بلیط هواپیما به پکن، پایتخت باستانی چین

0
209
خرید بلیط هواپیما به پکن چین
بلیط هواپیما به پکن چین
بلیط هواپیما به پکن، پایتخت باستانی چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 7Rating: 4.5بلیط هواپیما به پکن، پایتخت باستانی چینبلیط هواپیما به پکن. پکن پایتخت کجاست؟ دیدنی های پکن. عکس از دیدن یهای پکن. قیمت بلیط هواپیما به پکن. بلیط هواپیمای ارزان به پکن

بلیط هواپیما به پکن، پایتخت باستانی چین

حدود یک میلیارد و سیصد میلیون نفر در کنار هم جمع شده‌اند و کشوری را به وجود آورده‌اند که در ایران باستان به آن چین و ماچین هم می‌گفتند و الآن پرجمعیت‌ترین کشور جهان است و بعد از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود.

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
شهر باستانی پکن

شهر باستانی پکن، پایتخت کشور زیبای چین بعد از شانگهای، پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است. قدمت این شهر کهن به سه هزار سال پیش برمی‌گردد و اغلب دوره‌ها پایتخت چین بوده است. این شهر همواره مرکز سیاسی، آموزشی و فرهنگی کشور چین بوده و در ارتباط با این زمینه‌ها فعالیت‌های بسزایی داشته است. فرودگاه بین‌الملل پکن دومین شلوغ‌ترین فرودگاه دنیا از نظر ترافیک مسافران است.

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
شهر مدرن پکن

پکن اولین شهری است که هردو المپیک زمستانی و تابستانی را برگزار کرده است. در سال 2008 میزبان المپیک بوده و برای برگزاری المپیک زمستانی 2022 نیز انتخاب‌شده است.

سفر به شهر عجیب پکن را نمی‌توان از دست داد

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
شهر عجیب پکن

پکن در شمال چین قرار دارد و قسمت شمالی شهر در حصار رشته‌کوه‌ها قرارگرفته است. این رشته‌کوه‌ها در طول تاریخ همچون سپری در مقابل مهاجمان شمالی از شهر حفاظت کرده‌اند.

دو رودخانه یونگ رینگ و چائوبی در پکن قرار دارند. پکن آب‌وهوای تند و خشنی دارد. تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های بسیار سردی دارد.

جاذبه‌های گردشگری پکن

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
معابد قدیمی پکن

از آنجائی که پکن پایتخت چین است و از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است، جاذبه‌های گردشگری فراوانی در این شهر وجود دارند. ازجمله مهم‌ترین آنها دیوارهای قدیمی شهر هستند که زمانی دورتادور شهر را پوشانده بودند ولی حال به دلیل احداث بزرگراه‌ها و خیابان‌های جدید، جهت سهولت در جریان حمل‌ونقل، اثری از دیوارها نمانده است.

میدان تیان‌آن‌من، شهر ممنوعه، دریاچه‌های مصنوعی، پارک‌ها و معابد قدیمی از دیگر جاذبه‌های توریستی شهر پکن می‌باشند. همه این‌ها بهانه خرید بلیط هواپیما برای هزاران نفر در سال به این شهر است.

شهر ممنوعه

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
شهر ممنوعه

می‌گفتند دستور ساخت شهر ممنوعه را جی دی داد. او دومین امپراتور سلسله مینگ بود. بعدازاینکه دستورش صادر شد چهارده سال طول کشید تا این شهر کامل ساخته شود. بناهای این شهر، ازلحاظ معماری جوبی، بنام هستند و پهناورترین و کامل‌ترین معماری در جهان محسوب می‌شوند. تعداد امپراتورهایی که این شهر را برای فرمانروایی و اقامت خود گزیده بودند، 24 نفر بودند. از سال 1924، این شهر از بند ممنوعگی رهایی یافت و زین‌پس مردم توانستند به‌عنوان کاخ‌موزه از آن بازدید کنند. هرکدام از جاذبه‌های چین را ندیده‌اید، عیبی ندارد اما برای دیدن شهر ممنوعه خرید بلیط هواپیما به پکن شدیداً پیشنهاد می‌شود. دیوارهای این مجموعه، ارتفاع 10 متر داشته و هرکدام در ضلع خود دروازه‌ای را جای‌داده‌اند. “دروازه نیمروز” (Meridian Gate)، روی ضلع جنوبی و “دروازه نیروی ایزدی” (Gate of Divine Might)، روی ضلع شمالی قرار دارند. این دیوارها به‌گونه‌ای ضخیم هستند که در برابر آتش توپخانه آن زمان مقاومت می‌کردند.

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
شهر ممنوعه

معماری و هنرهای بکار گرفته‌شده در بناهای این شهر همه حکایت از نظام سلطنتی و اشرافی امپراتوران را دارد. این مجموعه درکل سه قصر دارد که شامل قصر تای حه، قصر جون حه و قصر بایو حه است. درگذشته از این مجموعه به‌عنوان محل فرمانروایی امپراتوران و برگزار کردن مراسم مجلل و باشکوه بوده است. زیباترین و مرتفع‌ترین بنای شهر ممنوعه، قصر تای‌حه است. در این قصر تختی طلایی‌رنگ وجود دارد که به تخت سلطنتی امپراتور مشهور است.

در فرهنگ چینی، اژدها سمبل قدرت امپراتوری است. ازاین‌رو سراسر قصر تای‌حه مزین با سیزده‌هزار نقش اژدها است.

قصر تابستانی

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
قصر تابستانی

قصر تابستانی پکن شاهکاری است در طراحی باغ‌های چین. چشم‌اندازهای طبیعی این محوطه، تپه‌ها، آب‌ها، پل‌ها و قصرهای دست‌ساخت بشر، مجموعه‌ای شگفت‌انگیز را به وجود آورده‌اند. این قصر هم یکی از جاذبه‌هایی است که باعث خرید بلیط هواپیما به پکن می‌شود.

در سال 1998، این مجموعه به ثبت فهرست میراث جهانی یونسکو درآمد. “تپه عمر طولانی” و “دریاچه کونمینگ”، از زیباترین طبیعت‌های مجموعه هستند. صنعت‌گران و هنرمندانی که در ساخت این مجموعه نقش داشته‌اند، طبیعت را سرمشق حرفه خویش قرار داده و عمارت‌هایی را خلق کرده‌اند که اوج هنر و معماری چین را در آن زمان نشان می‌دهند.

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
برج بخورات بودائی

موقعیت این قصر اطراف “برج بخورات بودائی” است و به چهار محوطه اصلی تقسیم‌شده است که عبارت‌اند از: تپه پیشین، تپه پسین و پشت دریاچه، بارگاه و جلوی دریاچه.

با هجوم نیروهای انگلیس و فرانسه به چین، مجموعه این قصر ویران و به خاکستر تبدیل شد، ولی در سال 1888، امپراتریس دواگر سیکسی، مجموعه را ترمیم کرده و روح تازه‌ای به آن می‌بخشد و از آن به‌عنوان محل اقامت و استراحتگاه تابستانی استفاده می‌کند.

در سال 1900، بار دیگر این مجموعه موردحمله هشت کشور متحد قرار می‌گیرد و به طرز مهیبی آسیب می‌بیند. مرمت مجموعه در سال 1902 صورت گرفت.

معبد آسمانی

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
معبد آسمانی

معبد آسمانی یکی از عظیم‌ترین قربانگاه‌های باستانی چین است و معابد ازلحاظ معماری، به‌طور دامنه‌دار گسترش‌یافته‌اند.

پادشاهان سلسله‌های مینگ و چینگ هرسال در این معبد مراسم پرشکوهی برای برکت محصولات و باران برپا می‌کردند. برگزاری این مراسم از اختیارات شاه بود.

معبد در جنوب شهر ممنوعه واقع‌شده و ازنظر وسعت چهار برابر شهر ممنوعه است.4 گوش بودن جنوبی‌ترین دیوار معبد نشان از زمین، و شکل نیم‌دایره‌ای شمالی‌ترین دیوار، نشان از آسمان است.

دیوار چین

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
دیوار چین

دیوار چین از شاهکارهای معماری بشر است که چون اژدهایی از میان صحراها، چمنزارها و کوه‌ها عبور کرده است. قدمت این دیوار به 2700 سال پیش برمی‌گردد که در ایالات “یان”، “زائو”، و “کین” در فصول مختلف سال در برابر هجوم نیروهای دشمن، به‌عنوان دیوار دفاعی و جلوگیری از حمله‌های وحشیانه به شهر عمل می‌کرد. می‌خواهید بلیط هواپیما به پکن را بخرید و دیوار چین را ندیده به کشور خود برگردید؟

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
دیوار چین

نیروهای انسانی زیادی ازجمله سربازان، زندانیان و مردم بومی در ساخت این دیوار نقش داشته‌اند. از نکات قابل‌توجه در ساخت این دیوار، استفاده از آرد و برنج در ساختارهای آجری است که قدرت و استقامت دیوار را افزایش می‌دهند.

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
دیوار چین

قسمت اعظم این دیوار در زمان امپراتوری “مینگ” ساخته‌شده و از شرق چین (Shanhaiguan) شروع‌شده و تا (Jiayauguan) غرب ادامه دارد و از 9 استان در این میان عبور می‌کند. دیوار چین یکی از هفت اعجاز جهان است و در دوران حکومت‌های مختلف به ساخت آن پرداخته‌شده است. طول دیوار 50 هزار کیلومتر است، یعنی معادل گردش به دور کره زمین!

خرید بلیط هواپیما به پکن چین
دیوار چین

این شاهکار معماری بعد از سال‌ها از بین نرفته و هنوز که هنوز است مقصد بلیط هواپیمای ارزان برای بسیاری از افراد است.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به چین به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
travelchinaguide.com
wikitravel.org

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به چین ، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید