بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از اورولو

0
60
خرید بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از کوه اورولو
بلیط هواپیما به استرالیا
بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از اورولوReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 22Rating: 4.0بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از اورولو - یکی از مکان‌های استرالیا که حتما باید دیدخرید بلیط هواپیما به استرالیا. جاهای دیدنی استرالیا. بازدید از کوه اورولو. بازدید از معبد اورولو. قیمت بلیط ارزان هواپیما به استرالیا

بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از اورولو

سنگ‌های عظیم قرمز رنگ سبز شده در زمین خشک وسط استرالیا، جاذبه‌ای است که بسیاری از افراد را شگفت‌زده می‌کند. در واقع، این سایت فرهنگی دارای ساختاری منحصربه‌فرد است که مردم بومی قبیله Anangu استرالیا برای 10000 سال یا بیشتر آن را به‌عنوان یک مکان مقدس شناخته‌اند. Uluru دو نام دارد. Ayers Rock نام معمول آن است که در سال 1873 توسط ویلیام گوس به نام سر هنری آیرس نام‌گذاری شده است. بااین‌حال نام بومی برای سنگ، Uluru، نام رسمی آن است؛ اما بدون توجه به آنچه شما آن را می‌نامید، واضح است که این صخره به رنگ قرمز یک مقصد محبوب برای مسافران است؛ اما جستجو در سایت برای کسانی که به این زودی به استرالیا نخواهند رفت، به لطف گوگل ممکن شده است.

پنج موردی که باید در مورد این مکان خاص بدانید، ازجمله نحوه راه رفتن مجازی در اطراف این برج بزرگ سنگ رسوبی را در ادامه بخوانید.

دیدن کارتون‌های کودکی در استرالیا

Uluru محلی مقدس

خرید بلیط هواپیما به اورولو در استرالیا
Uluru محلی مقدس

Uluru دارای یک تاریخچه زمین‌شناسی و همچنین فرهنگی غنی است. این صخره یک مکان مقدس برای قبیله Anangu (بومیان استرالیا) است که حدود 10000 سال در این منطقه ساکن بوده‌اند. طبق گفته Uluru Australia: “فرهنگ بومیان تصریح می‌کند که Uluru توسط اجداد قبیله در روزگار رؤیا شکل‌گرفته است. به نظر می‌رسد غارها و شکاف‌های زیاد بر روی این صخره شواهدی از این امر هستند و گفته می‌شود که برخی از اشکال اطراف Uluru به معنای ارواح اجدادی هستند. اغلب مراسم مذهبی امروزه در غارهای اطراف پایه که برای احترام علامت‌های عکاسی ممنوع دارند برگزار می‌شوند.

آثار هنری روی سنگ متعلق به حداقل 5000 سال و احتمالاً کهن‌تر است. سالانه گردشگران زیادی برای دیدن یادداشت‌ها و نقاشی‌های باستانی بسیاری که پارک استرالیا در خود نهان دارد، بلیط هواپیما به استرالیا تهیه می‌کنند. “Anangu دارای فرهنگی زنده است، این نماد هنوز هم در نقاشی‌های شن، صنایع‌دستی چوبی، نقاشی بدن و آثار هنری مدرن استفاده می‌شود.”

خرید بلیط هواپیما به اورولو در استرالیا
Uluru محلی مقدس

پس از هزاران سال به‌عنوان محل اجدادی مقدس برای مردم بومی، Uluru همراه با زمین‌های هم‌جوار Kata Tjuta، برای ایجاد پارک ملی Ayers Rock Mt Olga حذف شد. بازگشت منطقه به قبیله Anangu که در حال حاضر به‌عنوان صاحب قانونی آن شناخته می‌شود، با دهه‌ها مبارزه میسر شد. در عوض Anangu زمین را به پارک استرالیا برای ایجاد یکی از نقاط جالب در سیستم پارک‌های استرالیا اجاره داد.

هیئت‌مدیره پارک ملی Uluru-Kata Tjuta در سال 2017 به‌اتفاق آرا تصمیم به ممنوعیت کوه‌نوردی در این سایت از 26 اکتبر سال 2019 گرفتند. این تصمیم به احترام اهمیت فرهنگی این سایت اتخاذ شد. سمی ویلسون، هیئت‌مدیره انجمن گفت: “این مکان بسیار مهم است، نه یک پارک موضوعی مانند دیزنی لند”. وی افزود “اگر من به کشور دیگری سفر کنم و برای گردش به یک سایت مقدس با دسترسی محدود، بروم وارد منطقه محدود نشده یا از آن صعود نمی‌کنم، من به مقدسات احترام می‌گذارم. موضوع برای Anangu هم همین‌گونه است. ما پذیرای گردشگران در اینجا هستیم. ما گردشگری را متوقف نمی‌کنیم، فقط این فعالیت محدود می‌شود.”

Uluru بزرگ‌ترین صخره جهان نیست

خرید بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از کوه اورولو
بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از کوه اورولو

بسیاری فکر می‌کنند Uluru بزرگ‌ترین صخره سنگی در این سیاره است. بااین‌حال، این‌یک تصور غلط است. Mount Augustus در غرب استرالیا در واقع بزرگ‌ترین صخره در منطقه است. اگرچه ممکن است این عنوان جنجالی را از دست بدهد، Uluru حتی جذاب‌تر از یک صخره است. Uluru اصطلاحاً یک Inselberg است که در زمین‌شناسی به معنی کوه جزیره‌ای است. دیدن این صخره سنگی بزرگ که در زمین مسطح سبز شده باعث معنی‌دار شدن این اصطلاح می‌شود اما آیا دانستن اینکه صخره‌ای با ای عظمت دقیقاً چگونه به اینجا رسید بهترین دلیل برای سفر به استرالیا نیست؟

محل قرارگیری uluru، منطقه‌ای بود که در طول فرسایش سریع کوه‌های اطراف حدود 600 میلیون سال پیش، شن و ماسه انباشته شد. ازآنجاکه دامنه‌های کوه‌ها به‌سرعت شکل گرفتند و هیچ حیات گیاهی برای کاهش سرعت فرسایش وجود نداشت، مواد بسیار سریع انباشته‌شده بودند. سپس، تحول آغاز شد. خرید بلیط هواپیما به استرالیا یکی از محبوب‌ترین خریدها در بین علاقه‌مندان به زمین‌شناسی است. ABC Science توضیح می‌دهد:

“پس‌ازاین دوره از ساخت سریع کوه و فرسایش، مرکز استرالیا تبدیل به رسوب درون بوم شد. در حدود 400 میلیون سال پیش، شن و ماسه Uluru و Kata Tjuta تا حدی پایین بود که کاملاً به هم چسبیده بودند و به‌مرورزمان فشرده‌شده از رسوب به سنگ تبدیل شدند. فرایندهای تشکیل کوهستان Alice Springs Orogeny که با انباشته شدن سنگ‌ها و فشرده شدن آن‌ها ایجادشده، در این زمان شروع شد، در طی بیش از میلیون‌ها سال Alice Springs Orogeny چین بزرگی که امروزه هنگام پرواز بر فراز استرالیا مرکزی قابل‌رؤیت است، تشکیل‌شده. همچنین در این فرآیند، بیشتر سنگ‌هایی که Uluru و Kata Tjuta را تشکیل می‌دهند نیز به هم فشرده شدند.” دیدن این فرآیند زمین‌شناسی نادر به‌قدری جذاب است که بلیط هواپیما به استرالیا را فقط برای دیدن آن خریداری کنیم.

چه داستانی را برایتان بازگو می‌کند؟

خرید بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از کوه اورولو
چه داستانی را برایتان بازگو می‌کند؟

صخره‌ای که بخشی از تاریخ تحولات کره زمین را به‌صورت شفاهی نقل می‌کند، به‌راحتی و با خرید بلیط هواپیما به استرالیا در مقابل چشمان شما قرار خواهد گرفت.

پس از میلیون‌ها سال، صخره Uluru باقیمانده فرسایش مداوم زمین‌های اطراف و خود سنگ است. ازآنجاکه سنگی که صخره Uluru را تشکیل می‌دهد خیلی سخت است، بیشتر از همه‌چیز در اطراف خود به فرسایش مقاوم است. فرسایش از باد و رگبار باران در طی میلیون‌ها سال، Uluru را به ساختاری نمادین تبدیل کرده است. با اطلاع از چگونگی تشکیل Uluru، شما ممکن است تعجب کنید که چگونه رنگ شگفت‌آور و زنده آن حفظ‌شده است. سنگی که Uluru را تشکیل می‌دهد محتوای آهن بالا است، درحالی‌که سنگ به‌طور طبیعی خاکستری‌رنگ است، اکسیداسیون که در اثر هوازدگی رخ می‌دهد، سطح صخره را به قرمزی آهن زنگ‌زده تبدیل کرده است. خرید بلیط هواپیما به استرالیا و دیدن این صحرای شگفت‌انگیز را از دست ندهید.

بیشتر جرم Uluru در زیر زمین است

خرید بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از کوه اورولو
بیشتر جرم Uluru در زیر زمین است

ایستاده در ارتفاع 1،141 فوت، 2.2 مایل طول و عرض 1.2 مایل، Uluru واقعاً صخره‌ای عظیم است؛ و درعین‌حال بیشتر Uluru در زیر زمین است. اگرچه به نظر می‌رسد که در منظره تنظیم‌شده است، Uluru مانند تخته‌سنگی است که در محل قرارگرفته و اغلب در بالای زمین نشسته است. بلکه، این صخره مانند یک کوه یخ است، با برخی از جرم آن در بالای سطح، اما بسیاری از آن در زیر باقی‌مانده است. اعتقاد بر این است که بیش از 1.5 مایل از سنگ در زیر زمین همیشه فرسوده است، هرچند کسی نمی‌داند دقیقاً چقدر است. با خرید بلیط هواپیما به استرالیا شاید شما اولین کسی باشید که اندازه دقیق این صخره عظیم را مشخص می‌کند.

Uluru در حال حاضر یک سایت میراث جهانی یونسکو است

نه‌تنها Uluru به‌طور غیررسمی به‌عنوان یک نقطه بسیار خاص شناخته‌شده است، بلکه در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) به‌عنوان پارک ملی Uluru-Kata Tjuta به‌عنوان میراث جهانی، با نامی معتبر شناخته‌شده است.

شما می‌توانید Uluru را در Google Street View مشاهده کنید

خرید بلیط هواپیما به استرالیا و بازدید از کوه اورولو
شما می‌توانید Uluru را در Google Street View مشاهده کنید

اگر نمی‌توانید به خارج از کشور بروید تا شخصاً از Uluru دیدن کنید، هنوز هم می‌توانید مقدار قابل‌توجهی از آن را به لطف Google ببینید. Street View Trekker یک سیستم دوربین است که توسط مسافرانی که ازلحاظ دیدنی تماشایی در سیاره ما به‌طور آنلاین استفاده می‌کنند، یک گام در یک‌زمان قرار می‌گیرند. Uluru آخرین مکان برای قرار دادن در نمای خیابان گوگل است، جایی که مردم می‌توانند عملاً گردش کرده و کشف کنند که سایت چه چیز شگفت‌انگیزی در خود نهان دارد.

گردشگرانی که به‌طور آنلاین از هر نقطه از جهان در حال گردش در Uluru هستند، می‌توانند از نقشه‌های تعاملی Uluru استفاده کنند تا مسیرهای اطراف آن را طی کنند و به فایل‌های صوتی از مردم Anangu که اهمیت فرهنگی این سایت، نحوه ایجاد آن، قانون سنتی مربوط به سایت و موارد دیگر را توضیح می‌دهند، گوش کنند. ممکن است بازدیدکنندگانی که از این طریق سایت را کشف می‌کنند، در مورد آن بیشتر یاد بگیرند و از تعاملات افزوده‌شده با نقشه مجازی بیشتر استفاده کنند اما شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما به استرالیا به لذت قدم زدن در محیطی باستانی و غنی ازلحاظ زمین‌شناسی دست‌یابید.

برای خرید بلیط هواپیما به استرالیا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
mnn.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به استرالیا ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید