تفلیس شهر تاریخ رنگارنگ

0
297
خرید بلیط هواپیما به تفلیس دیدنی های گرجستان
بلیط هواپیما به تفلیس گرجستان
تفلیس شهر تاریخ رنگارنگReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 10Rating: 3.5تفلیس شهر تاریخ رنگارنگبلیط هواپیما به تفلیس. بلیط هواپیمای ارزان به گرجستان. دیدنی های تفلیس گرجستان. عکس از دیدنی های گرجستان. قیمت بلیط هواپیما

تفلیس شهر تاریخ رنگارنگ

تفلیس با افسون ابدی مناظر دراماتیک، معماری بدیع، صحنه‌های هنری و فرهنگی همیشه زنده و سبک زندگی جذاب گرجی، در کنار بعد کاملاً جدید قرن بیست و یکم از کافه‌ها و رستوران‌های وسوسه‌انگیز با غذاهای دل‌چسب، کافه‌ها، موزه‌ها، گالری‌ها، پارک‌ها، میدان‌ها و خیابان‌های سنگفرش شده باریک و مارپیچ، حمل‌ونقل مدرن و معماری چشمگیر معاصر ترکیب اعجاب‌انگیز بافت سنتی و ساختمان‌های شکیل و مدرنش فرهنگ، معماری و تاریخ گرجستان را به‌خوبی نشان می‌دهد. درواقع، تفلیس تلفیقی از سنت و مدرنیته است و این موضوع باعث می‌شود که گردشگران با هر سلیقه‌ای از این سفر لذت ببرند. بناهای قدیمی ازجمله کلیساهای زیبا، قلعه‌هایی که یادآور دوران قرون‌وسطی است و بازارهایی که هر فردی را مجذوب خودش می‌کند. اگر از علاقه‌مندان به معماری قدیمی و قرون‌وسطایی هستید یا حتی معماری نیوکلاسیک شمارا جذب می‌کند تفلیس بهترین مقصد برای شماست.

خرید بلیط هواپیما به تفلیس گرجستان
بلیط هواپیما به تفلیس گرجستان

روزی پادشاه با شاهینش به شکر رفته بود. شاهین به دنبال قرقاولی پرواز کرد و دور شد. از دور پیدا بود که چندین و چند بار به قرقاول حمله کرد. نفهمیدیم چطور شد که شاهین و قرقاول هر دو افتادند و سقوط کردند. شاه واختانگ دستور داد برویم پیدایشان کنیم. همه باهم راهی شدیم. به‌جایی رسیدیم که پر از بخار بود و بوی آب گرم می‌آمد. شاه واختانگ خشکش زد. همین‌طور مات و مبهوت به بخارآب و قرقاول و شاهین مرده نگاه می‌کرد و چیزی نمی‌گفت. طوری تحت تأثیر این صحنه قرار واقع شد که تصمیم گرفت درختان جنگل را قطع کند و در این مکان شهری بنا کند، شهری که نام خود را نیز وام‌دار این چشمه‌های آب گرم است.

میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس گرجستان

خرید بلیط هواپیما به تفلیس دیدنی های گرجستان
بلیط هواپیما به تقلیس خیابان روستاولی

یادمان می‌آید که نام این خیابانی که الآن به آن روستاولی می‌گویند، قبلاً گلوینی بود. یک شاعر بلندآوازه قرون‌وسطایی بود که گرجستانیان بسیار به او احترام می‌گذاشتند. به احترام شوتا روستاولی نام این خیابان را تغییر دادند. خیابانی با 5/1 کیلومتر طول است که از میدان تاویسوپلبا یا همان آزادی تا خیابان کوستاوا می‌رسد. گفته می‌شود این خیابان یکی از اصلی‌ترین خیابان‌های شهر است و ازاین‌رو بسیاری از مراکز مهم دولتی و غیردولتی در این خیابان‌ها قرار دارند. ساختمان‌های چون ساختمان مجلس، خانه اپرا، ساختمان دادگاه، آکادمی تئاتر و ساختمان دادگاه عالی ازجمله این ساختمان‌ها می‌باشند.

جینو پارادایس تفلیس، تفریحی به سبک گرجی

خرید بلیط هواپیما به تفلیس دیدنی های گرجستان
بلیط هواپیما به جینو پارادایس تفلیس

جینو پارادایس مجموعه‌ای است که در آن می‌توانید انواع و اقسام تفریح‌های آبی را داشته باشید این مرکز تفریحی در سال 2006 افتتاح‌شده است.

خرید بلیط هواپیما به تفلیس دیدنی های گرجستان
بلیط هواپیما به جینو پارادایس تفلیس

در جینو پارادایس سرسره‌های آبی بزرگ و پیچ‌درپیچ، رستوران و کافه مخصوص و انواع استخرهای بزرگ و کوچک، سونا، جکوزی و هر آنچه در یک پارک آبی کامل بخواهید قابل‌دسترس است. چیزی که اینجا را به پارکی خاص بدل می‌کند مکان اقامتی است که برای شما فراهم می‌کنند. در کنار همه این امکانات، خوب است بدانید که هزینه‌های جینو پارادایس تفلیس منطقی و مقتصدانه به نظر می‌رسند و درنهایت گزینه‌ای وسوسه کننده برای انتخاب خوش‌گذرانی در تفلیس می‌باشند.

دریاچه لیسی

اگر تا به حال بلیط هواپیما به تفلیس را تهیه نکردید بشتابید. دریاچه‌ای با مساحت 16 کیلومترمربع و عمق 4 متر که در شمال‌غربی شهر قرار دارد، این دریاچه علاوه بر اینکه مکانی زیبا برای گردشگران محسوب می‌شود، به‌عنوان مکانی برای پرورش ماهی نیز استفاده می‌شود. عده‌ای برای پیاده‌روی در کنارش به این دریاچه می‌روند تا از آب‌وهوای مطبوع آن لذت ببرند. عده‌ای دیگر به دریاچه لیسی می‌آیند تا در فضای کوهستانی آن دوچرخه‌سواری کنند و البته عده‌ای عکاس نیز برای ثبت زیبایی دریاچه به این منطقه می‌آیند.

خرید بلیط هواپیما به تفلیس دیدنی های گرجستان
بلیط هواپیما به تفلیس دریاچه لیسی

منطقه اطراف دریاچه، پوششی از انواع بوته‌ها دارد، فضای صخره‌ای و خشک این منطقه آن را به زیستگاه حیواناتی چون خرگوش، لاک‌پشت و روباه تبدیل کرده است. با بازدید از این دریاچه، علاوه بر تفریح، تجربه یک طبیعت‌گردی عالی را خواهید داشت. شنا، ماهیگیری و حمام آفتاب ازجمله تفریحاتی است که گردشگران در کنار دریاچه انجام می‌دهند. دریاچه لیسی با ماشین، فقط ده دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد.

کلیسای صخره‌ای گرجستان

این کلیسای تاریخی توسط راهبی ارتدکس ترمیم شده پس‌ازآن به محل زندگی وی به تبدیل شد. این کلیسا به پلکان بهشت مشهور است، ستونی به نام کاتسخی در اطراف شهر چیاتورا قرار دارد، که این کلیسا به نام این ستون نیز شناخته می‌شود. ارتفاع صخره‌ای که این بنا در روی آن قرار دارد 40 متر است.

خرید بلیط هواپیما به تفلیس دیدنی های گرجستان
بلیط هواپیما به تفلیس کلیسای صخره‌ای

این کلیسا در اواخر قرن ششم میلادی ساخته‌شده و جالب‌ترین قسمت ماجرای ساخته‌شدن آن این است که کسی نمی‌داند راهبان چگونه از آن صخره‌ها بالا رفته‌اند و یا چگونه مصالح را به آنجا منتقل کرده‌اند. این کلیسا از پربازدیدترین جاذبه‌های شهر تفلیس است.

پارک ریکه و مجتمع فرهنگی تفلیس

پارک ریکه از جاذبه‌های اصلی گردشگری در کل کشور است، پل صلح که در این قسمت است به شما اجازه دسترسی به منطقه قدیمی شهر را می‌دهد. به‌تازگی ساختمان مجموعه فرهنگی تفلیس با معماری جذابش در این پارک ساخته‌شده است.

خرید بلیط هواپیما به تفلیس دیدنی های گرجستان
بلیط هوتاپیما به تفلیس پارک ریکه

مراکز فرهنگی همان‌طور که از اسمشان پیداست به‌منظور انجام کارهای مختلفی ایجاد می‌شوند، مهم‌ترین این اهداف ترویج حس شگفتی و پذیرایی است. شرکت معماری رومی فوکساس به این هدف در ساخت مجتمع فرهنگی تفلیس تحقق بخشیده است. این مجموعه تازه تأسیس شامل یک سالن 556 نفره تئاتر و موسیقی، نگارخانه، یک کافه‌تریا و چند انبار برای نگه‌داری لوازم تئاترها و کنسرت‌ها است.

شهر سنگی اوپلیستیخه

شهر سنگی اوپلیستیخه بزرگ‌ترین شهر سنگی دنیا با مساحت 40 هزار مترمربع است و معنی نامش معبد یا قلعه خدایان است. شهر سنگی اوپلیستیخه در دوران برنز و در حدود 1000 سال قبل از میلاد مسیح ساخته‌شده، تا قرن 13 این شهر محل سکونت افراد زیادی بوده و یکی از مهم‌ترین مرکزهای مذهبی و سیاسی در قبل از مسیحیت بود. یافته‌ها حاکی از آن است که ساکنان شهر الهه خورشید را می‌پرستیدند و بعد از آمدن مسیحیت این شهر کم‌اهمیت‌تر شد و کم‌کم خالی از سکنه شد.

خرید بلیط هواپیما به تفلیس دیدنی های گرجستان
بلیط هواپیما به تفلیس شهر سنگی اوپلیستیخه

تئاتر گابریادزه یا برج ساعت تفلیس

این تئاتر به‌وسیله هنرمند مشهور گرجی، رزو گابریادزه و در سال 1981 بنا گذاشته شد و امروزه به‌عنوان یکی از مکان‌های جذاب برای گردشگران به‌حساب می‌آید.

خرید بلیط هواپیما به تفلیس گرجستان
بلیط هواپیما به تفلیس تئاتر گابریادزه

تولیدات آقای رزو گابریادزه از “آلفرد و ویولتا”، “پاییز بهار ما”، “رامونا” و “نبرد استالینگراد” تئاتر را به شهرت جهانی رساند. در سال 2010، رزو گابریادزه یک برج ساعت منحصربه‌فرد را در کنار ساختمان تئاتر ساخت که در رأس هر ساعت فرشته‌ای کوچک با چکشش برای نواختن زنگ بیرون می‌آید. رزو گابریادزه کاشی‌های برج را نیز خودش طراحی کرده و این ساختمان را به یکی از جذابیت‌های معماری شهر بدل کرده است.

جشنواره‌های شهر تفلیس

سالانه در شهر تفلیس چندین جشنواره و فستیوال برگزار می‌شود که انگیزه خرید بلیط هواپیما توسط صدها نفر به تفلیس است. از آن جمله می‌توان به جشنواره هولی یا رنگ در بهار، جشنواره بستنی در ۱۷ جولای (۲۶ تیر)، جشنواره گل در ۲۶ می و پنجم خرداد روز استقلال کشور گرجستان، و جشن‌های که بیشتر مرتبط با غذا هستند که در ماه‌های مهر و آبان برگزار می‌شوند.

سوغاتی‌های تفلیس عبارت‌اند از کانتاسی (جام نوشیدنی که از شاخ ساخته‌شده)، چاقوی دست‌ساز، پاپاک (نوعی کلاه پشمی) و منسوجات دست‌باف.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به گرجستان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
lonelyplanet.com
irandehkadeh.com
architecturaldigest.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به گرجستان ، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید