سفری جذاب اما ترسناک به مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا

در بسیاری از نقاط جهان، مکان های زیادی برای گردشگری وجود دارد که هر یک به نوعی جذابیتی در خود نهفته دارد. اما در این میان برخی از مکان ها هستند که بسیار عجیب و اما دیدنی اند.

1
320
خرید بلیط هواپیما آمریکا
بلیط هواپیما آمریکا
سفری جذاب اما ترسناک به مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 29Rating: 5.0مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا گردشگری سیاه برای سفری جذاب اما ترسناک.مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا تمامی شرایط موردنیاز برای رازآلود و وهم‌انگیز بودن را، از مه غلیظ تا صداهایی نامفهوم و ترسناک، در خود جای داده است.

مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا

در بسیاری از نقاط جهان، مکان های زیادی برای گردشگری وجود دارد که هر یک به نوعی جذابیتی در خود نهفته دارد. اما در این میان برخی از مکان ها هستند که بسیار عجیب و اما دیدنی اند. جاهایی که شاید هیجان و ترس را هم کمی چاشنی سفر شما کنند و تجربیات متفاوتی را برایتان رقم بزنند. به طور مثال آیا تاکنون سفری به دخمه مردگان پاریس داشته‌اید؟ آیا در مورد ترسناک‌ترین مکان‌های جهان چیزی شنیده‌اید؟ تجربه خرید بلیط هواپیما به مقاصد ترسناک را دارید؟ با گردشگری سیاه آشنایی دارید؟ ارتباطتان با فیلم‌های ترسناک و رازآلود چگونه است؟ اگر پاسختان به تمامی این سؤال‌ها مثبت است، پس با ما همراه شوید تا با خرید بلیط هواپیما آمریکا به یکی از رازآلودترین مکان‌های دنیا یعنی مرداب مانچاک لوئیزیانا سفر داشته باشیم.

مرداب مانچاک

مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا
مرداب مانچاک لوئیزیانا

مرداب‌ها به خودی خود، مکان‌های ترسناک و رازآلودی هستند. اما مرداب مانچاک تفاوتی بسیار زیادی با سایر مرداب‌ها دارد. مرداب مانچاک در لوئیزیانا در فاصله نه چندان دور از شهر نیو اورلئان قرار دارد. این مرداب تمامی شرایط موردنیاز برای رازآلود و وهم‌انگیز بودن را، از مه غلیظ تا صداهایی نامفهوم و ترسناک، در خود جای داده است. داستان‌ها و روایات حاکی از اینست که این مرداب به هیچ یک از میهمانان خود که قدم در آن نهاده‌اند، اجازه خروج نداده است. اما این افسانه‌ها مانع از سرازیر شدن گردشگران به لوئیزیانا نشده است. افسانه‌های زیادی در مورد مرگ‌ها و اتفاقاتی که در این مرداب افتاده وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

شرایط گیاهی و جانوری مرداب

شرایط گیاهی و جانوری مرداب مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا
مرداب مانچاک لوئیزیانا

یکی از جاذبه‌های مرداب‌ها برای گردشگران تنوع گیاهی و جانوری آن‌هاست. وضعیت گیاهی و جانوری مرداب نیز به نوبه خود بسیار ترسناک است. آب راکد مرداب با جلک‌ها و خزه‌های سبز رنگ پوشانده شده، به گونه‌ای که آب مرداب سبز پنداشته می‌شود. اگر به اطراف خود بنگرید و البته اگر مه غلیظ مرداب اجازه دهد، درختان بلند قامتی را خواهید دید که در میان مه غلیظ مرداب ساکت و آرام نظاره‌گر شما هستند. از نظر جانوری، این مرداب تقریباً تمامی موجودات را در خود جای داده: از پشه‌های کوچک گرفته تا مارها و تمساح‌های آمریکایی. اگر راهی لوئیزیانا شده‌اید و می‌خواهید سری به این مرداب بزنید، حتماً به تابلوها توجه کرده و جوانب احتیاط را رعایت کنید. در میان این درختان و جانوران، کلبه‌های کوچک و فرسوده‌ای را نیز خواهید دید که با علامتی پر و یا خالی از سکنه بودنشان مشخص شده است.

افسانه جولیا براون

افسانه جولیا براون آمریکا
افسانه جولیا براون

اگر قصد بازدید از مرداب مانچاک را دارید، داستان‌های زیادی در مورد آن خواهید شنید. مشهورترین و وهمناک‌ترین افسانه گفته شده در مورد این مرداب، افسانه جولیا براون است. جولیا براون در دوران حیات خود از همسایگان خوشایندی نبود و تعجبی هم نداشت اگر در ایوان خانه‌اش نشسته و به افراد درحال و رفت‌وآمد نگاهی پر از خشم می‌انداخت. یکی از تفریحات جولیا، پیش‌بینی ویرانی و نابودی روستاها و شهرهای اطراف بود. شاید به همین دلیل او را پیشگو می‌نامیدند زیرا هرچه اتفاق ناگوار می‌افتاد، جولیا از قبل در مورد آن اطلاع داشت.

یکی از وحشتناک‌ترین پیشگویی‌های وی در سال 1915 و در روز خاک سپاری‌اش به حقیقت پیوست. قبل از اینکه جولیا بمیرد، شنیده می‌شد که مدام این جمله را با خود زمزمه می‌کند: روزی من خواهم مرد و تمامی شما را هم با خود به گور خواهم برد. در نهایت همین پیش‌گویی( یا نفرین) وی به حقیقت پیوست و درست همان لحظه که مردم جنازه جولیا را به خاک می‌سپردند، صدای هولناک طوفانی را شنیدند. طوفانی عظیم که ناگهان ایجاد شد و تمامی افراد روستا را که برای خاک‌سپاری جمع شده بودند، همچون کودکانی در آغوش گرفت. تمامی مردم مردند و پیشگویی و نفرین جولیا به حقیقت پیوست، او تمام اهالی روستا را همراه خود به گور افکند.

گرچه این داستان بسیار باورپذیر است اما اگر کمی واقع بینانه بخواهیم به ماجرا نگاهی بی اندازیم باید بگوییم که طوفان در آمریکا پدیده‌ای ناشناخته نیست. و دست بر قضا درست روز خاک‌سپاری جولیا طوفانی عظیم شکل گرفته بود، طوفانی که سه روستا را نابود و صدها نفر را کشته بود. تعداد کشته‌های این طوفان به اندازه‌ای بود که حتی امروزه نیز ممکن است از این مرداب اجسادی از اعماق آب سر به بیرون آورند. همین قضیه نیز باعث جذابیت مرداب و بهانه‌ای برای گردشگران شده تا به این مرداب سر بزنند. از سویی بسیاری از افراد با دل و جرات سفری به لوئیزیانا دارند تا بلکه با روح جولیا دیدار کرده و صدای او را بشنوند. البته مرداب به اندازه‌ای وهمناک است که ناخودآگاه حس خواهید کرد صداهایی را می‌شنوید. با توجه به اینکه جولیا در آخرین روز زندگی‌اش چندان حال خوشی نداشته و یک شهر را نابود کرده، توصیه می‌کنیم اگر قصد بازدید از این مرداب را دارید جوانب احتیاط را رعایت کنید.

گرگ نماها

معرفی مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا
مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا

احتمالاً فیلم‌ها و داستان‌های بسیاری را در مورد گرگ نماها دیده و شنیده‌اید. پس نباید تعجب کنید اگر بگوییم شخصیت اصلی یکی از افسانه‌هایی که در مورد مرداب گفته  می‌شود، گرگ نماها هستند. گفته می‌شود مرداب مانچاک منطقه شکار گرگ نما است. افسانه‌هایی که در مورد گرگ نمای مرداب گفته می‌شود متنوع است اما تقریباً تمامی آن‌ها، گرگ نما را جانوری به قامت 10 فوت، پر مو با بدن انسان و با سر گرگ یا سگ یا اغلب با خزی سفید رنگ، و چشمان سرخ براق توصیف می‌کنند که در بوته‌ها و زمین‌های مرداب پرسه می‌زند.

داستان دیگری که در مورد این گرگ نما گفته می‌شود نشان از شبح مانندی بودن آن دارد، یا حداقل به گونه‌ای است که هر زمان بخواهد ظاهر و ناپدید می‌شود. گفته می‌شود این گرگ نما می‌تواند به جلو و عقب تغییر وضعیت دهد و به شکل‌های مختلف دیگری غیر از گرگ نیز درآید. داستان گرگ نما اشکال گوناگونی دارد، یکی از شایع‌ترین آن‌ها این است که این نفرین باید طی 101 روز به فردی دیگر منتقل شود و این عمل یا با حمله وحشیانه و یا در نوعی دیگر با خیره شدن به چشم‌ها صورت می‌گیرد.

تفریحات گردشگان در مرداب

معرفی مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا
مرداب مانچاک لوئیزیانا آمریکا

در اینکه مرداب مانچاک جزو ترسناک‌ترین مرداب‌هاست هیچ شکی نیست. اما همین مرداب ترسناک سالانه میزبان گردشگران بسیاری است که به این مکان سفر می‌کنند. البته تفریحاتی همانند تورهای کشتی‌رانی، کایاک سواری، تماشای حیوانات مرداب، کمپ زدن در مرداب، بازدید از خانه جولیا براون و لذت بردن از سکوت و آرامش آن از جمله فعالیت‌هایی است که گردشگران مرداب می‌توانند انجام دهند.

بسیاری می‌گویند که مرداب مانچاک اجساد و ارواح سرگردانی را در خود دارد و شبانه از این مرداب صداهای مختلفی شنیده می‌شود. برخی از افرادی هم که سری به این مرداب زده‌اند، از جانوری شبیه به انسان با قدی بلندتر و چشمانی براق سخن می‌گویند. در هر صورت هرچه که باشد، بازدید از مرداب قطعاً تجربه جالبی خواهد بود. بعلاوه بسیاری معتقدند که اگر دسته‌جمعی در موقعیتی قرار بگیرید، ترس آن موقعیت کمتر می‌شود. پس اگر بیماری قلبی ندارید، ترس به دل راه نداده و به بازدید یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا بروید.

در ادامه می توانید با مرداب هسل چالوس آشنا شوید.

یک دیدگاه

  1. عالی بود پول داشتم حتما میرفتم ، خوب اگه اینقدر تعریفات و داستان های ترسناک و افسانه پشتش نبود کی میرفت اونجا؟ 🙂 اینارو میگن توریست جمع شه یه سری هم باور میکنن .ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید