بلیط هواپیما به استانبول و دیدنی هایی که نباید از دست داد

0
512
خرید بلیط هواپیما به استانبول ترکیه
بلیط هواپیما به استانبول ترکیه
بلیط هواپیما به استانبول و دیدنی هایی که نباید از دست دادReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 12Rating: 4.0بلیط هواپیما به استانبول و دیدنی هایی که نباید از دست دادبلیط هواپیما به استانبول و دیدنی هایی که نباید از دست داد استانبول ترکیه دیدنی‌های بسیاری دارد از مکان‌های تاریخی گرفته تا فعالیت‌های جالبی چون گشت و گذار

بلیط هواپیما به استانبول و دیدنی هایی که نباید از دست داد

استانبول دیدنی‌های بسیاری دارد از مکان‌های تاریخی گرفته تا فعالیت‌های جالبی چون گشت و گذار در بسفر و تجربه‌ی حمام سنتی و خرید، شاید برای همین است که بسیاری از افراد از سراسر جهان بلیط هواپیمای خود را برای گذران تعطیلات به این شهر پررمز و راز می‌گیرند. تهیه‌ی فهرست دیدنی‌ها شاید بسیار طولانی شود اما اگر شما هم در حال سوار شدن به یکی از پروازهای خارجی به سوی این شهر هستید و هنوز برنامه‌ی سفر خاصی در نظر ندارید، این ده کار را حتما در طول تعطیلات انجام دهید تا خاطراتی شیرین را برای خود رقم بزنید.

بلیط هواپیما به استانبول و قایق‌سواری در این سفر

خرید بلیط هواپیما تهران ترکیه
بلیط هواپیما تهران ترکیه

دریای سیاه و مرمره زیبایی خاصی به استانبول بخشیده به ویژه تنگه‌ی بسفر که این دو دریا را به هم متصل می‌کند. در کنار تنگه و دریاها رستوران‌ها و خوراکی فروشی‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در آنها ماهی و غذاهای دریایی تازه بخورید. اما یکی از جذاب‌ترین گردش‌ها برای شما در شهر قایق سواری در تنگه‌ی بسفر خواهد بود. آنجا شما می‌توانید هم نمایی از بخش اروپایی را ببینید و هم نمایی از بخش آسیایی شهر؛ اگر بلیط هواپیمایتان را برای فصل تابستان تهیه کرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم به تور غروب رفته و شاهد غروب آفتاب در تنگه باشید.

بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از کاخ توپکاپی

خرید بلیط هواپیما به استانبول ترکیه
بلیط هواپیما به استانبول ترکیه

توپکاپی شهرتی جهانی دارد، از آن مکان‌هایی است که هر کس با هر سلیقه‌ای دیدن آن را باید در فهرست سفر خود در استانبول قرار دهد. قدمت توپکاپی به قرن پانزدهم میلادی باز می‌گردد، در آن زمان این قصر به دستور سلطان محمد فاتح ساخته شد که تا قرن نوزدهم نیز مرکز اداری امپراتوری عثمانی بود.توپکای در میان شاخ طلایی و دریای مرمره قرار دارد و نمایی زیبا به بسفر دارد. پس از آنکه محل اقامت به کاخ دلمه باغچه منتقل شد اینجا بدل به موزه‌ای گشت که هنوز هم پا برجاست و در آن آثار دیدنی بسیاری از کشورهای مختلف از جمله ایران قرار دارد.

بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از کاخ دلمه باغچه

خرید بلیط هواپیما تهران ترکیه
بلیط هواپیما تهران ترکیه

با یک پیاده‌روی نه چندان طولانی می‌توانید از میدان تکسیم خود را به اینجا برسانید. در قرن نوزدهم و در میان سال‌های 1843 و 1856 این قصر ساخته شد و سپس محل اقامت پادشاهان عثمانی به این کاخ منتقل گشت که به نوعی می‌توان آن را نخستین کاخ ساخته شده به سبک اروپایی دانست. یکی از دیدنی‌ترین اشیا این کاخ چلچلراغ بزرگی است که از 750 حباب تشکیل و شده و وزن به چهار تن می‌رسد، این چلچراغ بلور بوهمی هدیه‌ی ملکه ویکتوریای اول است.

بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از ایا صوفیه

خرید بلیط هواپیما به استانبول ترکیه
بلیط هواپیما به استانبول ترکیه

ایا صوفیه تاریخی طولانی دارد. در واقع اینجا کلیسای مسیحیت شرق بوده که بنای اصلی آن درقرن ششم میلادی به دستور ژوستینین اول در دوره‌ی بیزانس ساخته‌شد، چند سال بعد با ده هزار کارگر و نزدیک به 100 استاد کار بازسازی صورت گرفت. پس از آنکه استانبول فتح شد، محمد دوم، امپراتور عثمانی دستور داد تا این بنا بدل به مسجد شود. در طول حکومت پادشاهان مختلف، تغییراتی دراین بنا صورت گرفته و بناهایی نیز به آن اضافه شد. با به قدرت رسیدن آتاترک این بنا بدل به موزه شد و تا به امروز نیز یکی از مهمترین مقاصد گرشدگران پروازهای خارجی است.

معماری این بنا بسیار دیدنی است و از یادگارهای سبک بیزانس به شمار می‌رود، ستون‌های مرمر، کاشی‌کاری‌ها و تزیینات داخلی آن بسیار با شکوه و چشم‌نواز است. اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد استانبول است حتما از این مکان تاریخی و باشکوه دیدن کنید، شما به راحتی و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می‌توانید به ایاصوفیه بروید، همچنین کافه و رستوران‌هایی نیز در این مکان قرار دارد که می‌توانید پس از گردش و بازدید از بخش‌های مختلف در آنجا استراحت کنید.

بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از آب انبار باسیلیکا

یکی از زیباترین و اسرارآمیزترین دیدنی‌های استانبول آب انبار باسیلیکا است که در زیرزمین قرار دارد. این مجموعه در سال 532  به دستور امپراتور بیزانیسی، یوستینیانوس اول ساخته‌شد که یک شاهکار مهندسی تمام عیار است.

باسیلیکا از 336 ستون که به شکلی منظم به 12 ردیف 28 ستونی تقسیم می‌شود تشکیل شده‌است، وقتی از پله‌ها پایین می‌رود قدم به اینجا می‌گذارد انگار به زمانی دیگر سفر کرده‌اید شما می‌توانید از لابه لای ستون‌های نه متری عبور کنید  و آبی را که در اینجا جمع شده تماشا کنید، بررسی‌های کارشناسان حاکی از آن است که حجم آن بیش از صد هزار تن است. شاید وجود ماهی‌های کپور تزیننی در اینجا توجهتان را جلب کند، در واقع نگهداری از این ماهی‌ها برای محافظت از آب در برابر آلودگی است.

اگر به این شهر اسرار آمیز سفر کردید حتما از تندیس سر مدوسا  یکی از موجودات افسانه‌ای یونان دیدن کنید، این تندیس به صورت سرو ته در پایین یکی از ستون‌ها قرار گرفته‌است، اینکه چرا حجاری مدوسا به شکل سر و ته قرار گرفته یکی از رازهای باسیلیکا است.

اگر به دیدن مجموعه‌ی تاریخی ایاصوفیه می‌روید می‌توانید پیاده به اینجا برسید.

بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از برج گالاتا

خرید بلیط هواپیما به استانبول ترکیه
بلیط هواپیما به استانبول ترکیه

وقتی از میدان تکسیم، خیابان استقلال را تا انتها بروید به این برج خواهید رسید. شما از بالای این برج می‌توانید نمایی زیبا از استانبول را تماشا کنید. همچنین در بالای این برج یک کافه و رستوران نیز قرار دارد. خیابان‌ها و کوچه و پس کوچه‌های اطراف گالاتا نیز بسیار دیدنی و زیبا است. اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد استانبول است و می‌خواهید عصری را به آرامش در این شهر سپری کنید، می‌توانید سری به این برج زده و از نوشیدن قهوه ترک و دیدن مردمی که در حال و رفت و آمد خرید هستند، لذت ببرید.

بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از بازار بزرگ

خرید بلیط هواپیما به استانبول ترکیه
بلیط هواپیما به استانبول ترکیه

یکی از اولین مقاصد بسیاری از مسافران پروازهای خارجی بازارهای محلی است، بازار استانبول نیز بسیار محبوب و معروف است. قدمت این بازار به 500 سال می‌رسد و یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان به شمار می‌رود که از 60 خیابان، پنج هزار مغازه و شصت رستوران تشکیل شده است. پیشنهاد ویژه‌ی ما برای خرید، چراغ‌‌های آویزی شیشه و سنتی ترکی است که جلوه‌ای بسیار زیبا دارد. شما همچنین می‌توانید اینجا تا دلتان می‌خواهد چانه بزنید.

بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از حمام ترکی

خرید بلیط هواپیما به استانبول ترکیه
بلیط هواپیما به استانبول ترکیه

حمام ترکی یکی از بیشترین پیشنهادهایی است که مسافران پروازهای خارجی به آن دعوت می‌شوند. برای ما ایرانی‌ها حمام ترکی بسیار آشنا است، در گذشته که خانه‌ها به دوش مجهز نبوده، مردم برای استحمام به حمام‌های عمومی می‌رفتند،البته علاوه بر شستشو خدمات دیگر نیز در آن انجام می‌شده که بسیار شبیه اسپاهای امروزی است.

امروزه در ترکیه شما می‌توانید در بسیاری از هتل‌ها به حمام ترکی بروید به علاوه برخی از همان حمام‌های تاریخی نیز امروزه با یک بازسازی قابل استفاده بوده و در شما در فضایی تاریخی می‌توانید چنین تجربه‌ای را داشته‌باشید. حمام سلطان احمد و علی پاشا از جمله حمام‌های تاریخی و دیدنی و قابل استفاده است.

بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از پیاده‌روی در کنار دریا

خرید بلیط هواپیما به استانبول ترکیه
بلیط هواپیما به استانبول ترکیه

استانبول در کنار دریای مرمره و سیاه واقع شده که تنگه‌ی بسفر آنها را به هم متصل می‌کند. یکی از فرح‌بخش‌ترین فعالیت‌ها پیاده‌روی در کنار دریا و تنگه است. در محله‌هایی مثل کادیکوی می‌توانید به بازارهای غذا بروید، جاییکه برای شما انواع ماهی‌های تازه را کبابی کرده و سرو می‌کنند و شما می‌توانید تازه‌ترین غذاهای دریایی را در کنار دریا میل کنید.

بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از استانبول و محله‌هایش

خرید بلیط هواپیما تهران ترکیه
بلیط هواپیما تهران ترکیه

پیاده‌روی در خیابان‌های زیبا ی استانبول از آن تجربه‌هایی است که نباید از دستش داد؛ در این میان برخی از محله‌های شهر هستند که بسیار زیبا و تماشایی بوده و مقصد بسیاری از مسافران پروازهای خارجی است متل خیابان استقلال، بشیکتاش و … شما در این محله‌ها می‌تواند به کافه و رستوران‌های بی‌نظیری رفته و بسیاری از غذاهای محلی خوشمزه را مزه کنید. روح زندگی در این محله‌ها جریان داشته و می‌تواند شما را سرشار از انرژی کند.

استانبول شهر زیبایی‌ها است، مقصدی که همیشه می‌تواند سفری خوش را برایتان بسازد، چمدانتان را ببندید، بلیط هواپیمایتان را بخرید و عازم استانبول شگفت‌انگیز شوید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به ترکیه به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
fa.wikipedia.org
selamturkiye.ir
noonoab.ir
zeytooni.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به ترکیه ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید