بلیط هواپیما ارومیه و گذری به ماکو دروازه ایران به اروپا

شهرستان ماکو واقع در استان آذربایجان غربی، یکی از شهرستان‌های مهم مرزی است که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی سودمندی در این منطقه خواهیم بود. موقعیت جغرافیایی ماکو و وجود جاذبه‌های تاریخی و توریستی در این شهرستان، آن را از دیگر شهرستان‌های مرزی متمایز ساخته و رغبت به سرمایه‌گذاری را افزایش داده است. ماکو از شمال به رودخانه قره‌سو، از جنوب به شهرستان خوی، از شرق به رودخانه ارس و از غرب به ترکیه متصل است.

0
306
خرید بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو
بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو
بلیط هواپیما ارومیه و گذری به ماکو دروازه ایران به اروپاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 18Rating: 4.5بلیط هواپیما ارومیه و گذری به ماکو دروازه ایران به اروپا - بازدید از شهری فوق‌العادهشهرستان ماکو واقع در استان آذربایجان غربی، یکی از شهرستان‌های مهم مرزی است که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی سودمندی در این منطقه خواهیم بود. خرید بلیط هواپیما ارومیه. دیدنی های ارومیه. سفر به ماکو. دیدنی های ماکو. جاهای دیدنی ارومیه و ماکو. بلیط ارزان هواپیما ارومیه.

بلیط هواپیما ارومیه و گذری به ماکو دروازه ایران به اروپا

شهرستان ماکو واقع در استان آذربایجان غربی، یکی از شهرستان‌های مهم مرزی است که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی سودمندی در این منطقه خواهیم بود. موقعیت جغرافیایی ماکو و وجود جاذبه‌های تاریخی و توریستی در این شهرستان، آن را از دیگر شهرستان‌های مرزی متمایز ساخته و رغبت به سرمایه‌گذاری را افزایش داده است. ماکو از شمال به رودخانه قره‌سو، از جنوب به شهرستان خوی، از شرق به رودخانه ارس و از غرب به ترکیه متصل است. اکثراً مردم ماکو آذری هستند ولی روستاییان به زبان کردی صحبت می‌کنند. بعد از شانگهای چین، منطقه آزاد ماکو دومین منطقه آزاد بزرگ است. همچنین، در ایران نیز، بزرگ‌ترین منطقه آزاد است. بازارچه‌های مرزی، 300 اثر تاریخی و آثار طبیعی ماکو سالانه گردشگران زیادی را از سراسر دنیا جذب می‌کند. گردشگران با خرید بلیط هواپیما ارومیه می‌توانند سفرشان را به ماکو انجام دهند.

جاذبه‌های گردشگری شهرستان ماکو

خرید بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو
بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو

ماکو، دارای جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی زیادی است. قصد داریم شما را با تمامی این جاذبه‌های زیبا آشنا کنیم.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما ارومیه و سوغاتی‌های خوشمزه

آشنایی با جاذبه‌های طبیعی ماکو

خرید بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو
بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو
 1. رودخانه مرزی ارس‌باران

رودخانه ارس در نوار مرزی ایران و آذربایجان قرار دارد و از کوه‌های آناتولی ترکیه سرچشمه می‌گیرد. گونه پرندگان، جانوران و آبزیان این منطقه در پل‌دشت و پارک جنگلی، از مراکز تفریحی منطقه آزاد ماکو است. یک صبحانه و یا ناهار به همراه خانواده کنار این رودخانه بسیار دل‌پذیر خواهد بود.

 1. تفرجگاه گوزلو

چشم‌اندازی بی‌نظیر در دامنه کوه آتابی، مناسب استراحت و تفریح در دل طبیعت زیبای ماکو.

 1. هزارچشمه (چشم ثریا)

این چشمه در روستای بورالان و دامنه کوه‌های آرارات قرار دارد و به بهشت روی زمین معروف است.

 1. چشمه چنگیزخان

در مسیری که به سمت سد ماکو می‌رود، چشمه چنگیزخان (چنگیزخان بولاغی) قرار دارد و محل مناسبی برای تفریح خانواده‌ها در فصل تابستان و زمستان است.

 1. دره‌باغی

واقع در روستای قلعه‌جوق ماکو و در مسیر رودخانه زنگ‌مار و عمارت عزت‌الله، خواهرزاده سردار ماکو.

 1. آب‌گرم باش‌کند

این چشمه در روستای باش‌کند، واقع در 2 کیلومتری جاده ماکو- آذربایجان است. مردم زیادی جهت آب‌تنی و خواص درمانی بلیط هواپیما ارومیه را خریداری کرده و با سفر به ماکو، سراغ این چشمه می‌روند.

 1. سو دره‌سی (دره آب)

در نزدیکی روستای رند، دره‌ای با مناظر زیبا و آثار تاریخی.

 1. رودخانه زنگ‌مار

این رودخانه از داخل شهر ماکو می‌گذرد و سرچشمه آن از کوه‌های مرزی ایران و ترکیه است. رودخانه در شهرستان پل‌دشت به رودخانه ارس می‌پیوندد.

 1. چشمه آب‌گرم شوط

این چشمه به دلیل خاصیت درمانی که دارد، گردشگران زیادی را جذب می‌کند.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما ارومیه و دیدن غار سهولان

آشنایی با جاذبه‌های تاریخی ماکو

خرید بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو
بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو
 1. حمام تاریخی صوفی

معماری این حمام به سبک معماری ایرانی و بومی است و در روستای صوفی در شهرستان شوط قرار دارد.

 1. پل قلعه جوق

این پل در زمان صفویه، در نزدیکی روستای قلعه جوق، به روی رودخانه زنگ‌مار ساخته‌شده است.

 1. قلعه صخره‌ای شدی

این قلعه با قدمت 2700 ساله، یک شاهکار معماری از زمان امپراتوری اورارتو، در ارتفاعات رودخانه ارس است.

 1. بنای قدیمی بیمارستان ارتش

ساختمان این بیمارستان مربوط به دوران قاجاریه است که بالاتر از پادگان ماکو، به روی تپه‌ای ساخته‌شده است. از این بیمارستان در جنگ جهانی دوم، به‌عنوان بیمارستان ارتش استفاده‌شده بود.

 1. پل پنج‌چشمه

در زمان صفویه، به روی رودخانه زنگ‌مار، در 5 کیلومتری شرق شهرستان ماکو ساخته‌شده است.

 1. سد پناه‌کندی

این سد با سازه‌های مستحکم و شکل زیبا، یکی از منحصربه‌فردترین سدها در کل استان است. ساخت سد پناه‌کندی، 80 سال پیش توسط یکی از خوانین در روستای پناه‌کند صورت گرفت. مهندسان علاقه‌مند به طرح‌های عمرانی، بازدید از این سد را با خرید بلیط هواپیما ارومیه می‌توانند امکان‌پذیر کنند.

 1. کاخ باغچه جوق

این کاخ که به کاخ سردار نیز معروف است، در دوران قاجاریه توسط یکی از سرداران بانفوذ عصر، تیمور تیموری، در باغ 11 هکتاری ساخته شد. معماری آن به سبک روسی و اروپایی است. درحال حاضر، کاخ به موزه اشیاء سردار تیموری تبدیل‌شده است.

 1. ایوان فرهاد

این جاذبه زیبای تاریخی در روستای سنکر در شهرستان ماکو قرار دارد و قلعه‌ای است با قدمت 2700 ساله، در دل کوه به شکل اتاق‌های تودرتو و طاقچه‌ای سنگی. همچنین، یک راه‌پله سنگی قلعه را به بالای کوه متصل می‌کند.

 1. قلعه قبان

قدمت این قلعه به دوران تیموری، صفوی و قاجاری مربوط است و در گذشته به‌منظور پادگان نظامی از آن استفاده می‌شد.

 1. گرمابه تاریخی ماکو

ساخت این حمام به دوران صفوی و مرمت آن به دوران قاجاری مربوط است. آب این حمام، از چشمه‌ای که نزدیک حمام وجود دارد، تأمین می‌شده است.

 1. عمارت کلاه‌فرنگی

این عمارت در دوران قاجاریه ساخته‌شده و داخل شهر ماکو قرار دارد. عمارت متعلق به علی‌قلی خان بیات است. معماری آن بسیار زیبا و دل‌نشین است. گردشگران با خرید بلیط هواپیما ارومیه به ماکو سفر کرده و از این عمارت تاریخی زیبا بازدید می‌کنند. حس بی‌نظیری که این عمارت در انسان به‌وجود می‌آورد، کم‌نظیر است.

 1. قره کورپو (پل سیاه)

این پل به روی رودخانه قره‌سو ساخته‌شده و سنگ‌های زیبایی آتش‌فشانی در ساخت آن به‌کار گرفته‌شده و زیبایی خاصی به پل بخشیده است.

جاذبه‌های مذهبی ماکو

خرید بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو
بلیط هواپیما ارومیه و بازدید از ماکو
 1. کلیسای زور زور

کلیسای زور زور در روستای بارون، 20 کیلومتری شهرستان ماکو قرار دارد. کلیسا در سال‌های 1314-1315 زیر نظر نقاش به‌نام و زبردست، زور زورتسی، اداره می‌شد و ساخت آن توسط ذکریا، یکی از اسقف‌های بزرگ کلیسای تادئوس انجام گرفت. ساختمان کلیسا طرح صلیبی دارد و در نمای داخلی و خارجی از سنگ‌های تراش‌دار استفاده‌شده است. داخل کلیسا چهار طاق بیضی‌شکل و چهار نورگیر وجود دارد. در سال‌های اخیر، کلیسا در معرض آب‌گرفتگی سد بارون قرار گرفت و به همین علت تصمیم گرفتند ساختمان کلیسا را برای در امان ماندن از آب‌گرفتگی، به مکانی مرتفع در همان نقطه انتقال دهند. همچنین، کلیسا با نام‌های سیاه کلیسا (قره کلیسا)، سنت تادئوس، سنت استپانوس و زور زور در میراث جهانی یونسکو ثبت‌شده است.

 1. مسجد حضرت ابوالفضل (ع)

این مسجد در شهر ماکو قرار دارد و به “گوی مسجد” معروف است.

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، ماکو شهرستانی است با جاذبه‌های بی‌شمار که قطعاً ارزش سفر و بازدید دارد. طبیعت زیبایش جاذبه‌ای وصف‌ناپذیر است. کوه‌های بلند و رفیع که هر طبیعت‌دوستی را به خود جذب می‌کند. از کوه‌های این شهرستان می‌توان به کوه مورس، چرکین، دومان‌نی، سُکار و ساری‌قیه اشاره کرد. با خرید بلیط هواپیما ارومیه، سفر به شهر سنگی و مرزی ماکو را تجربه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما ارومیه به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید