آشنایی با مسیرهای گردشگری در مشگین شهر اردبیل

اردبیل از جمله استان‌های شمال غربی ایران با جاذبه‌های فراوانی است که توانسته دل گردشگران زیادی را به دست آورده و آن‌ها را مجاب به خرید بلیط هواپیما اردبیل نماید. این استان علاوه بر جاذبه‌های بسیار جذاب و دیدنی‌ای که به همراه دارد، طبیعت شگفت‌انگیزی را نیز در بردارد. بعلاوه آب گرم‌های موجود در این استان به ویژه در مشگین شهر آن، خود یک انگیزه قوی‌ برای هر فردی ایجاد می‌کند تا چمدان خود را بسته و با خرید بلیط هواپیما اردبیل راهی مشگین شهر شود.

0
178
خرید بلیط هواپیما اردبیل
بلیط هواپیما اردبیل
آشنایی با مسیرهای گردشگری در مشگین شهر اردبیلReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 19Rating: 3.5آشنایی با مسیرهای گردشگری در مشگین شهر اردبیل - خرید بلیط هواپیما اردبیلاردبیل از جمله استان‌های شمال غربی ایران با جاذبه‌های فراوانی است که توانسته دل گردشگران زیادی را به دست آورده و آن‌ها را مجاب به خرید بلیط هواپیما اردبیل نماید. این استان علاوه بر جاذبه‌های بسیار جذاب و دیدنی‌ای که به همراه دارد، طبیعت شگفت‌انگیزی را نیز در بردارد.

مسیرهای گردشگری در مشگین شهر

اردبیل از جمله استان‌های شمال غربی ایران با جاذبه‌های فراوانی است که توانسته دل گردشگران زیادی را به دست آورده و آن‌ها را مجاب به خرید بلیط هواپیما اردبیل نماید. این استان علاوه بر جاذبه‌های بسیار جذاب و دیدنی‌ای که به همراه دارد، طبیعت شگفت‌انگیزی را نیز در بردارد. بعلاوه آب گرم‌های موجود در این استان به ویژه در مشگین شهر آن، خود یک انگیزه قوی‌ برای هر فردی ایجاد می‌کند تا چمدان خود را بسته و با خرید بلیط هواپیما اردبیل راهی مشگین شهر شود. مشگین شهر از جمله شهرهای اردبیل است که هم در داخل شهر و هم در روستاهای اطراف پر از جاذبه‌های دیدنی و طبیعی است. از همین رو تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی مسیرهای گردشگری این شهر بپردازیم.

تعریف مسیر گردشگری

خرید بلیط هواپیما اردبیل
بلیط هواپیما اردبیل

طبق گفته‌های ایمانعلی ایمانی- سرپرست اداره میراث فرهنگی- هدف از تعریف مسیرهای گردشگری، توانمندسازی روستاها، توجه به جاذبه‌های تاریخی و طبیعی مناطق، و قابلیت‌های هر منطقه است. از همین رو چهار مسیر گردشگری در مشگین شهر تعریف شده است. که با خرید بلیط هواپیما اردبیل می توان به آن‌ها دسترسی داشت.

مسیرهای گردشگری

خرید بلیط هواپیما اردبیل
بلیط هواپیما اردبیل

چهار مسیر گردشگری که برای مشگین شهر تعریف شده عبارتند از:

مسیر اول: قصابه به خراوان، بلوس تا اندزق به آب‌های گرم

مسیر دوم: از حیق، احمد بیگلو، قاراباغلار، صاحب‌دیوان، جبدرق و نصرآباد است که در نهایت به مشگین شهر ختم می‌شود.

مسیر سوم: از روستای انار، قوزلو، قلعه دیو به سه راهی فخرآباد

مسیر چهارم: از روستای بارزیل تا قشلاق تنگ، از قشلاق تنگ تا روستای یوسف خانکندی که در نهایت به قلعه قهقهه ختم می‌شود.

مسیر اول (قصابه، خراوان، بلوس، اندزق)

خرید بلیط هواپیما اردبیل
مسیرهای گردشگری مشگین شهر

همان‌طور که از نام” قصابه” بر می‌آید، در این شهر، از دیرباز، ذبح و قربانی انواع حیوانات صورت می‌گرفت. امروزه شما نیز با خرید بلیط هواپیما مشگین شهر و سفر به قصابه، طبیعت منحصر به فردی را پیش روی خود خواهید دید که شما را به اقامت هرچه بیشتر در این شهر فرا می‌خواند. از طبیعت سرسبز قصابه که بگذریم، سخن از غذای بسیار خوشمزه در این شهر به میان می‌آید. کبابی بسیار خوش طعم که از گوشت تازه تهیه می‌شود و طعم آن تا مدت‌ها زیر زبانتان خواهد ماند. از قصابه و کباب‌هایش که بگذریم به خراوان می‌رسیم.” خراوان” نیز همانند بسیاری از مناطق اردبیل طبیعت بسیار زیبا و جذابی دارد. از جاذبه‌های موجود در خراوان می‌توان به کل تپه اشاره کرد که قدمت آن به هزاره اول می‌رسد. پس از خراوان، سومین روستا در این مسیر، روستای” بلوس” می باشد. بلوس به معنای جای پر آب است. چشمه بسیار زیبایی در بلوس قرار دارد که به نام” تورش سویو” شناخته می‌شود. اهالی روستا معتقدند آب این چشمه برای روماتیسم و امراض جلدی بسیار مفید است. از دیگر جاذبه‌های بلوس که با خرید بلیط هواپیما اردبیل قابل بازدید است،” داشلی تپه” نام دارد. گفته می‌شود که در زیر این تپه سکونتگاه‌هایی یافت شده که متعلق به سالیان قبل است و نشان از حضور انسان‌های اولیه در این تپه دارد. از دیگر روستاهای هدف این مسیر، روستای” اندزق” است. این روستا علاوه بر طبیعت لذت‌بخش خود، به آبشار گورگور، و ییلاقات سامانلی نزدیک است که هریک، ارزش خود را داراست.

مسیر دوم (حیق، احمد بیگلو، قاراباغلار، صاحب‌دیوان، جبدرق، نصرآباد، مشگین شهر)

خرید بلیط هواپیما اردبیل
مسیرهای گردشگری مشگین شهر

“حیق” از روستاهای بسیار زیبای مشگین شهر است که طبیعت زیبای آن ارزش خرید بلیط هواپیما اردبیل را دارد. این روستا که اولین روستا در مسیر دوم گردشگری مشگین شهر تعریف شده از جاذبه‌های فراوانی برخوردار است. روستای” احمد بیگلو” دومین روستای این مسیر است. احمد بیگلو نیز از جاذبه‌های فراوانی برخوردار است. اما آنچه که نام این روستا را بر سر زبان‌ها انداخته است جام 3 هزار ساله‌ای است که در این روستا کشف شد. سومین روستای مسیر” قاراباغلار” نام دارد. این روستا به دلیل نزدیکی به” ایلان داغی”- کوه مار- جزو جاذبه‌های گردشگری به شمار می‌رود. طبق گفته‌ها آتشکده‌ای بر فراز این کوه و در قسمت شمالی آن است که نشان از قدمت این منطقه دارد.” صاحب‌دیوان” از دیگر روستاهای مسیر دوم گردشگری مشگین شهر می‌باشد که طبیعت زیبای آن و مردم با صفایش گردشگری در این منطقه را بسیار لذت‌بخش می‌کند.” جبدرق”، دیگر روستای این مسیر شاهد غارت شدن گنجینه تاریخی خود توسط غارتگران بوده است. در حفاری‌هایی که در یکی از زمین‌های این روستا انجام شد، قبر مدوری کشف شد که با توجه به دیوار چینی اطراف آن احتمالاً قبر یکی از بزرگان بوده. کارشناسان امیدوار بودند با حفاری محوطه این قبر به آثار باستانی دیگری دست پیدا کنند اما متأسفانه، غارتگران به جز چند کوزه شکسته چیزی برای میراث فرهنگی باقی نگذاشتند. از جبدرق که بگذریم به روستای نصرآباد می‌رسیم.” نصرآباد” منطقه اصلی پرورش درختانی مانند سیب لبنانی، به، امرود، شلیل، هلو، و آلبالو است. اگر با خرید بلیط هواپیما اردبیل سری به این روستا زدید حتماً از میوه‌های خوشمزه و محصولات متنوع روستایی آن استفاده کنید. آخرین مقصد این مسیر گردشگری مشگین شهر است.” مشگین شهر” با طبیعت و آب‌های گرم خود از جمله شهرهای محبوب برای خرید بلیط هواپیما و آغاز سفری جذاب و هیجان‌انگیز است.

مسیر سوم (انار، قوزلو، قلعه دیو، فخرآباد)

خرید بلیط هواپیما اردبیل
مسیرهای گردشگری مشگین شهر

“اُنار” از روستاهای پر جاذبه مشگین شهر است که باید از آن‌ها دیدن کرد. جاذبه‌های تاریخی این روستا عبارت‌اند از: قبرستان تاریخی، سنگ افراشته، مسجد جامع، قلعه بربر، و بسیاری دیگر. علاوه براین جاذبه‌های تاریخی، روستای انار میزبان درختی کهن‌سال است که قدمت آن به بیش از 1200 سال می‌رسد.” قوزلو” دومین روستای هدف در این مسیر گردشگری، در میان کوه‌هایی پر غرور قرار گرفته است. قوزلو امروزه با نام گل چشمه نیز شناخته می‌شود. آنچه که قوزلو را منحصربه‌فرد می‌سازد طبیعت سرسبز و پر درخت آن است که هر گردشگری را ترغیب به خرید بلیط هواپیما اردبیل می‌کند. پس از عبور از قوزلو به” به قلعه دیو” خواهیم رسید. قلعه دیو یا” دیو قالاسی” از جمله آثاری است که به ثبت آثار ملی ایران رسیده و قدمت آن به دوران پیش از اسلام بازمی‌گردد. آخرین مقصد در این مسیر گردشگری،” فخرآباد” است؛ شهری با جاذبه‌های دیدنی که مقبره امامزاده سید سلیمان آن مشهور است.

مسیر چهارم (بارزیل، قشلاق تنگ، روستای یوسف خانکندی، قلعه قهقهه)

خرید بلیط هواپیما اردبیل
مسیرهای گردشگری مشگین شهر

آخرین مسیر گردشگری تعریف شده برای مشگین شهر عبارت است از: بارزیل، قشلاق تنگ، روستای یوسف خانکندی، و قلعه قهقهه.” بارزیل” از جمله روستاهای زیبایی است که آرامش را به میهمانان خود هدیه می‌دهد. بارزیل از طبیعت زیبایی نیز برخوردار است. پس از بارزیل،” قشلاق تنگ” وجود دارد. قشلاق تنگ طبیعتی بکر دارد که فرد با دیدن آن به قدرت آفریننده پی می‌برد. سنگ‌ها و صخره‌های این منطقه همچون انسانی مغرور ایستاده و سر به آسمان برده‌اند و دره‌ها و بیشه‌ها، منظره چشم نوازی را ایجاد کرده‌اند که خرید بلیط هواپیما مشگین شهر و بازدید از آن خالی از لطف نیست.”روستای خانکندی” که سومین هدف این مسیر گردشگری است، روستای بسیار زیبایی است که طبیعت بسیار زیبای آن میزبان شترهای دوست داشتنی است. که دیدن‌شان خالی از لطف نمی‌باشد. قلعه قهقهه آخرین مقصد این مسیر گردشگری است. بیشتر اتفاقاتی که مورخان در مورد این قلعه ذکر کرده‌اند در زمان صفویان رخ داده است. البته  قدمت خود قلعه به دوران پیش از اسلام بازمی‌گردد. این قلعه ویژگی‌های فراوانی داشته اما بیشتر به این دلیل شهرت یافته که محل زندانی کردن افراد مهم بوده است. قلعه قهقهه از جمله آثاری است که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مشگین شهر اردبیل از قابلیت گردشگری فراوانی برخوردار است. آب گرم‌های معدنی، جنگل‌های ارسباران، کوهستان سبلان، آثار تاریخی و باستانی فراوان که نشان از قدمت این منطقه دارد، همگی دست به دست هم داده‌اند تا مشگین شهر و روستاهای اطراف آن را به مقصدی عالی برای خرید بلیط هواپیما اردبیل و سفر به این شهر تبدیل کنند. پتانسیل گردشگری موجود در این شهر به اندازه‌ای است که توانسته نظر سرمایه‌گذاران را نیز به خود جلب کند. اگر به دنبال مقصدی برای خرید بلیط هواپیما و تجربه سفری هیجان‌انگیز و تکرار نشدنی هستید، مشگین شهر و مسیرهای گردشگری تعریف شده آن، بهترین گزینه برای سفر هستند. به جرات می‌توان گفت که این شهر و مسیرهای آن، هرآنچه که یک گردشگر بخواهد را دارا هستند.

برای خرید بلیط هواپیما اردبیل و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
irna.ir ، meshginnews.ir
fa.wikipedia.org ، dehyariebloos.blogfa.com
wikimapia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید