بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاه

0
292
خرید بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاه ترکیه
بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاه ترکیه
بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 22Rating: 4.0بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاهبلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاه وقتی صحبت از خرید بلیط هواپیما ارزان برای ترکیه می‌شود، یاد انتخاب‌هایی مانند بلیط هواپیما تهران استانبول یا بلیط هواپیما تهران آنتالیا

بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاه

وقتی صحبت از خرید بلیط هواپیما ارزان برای ترکیه می‌شود، اغلب یاد انتخاب‌هایی مانند خرید بلیط هواپیما تهران استانبول یا خرید بلیط هواپیما تهران آنتالیا می‎افتیم. اما در این بین انتخاب دیگری نیز وجود دارد که به شهر ازمیر بر می‌گردد و بنا به اعتراف مسافرانی که بلیط هواپیما تهران ازمیر را خریده‎اند یکی از بهترین انتخاب‎های ممکن نیز هست.

نام اول ازمیر اسمیرنا (Smyrna) بوده که از زبان یونانی گرفته شده است. نخستین آثار اقامت در شهر ازمیر در سال 178 بعد از میلاد به زلزله ای سهمگین می‌رسد که شهر را به مرز نابودی کشید. اما ازمیر، شهری نبود که به سادگی فراموش شود و رومیان آن را با شکوه‌تر از قبل بنا کردند. این شهر به دلیل واقع بودن در کنار خلیج ازمیر از ابتدای شهری تجاری و یکی از شاهرگ های اقتصادی ترکیه بوده است. امروزه ازمیر سومین شهر شلوغ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا است. تاریخ کهن ازمیر این شهر را به شهری چند فرهنگی تبدیل کرده که ادیان و نژاد های زیادی در آن زندگی می کنند و این خود جاذبه های گردشگری ازمیر را دو چندان کرده است.

شهر ازمیر نیز مانند دیگر شهرهای ترکیه تاریخی کهن دارد که به هزاران سال پیش برمی گردد. ازمیر به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای ساحلی از ابتدا به شکوفایی اقتصادی رسید. اگر چه ازمیر از نظر توسعه به شهرهای برتر اروپایی نمی رسد اما از نظر جاذبه طبیعی و تاریخی بدون شک حرف های زیادی برای گفتن دارد. شهری که زمانی محل حکمرانی امپراتورانی چون اسکندر مقدونی و هادریان رومی بوده است بدون شک تاریخ ژرف دارد. تاریخی که باید با پرسه زدن در کوچه پس کوچه های ازمیر رازهایش را کشف کرد و پس از گذراندن روزی تاریخی برای استراحت به سواحل نیلگون ازمیر پناه برد و خود را به دست آب های زلالش سپرد. تمامی جاهای دیدنی ازمیر زیبا هستند و انتخاب نکردن تور ازمیر ترکیه را سخت می کنند.

خرید بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاه ترکیه
بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاه ترکیه

ازمير ديدني هاي بسياري دارد. شايد بسياري براي دريا و ساحل زيباي اين شهر در تابستان مي روند اما بسياري ديگر نيز وجود دارند که به دنبال اماکن و برنامه هاي هيجان انگيز اين شهر مي گردند. ميدان کناک يکي از اين ديدني ها است. اين ميدان به خاطر برج ساعت خود شهرت دارد. اين برج در سال 1901 ميلادي ساخته شده است در کنار اين ميدان مسجد کناک و بازار کمرالتي قرار دارد. اما ديدني هاي ديگر ازمير آسانسور است. بناي آسانسور نام يکي از امکان ديدني و حتي تاريخي ازمير است. اين آسانسور که در سال 1907 توسط تاجران يهودي ساخته شده براي جابجايي شهروندان از يک مکان پست بر فراز تپه اي که محل کسب و کار مردم قرار داشته تعبيه شده است. اين آسانسور در ابتدا با سيستم فشار آب کار مي کرده است اما بعدها به سيستم الکتريکي مجهز شده است. شما اکنون با سوار شدن در اين آسانسور علاوه برا اينکه شهر و مناطق ديدني آن را از بال مي بينيد مي توانيد از سوغاتي فروشي ها رستوران ها و کافي شاپ هاي آن نيز استفاده کنيد. تلفريک شهر ازمير نيز همچون آسانسور شما را بر فراز ازمير مي برد. اين برج که در سال 1977 ساخته شده شما را به ارتفاع 423 متري از سطح زمين مي‌برد. اما در محله هاي ديدني اين شهر مي‌توان از محله ال سانجاک نام برد. خيابان‌هاي باريک با خانه هاي به سبک يوناني و رستوران هاي دل انگيز. اين محله از مرکز شهر چندان دور نيست و حمل و نقل عمومي براي آن وجود دارد. اما از اماکن مهم مي توان به کاديفکال که قعله اي است قديمي اشاره کرد. بعد از اين قلعه

خرید بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاه ترکیه
بلیط هواپیما به ازمیر مروارید دریای سیاه ترکیه

آگورا که بازاري نيز در اين منطقه به همين نام است. يادگار دوره امپراتوري روم در اين شهر است که از مکان هايي است که بايد ديد. در ازمير موزه باستانشناسي، موزه فرهنگ شناسي، موزه آتاتورک، موزه هنرهاي نفيس، موزه هنر، موزه تاريخ طبيعي وجود دارد. اما ديدني هاي ازمير به موزه هاي آن ختم نمي شود. در بايراکلي يک معبد بنام آتنا به معني الهه عشق و مهارت ، کانالهاي شير ينير و يشيل دره دو نمونه از آثارمهندسي رومي است. رودخانه ملس که در سرتاسر عصر روم شرقي و عثماني آب ازمير را فراهم مي کرد از اين منطقه عبور مي کند. کليساي سنت پليکارت قديمي‌ترين کليسا درازمير است. مهمانسراي کيزلار اقاسي، بناي يادبود آتاتورک در ميدان جمهوريت که برروي يک اسب نشسته است اين اثر خاطره آزاد سازي اين شهر توسط نيروهاي ترکيه را گرامي مي‎دارد.

در ادامه با وبسایت سفرستان همراه باشید تا بعد از خرید بلیط هواپیما تهران ازمیر به فهرستی از دیدنی‎های ازمیر زیبا دسترسی داشته باشید.

بلیط هواپیما برای بازدید از معبد آرتمیس

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از معبد آرتمیس
بلیط هواپیما برای بازدید از معبد آرتمیس

معبد آرتمیس یکی از قدیمی ترین و باشکوه ترین معابد جهان باستان به شمار می رود که از مرمر ساخته شده بود و امروزه به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان شناخته می شود. معبد آرتمیس که گاهی نیز به نام معبد دیانا خوانده می شود، در شهر باستانی افسوس بنا شده بود و امروزه در نزدیکی شهر ازمیر ترکیه قرار دارد. رومیان باستان این معبد را به عنوان پیشکشی برای ایزدبانویی یونانی به نام آرتمیس ساختند.

گرچه از زمان دقیق ساخت معبد آرتمیس اطلاعی در دست نیست، اما روایات مختلف و البته کشفیات باستان شناسی آن را متعلق به قرن ۱۰ تا ۸ پیش از میلاد می دانند و در نتیجه می توان گفت که این معبد، یکی از نخستین معابد ساخته شده در دوران باستانی است. از دیگر نکات قابل تمایز معبد آرتمیس جنس مرمر آن است، چرا که از نخستین سازه های مرمرین تاریخ محسوب می شود.

جالب آن که معبد آرتمیس پیش از آن که کاملا در سال ۴۰۱ پیش از میلاد تخریب شود، بر اثر بلایای مختلف نابود شد. از این بین معبد آرتمیس سه بار به صورت کامل و با جزئیات تمام بازسازی شده و هر بار بر وسعت و زیبایی آن افزوده شد. با این حال امروزه اگر به بازدید این معبد بروید، تنها با بقایا و قطعه هایی از تندیس های آخرین معبد رو به رو خواهید شد و دیگر خبری از آن شکوه و زیبایی نخواهد بود.

بلیط هواپیما برای بازدید از برج ساعت ازمیر

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از برج ساعت ازمیر
بلیط هواپیما برای بازدید از برج ساعت ازمیر

مشهورترین و معروف ترین سازه‌ای که هر گردشگری که بلیط هواپیما تهران ازمیر را خریده است، از ازمیر به یاد دارند برج ساعت است که در واقع یک مکان گردشگری تاریخی در ازمیر می باشد . این برج که در میدان کوناک است محل رفت و آمد بسیاری از توریست های تاریخ پسند است .برج ساعت در سال ۱۹۰۱ توسط یک معمار فرانسوی طراحی شده اما ساعت آن هدیه امپراطوری آلمان بوده است.

بلیط هواپیما برای بازدید از بنای آسانسور

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از بنای آسانسور
بلیط هواپیما برای بازدید از بنای آسانسور

بنای آسانسور نام یکی از امکان دیدنی و حتی تاریخی ازمیر است. این آسانسور که در سال ۱۹۰۷ توسط تاجران یهودی ساخته شده برای جابجایی شهروندان از یک مکان پست بر فراز تپه ای که محل کسب و کار مردم قرار داشته تعبیه شده است. این آسانسور در ابتدا با سیستم فشار آب کار می کرده است اما بعدها به سیستم الکتریکی مجهز شده است. شما اکنون با سوار شدن در این آسانسور علاوه برا اینکه شهر و مناطق دیدنی آن را از بالا می بینید می توانید از فروشگاه های سوغاتی، رستوران ها و کافی شاپ های آن نیز استفاده کنید. تلفریک شهر ازمیر نیز همچون آسانسور شما را بر فراز ازمیر می برد. این برج که در سال ۱۹۷۷ ساخته شده شما را به ارتفاع ۴۲۳ متری از سطح زمین می برد. اما در محله های دیدنی این شهر می توان از محله آلزانکاک نام برد. خیابان های باریک با خانه های به سبک یونانی و رستوران های دل انگیز. این محله از مرکز شهر چندان دور نیست و حمل و نقل عمومی برای آن وجود دارد. اما از اماکن مهم می توان به کادیفکال که قعله ای است قدیمی اشاره کرد.

بلیط هواپیما به فرودگاه بين المللي عدنان مندرس و حمل و نقل عمومی در شهر ازمیر

خرید بلیط هواپیما به فرودگاه بين المللي عدنان مندرس و حمل و نقل عمومی در شهر ازمیر
بلیط هواپیما به فرودگاه بين المللي عدنان مندرس و حمل و نقل عمومی در شهر ازمیر

اگر بلیط هواپیما تهران ازمیر را بخرید اول از همه با فرودگاه عدنان مندرس، ملاقات خواهید کرد. فرودگاه بين المللي عدنان مندرس ازمير كه در 18 كيلومتري جنوب غربي اين شهر واقع شده است يكي از بزرگترين فرودگاههاي كشور تركيه محسوب مي شود. حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي، تاكسيهاي ون اشتراكي ، اتوبوس و مترو مي باشد. تاكسي‌هاي اين شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ كرايه با استفاده از تاكسي متر انجام مي گيرد. با اين وجود كرايه تاكسي در اين شهر نسبتا گران مي باشد. نرخ اوليه تاكسي متر در بدو ورود به وسيله در حدود 2 دلار مي‌باشد و پس از طي يك مسير 10 كيلومتري در حدود 20 الي 30 دلار با توجه به وضعيت ترافيك مي‌بايست پرداخت نمود. اين تاكسيها فقط به صورت اختصاصي اقدام به سوار نمودن مسافر مي نمايند. تاكسي‌هاي ديگر تاكسي‌هاي ون هستند كه در شهر ازمير به نام دل موش ناميده ميشوند و ظرفيت 10 سرنشين را دارا بوده و به صورت اشتراكي مورد استفاده مسافران قرار مي گيرند. اين تاكسي‌ها در خطوط مشخصي حركت مي نمايند و كرايه آنها ثابت بوده و براي هر نفر در 1.5 لير جديد (در حدود 1 دلار) مي باشد. اين خودروها در طي مسير خود داراي ايستگاه نمي باشند و بنابه در خواست مسافر توقف مي نمايند. اتوبوسهاي شهر ازمير سرويس نسبتا منظمي را در سطح اين شهر به مسافران عرضه مي‌نمايند. اتوبوسهاي اين شهر متعلق به بخش خصوصي مي باشند اما كرايه همه اتوبوسها يكسان و برابر با 1 دلار (1.5 لير) است.

مترو وسيله ديگري است كه در شهر ازمير براي تردد در داخل شهر مي توانيد از آن استفاده نماييد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به ترکیه به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
karnaval.ir
turkieh.blogfa.com
e-turkey.ir
fa.wikipedia.org
eneshat.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به ترکیه ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید