بلیط هواپیما به اسپلیت زیباترین شهر جهان

0
134
خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
خرید بلیط هواپیما به اسپلیت کرواسی
بلیط هواپیما به اسپلیت زیباترین شهر جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 13Rating: 4.0بلیط هواپیما به اسپلیت زیباترین شهر جهان - یک بهشت کشف مشده ارزان قیمت بر روی زمیندیدنی های کرواسی. جاذبه های گردشگری اسپلیت کرواسی. پرواز مستقیم به کرواسی. بلیط هواپیما به کرواسی. دیدنی های اسپلیت کرواسی. قیمت بلیط هواپیما به کرواسی

بلیط هواپیما به اسپلیت زیباترین شهر جهان

اسپلیت، دومین شهر بزرگ کرواسی که مردم آن را گل مدیترانه «و حتی» شادترین شهر جهان می‌خوانند. همه روزهای سال این شهر آفتابی منظره دل‌نشینی از ترکیب دریا و کوهستان را دارد. ورزش‌های مهیج آبی در سواحل زیبا و آب‌های تمیز برای سپری کردن اوقات فراغت و لذت بردن از حمام آفتاب روی شن‌های داغ ساحل اسپلیت، بی‌شک تجربه‌ای بی‌نظیر و هیجان‌انگیز برایتان خواهد بود. پس برای خرید بلیط هواپیما به اسپلیت عجله کنید.

شهر اسپلیت باوجود معماری‌های باستانی رومی، به موزه تاریخی روباز شباهت دارد و در عین باستانی بودن، مردم زندگی مدرنی را تجربه می‌کنند. این شهر مملو از مکان‌های تفریحی، رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌های شیک و جذاب است.

باغ گیاه‌شناسی زاگرب یکی از زیباترین‌های جهان

 

تا به حال دریاچه خالدار دیده بودید؟

 مرکز شهر اسپلیت بسیار جذاب و دیدنی است که بازدید از آن بسیار باارزش‌تر از زمان شماست. شهر در آغوش دیواره‌های کاخ امپراتوری روم، جای گرفته است که توسط دیوکلتیان در قرن سوم میلادی ساخته‌شده است.

جاذبه‌های زیبا و دیدنی شهر اسپلیت

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
خرید بلیط هواپیما به اسپلیت کرواسی

بلیط هواپیما به اسپلیت و بازدید از کاخ زیبای دیوکلتیان

ساخت این کاخ 10 سال طول کشید و نهایتاً در سال 298 میلادی پایان یافت. این کاخ هم ویلای لوکس بود وهم پادگان رومی.

کاخ به شکل مستطیل است و دو خیابان اصلی دارد که کاخ را به 4 قسمت شمال، شرق، غرب و جنوب تقسیم کرده است. هر چهار دیوار کاخ یک دروازه اصلی دارد که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین آنها مربوط به دیوار شمالی است که دروازه طلایی نام دارد. ورودی دیوار غربی، دروازه آهنی و ورودی دیوار شرقی، دروازه نقره‌ای قرار دارد. دروازه برنز که مربوط به دیوار جنوبی است، مستقیماً به روی لنگرگاه قایق‌های زمان روم باز می‌شود. در سال 2005، اسپلیت هزاروهفتصدمین تولد کاخ را جشن گرفت و سالیانه برای یادبود از این میراث امپراتوری رومی، آخرین جمعهٔ ماه جولای را شب دیوکلتیان می‌نامند.

بازدید از موزه مردم‌شناسی اسپلیت

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
بلیط هواپیما به اسپلیت موزه مردم شناسی

این موزه بخش مجللی از دل کاخ دیوکلتیان را به خود اختصاص داده است و محل نمایش لباس‌های محلی و سنتی دالماسی و مبلمان عتیقه است.

اگر قصد دارید بیش از 3 روز در اسپلیت اقامت داشته باشید، حتماً کارت رایگان اسپلیت را فراهم کنید. با این کارت می‌توانید به‌طور رایگان از برخی موزه‌ها و گالری‌ها دیدن نمایید و همچنین از خدمات برخی رستوران‌ها و کافه‌ها بهره‌مند شوید. برای دریافت این کارت به یکی از کارکنان هتل یا نزدیک‌ترین دفتر اطلاعات گردشگری مراجعه کنید.

گالری مسترویچ

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
گالری مسترویچ اسپلیت کرواسی

گالری مسترویچ در چند قدمی ریوا قرار دارد. موقعیت گالری محلی آرام و مشرف‌به دریا است و توسط باغ‌های گسترده‌ای احاطه‌شده است. ایوان مسترویچ با الهام از «رادین کرواسی» Rodin Croatia مجسمه‌ساز زبردست قرن بیستم، دست به طراحی این بنای هنری زد و در سال‌های 1920 تا 1930 از آن به‌عنوان اقامتگاه تابستانی‌اش استفاده کرد. از بین 200 آثار مجسمه‌ای چوبی، مرمری، سنگی و برنزی مسترویچ، برخی از آنها هم در داخل و هم در بیرون از گالری به نمایش گذاشته‌شده‌اند.

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
گالری مسترویچ اسپلیت کرواسی

گالری در ناحیه سرسبزی از مرکز شهر، همراه با کافه روباز قرار دارد و در طول روز مورد بازدید کودکان و خانواده‌ها قرار می‌گیرد. مردم محلی و جوانان عصر را برای بازدید از گالری ترجیح می‌دهند.

بازدید از گالری ویدوویچ

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
بازدید از گالری ویدوویچ

اگر اهل هنر هستید و زبان نقاشی را خوب می‌فهمید، حتماً بلیط هواپیما به اسپلیت را تهیه و از این گالری دیدن کنید.

امانوئل ویدوویچ، بزرگ‌ترین نقاش اسپلیت در سال‌های 1870 تا 1953 بوده است. در این گالری می‌توانید 74 اثر از وی را مشاهده کنید. این آثار توسط خانواده ویدوویچ به شهر اسپلیت اهداء شده‌اند.

نقاشی‌های وی، رنگ و بوی بومی دارند و در قالب رنگ‌آمیزی‌های ماهرانه و هنرمندانه نقاشی شده‌اند.

بازدید از موزه شهر

برای شناخت فرهنگ و مردم یک سرزمین، بهترین جایی که می‌توان مراجعه کرد موزه‌های آن شهر است. موزه شهر اسپلیت واقعاً ارزش این را دارد که آدم بلیط هواپیما به اسپلیت را خریده و به دیدن این موزه بیاید، واقعاً ارزش دیدن دارد.

در این موزه مجموعه‌ای از سلاح‌های مربوط به دوره قرون‌وسطی وجود دارد و خانه‌ای باشکوه و پرزرق‌وبرق از قرن پانزدهم در آن قرارگرفته است. اتاق ناهارخوری در طبقه اول این خانه، توسط خانواده پاپالیخ (Papalic) که مالک این خانه بوده‌اند مبلینه و طراحی‌شده است.

با بازدید از این خانه، ایده‌ای راجع‌به چگونگی زندگی اشراف در گذشته، در ذهنمان به وجود می‌آید.

معبد ژوپیترو

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
معبد ژوپیترو اسپلیت کرواسی

واقعاً برای دیدن یک دنیای عجیب و جذاب گاهی اوقات باید وقت گذاشت. پیشنهاد می‌کنم برای دیدن این معبد هم که شده بلیط هواپیما به اسپلیت را تهیه کنید. این معبد ترکیبی از تاریخ، معنویت و هنر است. بازدید از این معبد شمارا به دنیایی متفاوت می‌برد. به‌طوری‌که از جذبه آن به حیرت خواهید آمد.

دیوکلتیان، امپراتور روم این معبد را برای پرستش خدای ژوپیتر بنا کرد. در طول قرون‌وسطی، مسیحیانی که در دوران سلطنت امپراتور مورد آزار و اذیت قرارگرفته بودند، این معبد را تعمیدگاه تبدیل کردند. ورودی معبد توسط مجسمه‌ای ابوالهول و سیاه از جنس گرانیت حفاظت‌شده است که مقابل کلیسای جامع قرار دارد. این مجسمه توسط دیولکتیان از مصر باستان وارد این کاخ شده بود و بعدها مسیحیان برای انتقام آزار و اذیت‌هایی که از سوی حاکم متحمل شده بودند، قسمت‌هایی از مجسمه را تخریب کردند.

داخل کاخ، زیر کریستال‌های زینتی کاسه مخصوص تعمید مربوط به قرن یازدهم وجود دارد که از حکومت پادشاه کرواتی در قرون‌وسطی حکایت دارد. درست پشت آن، مجسمه برنزی از سنت جان، یکی از تعمیددهندگان کلیسا وجود دارد که اثر مسترویچ است.

بازدید از کلیسای جامع سنت دومینوس

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
کلیسای جامع سنت دومینوس

بدنه این کلیسای تاریخی به‌صورت مقبره‌ای هشت‌ضلعی است که به معماری قرن سوم برمی‌گردد. امپراتور دیوکلتیان این بنا را برای مزار خود طراحی کرده بود. در طول قرن هفتم، پناهندگانی که از سالونا آمده بودند، این بنا را به کلیسا تبدیل کردند و آن را به دومینوس، یکی از شهیدان راه مسیحیت که زیر ظلم امپراتور به شهادت رسیده بود، اختصاص دادند.

درب اصلی کلیسا با نقش و نگارهای چوبی حکاکی و مزین شده است که اثر هنرمند اسپلیتی «بووینا Andrija Buvina» است. وی 28 اثر از زندگی مسیح را نقاشی کرده است.

داخل کلیسا منبر سنگی شش‌ضلعی وجود دارد که به سبک رومی و به‌طور هنرمندانه‌ای کنده‌کاری‌شده است و به قرن سیزدهم مربوط است.

بین قرون دوازدهم و شانزدهم، ساخت برج 200 پایی ناقوس به سبک رومی مرحله‌به‌مرحله صورت گرفت. این برج در فصل زمستان به دلیل هوای نامساعد بسته می‌شود.

کافه لوکس

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
کافه لوکس اسپلیت کرواسی

اگر اهل کافه و مکان‌های استراحتی شیک و لوکس هستید، بهترین آدرس برای شما کافه لوکس است. حتماً و حتماً نیم روزی از روزها را برای این کافه اختصاص دهید. مطمئن باشید که از گذراندن زمان در این کافه لذت خواهید برد.

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
کافه لوکس اسپلیت کرواسی

 این کافه محل مناسبی برای نوشیدن یک فنجان قهوه جهت رفع خستگی و گپ طولانی‌مدت با دوستان است. معماری باشکوه 2000 ساله این کافه شمارا افسون خواهد کرد. در فضای باز کافه میز و صندلی وجود ندارد ولی روی پله‌های سنگی کوسن‌هایی جهت نشستن وجود دارند و به‌جای میز از سینی برای سرو نوشیدنی استفاده می‌شود.

همچنین در این کافه می‌توانید به مطالعه روزنامه‌ها و مجلات انگلیسی بپردازید. کافه لوکسور در فصل تابستان موسیقی زنده و رقص در محیط روباز برای مشتریان تدارک می‌بیند.

بازدید از پارک جنگلی تپه مریان

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
پارک جنگلی تپه مریان

عاشقان فضای سبز و هوای سالم استقبال بی‌نظیری از این مکان کرده‌اند. سپری کردن ساعاتی از روز در دل سرسبز طبیعت روحتان را زنده خواهد کرد. پس تا می‌توانید هوای تمیز این محیط را به شش‌هایتان منتقل کنید.

مریان در شبه‌جزیره‌ای پر از تپه‌های 5/3 کیلومتری، با درخت‌های کاج و درختچه‌های مدیترانه‌ای واقع‌شده است. تپه مریان یکی از منابع طبیعی حفاظت‌شده از سال 1964 است. این منطقه به دلیل فضای سبز گسترده، پاتوق تعطیلات آخر هفته مردم محلی قرارگرفته است. به همین دلیل مردم از آن به‌عنوان «ریه‌های شهر» نام می‌برند.

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
پارک جنگلی تپه مریان

سواحل صخره‌ای اطراف شبه‌جزیره و مناظر خیره‌کننده از بالای تپه به‌آسانی قابل‌مشاهده‌اند.

مسیرهای تقاطعی جهت پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری بسیار مناسب می‌باشند.

در سرتاسر پارک، هفت کلیسای کوچک وجود دارد. یکی از آنها کلیسای سنت ژرومی “St. Jerome” است که در سال 1500 با نمای سنگی و به سبک طراحی رنسانسی ساخته‌شده است.

بازدید از موزه باستان‌شناسی کرواسی

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
موزه باستان‌شناسی کرواسی

این موزه یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های کرواسی است که هر گردشگری باید از آن دیدن کند.

بیش از بیست هزار اثر باستانی کرواسی در این موزه قرارگرفته است و تنها یک‌چهارم آنها به نمایش گذاشته‌شده‌اند. جالب‌ترین آثار به کنده‌کاری‌های روی سنگ مربوط می‌باشند که با دست طراحی‌شده و از الگوی هندسی هنر سلتی (Celtic)، پیروی کرده‌اند. این دست سازه‌ها به قرون هفتم تا پانزدهم مربوط می‌شوند. جواهرات دست‌ساز و سلاح‌ها نیز در بین این آثار قرار دارند.

بازدید از میدان مردم در اسپلیت کرواسی

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
میدان مردم در اسپلیت کرواسی

میدان مردم، میدان اصلی شهر است که از طریق دروازه آهنی کاخ دیولکتیان یا همان درب غربی کاخ به آن دسترسی داشت. این میدان از گذشته محل تجمع مردم اسپلیت بوده است، به همین دلیل آن را این‌گونه نام‌گذاری کرده‌اند. در قرن پانزدهم، ونیزی‌ها ساختمان‌های مهم متعددی را در اطراف میدان بنا نهادند. ازجمله:

 سالن شهر (امروزه محل گالری‌های هنری است)، کاخ رکتور “Rector” و خانه تئاتر.

متأسفانه دو مورد آخری در قرن نوزدهم، توسط هاسبورگ‌ها “Husburgs” تخریب شدند. اتریشی‌ها هم به سهم خود ساختمانی با هدف تجزیه‌طلبی در پایانه غربی میدان ساخته بودند. ازآنجایی‌که قلب این شهر برای داشتن یک زندگی مدنی می‌تپد، در حال حاضر میدان با مسیری از رستوران‌ها و کافه‌ها محل مناسبی برای مردم قرارگرفته است.

بازدید از حیاط بزرگ پرستیل

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
حیاط بزرگ پرستیل اسپلیت کرواسی

از دوران روم باستان تا به امروز، محل ملاقات عمومی در بین دیوارهای کاخ این مکان بوده است. این حیاط با ستون‌هایی از سنگ مرمر احاطه‌شده و با کتیبه‌های منقوش پوشیده شده است. شش ستون در دو طرف شرقی و غربی و چهار ستون دیگر در پایانه جنوبی حیاط وجود دارند که ورودی عجیب و محتشمی را خلق کرده‌اند.

در فصل تابستان، این حیاط محل برگزاری کنسرت‌ها است.

بازدید از گنبد وستی‌بول

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
گنبد وستی‌بول اسپلیت کرواسی

طاق این گنبد با سنگ‌های مرمر و موزاییک طراحی‌شده است. امروزه یک سوراخ گرد بالای گنبد وجود دارد که اثری عجیب و خیره‌کننده در فضای محیط به وجود می‌آورد. فضای تاریک داخل گنبد، آسمان آبی در بالای سرتان و مشاهده سر برج ناقوس کلیسای جامع در ورودی گنبد حس و حال عجیب و هیجان‌انگیزی دارد.

استراحت در رستوران ویدی لیچا

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
رستوران ویدی لیچا اسپلیت کرواسی

بعضی اوقات پیش می‌آید که یک رستوران شهرت جهانی پیدا می‌کند. برای همین است که خیلی‌ها برای دیدن این رستوران بلیط هواپیما به اسپلیت کرواسی را تهیه می‌کنند تا به این رستوران معروف بیایند. گذرتان به سمت این رستوران بیفتد، بی‌شک خواه یا ناخواه نیاز به استراحت خواهید کرد. فضای دنج و آرام این رستوران خستگی روزمره شمارا رفع کرده و از یادتان خواهد برد.

خودتان را به روی کاناپه رها کنید و یک نوشیدنی سرد در لیوان‌های بلند سفارش دهید. سپس به پشتتان برگردید و درحالی‌که نوشیدنی‌تان را نوش جان می‌کنید، از منظره نفس‌گیر مقابلتان لذت ببرید.

مجسمه گریگوری نین در دروازه طلایی

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
گریگوری نین در دروازه طلایی

این مجسمه برنز اثری از مستروویچ است که در بیرون دروازه طلایی قرار دارد. اگر دقت کنید انگشتان شصت پاهای مجسمه بسیار بزرگ هستند که به عقیده مردم محلی نشان از خوش‌شانسی و افسون هستند و در طول زمان با لمس شدن به رنگ طلایی تغییر یافته‌اند.

خرید بلیط هواپیما به اسپلیت در کشور کرواسی
گریگوری نین در دروازه طلایی

برای خرید بلیط هواپیما به اسپلیت کرواسی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
fodors.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به کرواسی ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید