ساختمان سنتی گائودی در شهر لئون اسپانیا

اگر به کارهای گائودی و معماری حیرت‌انگیزش علاقه داشته باشید، این اشتیاق بی‌شک شما را به شهر لئون اسپانیا می‌کشاند، شهری که یکی از ساختمان‌های نئوگوتیگ او در مرکز شهر واقع شده و ابهت همیشگی گائودی را به خریداران بلیط هواپیما اسپانیا نشان می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید و در مطالب قبل اشاره کردیم، بیش‌تر آثار گائودی در شهر بارسلوناست اما طبق قراردادش باید پروژه ساختمان  Casa Botines که در سال 1891 به گائودی سپرده شده بود در مرکز شهر لئون به انجام می‌رسانید.

0
50
خرید بلیط هواپیما اسپانیا
بلیط هواپیما اسپانیا
ساختمان سنتی گائودی در شهر لئون اسپانیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 27Rating: 4.0بلیط هواپیما اسپانیا و بازدید از ساختمان سنتی گائودی در شهر لئون - سفرستاناگر به کارهای گائودی و معماری حیرت‌انگیزش علاقه داشته باشید، این اشتیاق بی‌شک شما را به شهر لئون اسپانیا می‌کشاند، شهری که یکی از ساختمان‌های نئوگوتیگ او در مرکز شهر واقع شده و ابهت همیشگی گائودی را به خریداران بلیط هواپیما اسپانیا نشان می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید و در مطالب قبل اشاره کردیم، بیش‌تر آثار گائودی در شهر

ساختمان سنتی گائودی در شهر لئون

اگر به کارهای گائودی و معماری حیرت‌انگیزش علاقه داشته باشید، این اشتیاق بی‌شک شما را به شهر لئون اسپانیا می‌کشاند، شهری که یکی از ساختمان‌های نئوگوتیگ او در مرکز شهر واقع شده و ابهت همیشگی گائودی را به خریداران بلیط هواپیما اسپانیا نشان می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید و در مطالب قبل اشاره کردیم، بیش‌تر آثار گائودی در شهر بارسلوناست اما طبق قراردادش باید پروژه ساختمان  Casa Botines که در سال 1891 به گائودی سپرده شده بود در مرکز شهر لئون به انجام می‌رسانید. با ما همراه باشید تا قبل از بازدید این ساختمان اطلاعاتی در این باره داشته باشید.

سبک نئوگوتیک

بازدید از ساختمان سنتی گائودی
ساختمان سنتی گائودی

وقتی بلیط هواپیما اسپانیا شما را به شهر لئون رساند با ساختمان مستطیل شکلی در مرکز شهر روبرو می‌شوید که علی رغم سبک نئوگوتیکش ویژگی‌های مدرنی نسبت به زمان ساختش دارد. گائودی استاد ترکیب سبک‌ها و خلق شگفتی بود، در ساخت این ساختمان‌ها معماری مدرن را با جنبه‌های قرون وسطایی تلفیق کرده است. این بنا به عنوان ساختمان تجاری مسکونی ساخته شده بود و مطابق با ویژگی‌های چنین ساختمان‌هایی، ستون‌های فلزی زیرزمینی به عنوان تکیه‌گاه بنا به کار رفته‌اند.

درهای ورودی

بازدید از ساختمان سنتی گائودی
ساختمان سنتی گائودی

کازا بوتینس چهار در ورودی دارد که دسترسی به داخل ساختمان از طریق درب مرکزی نمای اصلی امکان‌پذیر است. در هنگام بازدید روی این درب، مجسمه‌ای از سنت جورج را می‌بینید که با کروکودیلی در حال جنگ می‌باشد که این در تاریخ از آن یاد شده است. این در با شبکه آهنی پوشیده شده که شمایلی از یک شیر در آن دیده می‌شود که در شاخ و برگ محاصره شده است، در واقع این شیر به عنوان سمبلی، نام شهر را منعکس می‌کند. این ورودی مختص قسمت اداری و مغازه ساختمان بود و دو در دیگری که به راه‌پله‌ها ختم می‌شدند، مختص ساکنین ساختمان بودند. آخرین ورودی که به ندرت از آن استفاده می‌شد، راه ورود به انبار بود.

طبقات ساختمان

بازدید از ساختمان سنتی گائودی
ساختمان سنتی گائودی

همان‌طور که اشاره کردیم کازا بوتینس برای کاربرد تجاری- مسکونی ساخته شده بود. طبقه زیرزمین و هم‌کف آن مختص قسمت اداری، مغازه و انبار بودند که صاحبان آن‌ها “Fernandez” و “Andres” نام داشت. طبقه اصلی به دو قسمت تقسیم شده بود که متعلق به هر کدام از این مالکین بود. دو طبقه دیگر ساختمان هم اجاره داده شده بودند که در هر کدام از طبقات چهار خانواده استقرار داشتند. علاوه بر این طبقات، گائودی اتاق زیرشیروانی هم طراحی کرده بود که ایده‌اش از ساخت کاخ اسقفی “Episcopal” در ذهنش ریشه دوانده بود و عملی نشده بود.

نمای کازا بوتنیس

بازدید از ساختمان سنتی گائودی
ساختمان سنتی گائودی

یکی از کارهایی که نیمی از گردشگران با دیدن آثار گائودی انجام می‌دهند، اکتفا به تماشای نمای خارجی ساختمان است که بدون شک خلاقیت‌های خارق‌العاده‌ای را به تصویر کشیده‌اند. شاید در تعجب هستید که چطور گردشگران بلیط هواپیما اسپانیا می‌خرند و با بناهای گائودی روبرو می‌شوند ولی از داخل ساختمان‌هایش بازدید نمی‌کنند، باید قبول داشت که برخی عزیزان به عشق استعداد و خلاقیت گائودی و علاقه به معماری، بلیط هواپیما اسپانیا نمی‌خرند، بعضی‌ها دوست دارند با کم‌ترین هزینه‌ها، بیش‌ترین تجربه‌ها را داشته باشند.

سنگ‌ها و پنجره‌ها

بازدید از ساختمان سنتی گائودی
ساختمان سنتی گائودی

وقتی بناهای گائودی را ببنید، عاشق پنجره‌ها و سنگ‌نماهایشان می‌شوید. او در معماری‌اش همیشه از طبیعت الهام گرفته و همیشه یک قدم جلوتر از معماران زمان خود بود. سنگ‌های خاکستری که در چهار گوشه بنا می‌بینید همه حاصل استخراج همان اطراف هستند، ساختمان از چهار گوشه با 4 برج استوانه‌ای محاصره شده است. در مورد پنجره‌های زیبا و کاربردی آن هم باید بگوییم یکی از ویژگی‌های مهم سبک نئوگوتیک، شکل خاص و نورپردازی بهتر آن‌هاست، البته اگر بلیط هواپیما اسپانیا خریدید و به بازدید از فضای داخلی کازا بوتنیس رفتید، نورگیرهایی را بالای سقف می‌بینید که نورپردازی خانه‌ها را بیش‌تر کرده‌اند.

داخل کازا بوتینس

بازدید از ساختمان سنتی گائودی
ساختمان سنتی گائودی

طراحی داخل بنا به گونه‌ای است که بعدها ساختمان‌های اداری زیادی با الگوبرداری از کازا بوتینس ساخته شدند. در واقع این گائودی بود که برای اولین بار از سبک پلان باز در قسمت اداری ساختمان استفاده کرده بود و بعد از آن اداره‌ها و فروشگاه‌های قرن بیستم به این صورت ساخته شدند. گائودی با هدف ایجاد فضایی باز به جای دیوارهای داخلی از 28 ستون فولاد فشرده استفاده کرد که ضخامتشان فقط 20 سانتی‌متر بود و این فضا را به 96 اتاقک تقسیم کرد. این ساختار شبکه‌ای دست او را در جای‌گیری ستون‌ها، شکل پاسیو و راه‌پله‌ها باز گذاشت و یک قرن پیش پدیده‌ای خلق کرد که امروزه معماران دنیا بلیط هواپیما اسپانیا را برای بازدید آن تهیه می‌کنند.

سفر به لئون و بازدید

خرید بلیط هواپیما اسپانیا
بلیط هواپیما اسپانیا

شهر لئون حدود 367 کیلومتر با شهر مادرید فاصله دارد و می‌توان از طریق جاده N-Vl به آن‌جا رسید. در حال حاضر بازدید از طبقه هم‌کف و زیرزمین کازا بوتنیس برای شما عزیزانی که بلیط هواپیما اسپانیا را خریده‌اید، امکان‌پذیر می‌باشد، جالب است بدانید که بازدید از آن رایگان بوده و می‌توانید از نمایشگاه طبقه زیرزمین دیدن کنید که درباره گائودی و تاریخ ساختمان و نقاشی‌های قرن 19 و 20 برخی هنرمندان می‌باشد. اگر بلیط هواپیما اسپانیا خریدید و راهی شهر لئون شدید حتما روی نیمکتی که مجسمه گائودی روی آن قرار گرفته بنشینید و عکس یادگاری از آن داشته باشید تا خاطرات شهر لئون را هرگز فراموش نکنید.

برای خرید بلیط هواپیما اسپانیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
gaudiallgaudi.com
tripadvisor.co.uk
dosde.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید