بلیط هواپیما به مقصد استان خوزستان

0
975
بلیط هواپیما استان خوزستان پل ایذه
استان خوزستان پل ایذه روی رود کارون
بلیط هواپیما به مقصد استان خوزستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 3Rating: 4.5بلیط هواپیما به مقصد استان خوزستاناستان خوزستان در جنوب غربی ایران، ترکیب بی‌نظیری از تاریخ و طبیعت را پدید آورده است. جالب است بدانید آثار و نشانه‌های به دست آمده از این فلات نشان می‌دهد که سابقه‌ی سکوت انسان در این منطقه به دوهزار و 700 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد، زمانی‌که تمدن ایلام شکل گرفت.

بلیط هواپیما به مقصد استان خوزستان

استان خوزستان در جنوب غربی ایران، ترکیب بی‌نظیری از تاریخ و طبیعت را پدید آورده است. جالب است بدانید آثار و نشانه‌های به دست آمده از این فلات نشان می‌دهد که سابقه‌ی سکوت انسان در این منطقه به دوهزار و 700 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد، زمانی‌که تمدن ایلام شکل گرفت.

به لحاظ جغرافیایی نیز این استان موقعیت خاص و ویژه‌ای دارد، از شمال و شرق به رشته‌های کوه‌های زاگرس می‌رسد و به همین سبب طبیعت دلنشین و چشم‌نواز را پدید می‌آورد، در واقع دو پنجم کل این استان منطقه‌ای کوهستانی است و باقی، جلگه‌ای به شمار می‌رود. عامل دیگر در شکل‌گیری طبیعت منحصر به فرد خوزستان، رودهایی است که آن را بدل به پر آب‌ترین استان ایران کرده‌است، از میان پنج رود این استان، کارون بزرگترین آن است که تنها رود قابل کشتی‌رانی ایران نیز به شمار می‌رود. اروند رود، کرخه، کارون و سفیدرود نیز از دیگر رودهایی است که از زاگرس سرچشمه گرفته و در این استان جاری می‌شوند.

استان خوزستان شهر اهواز
استان خوزستان شهر اهواز

این روزها شهرهای جنوبی کشور بسیار مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته و مسافران بسیاری از پروازهای خارجی به ایران، به قصد دیدن مناطق جنوبی به ایران وارد می‌شوند که برخی از آنها نیز سفر خود را از خوزستان آغاز می‌کنند، جایی‌که هم می‌توانند بخشی از تاریخ و میراث تمدن بشری را در آن ببینند و هم بخشی از طبیعت رویایی ایران را

استان خوزستان چغازنبیل
استان خوزستان چغازنبیل

چغازنبیل یکی از آثار باستانی مهم در این استان است، که قدمت آن به دوره‌ی ایلامی‌ها باز می‌گردد، این اثر در سال 1979 به عنوان اولین اثر تاریخی از ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد؛ این اثر در نزدیکی شهر شوش واقع شده‌است که یکی از قدیمی‌ترین سکونتگاه‌های شناخته شده در جهان نیز هست وشما امروزه می‌توانید برخی از آثار به جا مانده از این منطقه‌ی چند هزار ساله را مشاهده کنید. در میان آثار باستانی این خوزستان سازه‌های آبی تاریخی شوشتر نیز یکی دیگر از چشم‌نوازترین و خیره‌کننده‌ترین مکان‌ها به شمار می‌رود، مجموعه‌ای به هم پیوسته از پل‌ها، بندها، آسیاب‌ها و …

اگر بخواهیم همه‌ی میراث تاریخی استان خوزستان را بنویسیم، فهرستی بلندبالا می‌شود، اما نکته‌ی جالبی که می‌شود در اینجا به آن اشاره کرد پراکندگی قدمت این آثار در دوران‌های تاریخی مختلف است.

استان خوزستان شوشتر
استان خوزستان شوشتر

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، خوزستان، استانی پر آب به شمار می‌رود، عبور چند رود از این منطقه آب و هوایی دلنشین را در اطراف خود پدید آورده است؛ دشت‌های خوزستان از جمله دشت سوسن و نرگس‌زار بهبهان میزبان زیبا‌ترین گل‌های ایران است. از دیگر مناطق طبیعی زیبا در این استان به می‌توان به طبیعت اطراف ایذه، دزفول و گوتوند نیز اشاره کرد که بسیار سرسبز و دیدنی است به ویژه در بهار؛ مسجد سلیمان و منطقه‌ی گردشگری تاراز را نیز نباید در این میان از یاد برد؛ این منطقه که در میان جنگل‌های بلوط واقع شده دارای قله‌ای برف‌گیر است و می‌تواند منطقه‌ای لذت‌بخش برای اقامت در کمپ به شمار رود.

جاذبه‌های استان خوزستان

بلیط هواپیما به اهواز، پایتخت فلافل دنیا

خرید بلیط هواپیما به اهواز
بلیط هواپیما به اهواز

این شهر هرگز به خواب نمی‌رود! اگر علاقه به خرید و گشت وگذار دارید بی‌شک بهترین گزینه است. بازدید از شهر و دیدن پل‌ها جالب خواهد بود؛ مخصوصا قدم زدن در کنار کارون و لذت بردن از مناظر اطراف آن. در منطقه‌ی شلوغ لشکرآباد صدها دکه و مغازه‌ فلافلی سلف سرویس وجود دارد. انواع و اقسام سمبوسه‌ها، سالادها و ترشی‌ها و نوعی خوراک کوفته مانند به نام کپه نیز در اینجا پیدا می‌شود. تقریبا قیمت ساندویچ‌ها 2000 تومان است.

بلیط هواپیما به اهواز و بازدید از عمارت سه گوش

خرید بلیط هواپیما به خوزستان
بلیط هواپیما به خوزستان

این بنا که زمانی دانشکده‌ ادبیات و علوم انسانی بوده، اکنون جزو میراث فرهنگی کشور است و به‌دلیل فرسودگی، از سال ۹۳ در حال مرمت و بازسازی است.

بلیط هواپیما به اهواز و بازدید از هتل قو

خرید بلیط هواپیما به اهواز
بلیط هواپیما به اهواز

ساخت هتل قو به پایان دوره قاجاریه بر می‌گردد و بنایی دو طبقه با ساختمان‌های متفرقه از جمله سالن، آشپزخانه و سرایداری است. هم‌اکنون خبرهایی از تبدیل آن به سفره‌خانه به گوش می‌رسد.

اگر بلیط هواپیما خود را به خوزستان تهیه کرده‌اید، حتما به شهرهای مختلف این استان از جمله اهواز، خرمشهر و آبادان نیز سر بزنید؛ البته در طول هشت سال جنگ تحمیلی بسیای از مناطق این استان دچار آسیب و خسار شده‌است، اما بازسازی‌های بسیاری صورت گرفته و هنوز هم این استان از دیدنی‌تری مناطق ایران به شمار رفته و در کنار گردشگرن ایرانی، میزبان بسیاری از مسافران پروازهای خارجی نیز هست.

بلیط هواپیما برای فرودگاه های خوزستان

فرودگاه بین‌المللی آبادان، فرودگاه بین‌المللی اهواز، فرودگاه بهبهان، فرودگاه دزفول، فرودگاه گچساران، فرودگاه ماهشهر، فرودگاه مسجد سلیمان (شهید آسیایی)

برای جستجوی بلیط هواپیما مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید