشف غار به کارگران دستور ادامه کار را داد. اما بر حسب اتفاق چند هفته بعد او خبر درمان شدن بیماری آسم یک سرباز آلمانی در یکی از غارهای کشور آلمان را در روزنامه خواند.

بازدید از غار داملاتاش
غار داملاتاش

به محض خواندن این خبر، او به یاد غار داملاتاش افتاد و سپس موضوع را با شهردار وقت در میان گذاشته و از احتمال درمان بیماران مبتلا به آسم در این غار سخن گفت. پس از آن محققان و شیمیدانان تحقیقاتی بر روی غار داملاتاش انجام داده و با اثبات درمان‌گر بودن این غار، اهالی شهر با خیل عظیمی ‌از خریداران بلیط هواپیما آلانیا روبرو شدند که برای درمان آمده بودند. اتفاقا دیگر بخش جالب ماجرا هم ثروت عظیمیست که اهالی شهر از این اتفاق به دست آوردند و با تبدیل خانه‌های خود به هتل، نهایت استفاده را از این فرصت بردند.

آلانیا، شهر غارها

بازدید از غار داملاتاش
غار داملاتاش

با توجه به اینکه بیش از 3 هزار غار در کشور ترکیه تاکنون کشف شده است، جای تعجب نیست که با بلیط هواپیما آلانیا بتوان چندین غار مختلف را هم شناخت. غارهای مختلفی که در جای‌جای آلانیا قرار دارند و مسلماً سوژه خوبی برای لذت بردن از یک سفر هیجان‌انگیز خواهند بود. حال که با شگفتی‌های غار داملاتاش آشنا شدیم، بد نیست در مطلبی دیگر از سایر غارهای آلانیا هم شناختی به دست آوریم تا هنگام خرید بلیط هواپیما آلانیا، نهایت استفاده را از سفر خود داشته باشیم.

برای خرید بلیط هواپیما آلانیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
theculturetrip.com
alanya.bel.tr
visitalanya.com
fa.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید