آشنایی با شهر تاریخی انارک اصفهان

بازدید از جاذبه‌هایی نظیر میدان نقش‌جهان، عمارت عالی‌قاپو، مسجد امام، مسجد شیخ لطف اله، پل خواجو و سی‌وسه‌پل را می‌توان دلایل اصلی خرید بلیط هواپیما اصفهان و بازدید از این استان زیبا دانست؛ اما حتماً شما می‌دانید که دیدنی‌های اصفهان در این اماکن خلاصه نمی‌شوند و شهرهایی نه‌چندان نام‌آشنا در این استان وسیع وجود دارند که بازدید از آن‌ها می‌تواند به سفری خاطره‌انگیز و تجربه‌ای جدید مبدل شود. یکی از این شهرهای دیدنی و تاریخی اصفهان انارک نام دارد که در 220 کیلومتری شمال شرق اصفهان و در دشت کویر واقع شده است.

0
206
خرید بلیط هواپیما اصفهان
بلیط هواپیما اصفهان
آشنایی با شهر تاریخی انارک اصفهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 31Rating: 3.5آشنایی با شهر تاریخی انارک اصفهان - خرید بلیط هواپیما اصفهان از اپلیکیشن سفرستاناستان بزرگ اصفهان با داشتن شهرهای مختلف و اماکن تاریخی متعدد از پر گردشگرترین استان‌های کشورمان بشمار می‌رود که با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خود هرساله بیش از یک‌میلیون گردشگر را از سرتاسر نقاط دنیا به‌سوی خود جذب می‌کند. خرید بلیط هواپیما اصفهان

شهر تاریخی انارک

اگر مطالب پیشین سفرستان را دنبال کرده باشید، حتماً می‌دانید که تاکنون بارها مطالبی از جاذبه‌های گردشگری و اماکن دیدنی استان اصفهان برای شما ارائه شده است. استان بزرگ اصفهان با داشتن شهرهای مختلف و اماکن تاریخی متعدد از پر گردشگرترین استان‌های کشورمان بشمار می‌رود که با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی خود هرساله بیش از یک‌میلیون گردشگر را از سرتاسر نقاط دنیا به‌سوی خود جذب می‌کند.

✅ بازدید از مقاله عمارت چهل ستون اصفهان
✅ بازدید از مقاله روستای تاریخی ابیانه
✅ بازدید از مقاله شهر تاریخی نایین

بازدید از شهر تاریخی انارک اصفهان
شهر تاریخی انارک اصفهان

بازدید از جاذبه‌هایی نظیر میدان نقش‌جهان، عمارت عالی‌قاپو، مسجد امام، مسجد شیخ لطف اله، پل خواجو و سی‌وسه‌پل را می‌توان دلایل اصلی خرید بلیط هواپیما اصفهان و بازدید از این استان زیبا دانست؛ اما حتماً شما می‌دانید که دیدنی‌های اصفهان در این اماکن خلاصه نمی‌شوند و شهرهایی نه‌چندان نام‌آشنا در این استان وسیع وجود دارند که بازدید از آن‌ها می‌تواند به سفری خاطره‌انگیز و تجربه‌ای جدید مبدل شود. یکی از این شهرهای دیدنی و تاریخی اصفهان انارک نام دارد که در 220 کیلومتری شمال شرق اصفهان و در دشت کویر واقع شده است. در ادامه مطلب با سفرستان همراه شوید تا با این شهر باستانی آشنا شوید و در صورت تمایل با خرید بلیط هواپیما اصفهان از آن دیدن کنید.

معرفی شهر انارک

بازدید از شهر تاریخی انارک اصفهان
شهر تاریخی انارک اصفهان

انارک شهری تاریخی با مساحتی حدود 720 کیلومترمربع است که در 75 کیلومتری شمال شرقی نایین و در فاصله 220 کیلومتری استان اصفهان واقع شده است. نام این شهر برگرفته از کلمه ناروسینه یا انارستان است و همان‌طور که از نام آن پیداست به دلیل وجود درختان انار آن را انارک نام‌گذاری کرده‌اند.

بازدید از شهر تاریخی انارک اصفهان
شهر تاریخی انارک اصفهان

خانه‌های قدیمی این شهر از دیوارهای بلند خشتی، سقف‌های گنبدی شکل و بادگیرهایی تشکیل‌شده‌اند که باد خنک را به دام انداخته و به سمت خانه‌ها هدایت می‌کنند. جالب است بدانید که بسیاری از خانه‌های اعیان‌نشین این شهر توسط معماران اردکانی و یزدی ساخته‌شده‌اند ولی متأسفانه تخلیه و عدم بازسازی این خانه‌ها سبب تخریب بافت این شهر گشته است. شما با تهیه بلیط هواپیما اصفهان و بازدید از این شهر با برج‌ها و باروهایی در سرتاسر شهر روبرو خواهید شد که به دلیل هجوم اشرار و راهزنان کاملاً تخریب شده‌اند و جز چهار برج سالم، چیزی از آن‌ها بجا نمانده است.

تاریخچه انارک

خرید بلیط هواپیما اصفهان
بلیط هواپیما اصفهان

از تاریخ دقیق تأسیس این شهر هیچ سند معتبری در دست نیست؛ برخی تأسیس این شهر را به دوره ساسانیان نسبت می‌دهند و برخی دیگر (مردم محلی) معتقدند که خشت اول بنای این شهر توسط فردی به نام محمَد پهلوان بنا نهاده شده است. از این شخص هیچ نام و نشانی باقی نمانده و فقط گفته می‌شود او در زمان شاه‌عباس صفوی می‌زیسته است. وضعیت دروازه‌ها، برج‌ها و بقایای آثار تاریخی شهر حاکی از آن است که شهر انارک درگذشته آماج حملات یاغی‌ها، راهزنان و غارتگران قرار گرفته است و آثار گلوله‌های آن‌ها هنوز بر دیوارهای گلی این شهر به یادگار باقی مانده است.

پیشه مردم انارک

بازدید از شهر تاریخی انارک اصفهان
شهر تاریخی انارک اصفهان

متأسفانه به دلیل مشکلات کم‌آبی در این منطقه، بیشتر مردم شهر انارک کشاورزی را رها کرده‌ و به کار در معادن مشغول‌اند. اوضاع دامداری نیز دست کمی از کشاورزی ندارد و نسبت به چند دهه گذشته به‌شدت کاهش یافته است. در گذشته مردم این شهر با فروش فرش‌های دستباف خود می‌توانستند امرار معاش کنند اما امروزه صنعت فرش‌بافی نیز همانند دامداری و کشاورزی از رونق افتاده است و درآمد چندانی از فروش فرش‌ها حاصل مردم زحمتکش این منطقه نمی‌شود.

بازدید از شهر تاریخی انارک اصفهان
شهر تاریخی انارک اصفهان

خوشبختانه وفور معادنی چون مس، نیکل، اورانیوم، کبالت، آهن، طلا و غیره در این ناحیه سبب شده است تا بسیاری از مردم این منطقه مانند سایر مناطق محروم کشور با بیکاری دست‌وپنجه نرم نکنند و به کار در معادن بپردازند و از طبیعت بهره‌برداری کنند. امیدواریم در آینده با همت مسئولین و مردم خوب این شهر شاهد احیاء مشاغلی چون فرش‌بافی و کشاورزی در شهر انارک باشیم تا مردم این منطقه نیز همانند مناطق دیگر بتوانند با فروش محصولات و صنایع‌دستی خود به گردشگران و خریداران بلیط هواپیما اصفهان، منبع درآمدی داشته باشند.

جاذبه‌های گردشگری انارک

خرید بلیط هواپیما اصفهان
بلیط هواپیما اصفهان

شما با تهیه بلیط هواپیما اصفهان و سفر به شهر انارک می‌توانید از بقایای کاروانسراها، مساجد، حمام‌ها و حسینیه‌ها دیدن کنید. مسجد حاج محمَدرضا و مسجد باستانی جامع انارک از اماکن تاریخی و دیدنی این شهر محسوب می‌شود که بازدید از آن‌ها می‌تواند تجربه منحصربه‌فردی را برای شما رقم بزند. کاروانسرای چهار ایوانی، قلعه اسمالون و معدن طلای نخلک نیز از دیگر اماکن باستانی این شهر است که با خرید بلیط هواپیما اصفهان می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

خریداران بلیط هواپیما اصفهان همچنین می‌توانند از چشمه بازیاب که در دامنه کوهی مرتفع در مسیر مهرجان واقع شده است، بازدید کنند. تماشای منظره زیبای چشمه شگفت‌انگیز بازیاب در این منطقه بیابانی می‌تواند خستگی سفر را از تن شما بیرون کند و لحظاتی به‌یادماندنی و لذتبخش را برای شما رقم بزند.

دسترسی به شهر انارک

خرید بلیط هواپیما اصفهان
بلیط هواپیما اصفهان

شما با تهیه بلیط هواپیما اصفهان می‌توانید به شهرستان نایین رفته و از آنجا با طی مسیر آسفالته به سمت شمال خاوری نایین به شهر انارک دسترسی یابید.

آدرس: استان اصفهان، شهرستان نایین، شهر انارک

برای خرید بلیط هواپیما اصفهان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید