بلیط هواپیما سمنان

2
2525
بلیط هواپیما به سمنان
استان سمنان
بلیط هواپیما سمنانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 3Rating: 4.5بلیط هواپیما به سمنانیکی از ویژگی‎های زندگی شهرنشینی، بهره‎مندی از تعطیلات دو یا سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روزه‎ای است که اگر برای خرید بلیط هواپیما به سمنان و قیمت بلیط هواپیما و رزرو هتل

بلیط هواپیما سمنان

استانی از جنگل‎های ابرپوش تا شوره‎زارهای سپید

یکی از ویژگی‎های زندگی شهرنشینی، بهره‎مندی از تعطیلات دو یا سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روزه‎ای است که اگر برای خرید بلیط هواپیما به قصد سفرهای طولانی مدت و رزرو هتل در مقاصد دور دست، مناسب نیستند، اما در عوض، جان می‎دهند برای سفرهای کوتاه مدتی که پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نیازشان، فقط یک ماشین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سواری چند ساعته است.

استان سمنان نیز به دلیل نزدیکی به شهر تهران، برای تهران نشینان، همین حکم را دارد، استانی که علی‎رغم دیدنی‎های زیاد و جذابیت‎های متنوع، اغلب در میان مسافران تهرانی، کم‎تر شناخته شده است و در مقایسه با استان‎های شمالی کشور، گردشگران کم‎تری را به خود جلب می‎کند.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سمنان

یکی از علل اصلی کم‎توجهی به استان سمنان، عدم آشنایی مسافران با جاذبه‎های این استان است، به همین دلیل نیز قصد داریم تا در این مطلب کمی بیشتر در مورد جاذبه‎های گردشگری استان سمنان برایتان سخن بگوییم تا مخاطبان سایت سفرستان با استانی که هم بیابان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گرم و خشک دارد و هم جنگل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سرسبز دارد بهتر آشنا شوند:

چرا باید سمنان را دید؟

سمنان با آب و هوای دوگانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش همیشه بهشت گردشگرانی بوده که عشق دیدن طبیعت خشک و سبز را یکجا با هم دارند. اگر شما هم بدتان نمی‎آید تا قاب‎های کویری را شانه به شانه‎ی مراتع سرسبز دید بزنید، دیدار از جاذبه ‏های گردشگری سمنان را از دست ندهید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سمنان و بازدید از بناهای تاریخی بی‌نظیر

بلیط هواپیما سمنان و گشت و گزار در دشت شقایق

بلیط هواپیما به استان سمنان
دشت شقایق سمنان

یکی از جاذبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گردشگری استان سمنان و شهرستان شاهرود، دشت شقایق در منطقه کالپوش است که  نمایش منحصربه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فردِ طبیعت این منطقه از بیستم اردیبهشت ماه تا پایان خرداد، جلوه‎ی زیبایی به ناحیه سبزپوش کالپوش در این منطقه می‎دهد. جشنواره‎ی دشت شقایق و کشتی محلی از جمله جشنواره‎هایی است که همه ساله در منطقه‎ی کالپوش برپا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

آنچه این دشت را از دیگر نمونه‏‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مشابه متمایز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و از ویژگی‏ های بارز آن محسوب می‏ شود، وجود آبشارها، چشمه‏‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف درختان جنگلی در این محدوده و نیز مناطق زیبای آبشار حسین‏ آباد، قَشقَلَتِه، سردار بیک، آبشار زو (نام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نیک) و غار خواجه قنبر (سُم) در نزدیکی آن است.

بلیط هواپیما سمنان یا شاهرود و بازدید از جنگل ابر

بلیط هواپیما به شاهرود
جنگل ابر شاهرود

جنگل زیبا و خوش آب و هوای «ابر» در ۴۵ کیلومتری شمال شرق شاهرود از جنگل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بکر و زیبای استان سمنان است. این  جنگل در زمره جنگل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های «هیرکانی» کشور است و به دلیل اینکه فضای جنگل را پوششی از ابر در بر می‎گیرد، نام جنگل ابر را برای آن انتخاب کرده‎اند. ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن درجه حرارت در فصل گرما، وجود چشمه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های این جنگل تماشایی است.

جنگل ابر در حدفاصل دو اقلیم خشک و نیمه‎خشک و مرطوب و نیمه‎مرطوب واقع شده که این امر باعث ایجاد تنوع گیاهی و جانوری شده است. جنگل ابر دارای چشمه‎سارهای متعددی است که از آن جمله می‎توان به چشمه آلوچال، آب شرش، آبشار اشاره کرد. این جنگل یکی از زیباترین جاذبه‎های گردشگری استان سمنان است.

بلیط هواپیما سمنان و دیدن روستای زیبای شهمیرزاد

بلیط هواپیما به سمنان برای بازدید از شهمیرزاد
شهمیرزاد سمنان

شهمیرزاد، به بهشت کویر و نگین زمردین بر حلقه انگشترى شهرهاى حاشیه کویر مرکزى ایران معروف است. جامه‏ای سبزرنگ بر قامت باشکوه طبیعت، تابلویى چشم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نواز و دلفریب به قلم نقاش چیره دست عالم هستى و شهرى زیبا، باصفا و تاریخى در ۲۰ کیلومترى شمال شهر سمنان.

این شهر از طبیعتی زیبا و پوشش گیاهی سرسبز تشکیل شده است و میانگین دمای سالیانه آن ۱۱ درجه سانتیگراد است که بین ۱۶ درجه زیر صفر در سردترین و ۳۴ درجه بالای صفر در گرمترین ماه سال متغیر است. اختلاف ارتفاع سمنان و شهمیرزاد از سطح دریا بیش از هزار متر است و این امر از عجایب طبیعت استان سمنان است که در فاصله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی ۲۰ کیلومتری تا این اندازه اختلاف دما وجود دارد بر همین اساس بی جهت نیست که شهمیرزاد را بهشت کویر نیز نامیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.

بلیط هواپیما سمنان و بازدید از چشمه های باداب سورت

بلیط هواپیما به استان سمنان
باداب سورت بین سمنان و مازندران

مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی زیبا و دیدنی چشمه‎های آب معدنی باداب سورت که از شگفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انگیزترین شاهکارهای طبیعت و به‎عنوان زیباترین چشمه‎ی جهان و همچنین دومین اثر طبیعی ملی ایران پس از قله‎ی دماوند به ثبت رسیده است. چشمه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اسرارآمیز سورت اروست مشتمل بر دو چشمه با آب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کاملاً متفاوت از لحاظ رنگ، بو و مزه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشند. یکی از این چشمه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها دارای آبی بسیار شور می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد و دارای دریاچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای کوچک است که عمدتاً در تابستان برای شنا و آب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تنی استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و جهت درمان دردهای کمر و پا، امراض پوستی، روماتیسم و مخصوصا سردردهای میگرنی نیز چاره‎ساز است.

آب‎های رسوبی این دو چشمه در مسیر خود از بالای کوه به پائین طی هزاران سال ده‎ها حوضچه‎ی کوچک بسیار زیبا به رنگ‎های نارنجی، زرد و قرمز و در ابعاد مختلف ایجاد کرده‎اند که اسراری از دنیای مستور و پوشیده طبیعت بکر و دل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انگیز را به نمایش گذاشته است. خیال‎انگیزترین صحنه‎های منطقه به هنگام طلوع و غروب خورشید است که تلألو نور خورشید در حوضچه‎ها و انعکاس نور آنها همراه با سایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روشن طبیعت اطراف، جلوه‎های تحسین‎برانگیزی از موهبت خداوندی را به نمایش می‎گذارد.

جاذبه‎های گردشگری استان سمنان تنها به چند مورد دیدنی‎های بالا خلاصه نمی‎شوند، مطمئن باشید که اگر گذارتان به سمنان بیفتد، هر چقدر هم که قصد ماندن داشته باشید باز برای ملاقات با دیدنی‎های پرتعداد این استان و شهرستان‎هایش، وقت کم خواهید آورد.

بلیط هواپیما سمنان و بازدید از فرودگاه

خرید بلیط هواپیما به سمنان
بلیط هواپیما به سمنان

فرودگاه سمنان در 10 کیلومتری جاده سمنان به مشهد و در زمینی به مساحت 328 هکتار قرار گرفته است. فاصله فرودگاه سمنان از ورودی شرقی شهر سمنان حدود 6 کیلومتر و از مرکز شهر سمنان در فاصله تقریبی 8 کیلومتری واقع شده است.

خرید بلیط هواپیما به سمنان
بلیط هواپیما به سمنان

سابقه تاسیس این فرودگاه به سال 1355 برمی‌گردد که به صورت یک باند نیمه احداث شکل گرفت. تا سال 1375 که طی سفر ریاست جمهوری وقت ، به استان سمنان بهسازی این فرودگاه مجددا انجام شد. فاصله زمانی ورودی بلوار فرودگاه تا ورودی شرقی شهر سمنان ، حدود 10 دقیقه و راه دسترسی شهر سمنان به فرودگاه ابتدا از طریق بزرگراه تهران مشهد و سپس از طریق بلوار فرودگاه تامین می‌شود.

خرید بلیط هواپیما به سمنان
بلیط هواپیما به سمنان

برای خرید بلیط هواپیما سمنان وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

2 دیدگاه ها

 1. برای سمنان بلیط هواپیما از شهرهای دیگه وجود ندارد.
  فرودگاه سمنان خیلی کوچیک و جمع و جور هستش که فک میکنم مصرف نظامی داشته باشه.
  استان سمنان جاهای دیدنی بسیاری برای گردشگری داره که هنوز خیلی از مکان ها بکر و ناشناخته باقی مونده ❤️ ❤️ ❤️

  • سلام دوست عزیز
   بله حق با شماست
   اما فرودگاه سمنان در تاریخ 17 فروردین 1396 برای استفاده هواپیماهای مسافربری افتتاح شده و به زودی بلیط هواپیما به سمنان به مقاصد دیگر و بلعکس در سیستم هواپیمایی راه اندازی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید