جاذبه‌های ارومیه

0
104
خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
جاهای دیدنی ارومیه
جاذبه‌های ارومیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 5Rating: 4.0بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه‌های فوق‌العاده این شهر پر از تاریخ و خاطرهخرید بلیط هواپیما به ارومیه. جاهای دیدنی ارومیه. سفر به ارومیه. جاذبه های گردشگری استان آذربایجان غربی. دیدنیهای تبریز و ارومیه. قیمت بلیط هواپیما به ارومیه

جاذبه‌های ارومیه

ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی و دومین شهر پرجمعیت شمال غرب ایران است که در روزگاران گذشته جزو مراکز تجاری به شمار می‌رفت. ارومیه را شهر آب نیز می‌دانند زیرا آور در زبان آشوری به معنای شهر و میه به معنای آب است. نام ارومیه در دوران پهلوی دوم به رضائیه تغییر داده شد و علت آن‌هم علاقه‌مندی رضاشاه به این شهر بوده است. البته خود آذری‌ها ارومیه را اورمی نیز می‌نامند. ارومیه شهری است که جاذبه‌های فراوانی دارد و امروزه به دلیل بحران آب و روند روبه‌زوال دریاچه ارومیه نام ارومیه بیشتر از قبل شنیده می‌شود و همین امر باعث خرید بلیط هواپیما به ارومیه و سفر گردشگران بسیاری به این شهر شده است.

گذشته از دریاچه ارومیه، شهر آثار و بناهای دیدنی و تاریخی فراوانی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

یک جاده که شبیه تصور ما از بهشت است

زیبایی‌های رشت

دریاچه ارومیه

خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
دریاچه زیبای ارومیه

بزرگ‌ترین دریاچه داخلی ایران با آبی بسیار شور که رودخانه‌های بسیاری ازجمله زرینه‌رود، آجی چای، سیمینه‌رود و بسیاری دیگر تغذیه می‌شود دریاچه ارومیه است. این دریاچه حدوداً از میانه‌های دهه 80  روند خشک‌سالی خود را آغاز کرد البته اقداماتی نیز برای نجات و احیای این دریاچه انجام شد. گرچه امروز قسمت خشکی دریاچه بر قسمت آبی آن غلبه کرده اما هنوز هم دریاچه ارومیه است و زیبایی خود را حفظ کرده و هنوز هم ارزش خرید بلیط هواپیما به ارومیه و از نزدیک دیدن را دارد.

بازار سنتی و تاریخی ارومیه

خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
بازار سنتی و تاریخی ارومیه

قسمت دوست‌داشتنی و جذاب هر شهری بازارهای آن است. ارومیه نیز بازاری تاریخی دارد که قدمتی به دوران صفوی دارد و ازجمله بازارهایی است که سبک معماری سنتی خود را حفظ کرده است و همین امر باعث شده تا گردشگرانی که بلیط هواپیما به ارومیه خریده‌اند بدون بازدید از این بازار شهر را ترک نکنند.

دریاچه مارمیشو

خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
دریاچه مارمیشو

دریاچه‌ای فوق‌العاده دیدنی با طبیعتی کم‌نظیر و کوهستانی در نزدیکی دریاچه ارومیه قرار دارد که جزو مناطقی است که گردشگران و مسافران بسیاری را به خود جذب می‌کند. از این دریاچه می‌توان در تمام فصول سال دیدن کرد گرچه شاید بهترین فصل برای رفتن به طبیعت مارمیشو تابستان باشد. همچنین بهتر است که در فصل زمستان به این منطقه سفری نداشته باشید.

آبشار سوله دوکل

خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
آبشار سوله دوکل

آبشار سوله دوکل با نام دیگر دیزج در دامان کوه دالانپر و در مرز بین سه کشور ایرلن، ترکیه و عراق قرار دارد. از حقایق جالبی که در مورد این کوه می‌توان گفت تعلق داشتن آن به سه کشور ایران، ترکیه و عراق است. آبشار سوله دوکل ازجمله آبشارهای بلند ایران است که در موقعیتی بسیار زیبا قرار دارد که باعث جذب گردشگران و خرید بلیط هواپیما به ارومیه شده است.

مسجد جامع

خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
مسجد جامع ارومیه

از قدیمی‌ترین آثار و بناهای تاریخی موجود در ارومیه مسجد جامع ارومیه است. عده‌ای از تاریخ شناسان و محققین بر این باوراند که این بنا قبل از ورود مسلمین آتشکده بوده و پس از تسلط مسلمانان آتشکده ویران‌شده و در قرن هفتم هجری قمری مسجد را بر روی ویرانه هدی آتشکده ساختند. به‌هرحال این مسجد به خاطر قدمت و سبک معماری و ترکیب آثاری که از دوران‌های مختلف تاریخی دارد بین گردشگران از آوازه فراوانی برخوردار است. به‌طوری‌که بلیط هواپیما به ارومیه می‌خرند تا از این مسجد دیدن کنند.

کلیسای ننه مریم

خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
کلیسای ننه مریم

 کلیسای ننه مریم یا کلیسای شرق آشور از کلیساهای قدیمی است که قدمت و تاریخ ساخت آن متعلق به سال 32 میلادی است. این کلیسا بسیار متفاوت‌تر از دیگر کلیساها است زیرا دارای سقفی کوتاه و دالان‌هایی تودرتو است. روایات و داستان‌ها گویای این است که کلیسا قبلاً آتشکده بودا و زمانی که موبدان نشانه‌های ظهور و تولد منجی موعود را می‌بینند به سمت اورشلیم رفته و پس از بازگشت آتشکده را تبدیل به کلیسا کرده و دین مسیحیت را بشارت دادند.

خانه انصاری

خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
خانه انصاری در ارومیه

ازجمله آثار تاریخی و دیدنی و گردشگری شهرها خانه‌های تاریخی هستند. خانه‌هایی که رمز و رازها و اتفاقات فراوانی را در دل خود حفظ کرده‌اند. ارومیه نیز خانه هوی تاریخی فراوانی دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان خانه انصاری را نام برد. خانه انصاری طبق کتیبه‌ها و سبک معماری خانه، بین سال‌های 1330 تا 1334 ساخته‌شده است که به عبارتی قدمت خانه به اواخر دوران قاجار می‌رسد. صاحب‌خانه در ابتدا بابک جعفری بوده که پس از مرگ وی خانه به فرزند و همسر سیف‌الله خان انصاری رسید و ازاین‌رو به خانه انصاری شهرت یافت. اگر بلیط هواپیما به ارومیه خریدید حتماً از این خانه دیدن کنید

مقبره سه گنبد

خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
مقبره سه گنبد در ارومیه

بنای آرامگاه سه گنبد که برخی از مورخان معتقدند به‌جای آتشکده ساخته و احداث‌شده متعلق به قرن ششم هجری است که ازنظر سبک معماری شباهت بسیاری با مقبره‌های دوران سلجوقی دارد. مقبره سه گنبد از بناهایی است که در آثار ملی ایران ثبت شده است. گفتنی‌های این مقبره زیاد است و بهتر است بلیط هواپیما به ارومیه را بخرید و از نزدیک این مقبره را ببینید تا گفتنی‌های آن را به چشم ببینند.

ساختمان شهرداری

خرید بلیط هواپیما به ارومیه و بازدید از جاذبه های آن
ساختمان شهرداری ارومیه

اگر بلیط هواپیما به ارومیه خریده و به این شهر سفر کنید در مدت اقامت خود در ارومیه حتماً ساختمان شهرداری را خواهید دید زیرا این بنا در مرکز شهر قرار دارد. شاید با دیدت ساختمان شهرداری ارومیه به یاد ساختمان شهرداری تبریز بیافتید که کاملاً به‌جا است؛ زیرا پلان کلی دو ساختمان مشابه هم است و ساختمان شهرداری ارومیه نیز همانند ساختمان شهرداری تبریز به شکل عقابی است که بال‌هایش را بازکرده. این ساختمان در سال 1310 خورشیدی ساخته شد و در سال 1320 خورشیدی در بمباران پادگان بخشی از آن نابود شد که بعدها توسط استاد مهبود و استاد کاری ارمنی مرمت شد.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
aryazamyn.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید