بلیط هواپیما به مقصد استان مازندران

0
637
بلیط هواپیما به استان مازندران و تالاب میانکاله
مازندران تالاب میانکاله
بلیط هواپیما به مقصد استان مازندرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 26Rating: 4.5بلیط هواپیما به مقصد استان مازندرانایران از تنوع اقلیمی منحصر به فردی برخوردار است و همین امر هم سبب شده تا در جای جای آن دیدنی‌های بسیاری نهفته باشد، گنجینه‌هایی که دیدن آنها می‌تواند تجربه‌ای خاطرانگیز و به یادماندنی گردد.

بلیط هواپیما به مقصد استان مازندران

ایران از تنوع اقلیمی منحصر به فردی برخوردار است و همین امر هم سبب شده تا در جای جای آن دیدنی‌های بسیاری نهفته باشد، گنجینه‌هایی که دیدن آنها می‌تواند تجربه‌ای خاطرانگیز و به یادماندنی گردد. در شما ایران و در حاشیه‌ی دریای خزر یکی از استان‌های زیبا ایران قرار گرفته‌است، استانی که میزبان بسیاری از گونه‌های جانوری، گیاهی و جاذبه‌های طبیعی است، بله از استان مازندران سخن می‌گوییم.

استان مازندران نمای قله دماوند
استان مازندران نمای قله دماوند

تنوع جغرافیایی این استان خیره‌کننده است، علاوه بر جنگل‌های هیرکانی از مهم‌ترین میراث طبیعی شهر به شمار می‌رود، در این خطه شاهد جلگه‌ها، بیشه‌ها، علفزارها و البته مناطق ساحلی است. جالب است بدانید که بلندترین قله ایران و یکی از معروف‌ترین آتش‌فشان‌های جهان نیز در این استان قرار گرفته‌است، همان دیو سپید پای دربند، همان دماوند زیبا که به لحاظ جغرافیایی در آمل و استان مازندران قرار دارد.  همچنین عبور چند رود و وجود چند سد نیز در فرح‌بخش‌تر شدن این استان اثرگذار بوده‌است.

در این منطقه شیب تند سلسله جبال البرز، سرچشمه‌ی بسیاری از رودها است و با توجه به اقلیم منطقه، آبشارهای متعددی را نیز می‌توانید در اینجا مشاهده کنید که هریک از آنها می‌تواند مقصدی جذاب برای سفری دلپذیر باشد.

استان مازندران
استان مازندران

همه‌چیز در طبیعت استان مازندران دست به دست هم داده تا یک پوشش جانوری خاص نیز در منطقه ایجاد شود؛ گرچه برخی از انها در خطر انقراض هستند، از جمله‌ی آنها می‌توان به ببر مازندران اشاره کرد که متاسفانه از مهم‌ترین گونه‌های گربه‌سانان آسیایی به شمار می‌رود و امروز دیگر در جنگل‌ به چشم نمی‌خورد. خرس، گرگ، گربه‌ی وحشی، روباه، گراز، خرگوش، بزکوهی و بسیاری از پرندگان همچون شاهین، اردک، کبک و … در این اقلیم زندگی می‌کنند.

استان مازندران دشت ناز
استان مازندران دشت ناز

اگر راهی مازندران شدید، سری به منطقه‌ی نکا و جنگل ناز بزنید، این منطقه‌ی محافظت شده محل پرورش و نگهداری گوزن زرد، گونه‌ی خاص گوزن در ایران است. شما می‌توانید مسیر خود را به سوی تالاب میانکاله نیز ادامه دهید، تالابی که در زمستان محل گذران زمستان برای بسیاری از پرندگان مهاجر است، اگر صبح زود به سمت این تالاب راه بیفتید می‌توانید صحنه‌ای زیبا از فلامینگوها، اردک‌ها، قوهای سیاه و بسیاری از پرندگان دیگر را ببینید که منظره‌ای زیبا و بدیع را خلق کرده‌اند.

استان مازندران تالاب میانکاله
استان مازندران تالاب میانکاله

ناگفته نماند که به سبب وجود رودهای گوناگون، در این استان تالاب‌های دیگر نیز قرار دارد که در طول زمستان همچون میانکاله در زمستان میزبان پرندگان مهاجر بوده و بدل به نقاط گردشگری جذابی می‌شود، همچون تالاب سرخ‌رود با قوهای فریادکش؛ جالب است بدانید که گونه‌ی نادر درنای سیبری نیز چند سال است که زمستان‌های خود را در تالاب‌های استان مازندران سپری می‌کند.

این استان تاریخی غنی را نیز درخود جای داده، دستاوردهای باستان‌شناسان در گوهر تپه نشان داده که قدمت تمدن بشری در مازندران به بیش از شش هزار سال می‌رسد. در طول تاریخ و سلسله‌های مختلف نیز این خطه همواره اهمیتی خاص داشته‌است، شما با دیدار از موزه‌های مختلف در شهرهای گوناگون مازندران می‌توانید با بخشی از این تاریخ آشنا شوید.

علاوه بر زیبایی‌هایی طبیعی و آورده‌های تاریخی، مراکز خرید به روز، رستوران‌ها، کافه‌ها، تفریحات و ورزش‌های آبی نیز فراهم است؛ در طول جاده‌ی کنار دریا معروف به جاده‌ی کناره، شما می‌توانید از آنها دیدن کنید و غذاهای خوشمزه را در کنار منظره‌ای از دریا میل کنید.

برای رسیدن به مازندران چند جاده وجود دارد اما یکی از معروف‌ترین آنها جاده‌ی چالوس است که شهرتی جهانی پیدا کرده و گاه و بی‌گاه در نشریات مختلف جهان به عنوان یکی از زیباترین جاده‌های معرفی شده است، البته اگر اهل سفر با ماشین نباشید، می‌توانید بلیط هواپیما تهیه کنید و خود را به این استان زیبا برسانید.

استان مازندران تله کابین
استان مازندران تله کابین

این روزها پرواز خارجی بسیاری به سوی ایران در حرکت است و گردشگران خارجی تمایلشان روز به روز برای دیدار از ایران بیشتر می‌شود، استان مازندران با تنوع زیستی و تاریخی می‌تواند مقصدی جذاب و زیبا برای آنها به شمار رود، به نظر می‌رسد این استان می‌تواند با تمرکز بر این موضوع رونق بیشتری نیز پیدا کند.

برای جستجوی بلیط هواپیما مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید